Dukla – Zubří 29:28 (kon.) | Královo Pole – Kopřivnice 31:28 (kon.) | Lovosice – Jičín 28:27 (kon.)
Nové Veselí – SHC Maloměřice 32:22 (kon.) | Plzeň – Hranice 44:24 (kon.)
HK FCC Město Lovosice
28:27 (10:15)
O2xyworld HBC Jičín
Sobota 22.10.2022, 17:00 • SH Chemik • Chance Extraliga mužů • 9. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Lovci Lovosice: Günl, Dohnal – Holubec, Ouředník, Kupa, Chotěborský, Motl, Hniďák, Trkovský, Lukáč, Bednařík, Horák, Stach, Heřmanovský, Malý, Bogdanić.

O2XYWORLD HBC Jičín: Machalický, Pleva – Hlípala, Rychna, J. Dolejší, Hlava, Kovařík, Freiberg, Matouš, J. Drbohlav, Pekař, A. Dolejší, Š. Drbohlav, Thorovský, M. Hájek, Kastner.

Rozhodčí: David Šlezingr – Jiří Špunar.

1
    Utkání právě začalo. (0:0)
    2
    Skóre otvírá hostující Jičín. Ten vmetl soupeři gól z pravé strany, přičemž k tomu využil až třetí útok. Prosadil se Martin Kovařík. (0:1)
    3
    Jičín se prosazuje podruhé. Tentokrát ze středu dělovkou síť rozvlnil Jiří Dolejší. (0:2)
    4
    Jaroslav Trkovský již nyní dokázal odpovědět a přesnou ránou ze středu poslal míč k pravé tyči. (1:2)
    5
    Rychlá a efektivní kombinace Lovosic končí v brance. Tentokrát měl dělovku na svědomí Pavel Horák. (2:2)
    6
    Tentokrát už byl jičínský útok úspěšný. Síť rozvlnil Lukáš Rychna. (2:3)

7
    Vyloučení pro tým O2XYWORLD HBC Jičín (Lukáš Rychna). (2:3)
    7
    Tim Jenko Bogdanić byl na sedmičce úspěšný. Po jednom náznaku nedal soupeřovu brankáři šanci a znovu tak srovnal stav na 3:3. (3:3)
    8
    Jan Heřmanovský se protáhl na křídlo, dostal dobrou přihrávku a po seběhnutí k brance poslal míč pod víko. Lovosice poprvé vedou. (4:3)

9
    Jiří Günl již podruhé předvedl parádní zákrok, jenže Lovosice pak útok nezužitkovaly. (4:3)

10
    Na druhé straně se vynikajícím zákrokem proti střele ze středu z nadskoku vytáhl brankář Jičína. (4:3)
    10
    Martin Hlava zužitkoval rychlý útok po pravé straně a Jičín se tak v desáté minutě dotáhl. (4:4)
    11
    Jičínští následně zneškodnili útok Lovosic a sami se dostali do vedení. Prosadil se Martin Hlava. (4:5)
    11
    I přes faul dokázal míč do branky dotlačit Martin Kovařík, který tak navyšuje na dvoubrankové vedení a ještě vybojoval pro soupeře dvouminutový trest. (4:6)

11
    Vyloučení pro tým Lovci Lovosice (Tim Jenko Bogdanić). (4:6)

14
    Vyloučení pro tým Lovci Lovosice (Pavel Chotěborský). (4:6)
    15
    Teď už se Jičínu povedlo využít přesilovku. Z křídla seběhl k brance Lukáš Rychna, který se následně dokázal prosadit po střele o zem. (4:7)
    16
    Brankář Jičína opět zaúřadoval, následně si míč vzal Filip Matouš, který přehodil celé hřiště a našel míčem volnou branku. (4:8)
    17
    Nyní to byla velice dlouhá kombinace, je až s podivem, že sudí ani nenaznačili Pasivitu. Každopádně Jiří Dolejší dokázal proniknout přes obranu a najít v brance skulinku. (4:9)

18
    Vyloučení pro tým O2XYWORLD HBC Jičín (Martin Kovařík). (4:9)
    18
    Tim Jenko Bogdanić předvedl excelentní sedmičku. Náznakem poslal brankáře na jednu stranu, aby následně zakončil do prázdné druhé strany branky. (5:9)
    20
    Jiří Dolejší zakončil akci hostů. Ta byla roztáhla přes celé hřiště. Nakonec ji ale zakončila rázná střela do volné části branky. (5:10)
    20
    Tim Jenko Bogdanić je na sedmičkách opravdu skvělý! Tentokrát také naznačoval, ale následně velice rychle poté hodil míč do stejného místa. A byl znovu úspěšný. (6:10)

21
    Vyloučení pro tým O2XYWORLD HBC Jičín (Lukáš Rychna). (6:10)
    21
    Tim Jenko Bogdanić úspěšný i na čtvrté sedmičce! ta byla zahrána skvěle, po náznaku pauza a následně střela o zem mezi nohama gólmana. (7:10)
    22
    Petr Freiberg se procpal obranou, sebral míč, který soupeři upadl na zem, a vhodil ho rychle do branky. (7:11)

23
    David Machalický zlikvidoval další útok Lovosic a Jičín tak jde znvu dopředu. (7:11)

26
    Vyloučení pro tým Lovci Lovosice (Lukáš Lukáč). (7:12)
    27
    Martin Kovařík zvyšuje již na rozdíl šesti branek. Akce vznikla po dalším skvělém zákroku Davida Machalického. (7:13)
    27
    Teď už domácí dokázali odpovědět. Jiří Motl si seběhl na křídlo, odkud míč o zem poslal do branky. (8:13)
    28
    Marek Hniďák si připsal první branku v tomto utkání a dokázal snížit na čtyřbrankové manko. (9:13)
    29
    Martin Hlava se ale s míčem proletěl a téměř okamžitě dokázal znovu navýšit. (9:14)
    30
    Gól vstřelil tým O2XYWORLD HBC Jičín (Martin Kovařík). (9:15)
    30
    Gól vstřelil tým Lovci Lovosice (Karel Holubec). (10:15)

30
    Třetí vyloučení a následně červená karta pro tým O2XYWORLD HBC Jičín (Lukáš Rychna). (10:15)

30
    V poslední sekundě sedmičku neproměnil Jiří Dolejší. Ten míč poslal pouze do břevna, a tak se již stav do pauzy nezmění. (10:15)

30
    První poločas skončil. (10:15)

Jičínští v Lovosicích docela překvapivě v poločase vedou, a to dokonce o pět branek. Lovosice se trápily v útoku, a i když pálily dobře, vychytal je Skvělý David Machalický. Hosté tak mají do druhé půle velice dobrý náskok.

31
    Začal druhý poločas. (10:15)
    31
    Jiří Motl se dokázal dostat až k brance a rychle proměnit hned první útok Lovosic ve druhém polčoase. (11:15)
    32
    Zatímco jičínský útok byl extrémně dlouhý a nakonec i neúspěšný, na druhé straně to trvalo jen chvíli a branku si připsal Tim Jenko Bogdanić. (12:15)
    33
    Poprvé se v druhém poločase prosadil už i Jičín, a to konkrétně Petr Freiberg. (12:16)
    34
    Lovosicím se vstup do druhého poločasu opravdu daří. Na rozdíl už jen tří branek snížil Marek Hniďák. (13:16)

36
    Ani jeden z týmů nedokázal zužitkovat útok. Jiří Günl vychytal Jičín, na druhé straně pomohla levá tyčka. (13:16)
    37
    Marek Hniďák je v druhém poločase při chuti. Oba týmy dělí už jen dvě branky. (14:16)
    39
    Trvalo to nyní dlouhé čtyři minuty, ale je tu další branka Jičína, kdy se tentokrát prosadil Martin Kovařík. (14:17)

40
    I ve druhém poločase na palubovce čaruje hlavně jeden muž, a tím je David Machalický v brance hostů. (14:17)
    40
    Marek Hniďák přiběhl k brance jako uragán, následně rychle vypálil a Machalický dělovku neměl šanci zastavit. (15:17)

41
    Tentokrát už Tim Jenko Bogdanić minul! Vůbec netrefil branku a zahodil tak šanci na snížení na rozdíl jedné trefy. (15:17)

42
    Po neúspěchu Bogdaniće se na sedmičku postavil Pavel Chotěborský, jenže ani on nedokázal proměnit! Brankář Jičína míč vyrazil nataženou levačkou. (15:17)
    43
    Na druhé straně si v sekundě nad obranu na levé straně naskočil Štěpán Drbohlav a poslal míč přesnou milimetrovou ránou přímo do pravého vinglu. (15:18)
    44
    Pěkná individuální akce Jiřího Dolejšího. Ten se protáhl přes soupeře a rychle zakončil. (15:19)
    44
    Na druhé straně ale rychle snížil Pavel Horák. (16:19)
    45
    Přes obranu se na levé straně přehoupl jeden z hráčů, který obloučkem poslal míč na Aleš Dolejší. Ten už se jednoduše prosadil. (16:20)
    46
    Tim Jenko Bogdanić už má na kontě šest branek. Ten nyní přidal gól z velice rychlého doběhu a následné tvrdé střele. (17:20)
    47
    Jan Heřmanovský vzápětí snižuje opět již na rozdíl pouhých dvou branek. (18:20)
    47
    A nyní se podařilo Lovcům sebrat balon při útoku soupeře. Jaroslav Trkovský se dostal do samostatného úniku, který jednoduše proměnil. (19:20)
    48
    Gól vstřelil tým O2XYWORLD HBC Jičín (Jiří Dolejší). (19:21)
    48
    Pavel Chotěborský si vzal míč na levou stranu a náramně zakončil přímo pod víko Machalického branky. (20:21)

49
    Jakub Kastner sice míč hodil o zem pod Dohnalem, ovšem sedmičku neproměnil. Balon se totiž odrazil až příliš vysoko nad branku. (20:21)
    49
    A teď už je po dlouhé době srovnáno! Jan Heřmanovský upravuje na 21:21. (21:21)

51
    Dohnal nyní krade show pro sebe! Za posledních pár minut předvedl již několikátý zákrok a střelci Jičína jsou proti němu bezradní! (21:21)
    51
    Martin Hájek na sedmičce vůbec nic nevymýšlel. Míč okamžitě narval pod břevno. (21:22)
    52
    Pavel Chotěborský opět srovnává. Zápas jde do posledních osmi minut. (22:22)
    53
    Velmi šťastný gól Jičína. Soupeřův brankář se při zákroku nahnul dozadu a s míčem spadl do sítě. Střelcem zapsán Martin Hlava. (22:23)
    53
    Gól vstřelil tým Lovci Lovosice (Karel Holubec). (23:23)

54
    Vyloučení pro tým Lovci Lovosice (Marek Hniďák). (23:23)
    54
    Jiří Dolejší se prosadil pěkně ze sedmimetrového hodu a Jičín tak soupeře do vedení nepouští. (23:24)
    55
    A nyní mají hosté opět dvoubrankový náskok. Přes celé hřiště se totiž trefil Ondřej Pleva. (23:25)
    55
    Gól vstřelil tým Lovci Lovosice (Pavel Chotěborský). (24:25)
    56
    Gól vstřelil tým Lovci Lovosice (Jaroslav Trkovský). (25:25)

57
    Vyloučení pro tým O2XYWORLD HBC Jičín (Michal Hájek). (25:25)
    57
    Tři minuty do konce a Lovosice se ze sedmičky dostávají do vedení. A proměnil ji kdo jiný, než Tim Jenko Bogdanić. (26:25)
    57
    Jičín to ale nechce nechat jen tak. Z levé strany si naběhl a proletěl se Martin Kovařík, který míč dělovkou umístil k vzdálenější tyčce. (26:26)

59
    Vyloučení pro tým O2XYWORLD HBC Jičín (Martin Hlava).
    Dvouminutový trest pro realizační tým O2XYWORLD HBC Jičín. (26:26)
    59
    Jaroslav Trkovský využívá minutu před koncem dvojité přesilovky a posílá svůj tým do vedení. (27:26)
    60
    Jiří Dolejší dává Jičínu naději ze sedmičky. Míč nasměroval přímo do středu, míč se od břevna odrazil do branky. Půl minutky před koncem je srovnáno. (27:27)
    60
    Po oddechovém čase dokázal míč do branky dostat Jan Heřmanovský a Jičínu už nezbývá mnoho času! (28:27)

Konec zápasu. (28:27)

Druhý poločas byl z pohledu Lovosic velice dobrý. Ty rychle snižovaly jičínský náskok, postupně se dostávaly do lepšího tempa. Vyměnily gólmana, na hřiště šel Dohnal a ten hned pochytal několik střel. Nakonec se jim povedlo navýšit na 28:27 pár sekund před koncem a zápas ovládly.

Lovci Lovosice – O2XYWORLD HBC Jičín 28:27 (10:15)
    Nejvíce branek: Bogdanić 7/5, Hniďák 4, Trkovský 4 – J. Dolejší 7/2, Kovařík 6, Hlava 4. Rozhodčí: David Šlezingr – Jiří Špunar. Sedmimetrové hody: 7/5 – 6/4. Vyloučení: 4:7. ČK: Rychna (JIC). (18:40:52)