Toronto – Philadelphia 5:2 (kon.) | Buffalo – Pittsburgh 6:3 (kon.)
6:3 (0:1, 1:1, 5:1)
Pittsburgh Penguins
Čtvrtek 03.11.2022, 00:30 • KeyBank Center, Buffalo • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:30.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Buffalo Sabres a Pittsburgh Penguins.

Nastupují proti sobě dva kluby z Východní konference. Lepší vstup do nové sezony má Buffalo, aktuálně je po devíti odehraných zápasech s dvanácti body na páté pozici. Poslední dva zápasy vyhrálo. Naopak Pittsburgh se hodně trápí, z deseti zápasů vyhrál čtyři v základní hrací době a dva dostal do prodloužení, kde padl. Celkem má deset bodů a v konferenci je horší jen Toronto, Ottawa a Columbus.

Buffalo Sabres: Comrie (Cra. Anderson) – Bryson, Dahlin, Clague, Power, Pilut, Fitzgerald – J. Skinner, Ta. Thompson, Okposo – Peterka, Cozens, Tuch – Quinn, Mittelstadt, Olofsson – Girgensons, Krebs, Asplund.

Pittsburgh Penguins: DeSmith (Jarry) – Dumoulin, Letang, M. Pettersson, Petry, P. Joseph, Rutta – Guentzel, Crosby, Rust – Zucker, Malkin, Rakell – Heinen, D. O'Connor, Kapanen – McGinn, Poehling, Archibald.

00:01

00:01
    Utkání začalo, úvodní buly pro hosty.

00:22
    John Peterka se jako první dostal do útočného pásma. Domácí následně vypálili, a tak musel zasahovat brankář.

00:44
    Rasmus Dahlin hlídkoval před brankou, ale spoluhráči mu nedokázali přihrát kotouč. Následně se píská icing hostů.

01:04
    Buffalo rozehrává od své branky, Kyle Okposo se sice rychle dostal do útočného pásma, ale spoluhráči se do střelecké pozice dostat nedokázali.

01:25
    Casey Mittelstadt byl na chvilku volný v útočném pásmu, dostal přihrávku, ale zakončení se mu nepodařilo podle představ.

02:10
    Na nějakou výraznější šanci v úvodu zápasu čekáme, sledujeme klidnější pasáž hry.

02:32
    Peyton Krebs byl před brankou, dostal puk, ale nedokázal jej rychle nahodit na branku.

02:54
    Casey DeSmith kryje kotouč, vhazovat se bude před jeho brankou. Zemgus Girgensons byl tím, kdo zakončoval.

03:16
    Jeden z domácích hráčů se dostal do střelecké pozice, ale jeho rána končí vedle branky.

03:37
    Alex Tuch se dostal do šance, ale minul branku, následně Drew O'Connor byl v brejku. Pokoušel se o blafák, ale trefil beton brankáře.

04:27
    Domácí vedou na střely na branku 3:1, na úvodní branku zatím čekáme.

04:48
    Hostující brankář mohl rozehrávat, ale nechtěl nic riskovat, a tak přerušil hru. Bude se vhazovat.

05:34
    Victor Olofsson měl dostatek času v útočném pásmu na zakončení, jeho projektil končí vedle branky.

06:02
    Sledujeme rychlý hokej, zbytečně se nepřerušuje.

06:28
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    Domácí celek se dostává do vedení, po rychlém přenesení hry a přihrávce Malkina poslal kotouč do horní části branky JASON ZUCKER. Asistence: Jevgenij Malkin.
    06:28 Jason ZUCKER - 0:1

07:24
    Kyle Okposo se pokoušel dostat se k puku v útočném pásmu, ale obrana mu nedala prostor pro individuální akci.

07:44
    Domácí celek na střely vede 4:3, ovšem na góly prohrává.

08:03
    Penguins rozehrávají od své branky, sledujeme klidnější pasáž hry. Následně Jack Quinn byl v ofsajdu.

09:03
    Souboje o puk nyní probíhají ve středním pásmu, nyní čekáme na nějakou výraznější šanci.

09:59
    Alex Tuch, někdejší hráč Vegas, se nyní dostal do střelecké pozice. Jeho střelu k tyči dobře viděl a zastavil brankář Pittsburghu.

10:49
    Tage Thompson se pokoušel získat lepší střeleckou pozici, ale Jan Rutta jej nenechal vypálit.

11:16
    Brian Dumoulin od modré čáry vyslal tvrdou ránu, puk se však odrazil za branku. Gólman zasahovat nemusel.

11:41
    Komerční přestávka, puk po střele Olofssona vypadl z hraíc plochy.

12:58
    Sidney Crosby byl volný před brankou, dostal přihrávku a vypálil. Jeho pokus kryje brankář.

13:27
    Penguins rozehrávají od své branky, sledujeme klidnější pasáž hry, mnoho hokejové krásy zatím tento zápas nenabízí.

14:07
    Domácí nyní rozehrávají od své branky, následně Alex Tuch prodloužil do útočného pásma, a pak kotouč kryje brankář Casey DeSmith. Bude se vhazovat.

14:16
    Komerční přestávka.

14:46
    Buffalo získalo kotouč ve svém obranném pásmu, rychle dokázalo otočit směr hry, ale vypálit an branku domácí nedokázali.

15:15
    Sidney Crosby a Brian Dumoulin dostali puk do útočného pásma, prvně jmenovaný vypálil a domácí brankář v pohodě zasáhl.

15:35
    Casey DeSmith dokázal tak tak zasáhnout proti rychlé střele domácího hráče. Nechybělo moc a bylo vyrovnáno.

16:14
    Jevgenij Malkin napadal rozehrávku Buffala, puk nezískal. Hrát tak mohli domácí. Ti se dostali sice do útočného pásma, ale puk končí vedle branky.

17:00
    Dostáváme se do finální fáze hry v první třetině, Peyton Krebs se propracoval přes modrou čáru, ale v rozhodující chvíli nechal puk za sebou.

17:35
    Pittsburgh se nyní usadil v útočném pásmu, Drew O'Connor vypálil, ale z ostré pozice trefil jen brankáře. Eric Comrie vykopl puk, a tak založil protiakci.

18:08
    Zakázané uvolnění proti Peguins, vhazovat se bude před jejich brankou.

19:00
    Oznámena byla poslední minuta hry v prnví třetině.

19:14
    Po postavení mimo hru se bude vhazovat ve středním pásmu.

19:34
    V poklidném tempu se dohrává úvodní třetina.

19:48
    Jack Quinn se pokoušel dostat přes obránce do střelecké pozice, ale nebyl úspěšný.

20:00

20:01

20:21
    Brian Dumoulin připravil střeleckou pozici pro spoluhráče, Sidney Crosby následně minul branku.

20:52
    Lawrence Pilut rozehrával od své branky, následně se domácí dostali do útočného pásma, ale obrana si dokázala poradit.

21:24
    Jevgenij Malkin vypracoval pozici pro Rakella, jeho rána jen o malý kousek minula branku. Nechybělo moc.

21:45
    Jason Zucker se dostal do zajímavé střelecké pozice, zkoušel puk poslat ke vzdálenější tyči, ale brankář ho vychytal.

22:22
    Eric Comrie vychytal soupeře. Jan Rutta přihrál před branku, kde byl Rickard Rakell. Jeho ránu kryje brankář.

24:34
    Alex Tuch se po chybě obrany dostal do zakončení, jeho projektil byl na poslední chvíli zblokovaný.

25:00
    Sledujeme rychlý hokej, Kale Clague pálil jako obránce od modré čáry. Jeho rána končí vedle.

25:16
    Hra je nyní přerušena, vhazovat se bude ve středním pásmu. V úvodu druhé třetiny čekáme na nějakou výraznější šanci. 13:11, tak vypadá statistika střel na branku.

25:31
    Tage Thompson, kterému se povedl minulý zápas, se dostal do výborné střelecké pozice, ale puk nechal za sebou.

25:50
    V pohodě hrající hostující celek navyšuje po rychlé akci své vedení. Po situaci dva na jednoho a rychlé přihrávce spoluhráče dokázal brankáře Buffala překonat JOSH ARCHIBALD. Asistence: Ryan Poehling a Brock McGinn.
    25:50 Josh ARCHIBALD - 0:2

26:45
    Eric Comrie byl pozorný a dokázal si poradit se střelou od modré čáry. Následně Penguins odehráli jen na zakázané uvolnění.

27:50
    Jevgenij Malkin byl připravený na střelu, ale spoluhráči mu nedokázali přihrát puk.

28:32
    Jevgenij Malkin a Jason Zucker se dostali do zakončení, ale rána byla zblokovaná.

28:40
    Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins:
    Jevgenij Malkin – 2 min., hákování.

28:40

29:00
    Domácí celek hraje přesilovku, rychlá rána se odrazila od tyče.

29:31
    Tage Thompson nahodil kotouč do útočného pásma, spoluhráči na druhé straně modrou čáru neudrželi.

30:01
    Victor Olofsson pálil, ale jeho rána končí vedle.

30:06
    Vyloučení v týmu Buffalo Sabres:
    Kyle Okposo – 2 min., sekání.

30:06
    Chvilku budeme sledovat hru čtyři na čtyři, a pak zkrácenou přesilovku Penguins.

30:49
    Penguins hrají přesilovku, hodně důrazně si počínal Casey DeSmith, ale sudí nechávají hru plynout.

31:20
    Jevgenij Malkin kombinoval se spoluhráči v útočném pásmu, Sidney Crosby však minul branku.

31:57
    Eric Comrie nyní výborným zákrokem zastavil střelu soupeře a jen díky němu je stav zápasu nezměněný.

32:16
    Nyní už sledujeme hru pět na pět.

32:26
    Jason Zucker v další dobré střelecké pozici trefil jen domácího brankáře. Následně málem zlostí zlomil hokejku, ví, že se situací mohl naložit lépe.

32:52
    Buffalo se muselo bránit po prohraném buly v obranném pásmu, ale hosté se ke střele nedostali.

33:15
    Sledujeme rychlý hokej, který se zbytečně nepřerušuje. Crosby minul branku po zajímavé akci.

33:55
    Rasmus Dahlin dostal dobrou přihrávku, jeho rána byla před brankou zblokovaná, gólman zasahovat nemusel.

34:15

35:07
    Dostáváme se do finální fáze hry ve druhé třetině, Alex Tuch rozehrává od své branky, rychle se dostal do útočného pásma, ale rána se mu nepodařila.

35:41
    Buffalo se pokouší hrát aktivně, tlačí se do zakončení, ale má problémy s přesností střelby.

36:00
    Kyle Okposo pálil z pravého kruh, jeho projektil končí těsně vedle branky.

36:16
    Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou Buffala.

37:26
    17:14, tak vypadá statistika střel na branku, více ze hry mají sice domácí, ale na góly prohrávají.

38:00
    Zemgus Girgensons a Peyton Krebs kombinovali v útočném pásmu, ale do střelecké pozice se tým dostat nedokázal.

38:08
    John Peterka to zkoušel individuálně, ale nedokázal se prosadit. Jeff Petry má dlouhé střídání, na ledě byl prakticky dvě minuty.

38:51
    Buffalo právě vstřelilo branku!
    Dlouhý tlak v útočném pásmu dokázal domácí celek přetavit v kontaktní branku. Výborně to udělal JOHN PETERKA, jehož pokus brankář neviděl, a tak kotouč zapadl do branky. Asistence: Owen Power a Rasmus Asplund.
    38:51 John PETERKA - 1:2

39:24
    Dylan Cozens – 2 min., podrážení.

39:37
    Při vlastním oslabení se jeden z domácích hráčů dostal do brejku, ale blafák nedotáhl do úspěšného konce. Byl to Rasmus Asplund.

40:00

Hostující celek ve druhé třetině navýšil své vedení, v závěru se schovanou ránou dokázal prosadit John Peterka. Rozdíl ve skóre je nyní jedna branka a uvidíme, co přinese třetí části.

40:01

40:08
    Důležitý krok pro výhru v tomto zápase nyní udělal hostující celek. Letang našel výbornou přihrávkou rozjetého spoluhráče, kterým byl JAKE GUENTZEL. Jeho rychlé zakončení bylo přesné. Úspěšná přesilovka. Asistence: Kris Letang a Jevgenij Malkin.
    40:08 Jake GUENTZEL - 1:3

41:20
    Domácí hokejisty ve zbytku zápasu nečeká vůbec nic snadného, sledujeme duel, ve kterém je aktivnější střelecky domácí celek, ale na góly prohrává.

42:00
    Jacob Bryson kombinoval se spoluhráči v útočném pásmu, následně se dostal do zakončení, ale minul branku.

42:28
    Casey DeSmith – 2 min., podrážení, odpyká Josh Archibald.

43:06
    Přesilovku nyní hrají domácí hokejisté, kteří se usadili v útočném pásmu, kde kombinují.

43:21
    Domácí celek velmi rychle dokázal proměnit přesilovku, a tak je sníženo. Po rychlé kombinaci dostal puk před odkrytou část branky a z kruhu zakončoval nechytatelně TAGE THOMPSON. Asistence: Rasmus Dahlin a Jeff Skinner.
    43:21 Tage THOMPSON - 2:3

44:50
    Zemgus Girgensons kombinuje se spoluhráči ve středním pásmu, následně je hra přerušená.

45:17
    Buffalo se pokoušelo rychle získat útočné pásmo, ale píská se ofsajd. Špatná hra ze strany domácích.

46:00
    Victor Olofsson neměl komu přihrát, a tak se rozhodl pro individuální akci. Jeho rána byla zblokovaná.

46:29
    Tak to byla hokejová nádhera. Puk na modrou čáru dostal Owen Power. Naznačoval střelu, ale nakonec se rozhodl pro přihrávku, kterou našel zcela volného spoluhráče. VICTOR OLOFSSON pak zakončval do prázdné branky. Asistence: Owen Power.
    46:29 Victor OLOFSSON - 3:3

46:29
    Oddechový čas pro tým Pittsburgh Penguins.

47:00
    Sedm minut hry je pryč ze třetí třetiny, stav zápasu je aktuálně vyrovnaný.

47:17
    Jake Guentzel – 2 min., sekání.

47:17

47:20
    Přesilovku si nyní zahraje domácí celek, který se může pokusit získat vedení.

48:40
    Domácí se usadili v útočném pásmu, kde kombinují. Zatím ale na výraznější šanci čekají.

48:58
    Dylan Cozens pálil, Casey DeSmith dokázal zasáhnout proti jeho střele.

49:20

49:29
    Casey DeSmith odrazil kotouč do ochranné sítě nad brankou, bude se vhazovat.

50:34
    Domácí celek předvádí výbornou otočku a dostává se do vedení, skvělou akci Thompsona z hranice brankoviště korunoval přesným zakončením ALEX TUCH. Asistence: Tage Thompson a Jeff Skinner.
    50:34 Alex TUCH - 4:3

51:14
    Sidney Crosby hledal před brankou spoluhráče, Jake Guentzel nedokázal tečšovat puk podle představ.

51:44
    Buffalo pokračuje v aktivní hře, v této třetině přestřílelo soupeře 10:5, celkově 30:19.

52:12
    Jason Zucker byl sice volný před brankou, ale spoluhráči mu zpoza branky nedokázali přihrát. Obrana Sabres si počínala dobře.

52:50
    Jeff Petry – 2 min., nedovolené bránění.

52:52
    Oddechový čas pro tým Buffalo Sabres.

53:36
    Marcus Pettersson bojoval o ktouč v útočném pásmu, hostující celek hraje oslabení zatím velmi dobře.

54:06
    Casey Mittelstadt dostal puk do útočného pásma, ale ihned po přechodu modré čáry o něj přišel. Hosté vyhodili.

54:41
    Další vyhození přes všechny čáry.

54:50

55:22
    Dostáváme se do finální fáze hry ve třetí třetině tohoto zápasu. Následně se píská ofsajd. Komernčí přestávka.

56:00
    Kris Letang měl velkou šanci, po šikovné přihrávce spoluhráče trefil jen brankáře.

56:22
    Hostující celek se pokouší hrát aktivně, tlačí se do zakončení, ale obrana Sabres je nyní hodně pozorná.

57:00
    Rickard Rakell byl zcela volný před brankou, dostal přihrávku a zakončoval. Jeho rána končí vedle.

57:24
    Špatná domácí rozehrávka znamená zakázané uvolnění, vhazovat se bude v útočném pásmu Pittsburghu.

57:32
    Hosté hrají v šesti.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve třetí třetině. Rickard Rakell tečoval spoluhráčovu střelu, puk kryje domácí brankář.

58:24
    Zemgus Girgensons odvedl obrovskou práci v útočném pásmu, následně puk získal KYLE OKPOSO a jeho střela z otočky zapadla přesně do branky. Asistence: Zemgus Girgensons a Rasmus Dahlin.
    58:24 Kyle OKPOSO - 5:3

59:25
    Hosté hrají znovu bez brankáře.

59:43
    Eric Comrie si výborně vybruslil v brankovišti a natáhl se po střele od modré čáry. Bude se vhazovat.

59:53
    Do prázdné branky poslal puk VICTOR OLOFSSON. Asistence: Jacob Bryson.
    59:53 Victor OLOFSSON - 6:3

59:58
    Strhla se potyčka ve středním pásmu. Casey Mittelstadt a Josh Archibald.

3. Owen Power (BUF) – 0+2

Buffalo vyhrává tento zápas díky povedené třetí třetině, ve které dokázalo vstřelit pět branek a otočit stav zápasu z 1:3 na 6:3. Obrovský herní výpadek Penguins budou fanoušci Pens dlouho rozdýchávat. (03:12:07)

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 39. Peterka (Power, Asplund), 44. Ta. Thompson (Dahlin, J. Skinner), 47. Olofsson (Power), 51. Tuch (Ta. Thompson, J. Skinner), 59. Okposo (Girgensons, Dahlin), 60. Olofsson (Bryson) – 7. Zucker (Malkin), 26. Archibald (Poehling, McGinn), 41. Guentzel (Letang, Malkin)

Buffalo Sabres: Comrie (Cra. Anderson) – Bryson, Dahlin (A), Clague, Power, Pilut, Fitzgerald – J. Skinner, Ta. Thompson, Okposo (C) – Peterka, Cozens, Tuch – Quinn, Mittelstadt, Olofsson – Girgensons (A), Krebs, Asplund.
    Trenér: Don Granato

Pittsburgh Penguins: DeSmith (Jarry) – Dumoulin, Letang (A), M. Pettersson, Petry, P. Joseph, Rutta – Guentzel, Crosby (C), Rust – Zucker, Malkin (A), Rakell – Heinen, D. O'Connor, Kapanen – McGinn, Poehling, Archibald.
    Trenér: Mike Sullivan

Rozhodčí: StPierre, L'Ecuyer – Cherrey, Baker

Diváci: 12 201