Slalom žen, 1. kolo, Killington | Vítěz: M. Shiffrinová (USA) (kon.) | | | Slalom žen, 2. kolo, Killington | Vítěz: A. Swenn-Larssonová (SWE), W. Holdenerová (SUI) (kon.) |
SuperG mužů, Lake Louise | (kon.) |
Karel Jedlička
Konečné výsledky
- 1. 1:32,45
- 1. Marco Odermatt (SUI) +0,07
- 2. Aleksander Aamodt Kilde (NOR) +0,44
- 2. +0,12
- 3. +0,19
- 3. Matthias Mayer (AUT) +0,85
- 4. Vincent Kriechmayr (AUT) +0,93
- 4. +0,20
- 5. +0,23
- 5. Andreas Sander (GER) +1,23
- 6. +0,33
- 6. Matthieu Bailet (FRA) +1,23
- 7. +0,35
- 7. Daniel Hemetsberger (AUT) +1,31
- 8. +0,42
- 8. Nils Allegre (FRA) +1,35
- 9. +0,50
- 9. Stefan Rogentin (SUI) +1,38
- 10. +0,54
- 10. James Crawford (CAN) +1,40
- 11. +0,60
- 11. Guglielmo Bosca (ITA) +1,43
- 12. Alexis Pinturault (FRA) +1,46
- 12. +0,75
- 13. Brodie Seger (CAN) +1,60
- 13. +0,91
- 14. Simon Jocher (GER) +1,62
- 14. +1,04
- 15. Raphael Haaser (AUT) +1,63
- 15. +1,10
- 16. Johan Clarey (FRA) +1,68
- 16. +1,21
- 17. +1,28
- 17. Romed Baumann (GER) +1,70
- 18. Dominik Paris (ITA) +1,71
- 18. +1,31
- 19. Henrik von Appen (CHI) +1,71
- 19. +1,34
- 20. Martin Čater (SLO) +1,73
- 20. +1,36
- 21. +1,48
- 21. Jeffrey Read (CAN) +1,74
- 22. Niels Hintermann (SUI) +1,78
- 22. +1,51
- 23. Kyle Negomir (USA) +1,83
- 23. +2,50
- 24. Christof Innerhofer (ITA) +1,88
- 24. +2,57
- 25. Otmar Striedinger (AUT) +1,89
- 25. +2,58
- 26. +3,41
- 26. Stefan Babinsky (AUT) +1,98
- 27. +3,49
- 27. Josef Ferstl (GER) +2,03
- 28. Mattia Casse (ITA) +2,03
- 28. +4,41
- 29. Riley Seger (CAN) +2,03
- 29. +6,44
- DNF
- 30. Christian Walder (AUT) +2,08
- 31. Thomas Dressen (GER) +2,13
- 32. Jared Goldberg (USA) +2,19
- 33. Loïc Meillard (SUI) +2,40
- 34. Blaise Giezendanner (FRA) +2,43
- 35. Ryan Cochran-Siegle (USA) +2,45
- 36. Marco Schwarz (AUT) +2,48
- 37. Travis Ganong (USA) +2,53
- 38. Gino Caviezel (SUI) +2,57
- 39. Matteo Marsaglia (ITA) +2,64
- 40. Beat Feuz (SUI) +2,77
- 41. Miha Hrobat (SLO) +2,87
- 42. Broderick Thompson (CAN) +3,13
- 43. Adrien Théaux (FRA) +3,13
- 44. Sam Mulligan (CAN) +3,17
- 45. Justin Murisier (SUI) +3,41
- 46. Bryce Bennett (USA) +3,43
- 47. Sam Alphand (FRA) +3,50
- 48. Henrik Røa (NOR) +4,09
- Nico Gauer (LIE) DNF
- Luis Vogt (GER) DNF
- Erik Arvidsson (USA) DNF
- River Radamus (USA) DNF
- Adur Etxezarreta (ESP) DNF
- Nicolo Molteni (ITA) DNF
- Christoph Krenn (AUT) DNF
- Matteo Franzoso (ITA) DNF
- Markus Nordgård Fossland (NOR) DNF
- Cyprien Sarrazin (FRA) DNF
- Kyle Alexander (CAN) DNF
- Trevor Philp (CAN) DNF
- Adrian Smiseth Sejersted (NOR) DNF
- Mauro Caviezel (SUI) DNF
- Giovanni Franzoni (ITA) DSQ
Startovní listina
- 1. 1:27,16
- 1. Blaise Giezendanner (FRA)
- 2. Dominik Paris (ITA)
- 2. +-1:59:59,16
- 3. +-1:59:59,96
- 3. Romed Baumann (GER)
- 4. +-1:59:54,15
- 4. Alexis Pinturault (FRA)
- 5. Justin Murisier (SUI)
- 5. +-1:59:52,56
- 6. +-1:59:51,40
- 6. Marco Odermatt (SUI)
- 7. Stefan Rogentin (SUI)
- 7. +-1:59:50,75
- 8. +-1:59:49,36
- 8. Mauro Caviezel (SUI)
- 9. Matthias Mayer (AUT)
- 9. +-1:59:48,45
- 10. Raphael Haaser (AUT)
- 10. +-1:59:42,13
- 11. +-1:59:34,08
- 11. Aleksander Aamodt Kilde (NOR)
- DNS
- 12. Vincent Kriechmayr (AUT)
- 13. Beat Feuz (SUI)
- 14. Ryan Cochran-Siegle (USA)
- 15. James Crawford (CAN)
- 16. Gino Caviezel (SUI)
- 17. Travis Ganong (USA)
- 18. Adrian Smiseth Sejersted (NOR)
- 19. Andreas Sander (GER)
- 20. Matthieu Bailet (FRA)
- 21. Josef Ferstl (GER)
- 22. Nils Allegre (FRA)
- 23. Christof Innerhofer (ITA)
- 24. Niels Hintermann (SUI)
- 25. Simon Jocher (GER)
- 26. Christian Walder (AUT)
- 27. Trevor Philp (CAN)
- 28. Broderick Thompson (CAN)
- 29. Stefan Babinsky (AUT)
- 30. Mattia Casse (ITA)
- 31. Thomas Dressen (GER)
- 32. Loïc Meillard (SUI)
- 33. Adrien Théaux (FRA)
- 34. Giovanni Franzoni (ITA)
- 35. Kyle Alexander (CAN)
- 36. Cyprien Sarrazin (FRA)
- 37. Brodie Seger (CAN)
- 38. Marco Schwarz (AUT)
- 39. Johan Clarey (FRA)
- 40. Martin Čater (SLO)
- 41. Henrik von Appen (CHI)
- 42. Markus Nordgård Fossland (NOR)
- 43. Matteo Franzoso (ITA)
- 44. Guglielmo Bosca (ITA)
- 45. Christoph Krenn (AUT)
- 46. Jeffrey Read (CAN)
- 47. Otmar Striedinger (AUT)
- 48. Daniel Hemetsberger (AUT)
- 49. Matteo Marsaglia (ITA)
- 50. Nicolo Molteni (ITA)
- 51. Kyle Negomir (USA)
- 52. Jared Goldberg (USA)
- 53. Bryce Bennett (USA)
- 54. Miha Hrobat (SLO)
- 55. Riley Seger (CAN)
- 56. Adur Etxezarreta (ESP)
- 57. River Radamus (USA)
- 58. Erik Arvidsson (USA)
- 59. Sam Alphand (FRA)
- 60. Luis Vogt (GER)
- 61. Nico Gauer (LIE)
- 62. Sam Mulligan (CAN)
- 63. Henrik Røa (NOR)
1. Aleksander Aamodt Kilde (NOR) 530 b
2. Marco Odermatt (SUI) 402 b
3. Vincent Kriechmayr (AUT) 375 b
4. Matthias Mayer (AUT) 372 b
5. James Crawford (CAN) 226 b
6. Beat Feuz (SUI) 213 b
Sobotní sjezd vyhrál loňský suverén rychlostních disciplín Aleksander Aamodt Kilde z Norska. Právě on by měl být také hlavním favoritem SuperG. Na druhém místě skončil o pouhých 6 setin sekundy Rakušan Daniel Hemetsberger, kterého doplnil na stupních vítězů ještě domácí Kanaďan Broderick Thompson.
1. Aleksander Aamodt Kilde (NOR) 1:47:98 min
2. Daniel Hemetsberger (AUT) +0,06 s
3. Broderick Thompson (CAN) +0,10
4. Matthias Mayer (AUT) +0,37
5. Beat Feuz (SUI) +0,63
6. Johan Clarey (FRA) +0,88
7. Niels Hintermann (SUI) +0,95
8. Thomas Dressen (GER) +1,02
9. Ryan Cochran-Siegle (USA) +1,12
10. Romed Baumann (GER) +1,13
1. Marco Odermatt (SUI) 160 b
2. Aleksander Aamodt Kilde (NOR) 100 b
3. Žan Kranjec (SLO) 80 b
4. Daniel Hemetsberger (AUT) 80 b
5. Henrik Kristoffersen (NOR) 60 b
6. Lucas Braathen (NOR) 50 b
1. Blaise Giezendanner (FRA)
2. Dominik Paris (ITA)
3. Romed Baumann (GER)
4. Alexis Pinturault (FRA)
5. Justin Murisier (SUI)
6. Marco Odermatt (SUI)
7. Stefan Rogentin (SUI)
8. Mauro Caviezel (SUI)
9. Matthias Mayer (AUT)
10. Raphael Haaser (AUT)
11. Aleksander Aamodt Kilde (NOR)
12. Vincent Kriechmayr (AUT)
13. Beat Feuz (SUI)
14. Ryan Cochran-Siegle (USA)
15. James Crawford (CAN)
16. Gino Caviezel (SUI)
17. Travis Ganong (USA)
18. Adrian Smiseth Sejersted (NOR)
19. Andreas Sander (GER)
20. Matthieu Bailet (FRA)
21. Josef Ferstl (GER)
22. Nils Allegre (FRA)
23. Christof Innerhofer (ITA)
24. Niels Hintermann (SUI)
25. Simon Jocher (GER)
26. Christian Walder (AUT)
27. Trevor Philp (CAN)
28. Broderick Thompson (CAN)
29. Stefan Babinsky (AUT)
30. Mattia Casse (ITA)
31. Thomas Dressen (GER)
32. Loïc Meillard (SUI)
33. Adrien Théaux (FRA)
34. Giovanni Franzoni (ITA)
35. Kyle Alexander (CAN)
36. Cyprien Sarrazin (FRA)
37. Brodie Seger (CAN)
38. Marco Schwarz (AUT)
39. Johan Clarey (FRA)
40. Martin Čater (SLO)
41. Henrik von Appen (CHI)
42. Markus Nordgård Fossland (NOR)
43. Matteo Franzoso (ITA)
44. Guglielmo Bosca (ITA)
45. Christoph Krenn (AUT)
46. Jeffrey Read (CAN)
47. Otmar Striedinger (AUT)
48. Daniel Hemetsberger (AUT)
49. Matteo Marsaglia (ITA)
50. Nicolo Molteni (ITA)
51. Kyle Negomir (USA)
52. Jared Goldberg (USA)
53. Bryce Bennett (USA)
54. Miha Hrobat (SLO)
55. Riley Seger (CAN)
56. Adur Etxezarreta (ESP)
57. River Radamus (USA)
58. Erik Arvidsson (USA)
59. Sam Alphand (FRA)
60. Luis Vogt (GER)
61. Nico Gauer (LIE)
62. Sam Mulligan (CAN)
63. Henrik Røa (NOR)
1. Marco Odermatt (SUI) 1:32.53
2. Aleksander Aamodt Kilde (NOR) +0.37
3. Matthias Mayer (AUT) +0.78
4. Vincent Kriechmayr (AUT) +0.86
5. Stefan Rogentin (SUI) +1.31
6. James Crawford (CAN) +1.33
7. Alexis Pinturault (FRA) +1.39
8. Raphael Haaser (AUT) +1.56
9. Romed Baumann (GER) +1.63
10. Dominik Paris (ITA) +1.64
1. Marco Odermatt (SUI) 1:32.53
2. Aleksander Aamodt Kilde (NOR) +0.37
3. Matthias Mayer (AUT) +0.78
4. Vincent Kriechmayr (AUT) +0.86
5.-6. Andreas Sander (GER) +1.16
5.-6. Matthieu Bailet (FRA) +1.16
7. Stefan Rogentin (SUI) +1.31
8. James Crawford (CAN) +1.33
9. Alexis Pinturault (FRA) +1.39
10. Raphael Haaser (AUT) +1.56
1. Marco Odermatt (SUI) 1:32.53
2. Aleksander Aamodt Kilde (NOR) +0.37
3. Matthias Mayer (AUT) +0.78
4. Vincent Kriechmayr (AUT) +0.86
5.-6. Andreas Sander (GER) +1.16
5.-6. Matthieu Bailet (FRA) +1.16
7. Nils Allegre (FRA) +1.28
8. Stefan Rogentin (SUI) +1.31
9. James Crawford (CAN) +1.33
10. Alexis Pinturault (FRA) +1.39
11. Simon Jocher (GER) +1.55
12. Raphael Haaser (AUT) +1.56
13. Romed Baumann (GER) +1.63
14. Dominik Paris (ITA) +1.64
15. Niels Hintermann (SUI) +1.71
1. Marco Odermatt (SUI) 1:32.53
2. Aleksander Aamodt Kilde (NOR) +0.37
3. Matthias Mayer (AUT) +0.78
4. Vincent Kriechmayr (AUT) +0.86
5.-6. Andreas Sander (GER) +1.16
5.-6. Matthieu Bailet (FRA) +1.16
7. Daniel Hemetsberger (AUT) +1.24
8. Nils Allegre (FRA) +1.28
9. Stefan Rogentin (SUI) +1.31
10. James Crawford (CAN) +1.33
11. Guglielmo Bosca (ITA) +1.36
12. Alexis Pinturault (FRA) +1.39
13. Brodie Seger (CAN) +1.53
14. Simon Jocher (GER) +1.55
15. Raphael Haaser (AUT) +1.56
16. Johan Clarey (FRA) +1.61
17. Romed Baumann (GER) +1.63
18.-19. Dominik Paris (ITA) +1.64
18.-19. Henrik von Appen (CHI) +1.64
20. Martin Čater (SLO) +1.66
21. Jeffrey Read (CAN) +1.67
22. Niels Hintermann (SUI) +1.71
23. Kyle Negomir (USA) +1.76
24. Christof Innerhofer (ITA) +1.81
25. Otmar Striedinger (AUT) +1.82
26. Stefan Babinsky (AUT) +1.91
27.-29. Josef Ferstl (GER) +1.96
27.-29. Mattia Casse (ITA) +1.96
27.-29. Riley Seger (CAN) +1.96
30. Christian Walder (AUT) +2.01
Naopak hned osm z prvních osmnácti závodníků startovního pole vůbec nebodovalo. Nejhůře dopadl Švýcar Mauro Caviezel, který nastoupil poprvé po dlouhém zranění a po ošklivém pádu si zřejmě od závodění znovu nedobrovolně odpočine. (22:59:50)