Almería – Celta Vigo 3:1 (kon.) | Cádiz – Atlético 3:2 (kon.) | Sevilla – Rayo Vallecano 0:1 (kon.)
Valencia – Barcelona 0:1 (kon.)
UD Almería
3:1 (0:1)
Celta de Vigo
Sobota 29.10.2022, 14:00 • Power Horse Stadium – Estadio de los Juegos Mediterráneos (Almería) • Španělská LaLiga • 12. kolo

Fotbalisté Almeríe poráží Celtu výsledkem 3:1. Hosté přitom po prvním poločase vedli. Ve 25. minutě otevřel skóre Gabriel Veiga. Ten se však nechal po půlhodině duelu vyloučit za šlapák na Robertoneho a jak se nakonec ukázalo, svým spoluhráčům tím utkání pokazil. Domácí totiž po změně stran přesilovku dokonale využili. V 52. minutě srovnal střídající Lázaro a v 60. minutě otočil skóre tečovanou ranou César de la Hoz. Definitivní tečku za duelem pak udělal v nastavení Íñigo Eguaras, který využil skvělé práce Sousy, jenž po nakrátko rozehraném rohu pronikl do šestnáctky podél brankové čáry a připravil svému spoluhráči už velmi snadnou pozici. (16:08:18)

90+7

90+6
    Almería právě vstřelila branku!
    Je rozhodnuto! Domácí rozehráli roh nakrátko a vypadalo to, že budou chtít jen šetřit čas. Pak však obranu Celty totálně zaskočil Dyego Sousa, který se podél brankové čáry vydal až do pokutového území, kde balón předložil před bránu zcela volnému ÍÑIGOVI EGUARASOVi a ten už to měl snadné.

90+5
    Ránu Lucase Robertoneho zpoza šestnáctky zablokoval Pablo Durán. Domácí mají k dispozici rohový kop.

90+4
    Almería se ubránila a nadále drží těsné vedení.

90+3
    Standardní situaci zahrával Iago Aspas. Jeho centr odvrátili domácí na roh.

90+2
    Rodrigo Ely dohrál hodně ostře Cerviho a dostal za to žlutou kartu.

90+1
    Tak ještě sedm minut!

90
    Hostům odmáván ofsajd. Za malou chvíli se dozvíme, kolik času rozhodčí ještě nastaví.

89
    Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo:
    ze hřiště odchází Fran Beltrán, přichází Gonçalo Paciência.

89
    Dyego Sousa se v pokutovém území do zakončení nedostal. Odražený míč pak napálil vedle hostující brány Sergio Akieme.

88
    Domácí teď dobře drží míč na své útočné polovině, čímž účinně šetří čas.

87
    Renato Tapia fauloval na půlce Lázara. Míč pro domácí.

86
    ze hřiště odchází Javier Galán, přichází Pablo Durán.

86
    Střídání v týmu UD Almería:
    ze hřiště odchází Gonzalo Melero, přichází Íñigo Eguaras.

85
    Domácí zahrávali přímý kop z nějakých 25 metrů. Largie Ramazani však vysoko přestřelil.

84
    Žlutou kartu dostává domácí Gonzalo Melero.

81
    Penalta to nakonec nebude! Podle rozhodčího nebyl kontakt mezi Cervim a Akiemem natolik závažný, aby se musel pískat pokutový kop.

Martin Augustin

Branky: 52. Lázaro (Baptistão), 60. de la Hoz, 90+6. Eguaras (Sousa) – 25. Veiga (C. Pérez)

Karty:   22. Embarba (ALM), 27. de la Hoz (ALM), 84. Melero (ALM), 90+2. Ely (ALM)   32. Veiga (CVG)

UD Almería: Fernando – Mendes (46. A. Pozo), Ely, Babić, Akieme – de la Hoz (C), Melero (86. Eguaras) – Baptistão (62. Ramazani), Robertone, Embarba (46. Lázaro) – Touré (67. Sousa).
    Náhradníci: F. Pacheco – Šviderský, Puigmal, Kaiky, Brandáriz, S. Costa, Portillo.

Trenér: Rubí

Celta de Vigo: Marchesín – Mingueza, Aidoo, Núñez, Galán (86. Durán) – Beltrán (89. Paciência) – Ós. Rodríguez, Veiga, C. Pérez (46. Cervi) – Aspas (C), Strand Larsen (46. Tapia).
    Náhradníci: Villar – Swedberg, Domínguez, K. Vázquez.

Trenér: Eduardo Coudet

Rozhodčí: del Cerro – Porras, García