Porto – Atlético 2:1 (kon.) | Leverkusen – Club Bruggy 0:0 (kon.) | Liverpool – Neapol 2:0 (kon.)
Rangers – Ajax 1:3 (kon.) | Bayern – Inter 2:0 (kon.) | Plzeň – Barcelona 2:4 (kon.)
Sporting – Frankfurt 1:2 (kon.) | Marseille – Tottenham 1:2 (kon.)
Sporting Lisabon
1:2 (1:0)
Eintracht Frankfurt
Úterý 01.11.2022, 21:00 • Estádio José Alvalade, Lisabon (kapacita: 50.466 diváků) • Liga mistrů • Skupina D

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno, přeji hezký zbytek úterního večera. (23:02:14)

Držení míče: 52 % : 48 %.
    Střely na branku: 2:4. Střely mimo: 0:0. Rohy: 3:6. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 14:17.

Zápas začal poměrně opatrně, a nebylo se ani co divit, protože šlo opravdu o hodně, tedy o postup ze skupiny Ligy mistrů. Postupem času začal být aktivnějším týmem Frankfurt, ale kýžený gól mu to nepřineslo. Naopak se na druhé straně radovali domácí, které dostal ve 39. minutě do vedení Arthur Gomes. Druhý poločas ale už definitivně patřil hostům, kteří dokázali utkání otočit. Nejprve se z penalty nařízené za faul Coatese prosadil Dajči Kamada a postup do osmifinále pak Frankfurtu vystřelil v 72. minutě Randal Kolo Muani. Sporting už vyrovnat nedokázal.

Sporting nakonec doma prohrává s Frankfurtem 1:2 a znamená to pro něj konec v Lize mistrů. Zahraje si ale alespoň Evropskou ligu, protože v souběžně hraném utkání Marseille prohrála s Tottenhamem 1:2. Frankfurt končí ve skupině na druhém místě a slaví postup do jarní fáze Ligy mistrů.

90+5

90+5
    Německý tým se ubránil i dalšímu rohovému kopu, ale domácí stále bojují.

90+4
    Frankfurt se bude bránit ještě jednomu rohovému kopu Sportingu.

90+3
    Žlutá karta pro tým Sporting Lisabon (Gonçalo Inácio).

Žlutá karta pro tým Eintracht Frankfurt (Luca Pellegrini).

90+3
    Na rohový kop míří do šestnáctky také brankář Sportingu Antonio Adán.

90+3
    Tak přeci jen ještě budou mít domácí šanci na poslední zvrat zápasu, budou zahrávat rohový kop.

90+2
    Sporting se zatím vůbec nemůže dostat z vlastní poloviny, natož aby nějak ohrozil branku Frankfurtu.

90+1
    Nastavují se čtyři minuty.

90
    Střídání v týmu Eintracht Frankfurt:
    ze hřiště odchází Mario Götze, přichází Faride Alidou.

88
    Sebastian Rode byl ve středu pole faulován a to jsou další cenné sekundy pro Frankfurt.

87
    Ansgar Knauff předvedl skvělý obranný zákrok, když domácím zamezil v centru. Poté hned odkopl míč do bezpečí.

86
    Hosté to nyní dělají skvěle. Drží míč ve své moci a nepůjčují ho hráčům Sportingu.

85
    Sporting už nechává ve své obraně mezírky. Jedné se nyní pokusil využít Kamada, ale nepohlídal si své postavení a chytil se v ofsajdu.

83
    Hosté ubránili rohový kop a pak spěchali do protiútoku. Kamada to vzal na sebe, akci ale nedotáhl do konce.

Petr Sumbal

Branky: 39. Gomes – 62. Kamada (pen.), 72. Kolo Muani (Knauff)

Karty:   35. Reis (SPL), 45+2. Paulinho (SPL), 90+3. Inácio (SPL) – 7. Jakić (FRN), 14. Kamada (FRN), 58. Sow (FRN), 90+3. Pellegrini (FRN)

Sporting Lisabon: Adán – St. Juste (78. Cabral), Coates (C), Inácio – Porro, P. Gonçalves, Ugarte (63. Essugo), Santos (32. Reis) – Edwards (63. Trincão), Paulinho, Gomes.
    Náhradníci: Israel – Alexandropoulos, Esgaio, Issahaku, Fernandes, Marsa, Nazinho, Rochinha.

Trenér: Amorim

Eintracht Frankfurt: Trapp (C) – Tuta, Jakić (80. Smolčić), Ndicka – Dina Ebimbe (69. Knauff), Sow, Kamada, Pellegrini – Lindström (46. Rode), Kolo Muani (80. Borré), Götze (90. Alidou).
    Náhradníci: Grahl, Ramaj – Alario, Chandler, Onguéné.

Trenér: Glasner

Rozhodčí: Vinčič – Klančnik, Kovačič