Otrokovice – Vítkovice 2:11 (kon.) | Chodov – Florbal Vary 18:1 (kon.) | Mladá Boleslav – Sparta 4:3 (po pr.)
Česká Lípa – Black Angels 6:8 (kon.)
FAT PIPE Florbal Chodov
18:1 (7:0, 1:1, 10:0)
Florbal Vary
Sobota 19.11.2022, 19:00 • SH Jižní Město, Praha • Livesport Superliga • 10. kolo

Chodov opanoval dnešní utkání a jednoznačně vítězí. Desetigólová třetí třetina stanovila konečné skóre 18:1 pro FAT PIPE Florbal Chodov. (20:58:58)

59:54
    Macháčkova střela končí pouze v bloku domácích hráčů.

59:34
    Eliáš neuspěl proti Lupoměchovi.
    59:12 Martin SKŘIVÁNEK - 18:1

59:12
    Chodov právě vstřelil branku!
    MARTIN SKŘIVÁNEK hned po buly vypálil a jeho střela končí za zády Enrsta.
    59:08 Daniel MAXA - 17:1

59:08
    DANIEL MAXA osamocen před brankou Ensta skóruje. Asistence: Michal Podhráský.

58:44
    Ondrušek z první pálí, ale Ernst tygřím skokem jeho střelu zlikvidoval.

57:51
    Vyloučení v týmu FB Hurrican Karlovy Vary:
    Filip Eliáš – 2 min., Hrubost.

57:51
    Eliáš hází Voštu přes mantinel a půjde si odpočinout na trestnou lavici.
    56:26 Ondřej VOŠTA - 16:1

56:26
    ONDŘEJ VOŠTA dostal nahrávku před prázdnou branku od Votavy a v zakončení se nemýlil. Asistence: Antonín Votava.

55:39
    Filip Eliáš měl spoustu prostoru a ještě hledal Lebedu před brankou. Zastávku však zblokoval Bauer.
    54:48 Martin SKŘIVÁNEK - 15:1

54:48
    Ryhclá kombinace MARTINA SKŘIVÁNKA s Danielem Maxou končí další brankou. Asistence: Daniel Maxa.

54:25
    Netrefa prošel obranou hostů jako nůž máslem a zakončoval do horních pater branky. Branku však nepřidal když přestřelil.
    53:20 Tom ONDRUŠEK - 14:1

53:20
    Karlovy Vary třetí třetinu nezvládají stejně jako první. Inkasují už po čtrnácté. Trefil se TOM ONDRUŠEK. Asistence: Marek Vávra.

52:51
    Lebeda z první střílel, ovšem branku netrefil.
    51:37 Michal PODHRÁSKÝ - 13:1

51:37
    MICHAL PODHRÁSKÝ po krásné kombinaci využívá přesilovku. Asistence: Marek Vávra.

51:03
    Michal Strachota – 2 min., Nedovolené vrážení.

50:13
    Ondruškova střela byla na poslední chvíli zblokována.
    49:54 Martin SKŘIVÁNEK - 12:1

49:54
    MARTIN SKŘIVÁNEK se obtočil kolem tyčky Ernsta a usměrnil míček za jeho záda. Asistence: Daniel Maxa.

48:57
    Ondřej Vošta se probil po pravé straně až ke střele. Ta ovšem končí jen na hrudi Ernsta.

48:24
    Krosová přihrávka prošla až k Nicklasovi, ovšem ten míček neusměnil.
    47:57 Ondřej ŠTEFEK - 11:1

47:57
    Tom Ondrušek našel ONDŘEJE ŠTEFEKA, který střílí svojí první superligovou branku v kariéře. Chodov vede vysoko 11:1. Asistence: Tom Ondrušek.

47:44
    Lebeda byl faulován. Hosté budou rozehrávat z rohu.

46:38
    Doubek nezpracoval nahrávku Podhráského a míček končí za mantinelem.

46:27
    Slunečkova střela se otřela o brankovou konstrukci.

45:38
    Po ztrátě Macháčka se míčku ujímá Kafka.

44:27
    První chodovská formace si hrála s bránícími hosty. Ani jedna z šancí však za zády Ernsta neskončila.

43:53
    Lupoměch si po delší době připisuje dobrý zákrok.

43:21
    Ernst má první těžký zákrok.

42:53
    Střídání v týmu FB Hurrican Karlovy Vary:
    ze hřiště odchází Jan Eckhardt, přichází Kryštof Ernst.
    42:53 Matěj NETREFA - 10:1

42:53
    MATĚJ NETREFA dostal krásnou nahrávku od Vošty a s klidem zasunul míček za záda Eckhardta. Asistence: Ondřej Vošta.

42:19
    Klápa se probil do středu hřiště a zkusil vystřelit. Jeho zakončení však nebylo přesné.
    41:44 Lukáš KAFKA - 9:1

41:44
    LUKÁŠ KAFKA si přehodil míček na forhend a střelou pod ruku upravuje skóre na 9:1. Asistence: Martin Skřivánek.

41:09
    Lang se Zemanem neustáli tlak a musí se vracet na svoji polovinu.

40:44
    Netrefa minul branku hostů.

40:01

Druhá třetina byla o poznání vyrovnanější než dvacetiminutovka první. Nejdříve sice udeřil znovu Chodov, ale v samém závěru druhé třetiny se poprvé trefily také hosté po krásné kombinaci. Stav po dvou třetinách je tedy příznivý pro domácí, kteří vedou 8:1.

40:00
    39:58 Daniel KALAŠ - 8:1

39:58
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    DANIEL KALAŠ je v samém závěru druhé třetiny prvním střelcem hostů. Po krásné nahrávce Velce se dostal k zakončení do prázdné branky a v zakončení se nemýlil. Asistence: Matyáš Velc.

39:08
    Lukáš Kafka dostal prostor na levé straně hřiště a chtěl toho využít. Proti jeho střele zasáhl Eckhardt.

38:17
    Macháček přiťukl míček Eliášovi, který chtěl zakončovat, ale chodovský blok zapracoval bezchybně.

37:14
    Poklidná pasáž hry, ve které se domácí drží na míčku.

35:49
    Znovu musel zasahovat Jan Eckhardt. Proti střele Jambora mu pomohla jeho maska.

34:31
    Zeman dlouho čekal než vystřelil a nakonec se mu to stalo osudným, protože tuto dobrou příležitost neproměnil v první gólovou radost Karlových Varů.

34:16
    Ondruškova střela byla zastavena brankářem hostí.

32:39
    Eckhardt se musel znovu činit proti třem střelám Chodova. Ve všech případech byl úspěšný.
    31:54 Michal PODHRÁSKÝ - 8:0

31:54
    Krásná akce Chodova. Vošta proběhl po pravé straně a našel MICHALA PODHRÁSKÉHO. Ten už se při své střele nemýlil. Asistence: Ondřej Vošta.

30:57
    Klápova střela končí pouze na hrudi Lupoměcha.

29:41
    Doubek zachyboval a Navrátil ihned jeho nabídky využil a posunul míček na rozběhnutého Macháčka. Kmenový hráč Tatranu Střešovice byl ovšem zdvojen domácími obránci, a tak neměl prostor pro zakončení.

28:51
    Karlovařští mají v této fázi zápasu více šancí. Tentokrát to byl Strachota, který chtěl prozkoušet Lupoměcha. Střela těsně minula tři tyče.

28:08
    Strachota s Klápou nevyřešili rychlou brejkovou situaci nejlépe a míček končí pouze za brankou domácích.

27:27
    Navrátil sice vystihl nahrávku na Bauera, ale míček mu přeskočil čepel, a tak se hosté nemohli přesunout před branku Lupoměcha.

25:48
    Vávra viděl prostor před brankou a snažil se ho využít. Noha Eckhardta však vystřelila dříve než Vávra čekal a proniknutí před branku nebylo možné.

25:09
    Slunečko zkusil štěstí od půlky. Jeho ránu vytěsni rukou karlovarský brankář.

24:10
    Ztráta na středu vyústila ve velkou šanci Karlových Varů. Tomčo však osamocen před Lupoměchem míjí branku Chodova.

23:11
    Tomčo se probíjel k zakončení. Na poslední chvíli byl však o míček obrán Podhráským.

21:47
    Eliáš chtěl vybídnout Navrátila, ale jeho nahrávka nakonec k adresátovi neprošla.

21:23
    Votava faulován, a tak má Chodov k dispozici rozehrávku.

20:21
    Hosté chtějí po přestávce začít hrát jiný florbal než ten, kterým se prezentovali v první části hry. Zatím se drží na míčku, ale na soupeřovu půlku se nedostali.

20:01

Gólové hody pro Chodov. Tak by se dala shrnout první třetina v níž se domácí trefili hned sedmkrát. Po prvních deseti minutách prohrávali hosté pouze 2:0, ovšem v druhé desetiminutovce seřídili chodovští mířidla a dalšími pěti brankami stanovili konečné skóre po první třetině 7:0.

20:00
    19:47 Antonín VOTAVA - 7:0

19:47
    Odražený míček se dostal až k ANTONÍNU VOTAVOVI, který ze vzduchu nasměroval míček přímo do horního rohu Eckhardtovi brány. Asistence: Matěj Netrefa.
    19:07 Marek VÁVRA - 6:0

19:07
    Chodov střílí branky jako na běžícím páse. Tentokrát se trefuje MAREK VÁVRA. Chodov na konci první třetiny tak už vede vysoko 6:0. Asistence: Tom Ondrušek.
    18:40 Lukáš KAFKA - 5:0

18:40
    Skřivánek se vytočil do osy hřiště a následně míček posunul na LUKÁŠE KAFKU, jež se z dobré pozice nemýlil. Asistence: Martin Skřivánek.

17:46
    Tom Ondrušek shodil míček do strany na Vávru, který měl před sebou odkrytou branku, ale na poslední chvíli Jan Eckhardt vytáhl fantastický zákrok.

17:03
    Karel Hodík se na tento nájezd vydal do branky a připsal si úspěšný zásah proti Velcovi, kterému ke karlovarské smůle sjel míček z čepele, a tak jeho zakončení nebylo vůbec razantní.

17:03
    Rychlý brejk a v něm faul, po kterém bude následovat trestné střílení pro hostující Karlovy Vary.

16:47
    Chodovští tlačí při přesilovce karlovarské, ale překonat Eckhardta se jim zatím nepodařilo.

16:05
    Přihrávka na volného Maxu neprošla přes kompaktní obranu hostů.

15:46
    Michal Strachota – 2 min., Hrubost.
    14:15 Antonín VOTAVA - 4:0

14:15
    Hned po buly skóruje ANTONÍN VOTAVA, jež rychle pronikl před branku a spolehlivě zakončil. Asistence: Matěj Netrefa.
    14:08 Tom ONDRUŠEK - 3:0

14:08
    TOM ONDRUŠEK dostal krásnou nahrávku před odkrytou klec Jana Eckhardta a střelec jeho formátu se před prázdnou brankou nemýlil. Asistence: Marek Vávra.

13:25
    Skřivánek vyslal svůj projektil těsně mimo branku Jana Eckhardta.

13:05
    Eliáš fauloval Podhráského.

11:54
    Lupoměch se svým protějškem nenechal zahanbit a také předvádí brilantní zákrok.

11:02
    Eckhardt se fantasticky vyznamenal proti střele Kafky a následné dorážce. Karlovy Vary můžou být velmi rády, že Chodov neodskočil na tříbrankové vedení.

09:51
    Bauerův tvrdý zákrok nebude oceněn dvouminutovým trestem, za což může být chodovský hráč velmi rád.
    09:21 Daniel MAXA - 2:0

09:21
    DANIEL MAXA svojí střelou na vzdálenější tyč ze středu překonáváv Eckhardta a Chodov vede už 2:0. Asistence: Tom Ondrušek.

09:07
    Ondrušek s Vávrou kombinují na útočné polovině.

06:41
    Lupoměch s Doubkem dokázali na poslední chvíli dostat míček z brankoviště po Strachotově střele, a tak může být Chodov velmi rád, že stále vede.

03:48
    Vávra byl před brankou připraven na teč, ovšem pozorný Eckhardt míček v brankovišti našel dříve.
    02:09 Matěj NETREFA - 1:0

02:09
    MATĚJ NETREFA po individuální akci skóruje a Chodov se tak velmi brzy ujímá vedení. Asistence: Antonín Votava.

01:22
    Ondřej Vošta se dostal k odraženému míčku a z první zkusil ze vzduchu míček usměrnit za Eckhardta. Branku nakonec minul.

00:28
    Strachota využil rozehrávku ze středu k přímému ohrožení branky. Lupoměch nemusel zasahovat.

00:01

FAT PIPE Florbal Chodov: Lupoměch (Hodík) – Maxa, Doubek, Kolář, Slunečko, Sýkora, J. Bauer, Podhráský – Vošta, Vávra, Netrefa, Ondrušek (C), Skřivánek, Matoušek, Kafka, Štefek, Votava.
    Trenér: David Podhráský

FB Hurrican Karlovy Vary: Eckhardt (Ernst) – Zeman, Svatek, Kalaš – Korbel, Nicklas, Eliáš, Zahraj, Navrátil, J. Zavadil, Tomčo, M. Klápa, Velc, Lebeda, Macháček, Strachota, Torma, Lang.
    Trenér: Marek Mandler

Rozhodčí: Radim Sýkora a Miroslav Tkáč.

Všem fanouškům přeji krásný den. Vítám vás při sledování 10. kola Livesport Superligy. Na programu je utkání mezi FAT PIPE Florbal Chodov a FB Hurrican Karlovy Vary.

Chodov po reprezentační pauze nezačal nejlépe. K odvrácení prohry s Bohemians nestačil ani tříbodový kapitán a čerstvý stříbrný medailista z Mistroství světa Tom Ondrušek, kterého Chodov společně s Filipem Formanem a Martinem Kisugitem z Bohemians před zápasem ocenil. Pražané tak dnes potřebují bodovat v zápase, v kterém jsou favority, když na jejich palubovku přijede poslední tým celé Superligy.

Superligový nováček využil reprezentační pauzu k posílení kádru. Na měsíční hostování do Karlových Varů přišli dva juniorští reprezentanti, Filip Eliáš a Lukáš Macháček z Tatranu Střešovice. Oba si hned při prvním vystoupení připsali své první body za nový klub, a přispěli tak k dobrému výkonů Hurricánů proti Mladé Boleslavi. Vary sice nakonec padly 8:4, ale s obhájcem titulu ještě na začátku třetí třetiny držely krok.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Filip Prokeš

Branky a nahrávky: 3. Netrefa (Votava), 10. Maxa (Ondrušek), 15. Ondrušek (Vávra), 15. Votava (Netrefa), 19. Kafka (Skřivánek), 20. Vávra (Ondrušek), 20. Votava (Netrefa), 32. Podhráský (Vošta), 42. Kafka (Skřivánek), 43. Netrefa (Vošta), 48. Štefek (Ondrušek), 50. Skřivánek (Maxa), 52. Podhráský (Vávra), 54. Ondrušek (Vávra), 55. Skřivánek (Maxa), 57. Vošta (Votava), 60. Maxa (Podhráský), 60. Skřivánek – 40. Kalaš (Velc)

Florbal Vary: Eckhardt (43. Ernst) – Zeman, Svatek, Kalaš – Korbel, Nicklas, Eliáš, Zahraj, Navrátil, J. Zavadil, Tomčo, M. Klápa, Velc, Lebeda, Macháček, Strachota, Torma, Lang.

Rozhodčí: Radim Sýkora a Miroslav Tkáč