Philadelphia – Columbus 5:3 (kon.) | Pittsburgh – NY Rangers 3:2 (kon.) | Carolina – New Jersey 4:1 (kon.)
Toronto – Tampa 4:1 (kon.) | Winnipeg – Ottawa 5:1 (kon.) | Seattle – St. Louis 5:2 (kon.)
Los Angeles – Anaheim 4:1 (kon.) | San Jose – Calgary 3:7 (kon.)
Toronto Maple Leafs
4:1 (1:0, 1:0, 2:1)
Tampa Bay Lightning
Středa 21.12.2022, 01:00 • Scotiabank Arena, Toronto • NHL

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost. (03:48:01)

3. Matt Murray (TOR) 18 zákroků

Tampa začala pořádně hrát až od třetí třetiny. Dvougólový rozdíl, pod který se podepsali Bunting a Matthews, díky Naměstnikovovi zmenšila na polovinu. Maple Leafs se několik minut vážně strachovali. Druhý puk se za Murrayho zády ale neobjevil a trefy Engvalla a Nylandera do prázdné branky pečetily triumf Toronta.

60:00
    Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs:
    Timothy Liljegren – 2 min., vysoká hůl.
    59:28 William NYLANDER - 4:1

59:28
    Toronto právě vstřelilo branku!
    Paul kvůli Tavaresovi nezpracoval přihrávku Kučerova. Järnkrok z mezikruží přiťukl puk na WILLIAMA NYLANDERA, jenž přebruslil Hedmana a dojel až do prázdné brány. Asistence: Calle Järnkrok.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny.
    58:14 Pierre ENGVALL - 3:1

58:14
    Point, Cirelli a Kučerov prohráli souboje v rohu útočného pásma. Díky Giordanovi mohl Kämpf vyjet k modré čáře a rozvinout protiútok, který PIERRE ENGVALL vyřešil střelou do prázdné brány. Asistence: David Kämpf, Mark Giordano.

58:06
    Brayden Point zavezl puk do útočného pásma Tampy a v ten moment Vasilevskij dostal pokyn k odjezdu na střídačku.

57:26
    John Tavares se dobře vymotal z obležení bílých dresů. Samotná střela z levého kruhu Vasilevskému moc nezavařila.

57:15
    Marner se nespokojil s přečíslením dvou na jednoho. Počkal si na třetího v osobě Tavarese, kterému zezadu skvěle sebral puk Killorn.

56:53
    Z dalších soubojů odskočil puk na střídačku Toronta.

56:35
    Dobrou minutu se hra odvíjí daleko od obou branek. Oba týmy střídají a Bogosian stojí na startu hostujícího útoku.

55:10
    Nylander zahrozil bekhendem bezprostředně po vhazování, které nad Paulem osobně vyhrál. Uklidňující gól na 3:1 Vasilevskij nepustil.

55:04
    U střídačky Lightning to zavánělo hrou v šesti. Rozhodčí nechali ruce dole a sledovali akci Nylandera, jehož střela z pravého kruhu byla Vasilevským vyražena mimo hřiště.

54:36
    Pořádně dlouhé střídání tentokrát mají Engvall a Brodie. Tampa je usazena v pásmu, ale jaksi nemá jak střílet.

53:59
    Point připravil Cirellimu další střelu, která se kvůli Giordanovi ani nedostala do blízkosti brankoviště.

Michal Břuchanský

Branky a nahrávky: 17. Bunting (Nylander), 22. Matthews (Sandin, Marner), 59. Engvall (Kämpf, Giordano), 60. Nylander (Järnkrok) – 45. Naměstnikov (Stamkos)

Toronto Maple Leafs: M. Murray I (Samsonov) – Holl, Giordano, Liljegren, Sandin, Timmins, Brodie – Nylander, Matthews (A), Bunting – Marner (A), Tavares (C), Järnkrok – Engvall, Kämpf, Kerfoot – Joe. Anderson, Holmberg, Aston-Reese.
    Trenér: Sheldon Keefe

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (Elliott) – Perbix, Hedman (A), Černák, Cole, Bogosian, Sergačjov – Kučerov (A), Point, Hagel – Killorn, Paul, Stamkos (C) – Maroon, Cirelli, Colton – Perry, Bellemare, Naměstnikov.
    Trenér: Jon Cooper

Rozhodčí: South, Hebert – Barton, Kelly

Diváci: 18 962