Třebíč – Přerov 3:0 (kon.) | Jihlava – Frýdek-M. 4:1 (kon.) | Litoměřice – Pardubice B 5:0 (kon.)
Vsetín – Poruba 2011 2:1 (kon.) | Zlín – Šumperk 7:1 (kon.) | Sokolov – Slavia 2:3 (po pr.)
Prostějov – Kolín 2:0 (kon.)
VHK ROBE Vsetín
2:1 (1:0, 0:1, 1:0)
HC RT TORAX Poruba 2011
Pondělí 24.10.2022, 17:30 • Zimní stadion Na Lapači • Chance liga • 15. kolo

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou. (20:06:04)

Vsetínští hokejisté zvládli první zápas pod novým koučem Weintrittem vítězně, na domácím ledě porazili lídra tabulky Porubu 2:1.

Skóre střetnutí otevřel už ve 4. minutě nejproduktivnější vsetínský hráč Luboš Rob forhendovou střelou k pravé tyči. Za hosty dokázal ve druhé třetině odpovědět Roman Pšurný, jenž uspěl dorážkou z hrany brankoviště. Rozhodující moment přišel v 52. minutě, kdy se strhla velká bitva o puk po střele Kajínka. Klhůfek ještě se svou dorážkou neuspěl, ale příležitost dostal i Riku Sihvonen a ten už bekhendem nezaváhal. Na druhý gól soupeře už vedoucí celek Chance ligy odpověď nenašel, nepomohla ani hra bez gólmana.

Valaši se zásluhou zisku tří bodů posunuli v tabulce na osmé místo. Poruba zůstává první, náskok na druhou Třebíč se ovšem smrsknul na jediný bod.

59:49
    Z levé strany byl blízko poslání zápasu do prodloužení Tomáš Gřeš. Maxim Žukov jeho střelu neudržel, Vsetín zachránil pohotovým odpalem Ondřej Němec!

59:13
    Obránce Jiří Říha nedokázal zpracovat Šlahařem tečované nahození. Právě Jakub Šlahař dojel ke kotouči nejrychleji, bekhendovým pokusem z velkého úhlu Žukova nepřekvapil.

58:47
    Další akci hostujícího celku domácí zastavili pouze za cenu zakázaného uvolnění. Trenér Poruby Jiří Režnar si vzal oddechový čas, po jeho konci zůstává Ondřej Bláha na střídačce. Hosté zkouší powerplay.

58:22
    Jen na pár vteřin získali porubští hokejisté útočné pásmo. Za vlastní bránou získal puk Ondřej Smetana, okamžitě jej obloučkem nasměroval do střední třetiny.

57:59
    Z levého kruhu vypálil Adam Sedlák. Maxim Žukov si našel prostor, odkud na kus černé gumy viděl, mezeru mezi betony skryl včas.

57:26
    Hokejisté ve žlutých dresech nepouští soupeře do tlaku, dokonce sami zůstávají aktivnějším týmem. Střelu Sihvonena schoval Bláha v lapačce.

56:55
    Spoluhráčům se vydal pomoci s rozehrávkou Ondřej Bláha. Měl ostatek času, jako cíl si vybral Adama Sedláka.

56:24
    K zakončení z mezikruží se dostal Tomáš Vildumetz. Tomáš Ondračka v poslední chvíli zvedl pokus soka do ochranné sítě.

55:57
    Svižným projektilem z levého kruhu Daniel Klímek pořádně protáhl Ondřeje Bláhu, hostující gólman zaznamenal úspěšný zákrok vyrážečkou.

55:30
    Domácí v plném počtu! Důležitý okamžik, který může výrazně dopomoci Vsetínu k zisku potřebných tří bodů.

54:51
    Před brankou šikovně clonil Tomáš Vildumetz. Nahození Jana Mlčáka ale netečoval, puk proletěl vedle pravé tyče domácí svatyně.

54:30
    První minutu vsetínští hokejisté přestáli bez úhony. Naopak sami zahrozili, ránu zápěstím Bergera z pravého kruhu Ondřej Bláha schoval ve výstroji.

54:01
    Nervy stoupají. Jan Berger s Patrikem Urbancem se tak dlouho pošťuchovali, až muži v pruhovaném obě horké hlavy poslali za hrubost na trestnou lavici.

53:30
    Poruba má příležitost vrátit stav do vyrovnané podoby v početní převaze. Dvouminutový trest za porušení postupu při vhazování si odjíždí odpykat Roman Přikryl.

53:24
    Tomáš Šoustal ještě ve středním pásmu zastavil čistým hitem Tomáše Ondračku. Vzápětí ale zazmatkoval a puk poslal jenom na domácí střídačku.

52:32
    S nahozením Jana Mlčáka od modré čáry si hravě poradil Maxim Žukov. Zakončení směřující k pravé tyči gólman zastavil betonem.

Milan Huppert

Branky a nahrávky: 4. Rob (Jonák, O. Němec), 52. Sihvonen (Klhůfek, Kajínek) – 26. Pšurný (Lemcke, Střondala)

VHK ROBE Vsetín: Žukov (Sachr) – Říha, Kajínek, Ondračka, O. Němec, Jenáček, Smetana (A), Voženílek – Rob, Přikryl, Jonák (C) – Berger, Lichanec, Jenyš – Klímek, Klhůfek, Sihvonen – Vítek (A), Berzinš, Š. Bláha.
    Trenér: Jiří Weintritt

HC RT TORAX Poruba 2011: O. Bláha (Dolejš) – Lemcke, Klimíček, Krenželok, Urbanec (C), Mlčák, Sedlák – Berisha, Pšurný (A), Šlahař – Střondala, Toman, Vildumetz – Šoustal, Vachovec (A), Gřeš – Brodek, Karafiát, Christov – Š. Pavlík.
    Trenér: Jiří Režnar

Rozhodčí: Wagner, Rapák – Bohuněk, Veselý

Diváci: 2 011