Boston – Carolina 3:2 (po pr.) | Nashville – Colorado 0:0 (odl.) | Chicago – Montreal 2:3 (2:3 po s.n.)
Minnesota – Toronto 3:4 (kon.) | Washington – Calgary 3:0 (kon.) | Anaheim – Ottawa 1:5 (kon.)
Philadelphia – Pittsburgh 1:4 (kon.)
po s.n. (2:3)
Chicago Blackhawks
2:3 (0:1, 1:1, 1:0 - 0:0)
Montreal Canadiens
Pátek 25.11.2022, 20:00 • United Center, Chicago • NHL

Utkání je u konce a dramatické klání dospělo až do samostatných nájezdů. K těm zápas posunul svou trefou ve třetí třetině Taylor Raddysh, když v přesilovce dorazil Kaneův pokus z dálky. V následném prodloužení měli hosté přesilovku, jenže Söderblom ostřelování vydržel a gól za svá záda nepustil. V nájezdech to už bylo jiné, tam hráči z pole brankáře jasně předčili, dali hned pět branek a jelikož právě Söderblom nechytil ani jeden, po rozhodující trefě Kirbyho Dacha zvítězil Montreal 3:2. Chicago je po této porážce na posledním místě Centrální divize s 16 body, Montreal je v Atlantické divizi pátý s 23 body.

Chicago se v dalším utkání představí v pondělí od 1:00 doma proti Winnipegu, Montreal má delší pauzu, ten bude hrát až 30. listopadu od 1:00 doma se San Jose.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (23:03:16)

Utkání sledovalo 16 159 diváků.

Česká a slovenská stopa

Petr Mrázek (CHI) – nechytal
    Juraj Slafkovský (MTL) – 0+0, 0 účast, 1 střela na bránu, TM 0, čas na ledě 7:53

Kirby DACH - 2:3

V samostatných nájezdech zvítězil tým Montreal Canadiens.
    Dramatický rozstřel je u konce. Střelci dnes měli nad brankáři navrch, proměnili hned pět ze šesti nájezdů a ten rozhodující dal hostující KIRBY DACH. Zařídil tak pro Montreal bodík navíc a celkovou výhru 3:2.

3. série
    2:3
    Kirby Dach si najel před branku a střelou na lapačku překonal Söderbloma. Je rozhodnuto, Montreal vítězí.
    Andreas ATHANASIOU

3. série
    2:2
    Athanasiou musel dát a proti Montembeaultovi se prosadil nekompromisní střelou mezi betony.
    Nick SUZUKI

2. série
    1:2
    Suzuki předvedl pěknou parádičku, když si najel před gólmana a zakončil lehkým obloučkem přes jeho lapačku.

2. série
    1:1
    Kane zkusil forhendový blafák, Montembeault ale nechal u tyčky beton.
    Cole CAUFIELD

1. série
    1:1
    Caufield srovnává krok střelou těsně nad ledem.
    Jonathan TOEWS

1. série
    1:0
    Toews zamíchal před brankou s pukem na holi a zakončil přesnou forhendovou střelou.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 26. Cal. Jones (Dickinson, Khaira), 57. Raddysh (P. Kane) – 4. Edmundson (Monahan), 28. Suzuki (Matheson, Monahan), rozh. náj. Dach

2:3   Kirby Dach (MTL)

Chicago Blackhawks: A. Söderblom (Mrázek) – Set. Jones, J. Johnson, Murphy (A), Tinordi, Cal. Jones, McCabe – P. Kane (A), Domi, Athanasiou – Raddysh, J. Toews (C), Kurashev – Blackwell, Dickinson, Khaira – R. Johnson, Entwistle, Katchouk.
    Trenér: Luke Richardson

Montreal Canadiens: Montembeault (Allen) – Savard, Matheson, Guhle, Edmundson (A), Kovacevic, Xhekaj – Dach, Suzuki (C), Caufield – Gallagher (A), Dvorak, Dadonov – J. Anderson, Monahan, Armia – Slafkovský, Evans, Pezzetta.
    Trenér: Martin St. Louis

Rozhodčí: Syvret, Hebert – Hughes, Mills

Diváci: 16 159