Tatran Prešov – Zubří 27:20 (kon.)
Tatran Prešov
27:20 (11:10)
HC ROBE Zubří
Čtvrtek 08.12.2022, 18:00 • Mestská hala Prešov • Chance Extraliga mužů • 11. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

V dohrávaném utkání podzimní části házenkářské extraligy přivítá jediný slovenský zástupce Tatran Prešov tabulkové sousedy Robe Zubří.
    Domácím patří pátá příčka s 19 body, hosté se na ně se 17 body mohou dosáhnout v případě vítězství. Poslední dva zápasy Zubří nevyšly, po porážce 29:34 na palubovce předposledních Maloměřic nestačilo doma na soupeře jiné váhové kategorie Karvinou 26:30.
    Prešov si v sobotu hladce poradil s brněnským Královým Polem 32:22 a ukončil třízápasové čekání na vítězství (0-2-1).

Nejlepším střelcem Prešova je se 71 góly Oliver Rábek, v celku Zubří nasázel ještě o šest branek více Dušan Palát.

Výprava Zubří se do Šariše vydá po více než 13 letech. Když tehdy Prešov naposledy hrál české soutěže, rozdrtil Moravany 38:21. Také předtím ve společné československé házenkářské lize nepustil Tatran soupeři ve čtyřech duelech ani bod.
    To jsou ovšem spíše historické zajímavosti, kádry obou celků se za tak dlouhou dobu změnily a sotva v nich již najdeme pamětníka.

Tatran Prešov: Čupryna, Colodeti – Rábek, Mitaľ, Fech, Chajan, Fenár, Radčenko, Ivanović, Kasatkin, López, Urban, Kimák-Fejko, Caballero, Carapkin, Terpák.
    Trenér: Gernát.

HC ROBE Zubří: Krupa, Krůpa – Přikryl, Havran, Randýsek, Mazurek, Přerovský, Mičkal, Cibulec, Pšenica, Šišák, Hlavenka, Kyryljuk, Bajer, Mizera.
    Trenér: Dávid.

Rozhodčí: Kichner, Vacula.

1
    Utkání právě začalo. (0:0)

Tatran hraje v bílých dresech, Zubří v zelenočerných. (0:1)
    1
    Skóre zápasu otevírá ze spojky David Mazurek. (0:1)

1
    Žlutá karta pro tým HC ROBE Zubří (Matěj Havran). (0:1)
    2
    Dobrý vstup Zubří do zápasu podepřel další tvrdou střelou z výskoku přes obránce Matěj Havran. (0:2)
    4
    Oliver Rábek proměňuje sedmimetrový hod technicky lobem. (1:2)

5
    Hosty teď zachránilo břevno a mohou jít opět dopředu. (1:2)
    6
    Zubří na několik pokusů nezakončilo, z protiútoku Krupa loví v síti střelu Lukáše Urbana. (2:2)
    6
    O okamžitou oodpověď se postaral opět Havran a vrací Zubří vedení. (2:3)

9
    První vyloučení zápasu jde za domácím kanonýrem Oliverem Rábkem. (2:3)

9
    Prešovský brankář zasahuje nohama proti střele z pravého křídla po pěkně sehrané kombinaci. (2:3)

10
    Diváci pískají, gól domácího Caballera neplatí pro kroky. (2:3)

11
    Hosté sehráli oslabení velmi vyspěle, v posledních vteřinách však vystřelili mimo a za plného počtu jde dopředu moravský celek. (2:3)

12
    Vyloučen byl Tomáš Mičkal (Zubří). (2:3)

12
    Rábek ze sedmimetrového hodu nepřekonal Krupu! (2:3)
    13
    Bezmála sedm minut čekali diváci na gól, než se prosadil domácí Roman Carapkin. (3:3)
    15
    David Mazurek opět posílá hosty do vedení. (3:4)

15
    Tatran sehrál pěknou akci, na závěr však úplně volný hráč z brankoviště nastřelil jen nohy zuberského brankáře. (3:4)
    16
    Oliver Rábek byl již s dalším pokusem úspěšnější a je znovu vyrovnáno. (4:4)
    18
    Hra se několikrát přelila, z gólu se raduje až hostující Filip Šišák. (4:5)
    19
    Pavel Caballero ze sedmimetrového hodu nezaváhal. (5:5)
    20
    Zásluhou Lukáše Urbana domácí poprvé v zápase vedou. (6:5)

21
    Střela hostů se odráží obloukem od břevna a míče se zmocnili hráči v bílých dresech. (6:5)
    22
    Přesně pálí na druhé straně Caballero. (7:5)
    23
    Po další ztrátě Zubří z protiútoku zvyšuje na rozdíl tří branek Vjačeslav Kasatkin. (8:5)

23
    Oddechový čas pro Zubří. (8:5)

23
    Vyloučen byl domácí Danylo Chajan, (8:5)
    23
    Jeho faul navíc trestá ze sedmimetrového hodu Tomáš Mičkal a Zubří ukončilo dlouhé čekání na gól. (8:6)

24
    Tatran jde do čtyř, potrestán byl Sergio López. (8:6)
    24
    Přesilu dvou mužů rychle využívá Pavel Přikryl kontaktním zásahem. (8:7)
    25
    Domácí si vynutili sedmičku a Pavel Caballero ji využívá prudkou ranou o zem. (9:7)

26
    Hosté zachytili volně klouzající míč na brankovišti, proti střele úplně osamoceného hráče však předvedl Igor Čupryna zázračný zákrok roztaženýma nohama ve výskoku. (9:7)

26
    Tatran Prešov je v plném počtu. (9:7)

27
    Oddechový čas pro Tatran Prešov. (9:7)
    27
    Vjačeslav Kasatkin z pivota prostřelil Krupu, který jeho střelu výrazně ztlumil, míč však doskákal těsně za brankovou čáru. (10:7)

28
    Další vyloučení Prešova, provinil se Urban. (10:7)
    28
    A Mičkal nezaváhal ze sedmimetrového hodu ani tentokrát. (10:8)

29
    Síly se vyrovnávají vyloučením hostujícího Adama Přerovského. (10:8)
    29
    Matěj Havran vyslal při hře 5 na 5 dělový projektil k tyči a snižuje. (10:9)
    30
    Ve zkrácené přesilovce si z pravého křídla seběhl výrazně ke středu Erik Fenár a z výhodné pozice zcela sám prostřelil Krupu. (11:9)
    30
    Vteřinu před sirénou stihl odpovědět za Zubří z levého křídla Tomáš Mičkal. (11:10)

30
    První poločas skončil. (11:10)

V Prešově byla k vidění oboustranně defenzivní házená, ještě v 15. minutě bylo skóre teprve 3:3. Zatímco v úvodu tahali za kratší konec domácí, čtyřgólová šňůra mezi 19. a 23. minutou je dostala do výhody a navzdory sérii oslabení nakonec odcházejí do šaten s nejtěsnějším náskokem.

31
    Začal druhý poločas. (11:10)
    31
    Z postu pivota rozvlnil síť domácí Vjačeslav Kasatkin. (12:10)
    32
    Oliver Rábek přidává další gól z levé strany z rychlého útoku Tatranu. (13:10)

33
    Hostům po přestávce zvlhl střelný prach, jejich další pokus míří nad břevno. (13:10)
    34
    Naopak na druhé straně opět neomylný Lukáš Urban. (14:10)
    35
    Zásluhou Davida Mazurka a jeho rány pod břevno, která zapadla za brankovou čáru, Zubří poprvé po změně stran koriguje. (14:11)

36
    Před pokračováním prešovské akce se kvůli pádu bude čistit palubovka. (14:11)
    37
    Tentokrát se Prešovští nedokázali dostat přes důraznou obranu a z protiakce snižuje opět Mazurek. (14:12)
    37
    Ihned po rozehrání zaúřadoval jeden z mnoha cizinců v dresu Tatranu, Srb Nikola Ivanović. (15:12)
    38
    Vjačeslav Kasatkin vrací Prešovu čtyřbrankový náskok. (16:12)
    39
    Zubří riskuje hru bez brankáře a do prázdné brány přes celé hřiště umístil získaný míč domácí Urban. (17:12)

40
    Výborný Čuprynův zákrok na čáře umožnil Prešovu znovu přechod do útoku. (17:12)

40
    Domácím utíká prostrčená přihrávka na brankovišti, dopředu míří zelenočerní. (17:12)
    41
    Na sedmičku si stoupl do prešovské brány Colodeti, na technickou střelu Tomáše Mičkala pod břevno ovšem nestačil. (17:13)
    41
    Prešov odpovídá přesnou trefou Nikoly Ivanoviće k pravé tyči. (18:13)

43
    Čtvrtý Mičkalův sedmimetrový hod již nebyl úspěšný, Čupryna jeho střelu vyráží. (18:13)
    43
    O chvilku později pálí z pravé spojky přesně Pavel Přikryl. (18:14)
    44
    Mičkal proměňuje bleskový únik přes celé hřiště, navíc byl při zakončení faulován. (18:15)

44
    Viníkem byl Lukáš Urban (Tatran Prešov) a jde podruhé pykat na dvě minuty. (18:15)
    45
    Zápas dramatizuje v přesilovce z rychlého protiútoku David Mazurek. (18:16)
    45
    Stále v oslabení pálí do sítě domácí Ivanović. (19:16)
    47
    Zblokovanou střelu z devíti metrů hosté znovu zachytili a Havran zamířil přesně. (19:17)

48
    Zubří podržel výborným zákrokem nohou Krůpa a míří znovu na střídačku, aby jeho spoluhráči mohli útočit v sedmi. (19:17)
    48
    Odraženou ránu do tyče si našel Tomáš Mičkal a zcela sám tváří v tvář prostřelil Čuprynu z dorážky. (19:18)
    49
    Slovenský celek opět odskakuje, z dálky překonává brankáře počtvrté Ivanović. (20:18)

49
    Oddechový čas pro ROBE Zubří. (20:18)
    50
    Prešovská obrana odolala power-play a Urban si znovu vylepšil osobní účet trefou do prázdné brány přes celé hřiště. (21:18)
    50
    Valaši to rozhodně nebalí, Šišák pěknou střelou snižuje. (21:19)
    51
    Urbanovi nevadila ani přítomnost gólmana v bráně Zubří a dává svůj šestý gól. (22:19)
    52
    Pavel Přikryl obstřelil Čuprynu a proměňuje sedmimetrový hod. (22:20)
    53
    Těsně bráněný Rábek skóruje v pádu z brankoviště. (23:20)

53
    Červená karta pro ROBE Zubří. Vyloučen je za faul na vlastním brankovišti Marek Pšenica. (23:20)

53
    Caballerovu sedmičku Krůpa vyráží. (23:20)
    54
    Domácí zůstali po sedmičce na míči a přesilovku vzápětí využívá Nikola Ivanović. (24:20)
    55
    Zubří znovu inkasuje do prázdné brány, přes celé hřiště mířil přesně Rábek. (25:20)
    56
    Je rozhodnuto, Rábek protahuje gólovou šňůru Prešova, který vede již o šest branek. (26:20)

57
    Opět dalekonosná střela do prázdné brány Zubří, která kuriózně odskočila o břevno do výšky, spadla shora znovu na břevno a odráží se pryč. (26:20)

58
    Dnešní utkání sleduje 310 diváků.

59
    Přikrylovu sedmičku Čupryna zneškodnil. (26:20)

59
    Valachům se v závěru vůbec nedaří střelba, v poslední desetiminutovce ještě nedali gól ze hry. Další pokus míří daleko mimo. (26:20)
    60
    Naopak na začátku poslední minuty dává pátý gól Tatranu v řadě Urban, který se dostává do čela tabulky střelců. (27:20)

60
    Házenkářům Zubří utíká míč na brankovišti. (27:20)

Konec zápasu. (27:20)

Házenkáři Zubří ještě z šesti výjezdů nepřivezli z Šariše ani bod, nedočkali se ani dnes, přestože se jim vydařil začátek a důslednou defenzívou v první čtvrtině zápasu pořádně otravovali domácím život. Prešov se však poté dostal čtyřbrankovou šňůrou poprvé do vedení, které již nepustil po zbytek zápasu. Zubří mělo ještě slibnou pasáž, kdy šestibrankové manko stáhlo na kontakt, v závěru ale úplně odešlo střelecky, nevycházel risk s prázdnou bránou, do které třikrát inkasovalo a poslední gól ze hry dalo více než 10 minut před sirénou. Tatran tak navýšil své vítězství na rozdíl sedmi branek.

Tatran Prešov – HC ROBE Zubří 27:20 (11:10)
    Nejvíce branek: Urban 7, Rábek 6/1, Ivanović 5 – Mičkal 6/3, Mazurek 5, Havran 4. Rozhodčí: Kichner, Vacula. Sedmimetrové hody: 5/3 – 6/4. Vyloučení: 5:2. ČK: 53. Pšenica (ZUB). Diváků: 310. (19:30:41)