Dukla – Královo Pole 26:21 (kon.) | Strakonice – Karviná 27:40 (kon.) | Jičín – Zubří 29:30 (kon.)
Tatran Prešov – Kopřivnice 35:35 (kon.)
HBC JVP Strakonice 1921
27:40 (15:19)
HCB Karviná
Sobota 19.11.2022, 17:00 • hala Strakonice • Chance Extraliga mužů • 14. kolo

HBC JVP Strakonice 1921 – HCB Karviná 27:40 (15:19)
    Nejvíce branek: Nový 7/1, M. Nejdl 5, Pek 3, Bičiště 3 – Patzel 8, Skalický 5/1, Fulnek 4, Nantl 4, Ptáčník 4. Rozhodčí: Kremláček, Procházka. Sedmimetrové hody: 7/4 – 5/3. Vyloučení: 2:3. Diváci: 320. (18:35:59)

Nadšený nováček trápil obhájce titulu jen třetinu zápasu. Ve 22. minutě dokonce vedl 13:12, v nastaveném tempu ale nevydržel a již ve 37. prohrával o devět branek. Zbytek zápasu byl už jen exhibicí, k vidění byla řada pěkných gólů a nakonec Karviná stejně jako doma vítězí třináctibrankovým rozdílem.

Konec zápasu. (27:40)
    60
    Poslední slovo měl v poslední vteřině zápasu Marek Nejdl a ještě kosmeticky upravil skóre. (27:40)
    60
    Z brejku dovršil čtyřicítku Jan Plaček. (26:40)

60
    Pekovu střelu si Brychlec pohlídal u tyče, domácí ovšem ještě zůstávají na míči. (26:39)

60
    Oddechový čas pro Strakonice. (26:39)
    59
    Výstavní ranou pod břevno se prezentoval mladý Marek Nejdl. (26:39)
    58
    Adam Ptáčník si teď připadal jako hokejista při trestném střílení, nájezd z půlky hřiště zakončil nechytatelnou bombou zblízka. (25:39)

58
    V rychlém sledu se předvedli oba brankáři. (25:38)
    57
    Střelecky produktivní Siročák ze spojky přesně dorovnává výsledek vzájemného utkání v Karviné. (25:38)
    57. Tomáš PEK - 25:37
    57
    Krásně pod břevno švihl z pravé spojky míč Tomáš Pek. (25:37)
    56
    Síť strakonické brány se vlní po Ptáčníkově střele. (24:37)
    55
    Domácí Michal Krejčí dostal dlouhou přihrávku do běhu a samostatný nájezd lehkým obloučkem proměňuje. (24:36)

55
    Brychlec vychytal Nového sedmimetrový hod! (23:36)
    54. Šimon SIROČÁK - 23:36
    54
    Z 10 metrů dokázal skórovat po Pelákově přihrávce Siročák. (23:36)

54
    Oddechový čas pro Baník Karviná. (23:35)
    53
    Taktéž premiérový zápis domácího Michala Krejčího, který dorazil vlastní střelu. (23:35)
    53
    Do střelecké listiny se poprvé zapisuje hostující Šimon Siročák. (22:35)
    52. Martin NOVÝ - 22:34
    52
    Martin Nový skóruje šikovným bekhendem v pádu k tyči po prostrčení míče na brankoviště. (22:34)
    51
    Brychlec podržel Karvinou na čáře a po kontru zvyšuje Patzel. (21:34)

50
    Strakonickým teď nevychází vůbec nic. Přihrávky odskakují do autu, nedaří se střelba. (21:33)

49
    Naopak další karvinský nájezd končí střelou vedle. (21:33)
    48
    Domácí házenkáři nechali na brankovišti obrovský prostor Nantlovi, který nezaváhal. (21:33)
    47
    To Ondřej Skalický proměňuje sedmičku rovnou bez opravného pokusu. (21:32)
    47
    ...což ho nemusí mrzet, protože dorážku zvládl úspěšně. (21:31)

47
    Martin Nový (Strakonice) neproměnil sedmimetrový hod... (20:31)
    46
    Ze samostatného nájezdu zvyšuje Matěj Nantl a výsledek začíná zavánět debaklem. (20:31)
    45. Jonáš PATZEL - 20:30
    45
    Patzel převzal míč od Fulneka, kličkou se zbavil protihráče a propálil gólmana. (20:30)

45
    Nejdlovu dalekonosnou šlehu Matěj Brychlec s námahou vyškrabuje. (20:29)
    44
    Lukáš Fencl snižuje chytře střelou o zem. (20:29)
    43
    Rozjetý Skalický vzápětí skóruje z křídla. (19:29)

43
    Podstřel z levé spojky míří vedle brány Baníku. (19:28)

42
    Dnešní utkání sleduje 320 diváků.
    41
    Do horního růžku domácí brány zavěsil Matěj Pelák. (19:28)
    41
    Martin Nový trestá ze sedmimetrového hodu faul na svou osobu. (19:27)
    40
    Během dvou minut završil hattrick karvinský Ondřej Skalický. (18:27)
    40
    Zase troška radosti ve strakonické hale po krásném individuálním průniku Davida Bičiště. (18:26)
    39
    Naopak Skalický pálí opět efektivně. (17:26)

39
    Domácí se marně zlobí na neuznaný gól pro útočný přestupek. (17:25)
    38. Ondřej SKALICKÝ - 17:25
    38
    Odraženou ránu do tyče si našel Ondřej Skalický a z dorážky zavěsil. (17:25)
    37
    Bleskově za 9 vteřin však odpovídá kanonýr slezského klubu Patzel. (17:24)
    37
    Trochu drhnoucí útok Jihočechů završil nakonec přece jen Nejdl, který našel skulinku. (17:23)
    36
    Kaiser loví ze své sítě Patzelovu ukrytou střelu. (16:23)
    35
    Strakonice skórují po osmi minutách, v přesilovce se o to postaral Bičiště. (16:22)
    35. Jonáš PATZEL - 15:22
    35
    V oslabení po rozehrávce z devítky propálil domácího brankáře do protipohybu Jonáš Patzel. (15:22)

34
    Na dvě minuty byl podruhé v zápase vyloučen Matěj Nantl (Karviná). (15:21)

33
    Skvělý zákrok si připisuje střídající strakonický brankář Kaiser. (15:21)

32
    Bičiště si nerozuměl s Nejdlem, přihrávka míří na střídačku. (15:21)
    31
    Po laciné ztrátě Strakonic skóruje z protiútoku Matěj Pelák. (15:21)
    31
    Z pravého křídla prostřelil Mráze Jan Plaček. (15:20)

31
    Začal druhý poločas. (15:19)

Nováček hrál proti mistrovi dlouho skvělou partii, ještě ve 22. minutě dokonce vedl. Závěr poločasu ale domácím nevyšel a Karvinou pustili v atraktivní přestřelce do čtyřbrankového vedení, které se bude dotahovat velmi těžko.

30
    První poločas skončil. (15:19)
    30
    Naprosto zpackaná přesilovka Strakonic. Neproměněná sedmička a dva inkasované góly, deset vteřin před sirénou se ze spojky trefuje do šibenice Adam Ptáčník. (15:19)

30
    Oddechový čas pro Baník Karviná. (15:18)
    29. David RŮŽA - 15:18
    29
    Další bleskové zakončení po Fulnekově přihrávce a klamném naznačení předvedl v oslabení Růža. (15:18)

29
    Čtvrtý pokus již Wildtovi nevyšel a sedmičku zahazuje. (15:17)

29
    Karvinský Matěj Nantl byl vyloučen na dvě minuty, navíc domácí zahrávají sedmičku. (15:17)
    28
    Denis Harabiš se nemýlil ze sedmičky. (15:17)
    27
    Parádní souhra mezi Novým a Nejdlem, kterou prvně jmenovaný po rychlé narážečce z pivota zakončuje gólem. (15:16)
    26
    Skoro pětiminutový půst Strakonic ukončil mrštným průnikem Martin Nový. (14:16)
    25
    Domácím se úplně přestalo dařit, další kontr hostů naopak dovedl do zdárného konce opět Václav Franc. (13:16)
    23
    Karvinskou sérii prodlužuje po předchozí vyražené střele domácích z protiútoku Václav Franc. (13:15)
    23. David RŮŽA - 13:14
    23
    David Růža pohybem ramen oklamal obránce, prosmýkl se do zakončení a druhým gólem během necelé minuty otáčí skóre. (13:14)
    22
    Po rychlých ztrátách na obě strany pálí z výšky ke vzdálenější tyčce David Růža a srovnává. (13:13)
    21
    Baierlingovu skvělou přihrávku využívá Martin Nový a Strakonice opět nad mistrem ligy vedou. (13:12)
    20
    Tak až v Denisi Harabišovi našla Karviná úspěšného exekutora sedmimetrového hodu. (12:12)
    20
    Marek Nejdl pálí přesně ve vlastním oslabení. (12:11)

19
    Vzápětí sedmička také na straně Karviné, jenže Fulnek přestřeluje. (11:11)

19
    Vyloučen byl strakonický David Bičiště. (11:11)
    18. Eduard WILDT - 11:11
    18
    Eduard Wildt dovršil hattrick ze samých sedmiček. (11:11)

18
    Při střele byl faulován domácí Nový. (10:11)
    17
    Pod břevno zamířil v početní převaze Jonáš Patzel a mistr opět vede. (10:11)

17
    Strakonicím se nepodařilo zakončit, museli míč odevzdat a začíná jejich zkrácené oslabení. (10:10)
    16
    Domácí hráli power-play, jenže přihráli si do autu a přes celé hřiště trefuje jejich opuštěnou bránu Patrik Fulnek. (10:10)

16
    Oddechový čas pro Strakonice. (10:9)

16
    Jonáš Patzel chtěl napodobit domácího exekutora, také vystřelil ze sedmičky o zem, jenže míč se od břevna odráží na brankovou čáru a ven z brány! (10:9)

16
    Je po přesilovce, v celku Strakonic byl vyloučen Petr Masák. (10:9)
    15
    Eduard Wildt proměňuje sedmičku o zem. (10:9)

15
    Prvním vyloučeným hráčem v dresu Karviné je David Růža. (9:9)
    14
    Potřetí se prosazuje střelou k tyči Patrik Fulnek a vyrovnává. (9:9)

14
    Karviné to teď nelepí, rána míří vedle, ale z protiútoku se zaskvěl Galia mrštným zákrokem proti Nového ráně k tyči. (9:8)

13
    Oddechový čas pro Baník Karviná. (9:8)
    13
    Vzápětí trestá chybu mistra v rozehrávce Lukáš Fencl, Strakonice čtyřbrankovou šňůrou otáčejí zápas a poprvé od stavu 1:0 vedou. (9:8)
    13
    Nejmladší hráč na hřišti Marek Nejdl vyrovnává! (8:8)

12
    Jindřich Mráz opět podržel Jihočechy při střele z křídla. (7:8)
    11
    Po výborném zákroku domácího brankáře Mráze skóruje z protiútoku Martin Nový. (7:8)
    10
    David Bičiště potvrzuje vysokou produktivitu strakonické střelby. (6:8)
    10. Matěj NANTL - 5:8
    10
    Strakoničtí házenkáři museli položit míč a po rychlém kontru Karviné zavěsil z pivota nepokrytý Matěj Nantl. (5:8)

9
    Žlutá karta pro HCB Karviná (Adam Ptáčník). (5:7)
    9
    Hned po rozehrání ale zakončil individuální akci průnikem na pravou spojku přes brankářovo rameno Jan Plaček. (5:7)
    8
    Další úspěšný pokus Lukáše Baierlinga. (5:6)
    8
    Jonáš Patzel zavěsil přes obránce pod břevno. (4:6)
    7
    Hezky technicky lobem vyřešená sedmička Eduarda Wildta. (4:5)
    6
    Poprvé zaúřadoval po rozehraném rohu karvinský kanonýr Jonáš Patzel. (3:5)

6
    Ptáčníkovu střelu srazil Baierling do ochranné sítě. (3:4)
    5
    O chvilku později se již prosazuje Lukáš Baierling. (3:4)

5
    Siročák se snažil vyraženou střelou došťouchnout v pádu, ale trefil pouze brankářovy nohy. (2:4)
    4
    A v téže minutě rozvlnil Fulnek ostrou střelou síť strakonické brány podruhé. (2:4)
    4
    Okamžitě po rozehrání však zavěsil Patrik Fulnek. (2:3)
    3. Tomáš PEK - 2:2
    3
    Pekovi se povedlo prostřelit brankáře jesličkami. (2:2)
    3
    Prostrčený míč na pivota využívá k obratu skóre Matěj Nantl. (1:2)
    2
    Do stejného místa odpovídá z dálky karvinský Adam Ptáčník. (1:1)
    1
    Zkušený Tomáš Pek otevírá skóre ranou do šibenice. (1:0)

1
    Strakonice hrají v bílých dresech, Karviná v černých. (1:0)

1
    Utkání právě začalo. (0:0)

HBC JVP Strakonice 1921: Mráz, Kaiser – Nový, Masák, Miklas, Pek, Lukeš, Fencl, Nejdl, Baierling, Bičiště, Samek, Krejčí, Wildt.
    Trenér: Zbíral

HCB Karviná: Galia, Brychlec – Siročák, Růža, Patzel, Plaček, Fulnek, Pelák, Harabiš, Solák, Skalický, Široký, Nantl, Ptáčník, Franc.
    Trenér: Brůna

Rozhodčí: Kremláček, Procházka.

První vzájemný zápas vyhrála Karviná doma hladce 38:25 a navázala na dvě vítězství z předchozí extraligové sezóny Strakonic před pěti lety. Jednoznačným favoritem budou hosté i na jihu Čech.

HC Baník Karviná
    Slezané obhajují titul a pohybují se v opačných patrech tabulky, po polovině základní části jsou ale až třetí, když se jim nevydařily poslední klíčové zápasy. Na Dukle i s Plzní utrpěli těsné porážky, jen bod získali za přestřelku 34:34 v Prešově. Ztráta na vedoucí Lovosice tak narostla na šest bodů.
    Jonáš Patzel je se 72 góly třetí v extraligové tabulce střelců, jedna trefa chybí k padesátigólové metě Denisi Harabišovi.

HBC JVP Strakonice 1921 v první polovině nováčkovské sezóny schytaly několik těžkých debaklů, ale důležité duely s konkurenty ze spodku tabulky zvládly. Ve čtvrtek slavili Jihočeši doma výhru 30:28 nad předposledními Maloměřicemi, přestože ještě v 56. minutě prohrávali o dva góly, takže jim patří se slušným náskokem na poslední dvojici a zápasem k dobru dvanáctá příčka.
    Nejlepším střelcem je s 56 góly David Bičiště, jen o tři méně nasázel druhý kanonýr mužstva Martin Nový. Za zmínku stojí také výkony brankáře Jindřicha Mráze, jehož 116 zákroků je třetím nejlepším počinem v soutěži.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.