Mladá Boleslav – Prostějov 4:0 (kon.) | Velvary – Ostrava 0:2 (kon.) | Hlučín – Plzeň 3:2 (kon.)
Domažlice – Sparta 1:6 (kon.) | Táborsko – Brno 1:2 (kon.) | Chlumec n/C – Hr. Králové 0:4 (kon.)
Zápy – Olomouc 1:3 (kon.) | Slovácko – Varnsdorf 6:0 (kon.) | Č. Budějovice – Vlašim 3:1 (kon.)
Bohemians 1905 – Třinec 2:1 (kon.) | Dukla Praha – Slavia 0:4 (kon.)
FC SILON Táborsko
1:2 (0:0)
FC Zbrojovka Brno
Středa 19.10.2022, 15:00 • Hřiště v Kvapilově ulici, Tábor • MOL Cup • 3. kolo

Dnešní utkání sledovalo 605 diváků. (16:56:37)

90+4
    Konec zápasu. Táborsko se dostalo po hodině hry do vedení, jenže v samotném závěru Brňané otočili na 2:1 a postupují. To je z Tábora vše, loučí se Josef Janda.

90+4
    Brno právě vstřelilo branku! Brněnským hrdinou je MICHAL ŠEVČÍK! Dostal balon na střed a poslal levačkou pěknou utaženou střelu po zemi přesně k tyči, na kterou Zadražil nedosáhl. Brno vede v Táboře 2:1 a do konce druhého poločasu zbývají sekundy.

90+2
    Hrabinově křižné střele chyběly ke gólu jen centimetry.

90+1
    Skákavý míč získal Alli a napálil ještě balon do Zadražila.

90
    Rozhodčí nastaví 4 minuty.

88
    Brno právě vstřelilo branku! WALE MUSA ALLI se uvolnil na pravé straně a poslal míč před branku, kde došlo k teči do Zadražilovy branky. Zbrojovka srovnává v závěru druhé půle na 1:1.

87
    Fouskovu standardku tečoval hlavou jeden z jeho spoluhráčů, míč opět mimo.

86
    Hosté se dostali po kombinacích až do vápna, kde si našel centr zleva Šural. Jeho hlavička šla těsně mimo. Velká šance pro Zbrojovku!

85
    Střídání v týmu FC SILON Táborsko:
    ze hřiště odchází Kosek, přichází Varačka.

84
    Střela hostů z dálky mířila mimo.

80
    Hlavica zfauloval Provazníka a hosté musí zpět.

78
    ze hřiště odchází Ledecký, přichází Svatek.

Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno:
    ze hřiště odchází Divíšek, přichází Granečný.

77
    Střelec branky Ledecký potřebuje ošetření.

75
    Táborsko je ve vzduchu silné a odvrací všechny míče mířící do šestnáctky.

74
    Rogožan se dostal k nebezpečné hlavičce, po které zahrávali hosté roh. Domácí obrana si s ním opět poradila.

73
    Táborsko zatím velký tlak Zbrojovce nedovoluje.

69
    Žlutá karta pro tým FC SILON Táborsko (Mezera).

68
    Táborsko vybojovalo roh.

66
    Hosté pořádně zavařili Táborsku, míč končí těsně vedle domácí branky.

63
    ze hřiště odchází Mach, přichází Provazník,
    ze hřiště odchází Babacar, přichází M. Šplíchal,
    ze hřiště odchází Alexandr, přichází Bezpalec.

ze hřiště odchází Pachlopník, přichází Rogožan,
    ze hřiště odchází Řezníček, přichází Blecha,
    ze hřiště odchází Souček, přichází Fousek.

59
    Táborsko právě vstřelilo branku! Táborský útočník DAVID LEDECKÝ se krásně uvolnil za brněnskou obranu a postupoval na Šimana sám. V rozhodující chvíli vsadil na kličku gólmanovi a poslal balon v klidu do prázdné branky. Táborsko vede nad Zbrojovkou Brno 1:0.

56
    Hrabina dlouhý míč nezastavil, snadná práce pro Zadražila.

54
    Domácí zkusili zahrát ze standardky signál, který však skončil nedorozuměním. Míč za brankou hostů.

53
    Žlutá karta pro tým FC Zbrojovka Brno (Šural).

52
    Míč pošle do vápna Tusjak.

51
    Táborsko se konečně dostalo z defenzivy a hosté si pomohli faulem na Babacara.

48
    Brno začalo druhou půli velmi aktivně a usídlilo se na polovině Táborska. Po obléhání se dostalo i k zakončení, jenže opět hodně mimo branku.

46

45
    První poločas skončil. Rozhodčí Szikszay nenastavil ani minutu. Fanoušci branku neviděli, stejně tak zápas zatím nenabízí střely na branku. Jediný pořádný pokus obstarali hosté. Sledujeme vyrovnané utkání, v němž není rozdíl ligové soutěže vůbec patrný.

45
    Poločas končí nepovedenou standardkou domácích.

43
    Babacar si nachystal míč na levačku, jenže jeho střela přes brněnský val na branku neprošla.

41
    Jan Hladík byl gólu hodně blízko! Ve vápně se dostal ke střele, kterou gólman Zadražil skvělým zákrokem vyrazil. Fanoušci viděli první nebezpečnou střelu v utkání.

38
    Alli poslal před vápnem domácích k zemi Plachého, který už dávno odkopl. Zbytečný zákrok brněnského hráče Plachého hodně bolel.

36
    Rychlé akci Brna k zakončení příliš nechybělo. Ševčík poslal na křídlo Součkovi, na jehož centr před branku nedosáhl nabíhající Řezníček jen o kousek.

33
    Na centr do vápna si naskočil Ledecký, jenže balon poslal jen mimo branku.

33
    Plachý vybjoval zajímavou standardku z pravé strany, jen několik metrů za šestnáctkou.

32
    Rohový kop Plachého hosté odvrátili mimo nebezpečí.

30
    Půlhodina je pryč a první kloudná střela na branku stále v nedohlednu.

28
    Akce hostů po pravé straně končí v autu.

26
    Roh Zbrojovky se po několika odrazech dostal až k Zadražilovi.

25
    Brňané poslali rychlý míč za táborskou obranu. Plachý ukopával před Allim a pro míč si došel gólman Zadražil.

22
    Babacar se uvolnil na pravém křídle a poslal centr před branku. Na balon si naskočil Mach a jemně ho lízl. Míč skončil jen vedle branky Brna.

20
    Hosté zahráli při útočení rukou, míč pro Táborsko.

19
    Zbrojovka se pohybuje okolo vápna Táborska, správný moment k zakončení stále nenašla.

17
    Dva centry do vápna Táborska domácím zavařily, hosté se ale k zakončení opět nedostali.

14
    Vysoký míč z rohu dokázali hosté dostat mimo vápno, stejně tak následný centr.

13
    Táborsko si vybojovalo aktivitou rohový kop.

11
    Ledecký vyhnal Ševčíka zpět na polovinu Brna.

9
    Táborští nemají dobře seřízená mířidla. Dva dlouhé centry šly úplně mimo hřiště.

6
    Divíšek nedlouho po sobě dvakrát odcentroval do šestnáctky, k zakončení však nedošlo.

4
    Domácí to zkusili zleva, brněnská obrana pozorná.

2
    Diváci sledují zatím vyčkávanou okolo poloviny hřiště.

1

FC SILON Táborsko: Zadražil – Tusjak, Plachý, Mezera, Bederka, Kosek, Alexandr, Kopřiva, Mach, Babacar, Ledecký.
    Náhradníci: Kotek – Svatek, Provazník, Bezpalec, Varačka, M. Šplíchal, Kone.
    Trenér: Roman Nádvorník

FC Zbrojovka Brno: Šiman – Hlavica, Pachlopník, Alli, Ševčík, Hladík, Hrabina, Šural, Divíšek, Souček, Řezníček.
    Náhradníci: Berkovec – Rogožan, Fousek, Matějov, Granečný, Blecha, Nečas.
    Trenér: Richard Dostálek

Rozhodčí: Szikszay – Mokrusch, Volf.

Brněnská Zbrojovka je momentálně na 10. místě v nejvyšší soutěži a neprožívá právě úspěšné období. V posledních třech duelech prohrála, nejprve 1:3 v Jablonci, poté 0:4 doma se Spartou a naposledy 1:2 v Hradci Králové. Brňané budou dnes přesto na postup do osmifinále favoritem. Podaří se Zbrojovce proti Táborsku neinkasovat? Připomeňme, že domácí mají nejhorší útok druhé nejvyšší soutěže, když ve 12 zápasech vstřelili pouhých 8 branek.

Táborsko dnes ve 3. kole MOL Cupu rozhodně nečeká snadný soupeř. Svěřenci trenéra Romana Nádvorníka jsou ovšem na svém domácím stadionu v druhé nejvyšší soutěži v poslední době úspěšní. Táborsko drží sérii tří výher, když porazilo Spartu B, Líšeň a Třinec. Nový trenér Nádvorník vedl poprvé Táborsko právě v pohárovém zápasu hned den poté, co k týmu přišel. Na hřišti FK Přepeře se ale 14. září nerodil postup snadno. Táborsko postoupilo až díky brance v prodloužení. Co předvede dnes proti ligové Zbrojovce Brno?

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00 a budeme z něj přinášet změny stavu.