Pittsburgh – Carolina 2:3 (po pr.) | Montreal – San Jose 0:4 (kon.) | Boston – Tampa 3:1 (kon.)
Philadelphia – NY Islanders 3:1 (kon.) | Nashville – Anaheim 2:1 (po pr.) | Winnipeg – Colorado 5:0 (kon.)
Calgary – Florida 6:2 (kon.) | Vancouver – Washington 1:5 (kon.) | Los Angeles – Seattle 8:9 (po pr.)
Montreal Canadiens
0:4 (0:1, 0:0, 0:3)
San Jose Sharks
Středa 30.11.2022, 01:00 • Bell Centre, Montreal • NHL

Děkuji za pozornost a přeji dobré ráno posledního listopadového dne. (03:36:18)

Česká a slovenská stopa
    Juraj Slafkovský (MTL) – 0+0, 0 účast, 3 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 11:42

3. Marc-Édouard Vlasic (SJS) – 0+1

Ve třetím dějství pálili do černého výhradně hosté, kteří nejprve dvěma slepenými góly z úvodu třetiny odskočili soupeři na tříbrankový rozdíl, Montreal byl zaskočen a nezmohl se už na žádný velký odpor. V závěru to zkusil bez gólmana, jenže San Jose bleskově přidalo čtvrtý gól a o vítězil v tu chvíli nemohlo být pochyb. Obrovskou zásluhu na výhře má gólman Žraloků Kähkönen, jenž za svá záda nepustil jedinou střelu.

58:56
    Domácím se už také nikam nehrnou, moc dobře vědí, že z tohoto utkání odejdou poraženi.

58:02
    Běží poslední dvě minuty třetí třetiny a jistě i celého utkání.
    57:46 Tomáš HERTL - 0:4

57:46
    San Jose právě vstřelilo branku!
    Risk bez gólmana kanadského celku nevyšel, TOMÁŠ HERTL dostal přihrávku za obranu a ač hákován, dovezl kotouč až do opuštěné domácí svatyně.
    Asistence: Kevin Labanc a Timo Meier.

57:40
    Domácí hrají bez brankáře.

56:18
    Brendan Gallagher pěknou ranou pod vyrážečku málem protrhl střeleckou smůlu svého celku, jenže Kaapo Kähkönen je dnes vynikající a i s touto ranou si poradil.

55:21
    Kaapo Kähkönen neudržel tvrdou ránu z dálky ve výstroji, puk ale proskákal vedle jeho svatyně.

54:59
    Sean Monahan si najížděl na přihrávku před brankáře Žraloků, té se však nedočkal.

53:37
    Timo Meier nedosáhl v útočném pásmu na kotouč a ke střele se tak nedostal.

53:01
    V posledních minutách se velmi často přerušuje, nyní po zásahu brankáře San Jose.

52:51
    Michael Matheson nahazoval do skrumáže před brankou, žádnému z jeho spoluhráčů se nepovedlo kotouč tečovat.

52:30
    Po špatné přihrávce se Montreal připravil o útok a musí rychle zpátky.

52:04
    Hosté šikovně nahodili puk do útoku, aby to nebylo zakázané uvolnění.

51:36
    Montreal je kompletní, přesilovky dnes nejdou ani jednomu mužstvu.

Petr Frömel

Branky a nahrávky: 2. Nieto (Barabanov, Couture), 43. Hertl (Labanc, Cicek), 44. Couture (Benning, Vlasic), 58. Hertl (Labanc, Meier)

Montreal Canadiens: Allen (Montembeault) – Savard, Matheson, Guhle, Edmundson (A), Kovacevic, Harris – Dach, Suzuki (C), Caufield – Gallagher (A), Dvorak, Dadonov – J. Anderson, Monahan, Armia – Slafkovský, Evans, Pezzetta.
    Trenér: M. St. Louis.

San Jose Sharks: Kähkönen (Dell) – E. Karlsson (A), Megna, Benning, Vlasic, Šimek, Cicek – Labanc, Hertl, Meier – Barabanov, Couture (C), Nieto – Kunin, Bonino (A), Gregor – Viel, Lorentz, Lindblom.
    Trenér: D. Quinn.

Rozhodčí: E. Furlatt, G. Rank – M. Cormier, D. Kelly

Diváci: 21 105