Florida – Edmonton 2:4 (kon.) | New Jersey – Arizona 4:2 (kon.) | Buffalo – Boston 1:3 (kon.)
Montreal – Pittsburgh 5:4 (po pr.) | Toronto – Vancouver 3:2 (kon.) | NY Islanders – Columbus 4:3 (po pr.)
Nashville – NY Rangers 2:1 (kon.) | Colorado – Carolina 4:1 (kon.) | Anaheim – Chicago 2:3 (kon.)
Vegas – St. Louis 2:3 (kon.) | Calgary – Winnipeg 3:2 (kon.) | Los Angeles – Detroit 4:3 (kon.)
Philadelphia – Dallas 1:5 (kon.)
Los Angeles Kings
4:3 (2:1, 2:0, 0:2)
Detroit Red Wings
Neděle 13.11.2022, 04:30 • Crypto.com Arena, Los Angeles • NHL

Ode mě je to už pro tento zápas všechno, přeji krásné nedělní ráno. (07:20:05)

Tři hvězdy utkání

1. Sean Durzi (LAK) – 2+0
    2. Phillip Danault (LAK) – 0+1
    3. Arthur Kaliyev (LAK) – 0+2

Česká a slovenská stopa

Filip Hronek (DET) – 1+1, 0 účast, 3 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 27:35
    Dominik Kubalík (DET) – 1+1, 0 účast, 3 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 20:21

Kdo se postavil do brankoviště?

Cal Petersen (LAK) – 18 zákroků, 3 OG, úspěšnost 85,7 %, odchytal 60:00
    Alex Nedeljkovic (DET) – 17 zákroků, 4 OG, úspěšnost 81,0 %, odchytal 55:56

Statistiky

Střely na bránu: 21 – 21 | Přesilová hra: 2/3 – 2/4 | Trestné minuty: 6 – 8

Los Angeles dokázalo doma porazit Detroit 4:3 a připisuje si čtvrté vítězství v řadě na domácím ledě.

Los Angeles mělo bleskový vstup do utkání, už po devíti sekundách otevřel skóre Carl Grundström. Detroit dokázal vyrovnat z přesilové hry, kterou po přihrávce Hronka využil Dominik Kubalík. Také Los Angeles pak využilo hned svou první přesilovku, bekhendovým zakončením se prosadil Kevin Fiala.

Ve druhé třetině si domácí znovu hodně pomohli přesilovkami. Branka na 3:1 sice oficiálně vedená ve statistikách jako přesilovková není, ale reálně vlastně byla, protože Sean Durzi překonal Nedeljkovice jen tři sekundy po jejím vypršení. Tento obránce LA Kings se pak prosadil ještě jednou, tentokrát už se o přesilovkový gól jednalo, a zvýšil na 4:1.

Ve třetí třetině nejprve snížil Detroit na 2:4 zásluhou přesilovkové trefy Dylan Larkin a v závěru třetiny pak hosté už čtyři minuty před koncem odvolali brankáře a dočkali se i branky na 3:4, po přihrávce Kubalíka se od modré čáry trefil Filip Hronek. Hosté poté pokračovali ve svém tlaku, vyrovnat se už jim však nepovedlo.

59:50
    Domácí se opět osvobozují a tohle už by měli zvládnout.

59:36
    Puk už je zase za brankou Los Angeles.

59:24
    Matt Roy dokázal dostat puk alespoň do středního pásma.

59:03
    Cal Petersen předvedl důležitý zákrok lapačkou proti rychlé střele Dylana Larkina z blízka!

58:46
    Michael Rasmussen se snažil natlačit puk vší silou za Petersena, přitom se ale dostal do brankoviště a hra byla přerušena.

58:25
    Detroit už je opět v útočném pásmu a znovu odvolal brankáře.
    57:59 Filip HRONEK - 4:3

57:59
    Detroit právě vstřelil branku!
    Tak přeci jen tu máme kontaktní branku Detroitu na 3:4! Hosté se opět radují díky české spolupráci, jen byly tentokrát role prohozeny a Kubalík nabil na střelu na modrou čáru FILIPU HRONKOVI, který propálil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Dominik Kubalík.

57:32
    Následně Kevin Fiala o kousek minul prázdnou bránu. Detroit si bere oddechový čas.

57:23
    Na druhé straně měl zase dobrou šanci na skórování, ale o kousek minul branku Los Angeles.

57:08
    Další nepřesný pokus v podání Los Angeles o trefení prázdné branky.

56:27
    Hronek nabil na střelu Kubalíkovi. Jednou už po této spolupráci dnes gól padl, tentokrát však byl Cal Petersen připraven.

Petr Sumbal

Branky a nahrávky: 1. Grundström (Kupari, Edler), 14. Fiala (Danault, Kempe), 27. Durzi (Danault, Kaliyev), 34. Durzi (Kaliyev, Danault) – 5. Kubalík (Hronek, Perron), 42. Larkin (Sundqvist, Raymond), 58. Hronek (Kubalík)

Los Angeles Kings: Petersen (Quick) – Doughty (A), M. Anderson, M. Roy, Durzi, S. Walker, Edler – Vilardi, Kopitar (C), Kempe – Arvidsson, Danault (A), Moore – Grundström, Kupari, Fiala – Kaliyev, Lizotte, Lemieux.
    Trenér: Todd McLellan

Detroit Red Wings: Nedeljkovic (Husso) – Seider, Chiarot, Hronek, Määttä, Hägg, Oesterle – Raymond, Larkin (C), P. Suter – Perron (A), Copp (A), Kubalík – Sundqvist, Rasmussen, Erne – Berggren, Czarnik, Veleno.
    Trenér: Derek Lalonde

Rozhodčí: Rank, Kea – Mills, Johnson

Diváci: 18 230