Ottawa – NY Islanders 2:4 (kon.) | Calgary – Los Angeles 6:5 (kon.) | Chicago – Carolina 0:3 (kon.)
Colorado – St. Louis 2:3 (kon.)
Colorado Avalanche
2:3 (0:0, 1:2, 1:1)
St. Louis Blues
Úterý 15.11.2022, 03:00 • Ball Arena, Denver • NHL

Tímto se s Vámi loučím a přeji hezký úterní den. (05:55:11)

3. Mikko Rantanen (COL) – 1+1

Zápas je u svého konce. Tento zápas nabídl parádní podívanou a až do poslední sekundy nebylo jasné, kdo se bude radovat z vítězství. St. Louis v závěru dokázalo přečkat dlouhé oslabení ve třech a nakonec se může radovat. Od Blues to byl dnes skvělý týmový výkon a bodové ocenění si zasloužil.

59:50
    Avalanche stále u branky Blues, nedaří se jim však přesně zakončit.

59:30
    Obrovský tlak Colorada, během krátké chvilky přišlo snad pět střel, ani jedna však netrefila branku.

59:00
    Georgijev uhání na střídačku. Colorado má na ledě šest hráčů.

58:53
    O'Reilly vyvezl kotouč do středního pásma a poté ho poslal za branku Colorada. Ušetřené sekundy pro Blues.

58:44
    Parádní zákrok Binningtona. Brankář St. Louis se musel rychle přesunout, aby zastavil střelu z první, kterou na branku vyslal Makar.

58:16
    Oddechový čas pro tým Colorado Avalanche.

58:16
    Tohle je pro St. Louis jak z hororového filmu. Bučněvič vyhodil kotouč do hlediště a Blues budou hrát ve třech.

58:10
    Blues dostali na začátku oslabení puk do středního pásma.

57:59
    Obrovská šance pro Colorado vyrovnat! Faulk smolně podrazil Mansona a je vyloučen na dvě minuty.

57:22
    St. Louis dostalo ze svého pásma a nakonec si i vypracovalo šanci. Z těsné blízkosti zakončoval Saad, Georgijev však svůj tým výrazně podržel.

56:30
    MacKinnon se na levém kruhu dostal ke střele zápěstím, z dobré pozice ale branku těsně přestřelil.

55:42
    Na druhé straně musel Binnington zasahovat proti další střele Johnsona. Hra se nyní přelévá z jednoho konce hřiště na druhý.

54:56
    St. Louis se mohlo výrazně přiblížit k vítězství, ale branková konstrukce byla proti. Z mezikruží střílel Schenn a puk skončil na levé tyčce.

54:35
    Johnson se mezi kruhy dostal k volnému puku a pohotově vystřelil. Binnington parádně zasáhl lapačkou.

53:58
    Saad zkoušel objet kolem branky a zakončit. To se mu i povedlo, Georgijev se tentokrát zaskočit nenechal.

53:40
    St. Louis se v posledních střídáních nenechává zatlačit a rychle dostává puky daleko od vlastní branky.

51:33
    O'Reilly se vydal do útoku a byl hodně nebezpečný. Nejdříve jeho střelu přes hráče Georgijev vyrazil, následná dorážka už nebyla tak přesná.

51:19
    Na útočný výlet se vydal Johnson, který nakonec vystřelil z pravého kruhu. Puk skončil v pohotové lapačce Binningtona.

50:13
    MacKinnon posílal puk zpoza branky před brankoviště, tam ale nenašel nikoho ze spoluhráčů. Avalanche to zkouší stále a stále.

49:34
    Nyní musel proti nahození zasahovat Binnington, jenž hru následně raději přerušil.

49:05
    Blues se dostali do útočného pásma a byla z toho i střela na branku. Tu ve své lapačce našel Georgijev.

48:42
    Kaut se vrátil do hry a byl součástí tlaku svého týmu. Kotouč se však po nějakém odrazu dostal do hlediště a hra je přerušena.

47:48
    Rantanen dostal na levém kruhu hodně prostoru, střelou po ledě ale díru mezi betony nenašel.

47:10
    Colorado nakoplo v posledních střídáních své motory a žene se za vyrovnáním. Blues se těžko dostávají ke kotouči, natož ze svého pásma.

45:53
    Obrovský závar u branky St. Louis. Binnington si připsal dva důležité zákroky, ten druhý s pořádnou dávkou štěstí.

45:39
    Blues se nenechali inkasovaným gólem rozhodit a pokračují ve své hře. Georgijev byl nucen podržet po nahození kotouč a přerušit hru.

44:30
    Kyrou to vyzkoušel střelou přes obránce a Georgijev měl drobné problémy. Puk nakonec alespoň vyrazil.
    43:02 Artturi LEHKONEN - 2:3

43:02
    Colorado právě vstřelilo branku!
    Avalanche se rychle vrací do zápasu. Rantanen vyslal do útočného pásma ARTTURIHO LEHKONENA, který dokázal střelou z levého kruhu prostřelit brankáře St. Louis. Asistence: Mikko Rantanen a Cale Makar.

42:45
    Makar se v předbrankovém prostoru znovu dostal do šance, tentokrát ji však prováhal a ani nevystřelil. Blues se následně osvobozují.

42:03
    Schenn se při bránění Makara dopustil podrážení a Colorado bude hrát přesilovou hru.

42:00
    Makar se dokázal natlačit do předbrankového prostoru a vystřelil. Binnington dokázal kotouč vyrazit.

41:24
    Nepříjemný pohled pro české fanoušky. Na ledové ploše zůstal po souboji ležet Kaut, jenž následně zamířil rovnou do útrob stadionu.
    40:13 Jordan KYROU - 1:3

40:13
    St. Louis právě vstřelilo branku!
    Začátek třetiny jako hrom a Blues dělají velký krok k tomu, aby dneska vyhráli. Na pravý kruh si najel JORDAN KYROU, kam dostal pas od Thomase, následně se vybruslil před branku a překonal Georgijeva. Asistence: Robert Thomas a Pavel Bučněvič.

40:01

Další třetina začne přibližně ve 4:59.

Po druhé třetině se do šaten půjde lépe hokejistům St. Louis. Těm se podařilo reagovat na gól Rantanena a po brankách Thomase a Saada vedou o jednu branku. Colorado má před sebou těžkou úlohu, Blues hrají velmi dobře.

Střely na branku: 30 – 25.

40:00

39:58
    Na trestnou lavici míří Rantanen. St. Louis začne třetí třetinu v početní převaze.

39:58
    Před koncem druhé třetiny to zkusil Makar od modré čáry, Binnington kotouč vyrazil. Bude se však ještě vylučovat.
    38:59 Brandon SAAD - 1:2

38:59
    Aréna utichla, Blues se dostávají do vedení po velmi překvapivé brance. BRANDON SAAD téměř z rohu nahodil puk na branku, ten byl tečován jedním z beků a nakonec propadl k bližší tyčce. Hodně smolný okamžik pro Colorado. Asistence: Ryan O'Reilly a Colton Parayko.

38:10
    Acciari to zkusil od levého mantinelu, tento pokus ale neměl reálnou šanci, aby skončil v brance.

37:32
    Schenn se dokázal dostat zpoza branky před brankoviště a zakončit bekhendem. Georgijev byl nucen vytáhnout zákrok.

35:43
    Kotouč skončil po vyhození na střídačce Colorada, hra je přerušena. Následovat bude komerční přestávka.

34:55
    Hraje se ve vysokém tempu. Nyní jsou aktivnější domácí, kteří se nachází v útočném pásmu.
    33:49 Robert THOMAS - 1:1

33:49
    Přichází rychlé vyrovnání! Do brejkové situace se dostal ROBERT THOMAS a přesnou střelou pod břevno se nemýlil. Kvalitní hokej nám konečně přináší i góly! Asistence: Pavel Bučněvič a Vladimir Tarasenko.

33:27
    Zajímavou střelou z pravého kruhu se prezentoval Tarasenko, který pořádně protáhl Georgijeva. Brankář Avalanche zastavil puk betonem.

33:04
    Blues se pokouší na inkasovaný gól okamžitě reagovat a tlačí se do útočného pásma.
    31:29 Mikko RANTANEN - 1:0

31:29
    Nyní se už domácí radují z vedoucí branky. MacKinnon zavezl puk do útočného pásma, kde ho na pravém kruhu dal za sebe. Tam si ho přebral MIKKO RANTANEN a střelou zápěstím se trefil naprosto parádně, Binnington neměl velkou šanci zasáhnout. Asistence: Nathan MacKinnon a Cale Makar.

30:59
    MacKinnon nabral obrovskou rychlost a tísněn obránce se rozhodl vystřelit z otočky. Binnington úspěšně zasáhl betonem.

29:55
    Čtvrtá formace Avalanche výborně vybojovala v útočném pásmu kotouč a pak z toho byl obrovský závar u brankoviště, St. Louis přečkalo těžké chvíle.

29:23
    Rantanen mohl v útočném pásmu těžit z přihrávky MacKinnona, z pravého kruhu ale nezakončil přesně.

28:31

28:11
    V oslabení se do střelecké příležitosti dokázal dostat Kaut, který z pravého kruhu prověřil Binningtona. Ten si i v tomto případě dokázal poradit. Český útočník je v tomto duelu hodně aktivní.

27:42
    Pěkná akce zakončená střelou. Z pravého kruhu to zkoušel Bučněvič, Georgijev tento pokus vyrazil.

27:25
    Makar vyhodil puk do hlediště. Měl však štěstí, kotouč se v tomto případě odrazil od plexiskla.

27:00
    Blues se zatím nemohou usadit v útočném pásmu, Colorado začalo oslabení velmi dobře.

26:31
    Compher ve snaze získat ztracený kotouč podrazil svého soupeře a bude vyloučen na dvě minuty. St. Louis si poprvé v zápase zahraje přesilovou hru.

25:49
    St. Louis se podařilo přerušit úvodní tlak svého soupeře a samo se tlačí do útočení. Pro průběh zápasu může být první gól hodně důležitý.

25:10
    Kaut z velkého úhlu poslal kotouč na branku a Binnington měl velké problémy. Nakonec našel puk ve své lapačce.

24:40
    Domácím se nevyvedlo založení rychlého protiútoku, odpískáno zakázané uvolnění.

24:07
    Z levé strany to zajímavě zkoušel Tarasenko, Georgijev dokázal zakročit ramenem a puk vyrazil nad břevno.

23:30
    Parayko se vydal na útočný výlet, který dokázal i zakončit. Georgijev dával pozor a úspěšně zasáhl.

23:14
    Pár nepřesností od obou celků ve středním pásmu. Nyní se kotouč po odrazu dostal na střídačku a hra je přerušena.

21:47
    Colorado vstoupilo do druhé třetiny hodně aktivně a pohybuje se v útočném pásmu, zatím bez vážnější šance.

20:58
    MacKinnon z velkého úhlu vyzkoušel pozornost Binningtona, který musel zalepit díru u tyčky, aby kotouč zastavil.

20:01

Další třetina začne přibližně ve 4:02.

Úvodní dějství přineslo hokej ve vysokém tempu. Oba týmy si vytvořily několik zajímavých příležitostí, ani jedna však gólem neskončila. Je před námi určitě zajímavých čtyřicet minut.

Střely na branku: 16 – 12.

20:00

18:32
    Toews dostal pas na modrou čáru a pohotově vystřelil. Jeden z hráčů tento pokus obětavě zablokoval.

17:19
    Schenn se po návratu z trestné lavice dostal na levém kruhu ke střele, puk ale branku těsně minul.

16:40

16:26
    Binnington zastavil střelu od modré čáry lapačkou a raději přerušil hru.

16:03
    MacKinnon si chtěl z levé strany vybruslit mezi kruhy, o kotouč ale přišel a hosté se osvobozují.

15:27
    Během krátké chvíle si domácí vytvořili několik palebných pozicí. Nyní z levého kruhu neuspěl se svým pokusem Makar.

14:40
    Schenn ve středním pásmu zbytečně fauloval a je vyloučen na dvě minuty. Další šance pro Colorado, aby se dostalo do vedení.

14:16
    V útočném pásmu vystřelil z otočky Rodrigues, jenž však trefil přesně prostor, kde byl postavený Binnington.

12:57
    Faulkova střela od modré čáry doletěla až k brance, Georgijev zasáhl vyrážečkou a poslal kotouč do rohu.

12:38
    St. Louis dokázalo dostat svého soupeře pod tlak, který se osvobodil až za cenu zakázaného uvolnění.

11:10
    Rodrigues si udělal v útočném pásmu doslova veřejné bruslení a po objetí branky se pokoušel zasunout puk k tyčce. Výborně zasáhl jeden z obránců a na poslední chvíli mu puk vypíchl.

10:30
    Binnington opět úspěšně zasahuje. Tentokrát musel pokrýt pokus Lehkonena z levé strany.

10:03
    Leddyho střela od modré čáry byla bránícím hráčem sražena do ochranné sítě. Hra je přerušena.

09:21
    Compher přejel modrou čáru a vystřelil z pravého kruhu. Binnington úspěšně zasáhl vyrážečkou.

08:16
    Englund od modré čáry nahodil puk na Binningtona a ten si v pohodě poradil. Následně přerušil hru a následuje komerční přestávka.

07:10
    St. Louis si vytvořilo u branky Georgijeva solidní závar, ani jeden ze střeleckých pokusů v síti neskončil. Obětavá hra od bránících hráčů.

06:42
    Rosén pálil od modré čáry, puk proletěl kolem levé tyčky.

05:55
    Rychlá akce Blues přinesla střelu Saada z levého kruhu, která skončila nad břevnem a puk se následně odrazil do hlediště.

04:46

04:15
    Kotouč je znovu poslán hostujícím týmem do středního pásma. Colorado má problém s tím se usadit u branky soupeře.

03:59
    Z levého kruhu poslal puk na branku pohotově MacKinnon a Binnington musel zasahovat. Puk udržet na své výstroji a přerušil hru.

03:45
    Kotouč je znovu až za brankou Avalanche. Domácí musí zakládat nový útok.

03:00
    St. Louis začalo oslabení velmi dobře a vyhodilo puk ze svého pásma.

02:46
    První přesilová hra zápasu pro Colorado. Za hákování je vyloučen na dvě minuty Krug.

02:35
    Hunt se před brankou dokázal dostat k odraženému puku a střílel z velkého úhlu na prázdnou branku, kterou však těsně minul.

02:13
    Před branku St. Louis mířila z rohu přihrávka na Kauta, český útočník vzduchem letící kotouč nedokázal trefit.

01:24
    První útočné snažení St. Louis už zakončení na branku přineslo, z levého kruhu pálil Leddy a Georgijev musel zasahovat.

00:50
    První střela z modré čáry přišla ze strany Colorada, puk ale nezasáhl branku.

00:01

Colorado Avalanche: Georgijev (Francouz) – Makar, D. Toews, Manson, E. Johnson, Englund – Rantanen (A), MacKinnon (A), Lehkonen – Kaut, Rodrigues, Newhook – L. O'Connor, Compher, Cogliano – Ranta, Megna, Hunt – MacDonald.
    Trenér: Jared Bednar

St. Louis Blues: Binnington (Greiss) – Parayko (A), Leddy, Faulk, Krug, Mikkola, Rosén – Tarasenko (A), Thomas, Bučněvič – Leivo, O'Reilly (C), Saad – Kyrou, B. Schenn (A), Barbašev – T. Pitlick, Acciari, Alexandrov.
    Trenér: Craig Berube

Rozhodčí: Rank, Kozari – Brisebois, Apperson.

Přeji krásnou hokejovou noc a vítám Vás u sledování textového přenosu z NHL. Colorado na svém ledě přivítá hokejisty St. Louis a nás čeká zajímavý duel dvou celků z Centrální divize. Kdo se bude radovat z vítězství?

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.

Jan Šlapáček

Branky a nahrávky: 32. Rantanen (MacKinnon, Makar), 44. Lehkonen (Rantanen, Makar) – 34. Thomas (Bučněvič, Tarasenko), 39. Saad (O'Reilly, Parayko), 41. Kyrou (Thomas, Bučněvič)

Rozhodčí: Rank, Kozari – Brisebois, Apperson

Diváci: 18 104