Porto – Atlético 2:1 (kon.) | Leverkusen – Club Bruggy 0:0 (kon.) | Liverpool – Neapol 2:0 (kon.)
Rangers – Ajax 1:3 (kon.) | Bayern – Inter 2:0 (kon.) | Plzeň – Barcelona 2:4 (kon.)
Sporting – Frankfurt 1:2 (kon.) | Marseille – Tottenham 1:2 (kon.)
FC Porto
2:1 (2:0)
Atlético Madrid
Úterý 01.11.2022, 18:45 • Estádio Do Dragão, Porto • Liga mistrů • 6 • Skupina B

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost. (20:54:20)

Žluté karty: 2 – 3.

Atlético popáté za sebou nezvítězilo a kvůli remíze Leverkusenu s Bruggami se propadlo ve skupině B na poslední čtvrté místo. Porto naopak uhájilo první příčku a může se těšit na jarní play-off.

Simeoneho tým byl dvě třetiny zápasu bezzubý. Kromě mdlé ofenzivy dojel i na tristní obranu, která dnes Oblakovi život rozhodně neusnadnila. Slovinský gólman kapituloval už v páté minutě a po Taremím ho ještě jednou překonal Eustáquio. V dalším průběhu Oblak pochytal několik šancí a udržel Madrid na přijatelném rozestupu. Hosté se ke konci zvedli, ale snížit na 1:2 dokázali až v poslední nastavené minutě. Navíc jim vlastním gólem musel pomoct Marcano.

90+5
    90+5. Iván MARCANO - 2:1

90+5
    Atlético právě vstřelilo branku!
    Ještě malé drama na závěrečné sekundy! IVÁN MARCANO obral svého brankáře Costu o čisté konto, když Carrascův roh nepatrně protečoval do vlastní branky.

90+4
    De Paul si u lajny došel pro faul v podání Conceiçãa. Standardní situaci Carrasca vystřídá další rohový kop. Witselova hlavička byla sražena.

90+2
    Porto začíná laxně bránit. Jednoduše se v koncovce nachomýtl Carrasco. Křížnou střelu mu Costa lapil levou nohou.

90+1
    Souvislý tlak Atlética přerušil Carrascův ofsajd, který ve skutečnosti nebyl. Pár minut před koncem je konec Atlética v pohárech na spadnutí.

90
    Nastavuje se 5 minut.

89
    Střídání v týmu FC Porto:
    ze hřiště odchází Otávio, přichází Goncalo Borges.

89
    ze hřiště odchází Galeno, přichází Bernardo Folha.

89
    ze hřiště odchází Eduardo Pepê, přichází Rodrigo Conceição.
    88. Griezmann pálil vedle

88
    Zase v akci Griezmann! Zůstal odskočený od vracejícího se obránce, jenže po přihrávce od mladého Barriose o metr minul ze svého pohledu pravou tyč.

87
    Antoine Griezmann v posledních minutách hýří aktivitou a snaží se s nepříznivým stavem ještě něco udělat. Střela z hranice vápna opět nebyla moc dobrá, Diogo Costa zaevidoval rutinní zákrok.

86
    Griezmannova průnikovka z poloviny hřiště byla moc dlouhá pro Carrasca. Draci rychle otočili hru, ale chyběla jim přesnější finální přihrávka z křídla.

85
    Střídání v týmu Atlético Madrid:
    ze hřiště odchází Ángel Correa, přichází Pablo Barrios.

Michal Břuchanský

Branky: 5. Taremí (Evanilson), 24. Eustáquio (Galeno) – 90+5. Marcano (Carrasco) (vla.)

Karty:   39. Grujić (PRT), 69. Cardoso (PRT) – 42. Reinildo (ATM), 48. Savić (ATM), 69. de Paul (ATM)

Držení míče: 51 % : 49 %.
    Střely na branku: 8:6. Střely mimo: 4:5. Rohy: 8:5. Ofsajdy: 0:5. Fauly: 10:7.
    FC Porto: D. Costa – Eduardo Pepê (89. R. Conceição), Cardoso, Marcano (C), Sanusi (53. Wendell) – Otávio (89. Borges), Grujić, Eustáquio, Galeno (89. Folha) – Evanilson (81. T. Martínez), Taremí.
    Náhradníci: C. Ramos, Samuel – Loader, Franco, Mário, B. Costa.

Trenér: Sérgio Conceição

Atlético Madrid: Oblak (C) – Savić, Giménez, Reinildo – Molina, de Paul, Witsel, Saúl (61. Carrasco) – Griezmann – Á. Correa (85. Barrios), Félix (61. Cunha).
    Náhradníci: Mestre, Grbić – Kondogbia, Felipe, Morata, Hermoso, Diez, Reguilón.