New Jersey – Chicago 3:0 (kon.) | Pittsburgh – Columbus 4:1 (kon.) | Tampa – Detroit 2:4 (kon.)
Ottawa – Los Angeles 2:5 (kon.) | NY Islanders – St. Louis 4:7 (kon.) | Winnipeg – Florida 5:2 (kon.)
Dallas – Toronto 0:4 (kon.) | Anaheim – Carolina 4:3 (po pr.) | Seattle – Montreal 2:4 (kon.)
New Jersey Devils
3:0 (1:0, 2:0, 0:0)
Chicago Blackhawks
Středa 07.12.2022, 01:00 • Prudential Center, Newark • NHL

S konstatováním, že New Jersey Devils přehrálo Chicago Blackhawks jednoznačně 3:0 a dostalo se do vedení v celé NHL, se s Vámi loučí a dobrou noc přeje Tomáš Lysý. (03:36:33)

Hity: 7-13

New Jersey se stává jedním ze šesti týmů historie NHL, jenž vyhrálo 21 z prvních 26 zápasů!

Ďáblové zároveň jsou nyní nejlepším týmem celé soutěže.

Zápas mezi Devils a Blackhawks patřil jednoznačně domácím. Ti byli od úvodu lepší a ve 12. minutě se po hezké akci prosadil Dougie Hamilton. Chicago bylo výrazněji v zápasu jen posledních pět minut první třetiny, kdy Vítek Vaněček vychytal několik dobrých šancí.

Druhou třetinu už domácí ovládli. Ve 26. minutě se trefil Nico Hischier, který již krátce před svým úspěšným pokusem měl velkou šanci. Za dalších devět minut bleskově využil přesilovou hru Jesper Bratt po ráně z pravého kruhu kolem hlavy Söderbloma pod horní tyčku.

Ve třetí třetině si již New Jersey svůj náskok bezpečně bránili a nedovolili soupeři žádnou výraznější zápletku, navíc byl Vítek Vaněček za svůj výkon oceněn čistým kontem.

59:24
    Nyní už Devils hrají skutečně jen o to, aby pro svou jedničku udrželi čisté konto.

59:05
    Ani Andreas Athanasiou dobrým napadáním kus černé gumy ve středním pásmu nezískal.

58:47
    O zakázané uvolnění se jednat nebude, Chicago sbírá puk za svou brankou a musí rozjet akci.

58:20
    Nico Hishier šel na pravém kruhu do pokleku, po následné střele ale Söderblom uhájil svou klec.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny a zřejmě i celého zápasu.

57:44
    Nechybělo moc, aby Tatar před brankou vystihl riskantní rozehrávku soupeře a pokusil se vsítit čtvrtou branku svého týmu.

57:11
    Pro hosty asi ani nemá smysl odvolávat brankáře. Nyní byli hráči Blackhawks nastěhováni před Vaněčkem, ale Arvid Söderblom zůstal v brance.

56:29
    Vítek Vaněček je nyní lehce vyvoláván z ochozů, pokud jsem tedy správně slyšel. A jestli tomu skutečně takto je, tak naprosto po zásluze.

55:16
    V situaci dva na nikoho měli domácí možnost navýšit své vedení, ale střela jednoho z hráčů v tmavém rozezvučela pouze tyčku.

54:59
    Na Vaněčka si nepřišel ani Athanasiou zakončením z bezprostřední blízkosti z předbrankového prostoru.

54:08
    Následuje další komerční přestávka.

Střely na branku: 24-22.

53:54
    Jack Hughes zkusil po pasu Hamiltona ohrozit Söderbloma z pravé strany, ale bez úspěchu.

53:20
    New Jersey mají puk ve svém obranném pásmu pod kontrolou. Přišlo dlouhé vyhození a střídání domácích.

Tomáš Lysý

Branky a nahrávky: 12. Hamilton (J. Hughes), 26. Hischier (Siegenthaler, Hamilton), 35. Bratt (J. Hughes, Hamilton)

New Jersey Devils: Vaněček (Schmid) – Siegenthaler, Hamilton, Graves, Marino, Br. Smith, Severson – Tatar, Hischier (C), Bratt – Haula, J. Hughes (A), Mercer – Wood, M. McLeod, Zetterlund – Šarangovič, J. Boqvist, Holtz.
    Trenér: Lindy Ruff

Chicago Blackhawks: A. Söderblom (Stauber) – J. Johnson, Set. Jones (A), Roos, Murphy (A), McCabe, Mitchell – P. Kane (A), Kurashev, Domi – Raddysh, Khaira, Dickinson – Blackwell, Katchouk, Entwistle – Athanasiou, Reichel, R. Johnson.
    Trenér: Luke Richardson

Rozhodčí: Frederick L'Ecuyer, Kendrick Nicholson – Justin Johnson, Devin Berg