Pov. Bystrica – Brezno 2:6 (kon.) | Humenné – Skalica 6:0 (kon.)
2:6 (0:4, 0:1, 2:1)
Brezno Knights
sk Úterý 15.11.2022, 18:001. liga (SR) • 15. kolo

54:48
    Surák práve priviedol domácich hráčov do zúfalstva. Betónmi zlikvidoval strelu a zdalo sa, že na dorážku nemá nárok, no opak bol pravdou a zaúradovala jeho lapačka.

53:12
    Tím Brezno práve strelil gól!
    DANIEL VLADIMÍR TKÁČ pridáva šiesty gól svojho tímu, ktorý padá v oslabení. Opäť sa mohol spýtať Pajpacha, kam to chce. Išiel do bekhendového blafáku a puk zdvihol pod hornú žŕdku.

50:07
    Rýchla akcia a prečíslenie domácich, zakončoval Cíger, vyznamenal sa Surák, ktorý zasiahol ľavým betónom. Keby teraz hostia inkasovali, bolo by to dokonca ešte veľmi zaujímavé.

49:21
    Považská Bystrica dala gól!
    P. Bystrica ťažila ešte z presilovkového tlaku. Z obrannej tretiny vysunul Komloša jeden z domácich bekov, Komloš na seba naviazal dvojicu brániacich hráčov a potom zadovkou našiel hokejku ARTEMA DMITRIEVA, ktorý prekonal Suráka.
    Asistencia: Matej Komloš

48:09
    Výborne to teraz domáci zahrali, Cíger prihrával najprv napravo, potom naľavo Cebákovi, ktorý z prvej triafal odkrytú bránu, ale Surák sa fantasticky presunul a prekazil mu gólovú radosť.

47:05
    Tomala – 2 min., napadnutie.

44:46
    Domáci sa radujú z premiérového presného zásahu! L. Ďurkech zamiešal s pukom, prihral na os na strelu z prvej J. Ďurkechovi, ktorého projektil Surák vyrazil a ROMAN TOMÁNEK skóroval zblízka z dorážky do odkrytej brány.
    Asistencie: Juraj Ďurkech, L. Ďurkech

42:49
    Biro – 2 min., nedovolené bránenie.

41:52
    Tomala zakončil mimo odkrytú svätyňu P. Bystrice!

36:46
    Ďalšia veľká šanca P. Bystrice zostala nepremenená. Z ostrých uhlov to však lieta vedľa brány.

34:39
    Jasenec – 2 min., podrazenie.

33:22
    Kaščák – 2 min., nedovolené bránenie.

32:55
    Síce to Breznu nevyšlo v presilovke, ale hráči ťažili z tohto tlaku a strieľajú piaty gól. Domáci v skrumáži pre bránou puk neupratali do bezpečia a PATRIK OŠKO ho poslal bekhendom pod hornú žŕdku.
    Asistencia: Dalibor Ďuriš

30:55
    Ligas – 2 min., podrazenie.

30:28
    A. Zlocha – 2 min., držanie.

26:59
    Šanca na 5:0, Novák dostal prihrávku za obranu a korčuľoval sám na bránu, išiel do bekhendového blafáku, lapačkou ho vychytal výborný Pajpach!

23:55
    Rufati – 2 min., sekanie.

19:30
    Jasenec – 2 min., sekanie.

17:29
    Rufati dostal dobrý puk do jazdy, z uhla vystrelil na Suráka, ktorý si pokryl bližšiu žŕdku, no puk mu vypadol a vznikla pred jeho bránou poriadna skrumáž. Nik z domácich nedostal puk za bránkovú čiaru.

12:06
    Striedanie v tíme HK 95 Považská Bystrica:
    z ihriska odchádza Lamper, prichádza Pajpach.

12:06
    Neuveriteľné, ďalší gól domácej sieti. Veľmi pripomínal ostatné, vyhodený puk opri mantineli, na ktorý si nakorčuľoval MAROŠ SUROVÝ a strelou z pravého kruhu prestrelil Lampera. Surový zaznamenal hetrik za 6 minút a 17 sekúnd!
    Asistencia: Adrián Zubák

10:13
    Tak toto je úplný šok pre domácich Panterov, ktorí nezvládli rozohrávku v strednom pásme, ľahko prišli o puk, Oško peknou prihrávkou za obranu vysunul MAROŠA SIROVÉHO, ktorý zoči voči gólmanovi Lamperovi nezaváhal a prestrelil ho po ľade.
    Asistencia: Patrik Oško

07:50
    Veľmi podobný gól ako ten predchádzajúci! Hráč hostí vyhadzoval puk oblúčikom z vlastnej tretiny, Považskobystričania znova nezvládli bránenie, k puku sa dostal FILI ADAMČÍK, z uhla korčuľoval na bránu a Lampera prestrelil strelou k vzdialenejšej žŕdke na jeho vyrážačku.

05:49
    Nevídaná situácia, Brezno strieľa gól v oslabení už po štyroch sekundách! Hostia vyhrali buly vo vlastnej tretine, vyhodili ho popri mantineli do stredného pásma, kde ho domáci hokejisti nezachytili, zmocnil sa ho MAROŠ SUROVˇÝ, korčuľoval sám na bránu a strelou na vyrážačku prestrelil Lampera!
    Asistencia: Petr Kuboš

05:37
    Česánek – 2 min., držanie.

01:11
    Domáci mohli ísť veľmi rýchlo do vedenia, lenže prečíslenie 3 na 1 nezvládli ideálne a skóre sa nemení!

Daniela Mesíková

Branky a nahrávky: 45. Tománek (J. Ďurkech, L. Ďurkech), 50. Dmitriev (Komloš) – 6. Surový (Kuboš), 8. Adamčík, 11. Surový (Oško), 13. Surový (Zubák), 33. Oško (Ďuriš), 54. Tkáč (Oško)

HK 95 Považská Bystrica: Lamper (13. Pajpach) – Zaťko, Cebák, J. Ďurkech, L. Ďurkech, A. Zlocha, Meszároš, Omelka, Gachulinec – Ligas, Rufati, Cíger – Urbánek, J. Zlocha, Tománek – Dmitriev, Pšurný, Komloš – Švantner, Sádecký, Vilchinskiy
    Brezno Knights: Surák (Andrisík) – Kuboš, Zubák, Kaščák, Biro, Bača, Česánek, Korytko – Surový, Oško, Jasenec – Huhdanpää, Tkáč, Novák – Ďuriš, Adamčík, Tomala – Rákoš, Fungáč, Nespala

Rozhodčí: Čahoj, D. Konc st. – Danko, Bezák