Ferencvárosi – Most 43:19 (kon.)
FTC-Rail Cargo Hungaria
43:19 (20:11)
DHK Baník Most
Sobota 17.12.2022, 16:00 • Érd Aréna, Budapešť - Érd • EHF Liga mistrů žen • 9. kolo

Na budapešťském předměstí je hotovo a výsledek mluví sám za sebe. Fradi ve druhé půli nijak nepolevovalo, ba naopak. Most za druhý poločas nastřílel jenom osm branek, domácí hráli ve velké pohodě a mohou slavit před zaplněným kotlem. FTC si udrželo úspěšnost střelby málokdy vídaných 69 % a zapisuje si další dva body, které mu pomohou v nahánění vedoucí trojice. Most naopak na první body v nejprestižnější soutěži čeká.

Z mé strany je to dnes vše, hezký zbytek dne! (17:27:43)

FTC-Rail Cargo Hungaria – DHK Baník Most 43:19 (20:11)
    Nejvíce branek: Klujberová 10/1, Kukelyová 5/1, Pappová 5 – Cholevová 6/3, Andrýsková 5, Holanová 2. Rozhodčí: Vranesová, Wennigerová (obě AUT). Sedmimetrové hody: 4/3 – 4/3. Vyloučení: 3:4.

Konec zápasu. (43:19)

60
    Kukelyová byla faulována na devítce a již se ani nestihne provést navazující hod, v Érdu je hotovo. (43:19)

60
    Janurik si navíc poradila se zakončením Eksteinové a má úspěšnost 58 % ve druhé půli! (43:19)
    60
    Klujberová na začátku poslední minuty střílí desátou branku, a to po chybě v rozehrávce Mostu. (43:19)
    59
    Už se hraje hodně bezstarostně. Obrana Fradi se ani moc nevracela, Most to naopak napálil a Stříšková se z levého křídla dočkala. (42:19)
    59
    Klujberová to tam sype a neměla problém ani tentokrát, netradičně z pozice pravé spojky. (42:18)
    58
    Andrýsková využila prostoru na brankovišti a šla po naznačení přihrávky do pivota sama do zakončení. To se jí povedlo a zaznamenala tak pátou branku. (41:18)

58
    Szandra Szöllősiová-Zácsiková složila nedovoleným způsobem na zem Andrýskovou, která chtěla už téměř zakončovat. Dostává tak dvě minuty a chvíli se bude hrát 5 na 5. (41:17)
    57
    Pappová naopak v poklidu otevřela úhel na pravém křídle a o zadní tyč opřela svůj pokus. (41:17)

56
    Šutranové se povedlo uvolnit rusákem, přetahem z levé spojky ale těsně minula zadní tyč! (40:17)
    56
    Klujberová pak šla na sedmičku sama a přímo před domácím kotlem proměnila. (40:17)

56
    Šponéová dotáhla zboku Klujberovou, která jednak vybojovala sedmičku, jednak dvě minuty pro mosteckou hráčku. (39:17)
    55
    Pokus Řádové přetahem vytáhla Januriková a znovu to bylo do otevřené obrany, Szandra Szöllősiová-Zácsiková přidala pátou branku v duelu. (39:17)
    55
    Gól vstřelil tým FTC-Rail Cargo Hungaria (Anna Kukelyová). (38:17)
    54
    Ani Most už nehraje v nejsilnější sestavě a prostor dostala Šponéová. Ta si poradila, obešla Tomoriovou a ze šestky zakončila. (37:17)

54
    A mohlo to být už o 22, jenže proti Hársfalviové se zaskvěla Janssenová! (37:16)
    54
    Hned záhy zakončila téměř spojkový úhel z pravé strany a Fradi zcela dominuje. (37:16)
    53
    Jenže Fradi nepolevuje a Klujberová naložila na svoji kárku šestý gól. Tentokrát si zaběhla na šestku a z pozice pivotky proměnila. (36:16)
    53
    Mostečanky hrály opět bez brankářky a Somionková se uvolnila na pivotu, odkud přišla její druhá branka utkání. (35:16)
    52
    Rozborka mostecké obrany a už je to o potupných dvacet. Kukelyová měla okolo sebe dva metry místa na každou stranu a s přehledem proměnila. (35:15)

51
    Navíc po ztrátě vepředu faulovala trochu z frustrace Andrýsková a dostává dvě minuty. (34:15)
    51
    Na začátku poslední desetiminutovky odskakují domácí už na 19 branek, z levého křídla se v poklidu prosadila Klujberová. (34:15)

50
    Andrýsková se snažila to stáhnout na sebe a z devítky střílela, jenže Januriková její střelu po ruce lape! (33:15)
    50
    Cvijičová se štěstím zpracovala přihrávku od Pappové do pivota a s ještě větším štěstím zakončila. Tak či tak, výsledek začíná narůstat do nepěkných rozměrů. (33:15)
    49
    Maďarský tým si už zápas užívá. Mikulášková dala Cholevové nepřesnou přihrávku, na branku Mostu se valil další brejk a Pappová přidala 32. branku. (32:15)
    48
    Fradi však hraje ve velké pohodě a přidává další branky. Klujberová ani tentokrát v brejku nezaváhala. (31:15)
    48
    Trápení v útoku nakonec částečně prolomila Šutranová, která využila svých fyzických dispozic a z devítky se nemýlila. (30:15)
    47
    Na branku Mostu se valí jeden útok za druhým a teď už jde jenom o skóre. Hársfalviová dostala od Kisfaludyové přesnou přihrávku do trháku a proměnila. (30:14)
    47
    Jenže v útoku se nedostaly ani do zakončení a Klujberová z trháku bez potíží skórovala. (29:14)

46
    A mohlo to být už o 15, jenže Pappová z pravé spojky přes blok netrefila branku. Proto jsou na tahu hosté. (28:14)
    46
    Šutranová netrefila z devítky branku a domácí toho využili. Júlia Hársfalviová dostala od Janurikové přesnou nahrávku až na protější šestku a s přehledem si poradila. (28:14)

45
    Most si bere poslední oddechový čas, který v utkání může využít. (27:14)

44
    Střídání brankářů zafungovalo, Bírová se nenechala naznačením Cholevové vybláznit a pokus na stojnou nohu vylapala! (27:14)

44
    Jenže Júlia Hársfalviová nechala z křídla vyniknout jenom Janssenovou a na druhé straně si Most došel pro sedmimetrový hod! (27:14)

43
    Mikuláškovou překvapila Hársfalviová, která jí odebrala míč těsně předtím, než k české reprezentantce vůbec stihl doputovat. Proto mohou jít domácí dopředu. (27:14)
    43
    Z brejku se posléze navíc prosadila Pappová a je to zpátky o třináct. Tady už je o bodech definitivně rozhodnuto. (27:14)

42
    Mikulčík z dlouhého kříže vyslala tvrdý pokus přetahem na bližší tyč, Januriková ale byla připravena a předvedla výborný zákrok! (26:14)

41
    Mikulášková se výborně prodrala až do zakončení a dala branku, jenže předtím měla tak pět kroků a gól tak nemůže být uznán! (26:14)

41
    Vyloučení pro tým DHK Baník Most (Michaela Holanová). (26:14)
    41
    Lekičová se na střední spojce vyklonila mimo obránkyni a z kroku pustila míč přesně do vinglu. (26:14)
    40
    Zblokovaný pokus Cholevové nastartoval motory domácích, Lekičová ale nepřesně nahrála a Cholevová dostala v útoku reparát. Napodruhé se jí to povedlo a snižuje na 11brankovou ztrátu. (25:14)

39
    Eksteinová z pravého křídla ale nezakončila přesně, jenže brejk Fradi na druhé straně končí úplně stejně. (25:13)

39
    Hosté zkouší variantu bez brankáře. Andrýsková však nešťastně na pravé spojce v útoku podklouzla a vypadalo to na problém s kotníkem, naštěstí je ale vše v pořádku a po úklidu hrací plochy můžeme pokračovat. (25:13)

38
    Jenže Bölková ani netrefila branku a trenér Tancoš se snaží zmírnit jízdu Fradi time-outem. (25:13)

38
    Holanová hasila chybu v obraně stažením Kisfaludyové zezadu, proto je to sedmimetrový hod pro Fradi! (25:13)

37
    Ani Kinga Januriková se v brance Fradi přiliš neztratí, tentokrát zkoušela opět přehodit celé hřiště, jenže těsně minula! (25:13)
    36
    Každý neproměněný útok Mostu fakticky domácí trestají. Kisfaludyová se nabídla na pivotu, Bölková jí jenom snadno pustila míč a ze šestky prostřelila Janssenovou. (25:13)
    35
    Cholevová šla na třetí sedmičku pro Most a proměnila, přestože to bylo se štěstím poslané do tyče. Míč se ale odrazil za brankovou čáru. (24:13)
    35
    Bölková na levé spojce vyčkala, až pak se rozběhla ke střele. A zvedla to přímo do vinglu, Fradi vede už o 12 branek! (24:12)

34
    Eksteinová dostala nabídku zakončení z pravého křídla a zkoušela to na pravou tyč, ale na Janurikovou si nepřišla! (23:12)
    34
    Most zkusil hrát přesilovku bez brankářky, Januriková v brance Fradi si ale připsala výborný zákrok proti Mikuláškové a poslala míč do prázdné kasy. (23:12)
    33
    Srbská hvězda Lekičová na střední spojce naznačila přihrávku do pivota, pak ale udělala tři rychlé kroky mimo obránkyni a ze šestky zakončila. (22:12)
    33
    Po faulu na Andrýskovou šla Cholevová házet sedmičku, se kterou si bez problémů poradila. (21:12)

32
    Pappová zahrála na levém křídle úmyslně nohou, aby zastavila přihrávku pro Mikulčík. Proto dostává dvě minuty. (21:11)
    31
    I tak se ale domácí hráčky dočkaly, Bölková za to vzala na devítce a prostřelila Janssenovou. (21:11)

31
    Andrýsková tvrdě složila vyskakující Lekičovou, rozhodčí ale netrestají a nechávají plynout hru dále. (20:11)

31
    Do druhého poločasu vstupují výhozem domácí hráčky, které jsou již v lehce obměněné sestavě. (20:11)

31
    Začal druhý poločas. (20:11)

Most sice do zápasu vstoupil velmi sympaticky a držel si v první desetiminutovce těsné vedení, pak se ale začaly domácí hráčky rozehrávat. Ještě ve 13. minutě to bylo 7:7, jenže přišla série 6:0 a Fradi odskočilo. Přestože se Baník zvedl a posledních pět minut poločasu neodehrál špatně, nakonec ztrácí v poločase devět branek.

30
    První poločas skončil. (20:11)
    30
    V posledních sekundách to ještě Fradi na dvacátou branku uhrálo, když zbyl prostor pro Pappovou na pravém křídle, ta si již pak poradila. (20:11)

30
    Most mohl snížit na sedm branek, když ztratila míč Bölková a Cholevová šla sama na branku, jenže nechala vyniknout jenom domácí brankářku, která její pokus vykopla nohou! (19:11)
    29
    Na konci předposlední minuty to opět vzala na sebe Andrýsková, která prostřelila z devítky Bírovou. (19:11)
    29
    Eksteinová byla vytažena na deseti metrech, i tak ale rozběhnutou Szöllősiovou-Zácsikovou nezastavila. Janssenová proti její bombě neměla šanci. (19:10)

28
    V pasivitě zakončovala Andrýsková ze střední spojky, nevýrazný pokus ale letěl mimo tři tyče. (18:10)
    28
    Na druhé straně předvedla podobnou akci Kukelyová, ta to ale vzala přímočaře a prostřelila Janssenovou na bližší tyči. (18:10)

27
    Řádová si skvěle oklepla dvě hráčky a obešla je až na šestku, jenže nastřelila jenom bližší tyčku domácí branky! (17:10)
    26
    Ani Fradi se ale nevyhnou chyby a Holanová snižuje na sedmibrankový rozdíl! Nejprve čistě přerušila domácím kombinaci, vypíchla míč a nastartovala brejk, který i sama zakončila. Kouč Elek bere oddechový čas! (17:10)
    26
    I domácí hráčky však reagují rychle, Kukelyová zakončovala z levé spojky a přes bloky toho Janssenová ani mnoho neviděla. (17:9)
    25
    Most ale rychle snížil. Nezformovaná obrana Fradi to uhrála jenom za cenu sedmičky, na kterou šla Cholevová a poradila si. (16:9)
    24
    Navíc z toho byla sedmička, na kterou šla tentokrát Kukelyová. A proměnila přesně do vinglu. (16:8)

24
    Mikulčík se snažila ještě zastavit Szöllősiovou-Zácsikovou z boku, jenže dostala nepěkně loktem na oblast spánku. Okamžitě šla tak k zemi a po ošetření na ploše to s ní nevypadalo dvakrát dobře... (15:8)

23
    Kukelyová zakončovala už pod tlakem a ze středu napálila míč jenom do tyčky. Baník tak šel do kontru a Mikulášková zakončovala rovnou z výskoku, když zachránila dlouhý míč, bylo to ale s přešlapem. (15:8)

22
    Série technických chyb na obou stranách a nutno pochválit i Müllnerovou, která se vytáhla proti tvrdému pokusu Stolleové! (15:8)
    21
    Jenže domácí reagují dvěma brankami za sebou a mají to rozehrané dobře. Pappová ani nešla do kontaktu, zvedla to na devítce a prostřelila Müllnerovou. (15:8)
    21
    Gól vstřelil tým FTC-Rail Cargo Hungaria (Zita Szucsánszkiová). (14:8)
    20
    Téměř sedmiminutové čekání na gól je pryč, Andrýsková udělala dva rychlé kroky do obrany a z devítky pověsila míč nad Bírovou! (13:8)
    20
    Júlia Hársfalviová stála na křídle přesně tam, kde měla. Přišla k ní přihrávka z klasické lajny a Hársfalviová překonala Müllnerovou. (13:7)

19
    Hosté čekají na branku už přes šest minut, ani v následném útoku se nepovedlo zakončit, navíc přichází dvě minuty pro Cholevovou, která dohrála Szöllősiovou-Zácsikovou ve výskoku. (12:7)
    19
    Domácí hrají v naprosté pohodě! Szandra Szöllősiová-Zácsiková tentokrát přeběhla na levou spojku, kde taktéž neměla problém s gólem. Třetí branka v duelu a Fradi vede o pět! (12:7)
    18
    Most začíná nastupovat pomalu na tobogán. Další neproměněný útok a Fradi to v poklidu vykombinovalo až do gólu. Cvijičová se nabídnula na pivotu a v pádu proměnila. (11:7)
    17
    Szöllősiová-Zácsiková to nekomplikovala, šla s míčem až na devítku a střílela. Od dvou tyčí se odrazil míč za záda Müllnerové. (10:7)

17
    První útok Baníku po time-outu ale skončil neslavně. Útočný faul a Fradi míří do kontru. (9:7)

17
    V polovině 17. minuty tak přichází očekávaný time-out Mostu. (9:7)
    16
    Stříšková ani v druhém útoku za sebou neproměnila a domácí to začínají lámat na svoji stranu. Szandra Szöllősiová-Zácsiková se pověsila do vzduchu na devítce a vymetla vingl. (9:7)
    16
    Anett Kisfaludyová byla jakousi druhou pivotkou při hře 7 na 6 a obrana Mostu jí nedokázala pokrýt, proto byl prostor jak na nahrávku, tak na přesné zakončení. (8:7)

15
    Stříšková mohla přesilovku otevřít gólově, když vzala úhel na levém křídle, přes bližší tyč si ale na gólmanku Fradi nepřišla! (7:7)

14
    A pak problémy v obraně hasila faulem, který je rovnou za dvě minuty. (7:7)

13
    Fradi mohlo jít znovu do vedení, když zbyl poměrně slušný úhel pro Malesteinovou, jenže ta netrefila ani branku! (7:7)
    13
    Mostečanky to sehrály do pivota na Sominkovou, která se na fleku otočila a propálila domácí brankářku. (7:7)
    12
    Poté si však domácí vybojovali sedmičku a šla na ní Malesteinová. A nizozemská reprezentantka, která má tuhle pozici jak u Fradi, tak u repre fakticky neotřesitelnou, zkušeně proměnila. (7:6)

12
    Klujberová zabíhala z dlouhého kříže do zakončení, jenže Müllnerová si na její přetah počkala a připsala si důležitý zákrok! (6:6)

11
    Malesteinová vypíchla nahrávku na levou spojku a poslala dopředu Mártonovou, která ale byla zastavena někde na 12 metrech od branky. (6:6)
    10
    Podruhé to vzala Bölková na sebe a uspěla, překonala Müllnerovou na bližší tyči. (6:6)

10
    Bölková pouštěla míč z pravé spojky na křídlo pro Malesteinovou, Mikulčík však zasáhla míč nohou. Bylo to ale v rámci obranného zákroku a nešťastně, proto je to devítka bez dalšího trestu. (5:6)
    9
    Gól vstřelil tým FTC-Rail Cargo Hungaria (Katrin Klujberová). (5:6)
    8
    Mostu vychází hra s kombinací dále od obrany a Fradi tohle nedokáže pokrývat. Andrýsková proskočila na levé spojce mezi obránci a stále drží Most ve vedení. (4:6)
    8
    Cvijičová si spravila chuť po neproměněné tutovce ze šesti metrů. Odražený míč zůstal na domácí straně, pivotka dostala druhou šanci a uspěla. (4:5)
    7
    Zatím se hraje víc než ofenzivně a Most si drží těsné vedení. Holanová se nabídla v pivotu, Cvijičová nestihla její pohyb a z otočky přidává pátý gól Mostu. (3:5)
    7
    Proto se domácí dostávají zpátky na branku rozdílu. Malesteinová vzala z pravého křídla velmi ostrý úhel a poradila si náramně. (3:4)

6
    Eksteinová dostala sklepnuto do pravého křídla a z ostrého úhlu mohla navýšit náskok hostí, trefila ale jenom zadní tyč! (2:4)
    6
    Baník to dlouho tahal v pasivitě, až skoro nevěděl kudy kam. Jenže obrana budapešťského týmu nebyla připravena na další střelu ze střední vzdálenosti a Andrýsková dává Mostu dvě branky náskoku! (2:4)
    5
    Navíc dochází k dalšímu rychlému přechodu do útoku a po kombinaci zůstala sama na střední spojce Cholevová, jejíž střela k tyči byla mimo dosah Bírové! (2:3)
    4
    Most tentokrát nezvolil hru přes spojky, ale dal prostor křídlům. Andrýsková sklepla na Mikulčík, která si z levého křídla snadno poradila. (2:2)
    4
    A domácí jdou hned záhy do vedení. Technickou chybu potrestala z pravé spojky Katrin Klujberová. (2:1)
    3
    Fradi to sehrálo v útoku rychle, Dragana Cvijićová se nabídla v pivotu a ze šestky překonala Müllnerovou. (1:1)

3
    Jednoduchý kříž se zakončením ze střední spojky, kde byla Andrýsková. Jenže její tvrdé zakončení letí jenom do břevna! (0:1)

2
    Kukelyová se natlačila na levé spojce do dvou obránkyň a pouštěla míč na levé křídlo. Předtím byl však pískán faul a hra se vytahuje zpátky na devítku. (0:1)
    1
    Nakonec to na sebe vzala ze střední spojky Cholevová a z kroku zakončila z devítky přesně k tyči. (0:1)

1
    Mikulášková zkoušela na pravé spojce přejít přes soupeřku rusákem, neprotlačila se ale ani na šestku. (0:0)

1
    Duel devátého hracího kola začíná, výhoz mají hosté, zatímco érdskou halou se nesou zpěvné dlouhé chorály domácích kotelníků. (0:0)

1
    Utkání právě začalo. (0:0)

-27

FTC-Rail Cargo Hungaria: Januriková, Bíróvá – Szucsánszkiová, Kisfaludyová, Stolleová, Bölková, Mártonová, Tomoriová, Pappová, Malesteinová, Kukelyová, Klujberová, Cvijićová, Lekićová, Szöllősiová-Zácsiková, Hársfalviová.
    Trenér: Gábor Elek

DHK Baník Most: Janssenová, Müllnerová – Holanová, Stříšková, Andrýsková, Šutranová, Pokorná, Mikulčík, Řádová, Cholevová, Eksteinová, Šponéová, Poláková, Somionková, Mikulášková.
    Trenér: Jiří Tancoš

Rozhodčí: Vranesová, Wennigerová (obě AUT).

Krásné sobotní odpoledne všem příznivcům házené! Ženská Liga mistryň pokračuje devátým hracím kolem, ve kterém se samozřejmě představí jediný ženský účastník, a to DHK Baník Most. Toho čeká souboj s budapešťským Ferencvárosem, jenž bojuje o udržení v první šestce zaručující postup do vyřazovacích bojů.

Fradi se však nepovedl poslední dvojduel s CSM Bukurešť, přičemž více trápí FTC domácí prohra. Co naplat, že jej hnala téměř vyprodaná Érd Aréna na předměstí Budapeště, první poločas ale Ferencváros prohrál o šest a ztrátu již nedotáhl. Proti Mostu tak musí bezpodmínečně bodovat a na severočeského soupeře si věří, o to více, když v chomutovském azylu vyhrál 46:27.

Most naopak na první body stále čeká a v nabušené skupině zatím nezískal ani jeden bod. Přitom může ale z posledních dvou utkání mít dobrý pocit, proti Kristiansadu zejména doma neodehrál špatný první poločas, Zmije však ukázaly svoji sílu a nepřipustily pořádné drama. A to jak doma, tak i venku.

Zápas v Maďarsku začíná v 16:00, příjemnou zábavu!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.