Philadelphia – Columbus 5:3 (kon.) | Pittsburgh – NY Rangers 3:2 (kon.) | Carolina – New Jersey 4:1 (kon.)
Toronto – Tampa 4:1 (kon.) | Winnipeg – Ottawa 5:1 (kon.) | Seattle – St. Louis 5:2 (kon.)
Los Angeles – Anaheim 4:1 (kon.) | San Jose – Calgary 3:7 (kon.)
Philadelphia Flyers
5:3 (1:0, 2:2, 2:1)
Columbus Blue Jackets
Středa 21.12.2022, 01:00 • Wells Fargo Center, Philadelphia • NHL

Philadelphia Flyers vyhrává tento zápas díky dobré třetí třetině, ve které dokázala zápas otočit. Sledovali jsme dramatický duel, který nabídl celkem osm branek. (03:37:59)

Statistiky
    Střely na bránu: 39 – 33 | Přesilová hra: 0/1 – 0/1 | Trestné minuty: 2 – 2

Kdo se postavil do brankoviště?
    Carter Hart (PHI) – 30 zákroků, 3 OG, úspěšnost 90,9 %, odchytal 60:00
    Daniil Tarasov (CBJ) – 34 zákroků, 4 OG, úspěšnost 89,5 %, odchytal 59:10

Česká a slovenská stopa
    Český ani slovenský hráč do zápasu nezasáhl.

Philadelphia právě vstřelila branku!
    Domácí celek tento zápas vyhraje, kotouč do prázdné branky poslal OWEN TIPPETT.

58:30
    Hosté hrají bez brankáře, zkouší to v šesti.

58:00
    Kirill Marčenko to zkoušel bez přípravy a podle toho jeho pokus také vypadal. Následně musel zasahovat domácí brankář.

57:32
    Hraje se spíše ve středním pásmu, což vyhovuje především domácím hokejistům.

57:06
    James van Riemsdyk pálil, následně se pokoušel ještě o dorážku, ale brankář jej vychytal.

57:00
    Probíhají poslední tři minuty hry ve třetí třetině. Brankář hostů zasahovat poté, co od modré čáry pálil Joel Farabee.

56:20
    Kirill Marčenko pálil z dobré pozice, ale jeho projektil míří vedle branky.

56:02
    V posledních minutách na nějakou výraznější šanci čekáme, sledujeme klidnější pasáž hry.

55:45
    Sean Kuraly se dostal do ofsajdu, vhazovat se bude ve středním pásmu.

55:23
    Domácí celek vybojoval buly v útočném pásmu, Morgan Frost se rychle po buly k zakončení nedostal.

55:14
    Dostáváme se do finální fáze hry ve třetině, domácí celek vede těsně o jednu branku. Hosté se pokouší o vyrovnání.

54:44
    Carter Hart kryje kotouč poté, co zakončoval Vladislav Gavrikov. Komerční přestávka.

53:45
    Nicolas Deslauriers zkoušel atakovat rozehrávku soupeře, aby získal kotouč, ale nepodařilo se mu to.

53:12
    Gustav Nyquist sice dostal kotouč do útočného pásma, ale jeho pokus byl hodně nepovedený.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 14. Konecny (Laughton), 31. Frost (York, J. van Riemsdyk), 35. Tippett (Farabee, York), 43. Konecny, 59. Tippett – 26. Marčenko (Christiansen, E. Robinson), 29. K. Johnson (J. Gaudreau, Laine), 52. Peeke (Roslovic, Nyquist)

Philadelphia Flyers: Hart (Sandström) – Provorov, Ristolainen, York, Braun, Sanheim, DeAngelo – J. van Riemsdyk, Frost, Tippett – Farabee, N. Cates, Konecny – Hayes, Laughton (A), MacEwen – Deslauriers, P. Brown, Allison.
    Trenér: John Tortorella

Columbus Blue Jackets: Tarasov (Greaves) – Gavrikov, M. Bjork, Berni, Gudbranson, Christiansen, Peeke – J. Gaudreau (A), K. Johnson, Laine – Marčenko, Roslovic, Nyquist (A) – E. Robinson, Kuraly, Olivier – L. Foudy, Meyer, Dunne.
    Trenér: Brad Larsen

Rozhodčí: Lee, Anderson – Shewchyk, Deschamps

Diváci: 19 432