Dukla – Zubří 29:28 (kon.) | Královo Pole – Kopřivnice 31:28 (kon.) | Lovosice – Jičín 28:27 (kon.)
Nové Veselí – SHC Maloměřice 32:22 (kon.) | Plzeň – Hranice 44:24 (kon.)
HK FCC Město Lovosice
28:27 (10:15)
O2xyworld HBC Jičín
Sobota 22.10.2022, 17:00 • SH Chemik • Chance Extraliga mužů • 9. kolo

Lovci Lovosice – O2XYWORLD HBC Jičín 28:27 (10:15)
    Nejvíce branek: Bogdanić 7/5, Hniďák 4, Trkovský 4 – J. Dolejší 7/2, Kovařík 6, Hlava 4. Rozhodčí: David Šlezingr – Jiří Špunar. Sedmimetrové hody: 7/5 – 6/4. Vyloučení: 4:7. ČK: Rychna (JIC). (18:40:52)

Druhý poločas byl z pohledu Lovosic velice dobrý. Ty rychle snižovaly jičínský náskok, postupně se dostávaly do lepšího tempa. Vyměnily gólmana, na hřiště šel Dohnal a ten hned pochytal několik střel. Nakonec se jim povedlo navýšit na 28:27 pár sekund před koncem a zápas ovládly.

Konec zápasu. (28:27)
    60
    Po oddechovém čase dokázal míč do branky dostat Jan Heřmanovský a Jičínu už nezbývá mnoho času! (28:27)
    60
    Jiří Dolejší dává Jičínu naději ze sedmičky. Míč nasměroval přímo do středu, míč se od břevna odrazil do branky. Půl minutky před koncem je srovnáno. (27:27)
    59
    Jaroslav Trkovský využívá minutu před koncem dvojité přesilovky a posílá svůj tým do vedení. (27:26)

59
    Vyloučení pro tým O2XYWORLD HBC Jičín (Martin Hlava).
    Dvouminutový trest pro realizační tým O2XYWORLD HBC Jičín. (26:26)
    57
    Jičín to ale nechce nechat jen tak. Z levé strany si naběhl a proletěl se Martin Kovařík, který míč dělovkou umístil k vzdálenější tyčce. (26:26)
    57
    Tři minuty do konce a Lovosice se ze sedmičky dostávají do vedení. A proměnil ji kdo jiný, než Tim Jenko Bogdanić. (26:25)

57
    Vyloučení pro tým O2XYWORLD HBC Jičín (Michal Hájek). (25:25)
    56
    Gól vstřelil tým Lovci Lovosice (Jaroslav Trkovský). (25:25)
    55
    Gól vstřelil tým Lovci Lovosice (Pavel Chotěborský). (24:25)
    55
    A nyní mají hosté opět dvoubrankový náskok. Přes celé hřiště se totiž trefil Ondřej Pleva. (23:25)
    54
    Jiří Dolejší se prosadil pěkně ze sedmimetrového hodu a Jičín tak soupeře do vedení nepouští. (23:24)

54
    Vyloučení pro tým Lovci Lovosice (Marek Hniďák). (23:23)
    53
    Gól vstřelil tým Lovci Lovosice (Karel Holubec). (23:23)
    53
    Velmi šťastný gól Jičína. Soupeřův brankář se při zákroku nahnul dozadu a s míčem spadl do sítě. Střelcem zapsán Martin Hlava. (22:23)
    52
    Pavel Chotěborský opět srovnává. Zápas jde do posledních osmi minut. (22:22)
    51
    Martin Hájek na sedmičce vůbec nic nevymýšlel. Míč okamžitě narval pod břevno. (21:22)