Přerov – Třinec 2:3 (1:2 po s.n.) | Motor ČB – Liberec 2:3 (po pr.) | K. Vary – Slavia 3:2 (1:0 po s.n.)
HK MD Šumperk – Poruba 2:7 (kon.) | Vítkovice – Kometa Brno 5:2 (kon.) | Chomutov – Plzeň 0:2 (kon.)
HC Litvínov – Sparta 2:3 (1:2 po s.n.) | Tábor – Havlíčkův Brod 2:3 (po pr.) | Pardubice – Mountfield HK 1:6 (kon.)
Jihlava – Mladá Boleslav 2:1 (po pr.) | Kladno – Hvězda Praha 5:4 (po pr.) | Olomouc – Berani Zlín 1:7 (kon.)
HC Olomouc
1:7 (1:1, 0:5, 0:1)
Berani Zlín
Čtvrtek 17.11.2022, 18:00 • Zimní stadion Olomouc • Extraliga dorostu • 13 • Skupina Východ

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

HC Olomouc

Olomouc se po téměř měsíční pauze postaví Zlínu. V této sezoně se však týmu ze srdce Hané vůbec nedaří. Z dvanácti odehraných utkání si odnesli pouze 7 bodů a jsou tak na posledním místě tabulky C. Nejvíce kanadských bodů nasbírali Vojtěch Neoral (3+3) a David Pastrnek (2+4).
    Forma: Z posledních pěti zápasů má Olomouc 3 body.

PSG Berani Zlín

Zlín se drží v tabulce C na průběžné čtvrté pozici. Ve dvanácti odehraných zápasech získal 21 bodů. V minulém zápase proti Olomouci rozhodovaly až samostatné nájezdy. Navzdory tomuto výsledku však Zlín do zápasu nastupuje jako favorit.
    Nejvíce kanadských bodů nasbíral Jakub Frolo (6+10).
    Forma: Z posledních pěti zápasů má Zlín 10 bodů.

Halou se rozezněla siréna a zápas zanedlouho vypukne

00:01

00:10
    Olomouc drží kotouč ve vlastním obranném pásmu.

01:10
    Špatná olomoucká kombinace ve vlastním pásmu. Puku se zmocnil Zlín, který vypálil několik střel. Žádná ale nezapadá do kategorie nebezpečných.

02:29
    Podobná situace se nyní opakovala i na opačné straně kluziště, kdy Olomoučtí vystihli přihrávku hostů. Měla ale stejný konec.

03:39
    Kalman nyní nahodil puk na Uherkovu branku. Kalmanův spoluhráč ale nedokázal ovlivnit směr nahození a Uherek tak kotouč zachytil.

04:31
    Z pravého kruhu pálil Zlínský útočník, na kterého ale Čerbák vyzrál.

06:50
    Řezníček vypálil od modré na Čerbáka, jenž měl zakrytý výhled. Netrefil však brankové zařízení.

08:00
    Olomouc vyhazuje puk, který však zachytili zlínští obránci. Ti posunují hru do útočného pásma. Nikdo z hostů však nedokázal zakončit.

09:50
    Zlín právě vstřelil branku! ADAM KLIMEK s Jakubem Frolem úplně ujeli Olomoucké obraně. Nahráli si těsně před Čerbákem, který neměl šanci následnou střelu zachytit. 0:1. Asistence: Jakub Frolo.

11:11
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Autorem branky je ADAM KALMAN. Ten se rozjel do útočného pásma a přesnou střelou zakončoval. 1:1. Bez asistence.

12:05
    Zlín byl v obrovské šanci po střele ze slotu. Čerbák střelu vyrazil a Olomouc tak zahájila rychlý protiútok.

13:40
    Z levého kruhu pálil Kopřiva. Jeho střelu však zblokoval olomoucký bek.

14:00
    Berani vysílají křižnou přihrávku olomouckým pásmem, na kterou však nedosáhl ani jeden ze zlínských hráčů.

14:17
    Vyloučení v týmu HC Olomouc:
    Pastrnek – 2 min., držení.

15:15
    Zlín zatím strávil celou přesilovku v útočném pásmu. Nedostal se však do výraznější šance.

16:14
    Pešák pálí z levého kruhu. Čerbák si však kotouč pokryl.

16:17

16:35
    Pravé olomoucké křídlo se nyní rozjelo do útoku, prokličkovalo mezi dvěma bránícími hráči a zakončovalo. Uherek si však dokázal poradit.

20:00

V první třetině jsem se mohli sledovat velmi vyrovnané výkony obou celků. Na ledové ploše je vidět ohromná bojovnost obou týmů. Zatímco hosté si tvořili šance ze hry v útočném pásmu, domácí často ujížděli do brejků.

20:01

20:41
    Zlín kombinuje v útočném pásmu.

21:20

21:41
    Olomouc se poprvé od začátku třetiny dostala z vlastního obranného pásma. Z levého kruhu pak pálil olomoucký útočník pouze do Uherka.

22:26
    Řezníček – 2 min., podrážení.

23:00
    Zlínský centr dostal dlouhou nahrávku za olomouckou obranu. Situaci ale zachránil Čerbák, který si povyjel z branky odpálil kotouč do bezpečí.

23:53
    Olomouc kombinuje v útočném pásmu.

24:26

25:20
    Z pravého kruhu pálí Valášek, Čerbák však betonem vyráží.

26:40
    Pravda se nyní proháčkoval zlínskou defenzívou až k Uherkovi, ten si však Pravdovu kličku ohlídal.

28:08
    Olomouc nyní přitlačila na soupeře. Nepřesné přihrávky jí ale hatí šance.

28:57
    Řezníček pálí od modré, jeho střela však přeletěla Olomouckou branku.

29:07
    Zlín právě vstřelil branku!
    JAKUBU HEŠOVI se podařilo vzít kotouč z olomouckých hokejek a dostat se do příležitosti. Z předbrankového prostoru zakončil a posílá tak Zlín do vedení. 1:2. Bez asistence.

31:30
    Olomouc se dostala do útočného pásma, dlouho zde ale nepobyla.

31:36
    Úplně sám se před Čerbáka dostal Valášek. Jeho střelu mezi betony ale olomoucký gólman pokryl.

33:23
    DOMINIK KOS se dostal do pravého kruhu, kde od sebe rychlou změnou směru odpoutal obránce a zakončil přesně do levého rohu olomoucké branky. 1:3. Asistence: Adam Klimek a Michal Řezníček.

34:21
    JAKUB HEŠ pálil ze stejného místa jako Kos. Dokázal skvělou bekhendovou střelou zakončit pod vyrážečku Čerbáka. 1:4. Asistence: Jan Valášek a Jáchym Mořkovský.

35:50
    Olomouc zakládá útok.

36:06
    Po písknutí se před čerbákem strhla potyčka mezi Polzerem a Frolem.

36:06
    Polzer – 5 min., bitka.

36:06
    Frolo – 5 min., bitka.

37:38
    Po rychlé kombinaci pálil z předbrankového prostoru Heš, branky se ale dočkal MARTIN VACULÍK. 1:5. Asistence: Jakub Heš.

39:58
    LUCA PEČNER jel s olomouckým obráncem, přes kterého dokázal vystřelit přízemní střelu mezi tyčku a beton olomouckého gólmana. 1:6. Asistence: Oliver Lukaštík a Jan Kopřiva.

40:00

Druhá třetina patřila jednoznačně Zlínu. O první gól se postaral Jakub Heš, který tak otevřel dveře ke kanonádě, kterou Zlín v této třetině předvedl. O prvních dvou gólech rozhodly především individuální dovednosti hostujících hráčů. A po třetí inkasované brance šel výkon Olomouce prudce dolů. Tím se Zlínu otevřel prostor pro další tři brankové příležitosti, ve kterých se hráči s beranem na hrudi nemýlili.

40:01

40:20
    Kohouti začali třetí třetinu vysokou aktivitou.

41:40

42:30
    Hra se přelévá ze strany na stranu. Ani jeden z týmů nevydrží v útočné třetině moc dlouho.

44:04
    2 min. – příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká D. Drábek.

45:41
    Olomouc založila útok, ve kterém nastalo přečíslení dva na jednoho. Při pokusu o nahrávku mezi útočníky se ale kotouč odrazil od bruslí bránícího hráče až k zadním mantinelu.

47:43
    Kohouti již po několikáté zahrozili z brejku.

49:20
    Čermák se dostal do velké šance, když přebral puk, který se zastavil za zlínskými obránci ve středovém kruhu. Jeho šanci však zhatil hostující útočník, který zrovna vyjel ze střídačky a dokázal Čermáka dobruslit.

51:52
    Mezi týmy panuje nevraživost. Hráči dohrávají každý souboj.

52:35
    Adam Kalman se nyní rozjel z obranného pásma, prokličkoval mezi dvěma obránci a nahrával spoluhráči do předbrankového prostoru. Nahrávka však byla velmi nepřesná.

54:53
    Zlínští útočníci se dostali do situace dva na jednoho, jejich pokus o nahrávku zmařil olomoucký bek, který ale vyrazil kotouč na hostujícího hráče, který přijel z druhé vlny. Ten střílel a jeho pokus vychytal Čerbák úžasným rozštěpem.

56:26
    Zlín se nyní drží v útočném pásmu.

57:40
    MATĚJ KOTALA si s pukem vyjel na pravý kruh. Vystřelil a trefil levý roh Čerbákovy branky. 1:7. Asistence: Martin Vaculík.

58:43
    Kohouti zahrozili před zlínskou brankou.

59:11
    Olomouc se dostala ze zlínského sevření a zakládá další útok.

Ačkoliv byl začátek zápasu velmi vyrovnaný, Zlín dokázal ve druhé třetině rozhodnout, kam zamíří tři body z tohoto utkání. Když ve druhé třetině hostům zařídil vedení Jakub Heš, Olomouc sahala po vyrovnání. To se však nedostavilo, ba naopak, Zlín ještě zvýšil svůj náskok. Po třetí zlínské trefě jakoby Olomouc zpomalila a než se otřepala, Zlín ještě navýšil vedení. Ve třetí třetině jsme mohli sledovat poměrně vyrovnaný výkon, ale ani ten už Olomouci nepomohl.

To je ode mě vše, přeji příjemný zbytek svátečního dne. (20:19:34)

Jakub Žurovec

Branky a nahrávky: 12. Kalman – 10. Klimek (Frolo), 30. Heš, 34. Kos (Klimek, Řezníček), 35. Heš (Valášek, Mořkovský), 38. Vaculík (Heš), 40. Pečner (Lukaštík, Kopřiva), 58. Kotala (Vaculík)

HC Olomouc: Čerbák (Weiss) – Vrána, Přidal, Polzer, Kalman, Černý, Holéczy – Pastrnek, Sekanina, Šulgan (C), D. Drábek, Čermák, Majer, K. Drábek (A), Koryčanský, Bartok, Bošek, Pravda
    Trenér: Mojmír Trličík

Berani Zlín: Uherek (Šimšálek) – Ruml, Uřičář, Lukaštík (A), Kotala, Kopřiva, Mořkovský, Řezníček – Pešák, Heš (A), Kos, Frolo, Vaculík, Klimek (C), Holba, Pečner, Valášek, Nesrsta
    Trenér: Lubomír Vosátko

Rozhodčí: Grygera – Kleprlík, Kráľ