Přerov – Třinec 2:3 (1:2 po s.n.) | Motor ČB – Liberec 2:3 (po pr.) | K. Vary – Slavia 3:2 (1:0 po s.n.)
HK MD Šumperk – Poruba 2:7 (kon.) | Vítkovice – Kometa Brno 5:2 (kon.) | Chomutov – Plzeň 0:2 (kon.)
HC Litvínov – Sparta 2:3 (1:2 po s.n.) | Tábor – Havlíčkův Brod 2:3 (po pr.) | Pardubice – Mountfield HK 1:6 (kon.)
Jihlava – Mladá Boleslav 2:1 (po pr.) | Kladno – Hvězda Praha 5:4 (po pr.) | Olomouc – Zlín 1:7 (kon.)
po s.n. (1:0)
HC Energie Karlovy Vary
3:2 (1:0, 0:2, 1:0 - 0:0)
HC Slavia Praha
Čtvrtek 17.11.2022, 14:00 • KV Arena, Karlovy Vary • Extraliga dorostu • Skupina Západ

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.

Oba dnešní soupeři, stejně jako Plzeň mají již zajištěný postup do nadstavbové části extraligy dorostu. Poslední dva zápasy základní části mohou už jen zamíchat pořadím těchto tří týmů v tabulce základní části. V nadstavbové části se začíná s čistým štítem a body ze základní části se mažou. Energie je aktuálně s dvaceti sedmi body na druhém místě a Slavia na třetím místě má o bod méně. Uvidíme tedy, jestli dnešní duel zamíchá pořadím v tabulce.

HC Energie Karlovy Vary:
    Poslední dvě utkání před pauzou nedopadla pro energetiky moc dobře. Nejprve v západočeském derby podlehli Plzni a následně v prodloužení nestačili na Spartu. Celkově si však v základní části nevedli vůbec špatně. Z dvanácti odehraných zápasů si připsali devět výher, přičemž jedna byla v prodloužení. Na své soupeře nestačili zatím pouze třikrát a i jedna z proher byla v prodloužení.

HC Slavia Praha:
    Poslední dva duely vynesly Slavii zisk dvou bodů za výhru nad Spartou, kdy utkání rozhodly až samostatné nájezdy. Naopak z duelu s Hvězdou Praha vyšli jako poražení. Bilanci úspěšnosti v základní části mají skoro stejnou jako energetici. Z dvanácti zápasů jich vyhráli devět a z toho jeden až po základní hrací době. Tři zápasy pro ně skončili prohrou v základní hrací době.

A nyní několik statistických údajů:

Nejproduktivnější hráči:
    Vít Záhejský 12 zápasů 26 bodů (11 + 15)
    Matěj Zeman 12 zápasů 21 bodů (13 + 8)
    Tobiáš Pastor 11 zápasů 19 bodů (4 + 15)

Brankáři:
    Adam Ebenstreit 7 zápasů úspěšnost 90,56 % (180 střel, 17 gólů)
    Michal Oršulák 5 zápasů úspěšnost 89,74 % (117 střel, 12 gólů)
    Martin Psohlavec 1 zápas úspěšnost 80,95 % (21 střel 4 góly)

Využití přesilových her 15,69 % v 51 přesilových hrách vstřelili 8 gólů.
    Ubránění oslabení 90,63 % v 64 oslabeních inkasovali 6 gólů.

Danny Chludil 11 zápasů 14 bodů (7 + 7)
    Tomáš Poletín 12 zápasů 13 bodů (6 + 7)
    Maxmilian Curran 8 zápasů 13 bodů (4 + 9)

Brankáři:
    Jonáš Bašta 10 zápasů úspěšnost 91,51 % (259 střel, 22 gólů)
    František Poletín 2 zápasy úspěšnost 91,18 % (34 střel, 3 góly)
    Daniela Nováková 2 zápasy úspěšnost 92,5 % (40 střel, 3 góly)

Využití přesilových her 17,19 % v 64 přesilových hrách vstřelili 11 gólů.
    Ubránění oslabení 85,45 % % v 55 oslabeních inkasovali 8 gólů.

Poslední vzájemný duel:

V prvním vzájemném utkání této sezóny se oba týmy potkaly 1. 10. 2022.
    Hostitelským týmem byla HC Slavia Praha a hráči Energie zvítězili 6:2.

Branky a nahrávky: 41. Chludil (Poletín, Hubinka), 45. Curran (TS) – 6. Zeman (Galnor, Pastor), 6. Čihař (Zahejský, Cipko), 26. Zeman (Pastor), 27. Záhejský (Pelikán, Wardas), 57. Zeman (Pastor, Galnor), 60. Váňa (Wardas, Cipko)

HC Energie Karlovy Vary: Oršulák (Psohlavec) – Dyk, Pelikán, Postl, Cipko, Holejšovský (C), Mähler, Čihař, Záhejský, Wardas, Poizl, Pastor (A), Váňa, Šilhan, Zeman (A), Galnor
    Trenér: Martin Gombár

HC Slavia Praha: Bašta (Nováková) – Labuzík, Lorenz, Pšenička, Hubinka (A), Ciolek, Marek – Hlavička, Němeček, Tittl, Poletín (A), Matějovský, Chludil (C), Filip, Kucharčík, Tichý, Grebeníček
    Trenér: Ladislav Slížek

Rozhodčí: Hacaperka – Matys, Deja.

00:01

00:10
    Energetici za svojí brankou vybojovali kotouč.

00:45
    Poizlovi zamotali mušku bránící hráči.

01:21
    Záhejský získal ve středním pásmu kotouč, ale k akci se nedostal.

02:50
    Ciolek se s kotoučem nedokázal dostat ze svého pásma.

03:30
    Marek poslal kotouč za domácí branku. Tam se ho zmocnili energetici.

04:13
    Nahození hostů skončilo na zakázaném uvolnění.

05:02
    Němeček projel s kotoučem do pásma, neměl však parťáka k akci.

05:30
    Filip se ocitl sám před brankou domácích. Kotouč poslal nad Oršulákovu branku.

06:52
    Váňa se řítil na branku, ale na poslední chvíli mu kotouč sjel z hole.

07:35
    Tentokrát měl Váňa při úniku společnost a jeho střelu zblokoval jeden z bránících hráčů.

08:15
    Chludil pálil tváři v tvář Oršulákovi. Kotouč zaduněl o jeden z betonů.

09:51
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha:
    Kucharčík – 2 min., nebezpečná výstroj.

10:46
    Pastorovu střelu před brankou neměl kdo tečovat. Před následnými dorážkami Bašta raději kotouč skryl.

11:20
    Čihařova střela z kruhu škrtla Baštovy betony.

12:04
    Po ubráněném oslabení se Slávisté na chvíli usadili před Oršulákem. Vyhnala je nepřesná přihrávka.

12:42
    Nahození po buly Bašta zachytil.

13:35
    Jeden z hostů Záhejskému při jeho cestě k brance vypíchl kotouč.

14:10
    Filip napadl přihrávku energetiků, ti ho však nenechali v klidu zamířit a tak kotouč proletěl kolem branky.

14:49
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary:
    Postl – 2 min., podrážení.

15:18
    Chludil se řítil na branku, ale před ní ho energetici vzali do sevření.

15:33
    Karlovy Vary právě vstřelily branku! Energetici udeřili ve vlastním oslabení. JAKUB GALNOR setřásl své pronásledovatele a překonal hostujícího gólmana. Asistence: Matěj Zeman

17:28
    Hlavička nedostal kotouč přes Oršulákovy betony.

18:10
    Mählerovu střelu zblokoval Hubinka.

19:10
    Ciolkovi se nepodařilo prokličkovat mezi bránícími energetiky.

19:50
    Labuzíkovo nahození šlo kolem branky.

20:00

Máme za sebou první část dnešního utkání. Zpočátku se hra držela ve středním pásmu. Občasné výlety do útočného pásma na jedné nebo druhé straně nebyly tak dlouhé, aby přidělaly vrásky na čelech obou gólmanů. Od páté minuty však střelci obou začali být nebezpečnější. I přes několik šancí na obou stranách první gól utkání padl necelých pět minut před koncem, kdy ve vlastním oslabení skóroval Jakub Galnor. Srovnání měl na hokejce kapitán hostů Danny Chludil, ale Oršulák před jeho střelou zblízka včas sklapl betony. Další část začne zhruba ve 14:43 hodin.

20:01

20:30
    Hráči v červených dresech se hned po buly probojovali do pásma. Ciolkova střela z úhlu minula branku.

21:51
    Energetici získali kotouč a zkoušeli kombinace před Baštou.

22:03
    Ani nyní střela hned po buly Baštu nepřekvapila.

22:36
    Tittl přizvedl těsně před odpalem Čihařovi hokejku. Hosté zabrali kotouč a prověřili Oršuláka.

23:17
    Slavia právě vstřelila branku! NIKOLAS FILIP se vyhnul bránícím hráčům a i přes jejich napadání udržel kotouč na holi a z těsné blízkosti překonal Michala Oršuláka. Asistence: Denis Hlavička a Danny Chludil

24:46
    Zemanova střela skončila v Baštově lapačce.

25:08
    Po Chludilově dělovce z kruhu zaduněl Oršulákův beton.

25:37
    Zakázané uvolnění hostů.

25:40
    Chludil nabral cestou na branku takovou rychlost, že své pronásledovatele nechal daleko za sebou. Jeho střela jen těsně minula klec domácích.

27:02
    Tittl byl při kličkování mezi energetiky těsně před brankou obrán o kotouč.

27:30
    Němeček měl v patách jednoho z energetiků a tak mu jeho dorážka nevyšla.

28:33
    Záhejský po přihrávce zpoza branky získal kotouč, nastřelil pouze betony.

29:26
    Kucharčík získal před Oršulákovou brankou kotouč, ale vzápětí byl odzbrojen domácími.

29:37
    Kucharčík – 2 min., podrážení.

30:46
    Hosté se osvobodili vyhozením.

32:18
    Bašta si povyjel z branky a poslal kotouč jednomu ze spoluhráčů.

32:43
    Dorážení energetiků zmařil Bašta svými betony.

32:50
    I další střelu hned po buly Bašta zlikvidoval.

33:15
    Tiitlovu dělovku Oršulák svými betony odklonil k mantinelu.

34:15
    Váňovi a Šilhanovi překazili hosté těsně před brankou přihrávku.

35:14
    Slavia právě vstřelila branku! Artur Matějovský poslal kotouč zpoza branky na hůl TOMÁŠE POLETÍNA, který stál před ní a ten ho švihem poslal přes Oršulákovo rameno. Asistence: Artur Matějovský

35:49
    Cipko – 2 min., podrážení.

36:47
    Ve vlastním oslabení opět zahrozil Galnor. Kotouč skončil na Baštových betonech.

37:15
    Mähler překazil hostům nahrávku.

38:05
    Po Tittlově střele Oršulák chvíli nevěděl, kde je kotouč. Nakonec ho odvezl jeden z energetiků.

38:58
    Záhejský si lehl do střely jednoho z hostů, který se ocitl sám před Oršulákem.

39:08
    Hlavička – 2 min., krosček.

39:40
    Energetici se zatím nemohou usadit v pásmu.

40:00

Ve druhé třetině padly dva góly. Nejprve skóre srovnal Nikolas Filip. Do vedení tým Slavie poslal Tomáš Poletín. I energetici si vytvořili několik gólových šancí. Ty však ztroskotaly na betonech Jonáše Bašty. Ve třetí části, která začne zhruba v 15:30 hodin, se tak rozhodně máme na co těšit.

40:01

40:15
    Energetici se snaží překonat Baštovu pozornost.

40:54
    Z početní výhody jim zbývá už jenom pár sekund.

41:41
    Trio energetiků se při cestě k brance dostalo do obklíčení a přišli o kotouč.

42:46
    Cipko zkusil střelu od mantinelu, kotouč letěl příliš šikmo od branky.

42:49
    Marek – 2 min., podrážení.

43:14
    Karlovy Vary právě vstřelily branku! Energetici využili početní výhodu. Skóre srovnal VOJTĚCH ČIHAŘ. Asistence: David Poizl a David Šilhan.

44:15
    Oršulák se ocitl pod tlakem hostů. Jeho spoluhráči nakonec prostor před brankou vyčistili.

45:18
    Wardas vybojoval kotouč, ale ocitl se sám mezi čtyřmi hostujícími hráči a ti ho o kotouč obrali.

46:10
    Čihař – 2 min., krosček.

47:08
    Energetici si vysvobodili vyhozením.

47:17
    2 min. – příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká Chludil.

48:27
    Čihař střelou z úhlu narazil na Baštovy betony.