Olomouc – Liberec 5:3 (kon.) | Zlín – Mladá Boleslav 0:6 (kon.) | Vítkovice – Kometa Brno 2:3 (kon.)
Mountfield HK – HC Litvínov 4:3 (kon.) | Pardubice – K. Vary 0:1 (kon.) | Třinec – Jihlava 2:4 (kon.)
HC Vítkovice Ridera
2:3 (0:0, 1:0, 1:3)
HC Kometa Brno
Pátek 21.10.2022, 17:00 • MFH Ostrava • DHL Extraliga juniorů • 15. kolo

Onlajn přenos z tohoto utkání je u konce. Přeji vám příjemný zbytek pátečního večera a budu se těšit u dalších textových přenosů. (19:04:49)

Tak tohle bude Vítkovice mrzet, dobře rozehraný zápas totiž domácí hokejisté ztratili během tří minut. Kometa v poslední třetině předvedla velkou bojovnost a po brance Nesima Harmima ještě zvýšila svou aktivitu. Z dnešního utkání, které bylo bohaté na šance, si tři body odváží hosté. Již zítra je na programu další kolo. Vítkovice na domácím ledě přivítají Jihlavu, utkání začíná ve 13:30. Kometa ve 12:00 vyjede na led třineckých Ocelářů.

59:48
    Vhazování po levé ruce Malečka, Bystroň totiž trefil ochrannou síť nad brankou.

59:24
    Kometa chtěla přidat čtvrtou branku do prázdné branky, jenže střela nebyla přesná a doletěla na zakázané uvolnění.

59:19
    Domácí to zkusí v šesti. S odjezdem Bartošáka na střídačku vypálil Přibyl, ale Maleček puk schoval do lapačky.

58:27
    Krčmarský přihrával před branku, tam se ale Macias nedostal.

58:03
    Icing Vítkovic. Vhazování po pravici Bartošáka.

57:31
    Teď vítkovičtí byli v pásmu, jenže jejich přihrávka nebyla přesná a kotouč je rychle na druhé straně ledové plochy.

57:05
    Hosté jen prodloužili puk do své útočné třetiny. Vítkovice se ale nemohou dostat přes střední pásmo.

56:37
    Nový vítkovický útok zastavil icing.

55:55
    Bystroň udržel útočné pásmo a střílel, ale Maleček ránu vyráží betonem.

55:43
    Zakázané uvolnění Komety.

55:17
    Rakus posouval kotouč do prostoru mezi kruhy, ale tam jeho spoluhráči nebyli.

54:33
    Bialy si najel k modré čáře a vypálil z otočky, Maleček puk chytá do lapačky.

53:56
    Vítkovicím se nepovedla rozehrávka, je pískáno zakázané uvolnění.

52:36
    Oddechový čas pro tým HC Vítkovice Ridera.

52:36
    Kometa právě vstřelila branku!
    Tak to je obrat. Kometa znovu prošla do pásma, kde je v posledních minutách hodně nebezpečná. ADAM BOLTVAN vystřelil do volného místa a Bartošák si s tímto pokusem nedokázal poradit. Asistence: Jakub Masař.

52:01
    Zakázané uvolnění hostujícího celku.

51:54
    Kubíkovi střelu chtěl do brány dorazit Přibyl, ale úspěšný nebyl.

50:53
    Je vyrovnáno. Kometu vstřelená branka nabudila. Hosté se znovu dostali do pásma, kde si několikrát přihráli, Bárta pak našel mezi kruhy MATĚJE BĚLOHLAVA, který propálil domácího brankáře. Asistence: Denis Bárta.

49:50
    Hosté po hezké akci snižují. Bartošák vyrazil brněnskou střelu, jenže puk se znovu dostal na hokejky Komety. Po přihrávce Horvátha zakončil pod horní tyč NESIM HARMIM. Asistence: Kevin Horváth a František Němec.

49:18
    Bůžek si rozmyslel střelu a přihrál před bránu Caklovi, který o kousek minul.

49:00
    Několik vítkovických hráčů doráželo do brány, Maleček byl i teď úspěšný.

48:53
    Pokus Glase Maleček vyrazil, ale jsou to znovu domácí, ke kterým se kotouč odrazil.

48:27
    Puk se dostal k Zubíčkovi, který však neprošel přes střední pásmo.

47:52
    Maleček si nebyl jistý zákrokem proti Kubíkovi, ten se ještě snažil dorážet, ale nakonec má hostující brankář kotouč pod kontrolou.

47:45

47:18
    Hosté vyhodili puk za vítkovickou bránu.

47:09
    Zakázané uvolnění Vítkovic, hra se proto vrátí před Bartošáka.

46:39

46:34
    Vypadalo to, že Horváth pojede sám na brankáře, na poslední chvíli byl ale zastaven.

45:52
    Ještě necelých 54 vteřin uvidíme hru 4 na 4. Po vhazování před hostující brankou musel Maleček zasahovat, protože se k němu nebezpečně odrazil puk.

45:45
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno:
    Němec – 2 min., podrážení.

45:29
    Domácí hrají v oslabení, ale kotouč mají na svých hokejkách a drží se v útočné třetině.

44:39
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera:
    Prčík – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.

44:24

43:29
    Bartošák měl teď velké štěstí, že před brankou nebyl nikdo z hostujících hráčů. Domácí gólman totiž vyrazil střelu Boltvana před sebe, odkud by bylo možné trefit nehlídané místo v brance.

42:57
    Němcova střela byla zblokována domácí obranou, Kometa ale pokračuje v akci.

42:24
    Puchala – 2 min., nedovolené bránění.

41:54
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Vítkovice uzamkly Kometu v pásmu. Maleček vyrážel jednu střelu za druhou, jenže na ránu KRZYSZTOFA TOMASZE MACIASE od modré už nestačil. Asistence: Matěj Přibyl.

41:48
    Bárta dlouhým pasem našel Bělohlava, ten se prosmýkl mezi vítkovickými obránci, ale s jeho zakončením neměl Bartošák žádné potíže.

41:43

41:03
    Úvodní vhazování třetí třetiny pro domácí, kteří se rychle přemisťují do útočného pásma.

40:01

V prostřední části otevřeli domácí skóre utkání, trefil se Jakub Slusarczyk. Bartošák je zatím stoprocentní a všechny pokusy Komety zastavil. Poslední dvacetiminutovka slibuje zajímavou podívanou, Vítkovice totiž vedou 1:0.

Další třetina začne přibližně v 18:27.

40:00

39:49
    Bystroň střílel od modré, puk jen prosvištěl kolem brány.

39:43
    Eich – 2 min., krosček.

39:16
    Harmim se znovu přesunul před branku, ale ani teď nepřekonal beton domácího brankáře.

38:46
    Zmatek před vítkovickou brankou. Dorážet se snažil Harmim, ale Bartošák měl dobře nachystaný beton.

38:36
    Zakázané uvolnění domácího celku.

38:29
    Nikým nehlídaný Bůžek střílel od modré, ale přesný nebyl.

38:15
    Teď už jsme na druhé straně, kde se o vysokou střelu postaral Němec, Bartošák se na ni stihl natáhnout.

36:59
    Domácí si v posledních chvílích vytvořili několik šancí. JAKUB SLUSARCZYK se na levé straně s ničím nepáral a zamířil nejspíš mezi betony hostujícího brankáře, který je nestihl sklapnout včas. Bez asistence.

36:49
    Macias prošel do pásma, kde se však domácí moc dlouho nezdrželi. Kotouč je na holích Komety.

35:47
    Proti ráně Smolky Maleček nemusel zasahovat, puk totiž proletěl kolem brány.

35:39
    Vehovský to myslel dobře, když přihrával mezi kruhy, jenže nakonec tam puk získali hosté.

34:52
    Kotouč se odrazil k brněnské bráně, ale Krčmarský už na dorážku nedosáhl.

33:49

33:43
    Macias šikovně obešel bránícího Svobodu, jenže před hostující brankou mu kotouč odskočil od hole, takže Maleček nezasahoval.

33:28
    Brněnský útok zastavil ofsajd, vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

33:12
    Icing Vítkovic. Vhazování po levé ruce domácího brankáře.

33:05
    Nepříjemnou střelu od modré vyrazil Němec, ale Bartošák ji stihl pokrýt.

32:44
    Šantora se hbitě protáhl mezi kruhy, odkud trefil obranu Vítkovic. Jeho další pokus musel zastavit Bartošák.

31:21
    Horváthova střela byla zpomalena domácími hokejkami, takže Bartošák v klidu zasáhl.

31:15

30:53
    Kometa musí začít od vlastní branky, protože Vítkovice znovu vyhodily puk přes všechny čáry.

29:43
    Domácí odeslali kotouč až k Malečkovi.

29:36
    Němec to zkoušel znovu, teď se puk zastavil v klubku bránících hráčů.

29:30
    Po přihrávce Svobody pálil Němec, ale jeho střela šla hodně mimo.

29:15
    Slusarczyk – 2 min., vysoká hůl.

28:59
    Ofsajd Komety.

28:42
    Prčík rychle prošel z vlastního pásma za brněnskou bránu, tam byl ale zastaven.

28:28
    Hra se vrátí před Bartošáka, jelikož se píská zakázané uvolnění.

28:27
    Bárta nejdříve trefil hráče Vítkovic, chvíli poté trefil boční síť branky.

28:06
    Vítkovice musely vyjet z pásma, jinak by se pískal ofsajd.

27:42
    Hra je přerušena poté, co Maleček musel zasahovat proti Prčíkovi, který se šikovně protáhl až k brance.

27:10
    Krčmarský několikrát zamíchal hokejkou, jenže jeho následná střela k bráně neprošla.

26:57
    Harmim neprošel přes Puchalu a Bystroně. Kotouč získávají domácí.

26:15
    Cahl posouval puk před vítkovickou bránu, ale tam nikdo z jeho spoluhráčů nebyl. Kometa však zůstává u puku.

26:04
    Ostrá rána Bystroně od modré se před brankou Komety nepříjemně odrazila, ale Maleček byl na vše připraven.

25:25
    Skákavou střelu Šantora Bartošák chytá, proto uvidíme další vhazování.

25:09
    Bárta si najel na vrcholek levého kruhu, jeho pokus Bartošák lapil do lapačky.

24:47
    Hosté udrželi pásmo, ale Bělohlav trefil pouze bránícího hráče.

24:14
    Kometu zastavilo postavení mimo hru.

23:40

23:31
    Znovu to byl Bystroň, který z levé strany prověřil brněnského brankáře, ten rychle rozehrává.

23:22
    Bystroň vypálil od modré, ale Maleček střelu viděl a vyrazil kotouč za branku.

23:00
    Kometa poslala kotouč až k domácí brance, takže domácí musí začít znovu.

21:51
    Ve vlastním oslabení se hosté přemístili před Bartošáka, ten ale se zakončením Otavy neměl problémy.

21:40
    Maleček – 2 min., zdržování hry / brankář – hraní puku mimo lichoběžník, odpyká Cakl.

21:23
    Vhazování po pravé ruce Bartošáka pro domácí.

21:14
    Kometa se usadila v pásmu, zatím se však k žádné střele nedostala.

20:55
    Kotouč se odrazil k Bartošákovi, který rozehrává zpoza brány.

20:10
    Vítkovice zakládaly útočnou akci, kotouč se ale odrazil do středního pásma.

20:01

Do úvodního dějství vstoupila aktivněji Kometa, která byla prvních deset minut jasně lepším týmem. Je ale potřeba zmínit, že právě v první polovině první třetiny byly Vítkovice dvakrát vyloučeny, hosté toho však nevyužili. Vítkovičtí pak ale zrychlili a vyrovnali hru. Několik příležitostí měl Macias, ale Maleček si poradil. Na branku si ještě musíme počkat.

Další třetina začne přibližně v 17:42.

20:00

19:48
    Velká šance domácích! Kubík najížděl z levé strany, jeho střelu Maleček vyrazil přímo na hokejku Přibyla, který však zamířil jen nad branku.

19:25
    Přihrávka Řeháka nebyla přesná, a tak kotouč přebírají Vítkovice.

18:15
    Bůžek sice prošel do pásma, domácí hráči ho ale zastavili včas.

17:36
    Boj o puk v útočném pásmu Vítkovic pro hosty.

16:39
    Vítkovice začaly od vlastní branky. Smolka přihrál na pravý kruh Macisasovi, ten branku minul.

15:40
    Hosté už se radovali z branky, ta ale není uznána!

15:27
    Eich pronikl po pravé straně do pásma, předvedl pár kliček a chystal se vystřelit, ale domácí obrana ho zastavila.

14:43
    Linka posouval puk před branku, tam však nikdo z jeho spoluhráčů nebyl.

14:18
    Vítkovický ofsajd přerušil hru.

13:50
    Macias přihrával zpoza brány mezi kruhy, Krčmarský ale na kotouč nedosáhl.

13:02
    Hned po vhazování to zkoušel Macias, jenže trefil hned prvního bránícího hráče. Chvíli poté všem unikl Slusarczyk, který se prokličkoval až k hostující bráně, ale trefil pouze beton.

12:46
    Prčík vyčkával se střelou, než se před ním uvolnilo místo. Maleček jeho ránu chytá do lapačky. Vhazování po pravé ruce brněnského brankáře.

11:29
    Hosté sice nahodili kotouč za vítkovickou branku, jenže pak všichni odjeli střídat, takže mohou začít Vítkovice.

10:30
    I Maleček si připisuje zákrok, když střílel Krčmarský. Vhazovat se bude po levé ruce hostujícího gólmana.

09:40
    Kometa je velice aktivní a posílá jednu střelu za druhou.

08:04
    Otava nadvakrát nedokázal překonat pozorného Bartošáka.

07:41

07:06
    Hosté se hnali do útoku, ale zastavilo je postavení mimo hru.

06:52
    Zakázané uvolnění Komety. Vhazování po pravici Malečka.

06:27
    Domácím se podařilo vyhodit kotouč přes všechny čáry.

05:54
    Střela Otavy sražena mimo branku, hosté ale pokračují v obléhání vítkovické klece.

05:41
    Milata – 2 min., podrážení.

05:38

05:18
    Hosté si dlouho přihrávali v pásmu, od modré čáry pak pálil Němec. Střela sice prošla přes obranu, ale Bartošák ji chytil.

04:28
    Horváth vrátil puk Eichovi, jeho nahození ale zastavily Vítkovice, které se následně osvobodily.

03:38
    Přibyl – 2 min., vysoká hůl.

03:08
    Linka objel vítkovickou branku a přihrával k modré čáře Bůžkovi, ten ale kotouč v útočné třetině nezachytil. Hosté proto museli vyjet z pásma, jinak by se pískal ofsajd.

02:24
    Bystroň byl sice napadán protihráčem, ale nakonec dokázal založit útočnou akci.

01:40
    Ani teď domácí přes střední třetinu neprošli a musí se vracet pro puk k vlastní brance.

00:59
    Hosté začali kombinovat v pásmu, z otočky pálil Bárta, ale Bartošák zasáhl.

00:25
    Vítkovice se snažily projít přes střední pásmo, ale Kometa byla proti.

00:01

HC Vítkovice Ridera: Bartošák (Irgl) – Fibigr, Chaloupka, Puchala, Bialy, Kalandra, Prčík (A), Bystroň (C), Kosina, Smolka (A) – Krčmarský, Kubík, Přibyl, Macias, Milata, Chlán, Štiak, Glas, Vehovský, Slusarczyk
    Trenér: Pavel Trnka

HC Kometa Brno: Maleček (Kavan) – Němec (A), Eich, Svoboda, Bůžek, Řehák (C), Zubíček, Kuswito – Bárta, Horký, Harmim (A), Šantora, Otava, Boltvan, Rakus, Horváth, Bělohlav, Linka, Cakl, Masař
    Trenér: Jan Zachrla

Rozhodčí: Šutara, Šudoma – Bartoň, Veselý.

Vítkovicím patří po třinácti odehraných kolech první příčka v tabulce. Pět říjnových zápasů se však svěřencům Pavla Trnky moc nepovedlo, třikrát totiž prohráli, v posledních dvou utkáních ale zabrali a porazili Mladou Boleslav, o den později si poradili s Libercem.

Kometa je zatím na osmnáctém místě. Říjnové výsledky hostujícího celku jsou lepší. Hokejisté Komety totiž padli jen jednou, to když nedokázali dotáhnout jednogólové manko a Plzeň zvítězila 5:4. Ve zbylých čtyřech zápasech už to byly jen výhry. Brňané postupně překonali Litvínov, Spartu, Zlín a Olomouc.

Nejproduktivnější a nejtrestanější hráč:
    Ivo Sedláček – 11 utkání – 16 bodů (5+11) – 12 trestných minut
    Nejlepší obránce:
    Patrik Fajmon – 12 utkání – 12 bodů (3+9)
    Gólmani:
    Jan Kavan – 8 utkání – úspěšnost: 92,60%
    Štěpán Maleček – 6 utkání – úspěšnost: 89,67%

Nejproduktivnější hráči:
    Josef Krejsa – 13 zápasů – 14 bodů (7+7)
    Alex Kotásek – 13 zápasů – 14 bodů (5+9)
    Michal Bystroň – 13 zápasů – 9 bodů (2+7)
    Nejtrestanější hráč:
    René Smolka – 13 zápasů – 32 trestných minut
    Gólmani:
    Denis Irgl – 6 zápasů – úspěšnost: 94,15%
    Darek Bartošák – 7 zápasů – úspěšnost: 94,12%

Páteční odpoledne patří juniorskému hokeji! V Ostravě se dnes můžeme těšit na utkání HC Vítkovice Ridera – HC Kometa Brno, které startuje v 17:00.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Klára Bártková

Branky a nahrávky: 37. Slusarczyk, 42. Macias (Přibyl) – 50. Harmim (Horváth, Němec), 51. Bělohlav (Bárta), 53. Boltvan (Masař)

Rozhodčí: Šutara, Šudoma – Bartoň, Veselý