Minnesota – San Jose 2:3 (1:2 po s.n.) | Boston – Vancouver 5:2 (kon.) | NY Rangers – Arizona 4:1 (kon.)
Tampa – Washington 6:3 (kon.) | Seattle – Winnipeg 2:3 (po pr.) | Ottawa – NY Islanders 2:4 (kon.)
Boston Bruins
5:2 (2:1, 2:0, 1:1)
Vancouver Canucks
Pondělí 14.11.2022, 00:00 • TD Garden, Boston • NHL

Hampus Lindholm (BOS) – 0+3
    David Pastrňák (BOS) – 0+2
    Linus Ullmark (BOS) – 29 zákroků, 93,5 % (02:55:43)

Střely na bránu: 32 – 31 | Přesilová hra: 2/6 – 2/6 | Trestné minuty: 32 – 22

Hokejisté Bostonu vítězí nad Vancouverem 5:2 a devátou domácí výhrou od startu ročníku vytváří nový klubový rekord! Velkou zásluhu na úspěchu Bruins měli i čeští hokejisté. Pavel Zacha s Tomášem Noskem skórovali, David Pastrňák si zase připsal dvě asistence.

Pojďme ale popořadě. Po první třetině to bylo 2:1. Domácí byli hodně aktivní, soupeře přestříleli 17:8. Do vedení šli Medvědi v 8. minutě, kdy Hall obkroužil s pukem branku a nabil Connorovi Cliftonovi, který zamířil přesně. Hosté srovnali o chvíli později v přesilové hře. V ní se po Hughesově přihrávce dostal do úniku J. T. Miller, který to vyřešil forhendovou kličkou. Bruins vrátil náskok Patrice Bergeron, který v přesilovce pohotově tečoval nástřel Pastrňáka.

Ve druhé dvacetiminutovce pak hráči Bostonu přidali další dva zásahy. Ve 32. minutě se po výměně puku s Lindholmem trefil Pavel Zacha. Ve 38. minutě navíc využil přesilovku Brad Marchand, jemuž nahrával Pastrňák.

Do třetí třetiny se tedy vstupovalo za stavu 4:1. Kosatkám vykřesal naději v početní výhodě Sheldon Dries, jehož nahození z úhlu si nešťastně srazil do vlastní branky gólman Ullmark. Další chybu už však strážce svatyně Bruins neudělal. V závěru zápasu ještě přišla přesilovka kanadského týmu, který navíc odvolal brankáře Demka, ovšem do prázdné klece zamířil z vlastního obranného pásma Tomáš Nosek. Ten se mohl radovat z gólu po hodně dlouhé době.

59:31
    Nils Aman se snažil uvolnit na levé straně útočného pásma. Obrana domácích ho ale vytlačila do rohu.

59:01
    Ohlášena poslední minuta třetí třetiny.

58:38
    Domácí jsou v plném počtu a mohou v klidu dohrát zbytek utkání.
    58:02 Tomáš NOSEK - 5:2

58:02
    Boston právě vstřelil branku!
    Je zřejmě rozhodnuto! Brandon Carlo vybojoval v rohu puk pro TOMÁŠE NOSKA, který trefil z vlastního obranného pásma prázdnou branku soupeře. Pro bývalého útočníka Pardubic je to premiérový zásah v sezóně. Asistence: Charlie Coyle a Brandon Carlo.

57:16
    Domácí vyhodili.

56:52
    Demko odjel na střídačku! Hosté tak hrají v šesti proti čtyřem soupeřům!

56:37
    Hříšníkem, který odehrál puk do hlediště, byl David Pastrňák. Ten tedy usedne na trestnou lavici.

56:37
    Conor Garland to zkoušel po objetí zpoza branky. Ullmark zakročil betonem. Jeden z domácích hráčů pak ale vyhodil kotouč mimo hřiště a za to se bude vylučovat!

55:32
    Ilja Michejev si vyjel zpoza branky a zkusil to z levé strany. Branku netrefil.

55:00
    Hosté mají posledních pět minut na to, aby se zápasem ještě něco udělali.

54:37
    Střely na branku – 31:26

53:41
    Domácí otupili nápor soupeře a sami se snaží hrát aktivně. Nahození Brandona Carla donutilo Demka přerušit hru.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 8. Clifton (Hall, H. Lindholm), 18. Bergeron (Pastrňák, H. Lindholm), 32. Zacha (H. Lindholm, Clifton), 38. Marchand (Pastrňák, McAvoy), 59. Nosek (Coyle, Carlo) – 10. J. Miller (Q. Hughes, Boeser), 45. Dries

Boston Bruins: Ullmark (Kinkaid) – McAvoy, Grzelcyk, Clifton, H. Lindholm, Carlo, Zbořil – DeBrusk, Bergeron (C), Marchand (A) – Pastrňák (A), Krejčí, Hall – Zacha, Coyle, Frederic – Greer, Nosek, N. Foligno.
    Trenér: Jim Montgomery

Vancouver Canucks: Demko (S. Martin) – T. Myers, Q. Hughes, Bear, Ekman-Larsson (A), L. Schenn, Burroughs – Boeser, J. Miller (A), Michejev – Höglander, Studnicka, E. Pettersson – Garland, Horvat (C), Podkolzin – Dries, Aman, Joshua.
    Trenér: Bruce Boudreau

Rozhodčí: L'Ecuyer, Schlenker – Jackson, MacPherson

Diváci: 17 850