Saúdská Arábie
1:2 (0:2)
Slovensko
sk Pondělí 21.11.2022, 12:00 • San Pedro del Pinatar • Reprezentace U20

Saudská Arábia odohrala dobrý druhý polčas, no Slováci bránili zodpovedne a hlavne vďaka skvelému štartu do stretnutia vyhrali. Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem pekný deň. (13:49:50)

90+2

90+2
    Tím Saúdská Arábie práve strelil gól!
    MUSAB AL JUWAYR nádhernou strelou z priameho kopu ponad múr do rohu bránky nedal šancu Balážovi a pokazil mu čisté konto.

90+1
    Zbytočný faul našich pred vlastnou šestnástkou. Saudská Arábia získala ideálnu pozíciu na strelu z priameho kopu.

90
    Slovensko sa ubránil rohovému kopu a prešlo dopredu, kde na útočnej polovici ihriska získalo aut.

89
    Slovensko pozorne bráni svoju šestnástku. Tlak Saudskej Arábii je už iba platonický.

87
    Saudská Arábia síce získala priamy kop, ani ďalší center však nenarobil problémy pred bránkou Baláža.

86
    Center z ľavého krídla nebol optimálny, pretože Griger sa skryl za obrancu, a tak nemal šancu dostať sa k lopte.

85
    Ďalší rohový kop Saudskej Arábie a znova sme ho zvládli odvrátiť do bezpečia.

83
    Adam Griger je už tiež na ihrisku a mohol sa zapísať medzi strelcov. Zľava ho hľadala lopta vo vnútri päťky, tiesnený obrancom chcel zakončiť pätičkou, čo mu nevyšlo.

82
    Baláž chytil ďalší nákop pred jeho bránku. Situáciu tak upokojil a môže rozohrávať.

80
    Baláž sa znova vyznamenal, pretože zase Al Zubaidi potiahol akciu po krídle a prudko centroval do päťky. Slovenský gólman chytil loptu pred Abduallahom.

79
    Znova mohol niečo vymyslieť Al Zubaidi, ale namiesto toho, aby potiahol loptu cez otvorený priestor centroval a našiel iba Baláža.

78
    Rabea získal loptu a spoločne so spoluhráčmi mohol ísť do rýchlej kontry, tá sa nekoná kvôli útočnému faulu.

77
    Al Zubaidi si naviezol loptu do šestnástky, vo veľmi dobrej streleckej pozícii nechal vyniknúť brankára Baláža.

76
    Po rýchlej kontre nášho tímu prišiel okolo gólmana center na zadnú žrď a Mário Sauer mal stopercentnú možnosť, no jeho zakončenie na čiare odkopol jeden z obrancov.

75
    Desať minút do konca riadneho hracieho času v tohto zápase. Dokáže ešte jeden či druhý tím skórovať?

74
    Zakončenie z diaľky saudskoarabskú bránku nedokázalo ohroziť, lopta skončila mimo jej priestoru.

73
    Slovensko robí štyri zmeny, na ihrisko prichádzajú Ovšonka, Sauer, Sliacky a Halabrín.

72
    Dva rohové kopy po sebe nepriniesli nebezpečenstvo pred bránkou Al Marwasha, defenzíva Saudskej Arábie túto situáciu zvládla.

71
    Z ničoho-nič prešlo Slovensko po pravom krídle do šestnástky, loptu si našiel pred päťkou Maté Szolgai a vo výbornej šanci trafil jedného z protihráčov.

70
    Al Juwayr centroval do šestnástky, kde Kopásek loptu odkopol a zároveň zasiahol aj nohu súpera. Hráči Saudskej Arábie chceli pokutový kop, ten sa zahrávať nebude.

69
    Ani ďalšia krídelná akcia Slovenska nevyšla. Saudská Arábia získala na druhej strane rohový kop.

68
    Po dlhšom čase sme chceli prejsť dopredu, lenže po nákope na pravé krídlo sa píska ofsajd.

67
    Abduallah chýbal na hrote ofenzívy, preto center sprava poľahky získal do rukavíc Baláž.

66
    Tentoraz to po ľavom krídle vyšlo, no center pred slovenskú bránku znova odvrátila defenzíva.

65
    V strede ihriska sa píska slovenský faul, takže aktivita súpera môže pokračovať.

63
    Na ľavom krídle Saudskej Arábie bolo veľa otvoreného priestoru, ale rýchlu akciu zastavilo ofsajdové postavenie.

62
    Baláž boxoval center z rohového kopu preč, následný pokus z diaľky bol tečovaný na opätovný roh.

61
    Abduallah obdržal prihrávku do šestnástky, v ďalšej dobrej možnosti mu pokus jemne tečoval Oravec a lopta skončila našťastie iba na bočnej sieti.

60
    To sa však nepodarilo. Loptu už má zase arabský súper. Zakladá akciu od obrancov.

59
    Akcia Saudskej Arábie po pravom krídle nevyšla, získali sme loptu a môžeme upokojiť hru.

58
    Abduallah si naviezol loptu na hranicu pokutového územia a krásnou technickou strelou takmer vymietol pavučiny v bránke Baláža.

57
    Saudská Arábia kombinuje v strede poľa. Slováci sú dobre zorganizovaní na vlastnej polovici ihriska.

55
    Slovensko behá v druhom dejstve často bez lopty. Napriek tomu ešte Baláž nemusel po zmene strán riešiť veľkú šancu.

53
    Saudská Arábia rozhodne pridala v druhom polčase na pohybe, čo nám začína robiť problémy. Nebezpečný center pred Baláža odkopol Ujlaky.

52
    Baláž musel vybehnúť vedľa svojej šestnástky, aby odkopol loptu smerujúcu na otvorené krídlo. Podarilo sa mu to k spokojnosti.

51
    Jambor mal byť adresátom centru do pokutového územia, defenzíva si na neho dala pozor a loptu dostala do bezpečia.

50
    Center pred bránku Baláža defenzíva Slovenska odvrátila. Od obrancov sa rozvinie útočná akcia.

49
    Kopásek zastavil krídelnú akciu Saudskej Arábie, tá bude mať k dispozícii rohový kop.

48
    Druhé dejstvo začína dosť opatrne, ani jeden tím nechce spraviť v jeho štarte chybu.

47
    Jambor hneď z prvej akcie centroval sprava do šestnástky na nabiehajúcich spoluhráčov, defenzíva loptu odvrátila.

46
    Začal sa druhý polčas.

Slovensko malo fantastický vstup do zápasu, rýchlo strelilo dva góly. Postupne sa hra vyrovnala, no naši hráči sú aktívnejším a lepším tímom.

45+2
    Prvý polčas sa skončil.

45+1
    Nadstavujú sa 2 minúty.

45
    Saudská Arábia je v závere úvodného dejstva veľmi aktívna a snaží sa znížiť skóre. Slováci dobre bránia.

43
    Center zľava pred bránkou Baláža nenarobil žiadne problémy, defenzíva na čele s Oravcom loptu okamžite odvrátila do bezpečia.

42
    Kopásek chcel potiahnuť ďalšiu akciu slovenského tímu, osamotený na útočnej polovici neuspel.

41
    Po pravom krídle sme sa síce dostali do šestnástky súpera, tam Slováci o loptu veľmi rýchlo prišli.

40
    Striedanie v tíme Saudská Arábia:
    z ihriska odchádza Barrah, prichádza Al Zubadi.

39
    Akciu Saudskej Arábii ukončil útočný faul. Slovensko bude môcť rozohrávať od stopérov.

37
    Šnajder síce prišiel o loptu pred šestnástkou súpera, nákop do rýchleho brejku vyriešila naša defenzíva.

36
    Priamy kop aj pre Slovensko. Centrovanú loptu zakončil hlavou Oravec, avšak pre Al Marwasha to nebolo nebezpečné.

35
    Desať minút do konca riadneho hracieho času v prvom polčase. Uvidíme do prestávky ešte nejaký gólový moment?

34
    Nakoniec z toho nebol center, ale prekvapivá priama strela. Baláž mal aj šťastie, že sa nebezpečná lopta obtrela o žrď a išla mimo.

33
    Saudská Arábia mala k dispozícii rohový kop, ktorý sme síce odvrátili, ale po faule získal súper priamy kop vhodný na center.

32
    Szolgai vystrelil ľavačkou z hranice veľkého vápna. Mieril na bránku, lenže presne do miest, kde sa nachádzal Al Marwash.

31
    Slovensko je usadené na útočnej polovici ihriska, kde sa snaží kombinovať a postupne sa posúvať pred bránku Saudskej Arábie.

30
    Pokus spred pokutového územia úspešný nebol, zakončenie slovenského tímu letí nad bránku Al Marwasha.

28
    Ďalšie ošetrovania saudskoarabského hráča, znova sa nebude hrať aspoň dve minúty.

27
    Center na zadnú žrď do slovenského pokutového územia adresáta nenašiel, od vlastnej svätyne bude rozohrávať Baláž.

26
    Slovenská akcia po ľavom krídle nebola dotiahnutá do úspešného konca, neideálna prihrávka znamenala stratu lopty.

25
    V posledných minútach sa hra častejšie prerušoval a dobré tempo upadlo.

24
    Hollý a Al Juwayr išli do ostrého súboja o loptu, fauloval slovenský hráč. Obaja ostali otrasení, ale sú v poriadku.

23
    Barrah je po ošetrení v poriadku a môže pokračovať. Nehralo sa takmer dve minúty.

22
    Jeden z hráčov Saudskej Arábie si prebral loptu na krídle, mával sa ofsajd. Navyše si ľahol na trávnik a potrebuje ošetrenie.

21
    Timotej Jambor sa zľava dostal do pokutového územia, tam narazil na trojicu obrancov a na zakončenie už nevydalo.

20
    Dvadsať minút stretnutia je za nami. Saudská Arábia sa osmeľuje dopredu viac ako v úvode, no aj tak môžu byť Slováci s výkonom spokojní.

19
    Aktivita Saudskej Arábie na pravom krídle vyzerala nádejne, ale ukončil ju útočný faul vedľa slovenskej šestnástky.

18
    Jambor dokázal zakončiť zvnútra pokutového územia, no v páde nemieril presne. Pošmykol sa.

17
    Al Aliwa vyslal spred pokutového územia zaujímavý pokus. Iba tesne ním minul brvno bránky Baláža.

15
    Saudská Arábia sa po pravom krídle dostala k našej šestnástke, zlá prihrávka znamenala stratu lopty.

14
    Prvýkrát sa dostali do našej šestnástky aj hráči Saudskej Arábie a hneď z toho bola šanca. Center sprava si našiel pred päťkou voľný jeden z hráčov a výborné zakončenie volejom k žrdi musel skvelým zákrokom riešiť Baláž.

13
    Slovensko dalo gól!
    Fantastický úvod stretnutia pokračuje, strieľame druhý presný zásah. Zatiaľ je to výborné! Presadil sa DOMINIK HOLLÝ.

11
    Po ďalšom centri z rohového kopu predĺžil loptu Timotej Jambor, tá preletela okolo gólmana do päťky a podbrezovský futbalista NICOLAS ŠIKULA ju usmernil do siete.

10
    S úvodnými desiatimi minútami môže byť tréner Albert Rusnák veľmi spokojný, čo napríklad naposledy proti Indonézii bolo inak. Stretnutie sa však iba rozbieha.

9
    Po ľavom krídle akcia tentoraz nevyšla, no loptu slovenskí hráči udržali a budú začínať od stopérov.

8
    Slováci prekypujú skvelým pohybom a to robí arabskému súperovi problém už pri rozohrávke. Po ďalšom zisku lopty pálil spred veľkého vápna tesne nad Máté Szolgai.

7
    Výborným pressingom sme získali loptu pred šestnástkou Saudskej Arábie, pokus z diaľky v podaní Gajdoša skončil nad bránkou.

6
    Zrazenou strelou z diaľky získali zverenci trénera Alberta Rusnáka rohový kop. Jambor hlavičkoval na prvej žrdi nepresne.

5
    Timotej Jambor obdržal výbornú prihrávku za obranu a smeroval sám na gólmana súpera. Zoči-voči ho trafil!

4
    Zahrá si aj brankár Filip Baláž a to pri zakladaní rozohrávky. Slováci si chcú všetko pripraviť a nikam sa neponáhľať za každú cenu.

3
    Sprava sa síce naši hráči dostali na hranicu pokutového územia, kde loptu získala Saudská Arábia.

2
    Slováci začínajú aktívnejšie, držia loptu na útočnej polovici ihriska, ale do šestnástky sa zatiaľ nedostali.

1
    Slovensko nastupuje do tretieho zápasu v San Pedro del Pinatar v modrých dresoch, Saudská Arábia má biele prevedenie.

1
    Stretnutie sa práve začalo.

Slovenská reprezentácia do 20 rokov sa pripravuje na budúcoročné MS a v týchto dňoch je v španielskom San Pedro del Pinatar, kde už odohrala dva zápasy proti Japonsku a Indonézie.

V prvom stretnutí napriek zásahom Sliackeho a Jambora zo záveru neodvrátili zverenci trénera Alberta Rusnáka st. prehru proti Japonsku 2:3. V sobotu potom Slováci prehrávali proti Indonézii, no dvomi zásahmi v 82. a 84. minúte v podaní Jambora a Kachúta vyhrali 2:1.

Trojzápas ukončia Slováci v pondelok proti Saudskej Arábii.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 12:00.