Slovensko
9:1 (3:0, 4:0, 2:1)
Polsko
sk Středa 09.11.2022, 16:00 • AXA Arena (Winterthur) • Mistrovství světa

Góly a asistencie: 8. Ujhélyi (Kozák), 14. Gajdoš (Ujhélyi), 20. Kvasnica (Kelemen), 24. Kozák (Gál), 28. Dudovič (Gašparík), 33. Hatala (Dudovič), 38. Gašparík (Dudovič), 46. Gašparík (Gál), 56. Dudovič (Pažák) – 43. Skura (A.). Vylúčenie: 1:1. Rozhodca: M. Kumerdanks, K. Kristapsons. (18:03:50)

Slovensko potvrdilo v osemfinále Majstrovstiev sveta rolu favorita a zdolalo Poľsko 9:1.
    Zápas bol od začiatku jednoznačný, keď po dvoch tretinách bolo skóre už 7:0 a Poliakom sa podarilo dať prvý gól až v tretej tretine. Posledných pár minút sa už iba dohrávalo a naši hráči tak ušetrili sily pred štvrťfinálovým zápasom s Českom.

59:40
    Strela jedného z našich hráčov z veľkej diaľky bola pred Udzielom zrazená a napokon sa dokotúľala tesne vedľa brány.

58:30
    Oba tímy už prakticky len čakajú na záverečný klaksón, ktorý o malú chvíľu tento zápas ukončí. Dlhší čas sme už nevideli žiadnu strelu na bránu.

57:10
    Loptička sa momentálne opäť nachádza na slovenských hokejkách ďaleko od dosahu Poliakov.

55:33
    Slovensko dalo gól!
    Početnú výhodu sa Slovákom podarilo po rýchlej kombinácii bleskovo využiť. Pažákovu strelo totiž do brány dokázal sklepnúť MICHAL DUDOVIČ, ktorý tak svojím dnešným druhým gólom zvyšuje na 9:1.
    Asistencia: M. Pažák

55:22
    Michal Dudovič bol na súperovej polovici zrazený Sadolewskim a v závere zápasu si tak zahráme prvú presilovku.

53:10
    Nebezpečnú strelu z pravej strany predviedol Surdyn. Poľský hráč však trafil bočnú sieť.

52:20
    Poliaci pokazili rozohrávku za vlastnou bránou, keď loptička opustila hraciu plochu a Slováci tak budú rozohrávať pri súperovej bráne.

51:00
    Po chybe v rozohrávke zakončoval z väčšej vzdialenosti Krawczyk. Jeho koncovka nakoniec minula Kohútovu bránu.

50:20
    Ani jeden z tímov sa momentálne nikam nehrnie a uvidíme, či sa v posledných 10 minútach ešte hra rozprúdi.

47:49
    Kozák sa teraz dopustil chyby, čo sa snažila využiť dvojica poľských útočníkov. Všetko však vyriešili ďalší dvaja Slováci, ktorí dobehli pred našu bránu.

47:02
    Po vstrelenom góle sa situácia na ihrisku opäť na chvíľu ukľudnila loptičku držia naši hráči prevažne na svojej obrannej polovici.

45:26
    Rýchly protiútok nášho tímu sa končí tým najlepším možným spôsobom. Po dobrej prihrávke Gála sa rútil na bránu úplne sám RONALD GAŠPARÍK. Ten potom zoči-voči Udzielovi nezaváhal a vrátil Slovensku sedemgólové vedenie.
    Asistencia: L. Gál

45:04
    Poliaci sa teraz pomerne nebezpečne natlačili pred bránu a Hatala takmer v defenzíve zaváhal. Nakoniec ale celá táto situácia dopadla dobre.

42:42
    Poľsko dalo gól!
    KACPER SKURA predviedol po ľavej strane ihriska pekný individuálny prienik a pred bránou dokázal aj zakončiť backhandom. Zaskočená slovenská obrana už tomuto gólu nedokázala zabrániť a brankár Kohút tak prichádza o čisté konto.
    Asistencia: A. Dahlstrom

42:00
    Úvodné minúty tretej tretiny sú zatiaľ hrané v pomalom tempe a bez väčšej šance.