Vítkovice – Pardubice 2:3 (po pr.) | K. Vary – Mladá Boleslav 4:1 (kon.) | Kometa Brno – Litvínov 3:1 (kon.)
Liberec – Olomouc 6:1 (kon.) | Kladno – Plzeň 3:4 (kon.) | Mountfield HK – Třinec 2:3 (po pr.)
Sparta – Motor ČB 5:3 (kon.)
HC Energie Karlovy Vary
4:1 (0:0, 3:1, 1:0)
BK Mladá Boleslav
Úterý 03.01.2023, 17:30 • KV Arena, Karlovy Vary • Tipsport extraliga • 34. kolo

Přeji pěkný večer z Karlových Varů. (19:55:22)

Tak to byl napínavý závěr utkání. Energetici odolali tlaku svých hostů a ubránili se v závěru třetiny i ve třech. Bruslaři bojovali až do závěrečné sirény, ale skóre se jim zvrátit nepodařilo a tři body tak zůstávají v Karlových Varech.

59:52
    Bruslaři bojují do poslední sekundy.

59:29
    Fanoušci Energie již svým hráčům děkují.

59:00
    Söderlund zlomil hůl a jeho střela tak neměla razanci a Habal si s ní poradil.

58:17
    Jiskrův únik skončil v lapačce Krošelje.

57:52
    Energetici se dvakrát vysvobodili.

57:15
    Kotouč z hole Bruslařů proletěl těsně kolem branky.

55:12
    Koffer i v pádu dokázal poslat kotouč na spoluhráče.

54:19
    Kotouč po přihrávce Jánošíka a Šťastného skončil u energetiků.

53:48
    Hru nyní zastavil Habal.
    53:30 Jan HLADONIK - 4:1

53:30
    Karlovy Vary právě vstřelily branku! Nedáš, dostaneš. Nepsané pravidlo zafungovalo i tentokrát. o čtvrtou branku se postaral JAN HLADONIK. Asistence: David Kofroň a Mikko Juusula.

52:40
    Šťastný po buly neprošel s kotoučem přes chumel energetiků.

52:35
    Akci mladoboleslavských zastavil ofsajd.

52:01
    Havlín zastavil u modré akci Bruslařů.

51:38
    Redlich byl kousek od branky dohnán bránícími hráči a tak pouze přihrál jednomu ze spoluhráčů.

51:14
    Stránského střela z mezikruží skončila na holi jednoho z energetiků.

50:47
    Šmerha vypíchl kotouč Huttulovi.

50:16
    Energetici zakládají útok zpoza své branky.

49:49
    Rachůnek byl u mantinelu Jánošíkem obrán o kotouč.

49:17
    Přetahovaná o kotouč v kruhu skončila nahozením na Habala. Ten zasáhl.

49:13
    Komerční přestávka.

49:13
    Další úspěšný Habalův zákrok.

48:42
    Pýchova dělovka proletěla přes blok hráčů a zaduněla o Habalův beton.

48:12
    Šmerha za Habalovou brankou povodil několik energetiků.

47:25
    I po skončení početní výhody pokračovali energetici v tlaku.

46:36

45:59
    Štich po vhazování vyhozením přes mantinel uvolnil tlak energetiků.

45:51
    Juusolovu střelu zastavil Krošelj.

45:14
    Koblasova dělovka z kruhu skončila v náruči Krošelje.

44:53
    Energetici nyní ztroskotali na Krošeljovi.

44:36
    Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav:
    Adam Jánošík – 2 min., vysoká hůl.

44:36
    Po Krošeljově zákroku proti střele jednoho z energetiků byl před brankou napaden Koffer.

43:56
    Přihrávku Kohouta a Rachůnka rozebrali Bruslaři. V pásmu dlouho nevydrželi.

43:20
    Lantošiho nahození z kruhu se neujalo.

42:40
    Ondřeji Beránkovi těsně před brankou sjel kotouč.

42:26
    Pýcha neměl spoluhráče k přihrávce a kotouč získali energetici.

42:11
    Oba týmy střídají.

41:55
    Energetici prošli do pásma, ale přišli o kotouč.

41:19
    Gríger obral jednoho z hostů o kotouč. Další hru zastavil ofsajd.

41:04
    V rohu u mantinelu zůstal na ledě Lukáš Půlpán. Pomalu se po chvíli zvedl a odjel na střídačku.

40:35
    Pláněk neměl komu přihrát a tak poslal kotouč do rohu.

40:20
    Zakázané uvolnění energetiků.

40:07
    Výlet před Habala Bruslařům nevyšel.

40:01

Ve druhé třetině si diváci přišli na své. Energetikům se jejich akce podařilo přetavit v gól a skóre otevřel Ondřej Beránek. Druhou branku krátce poté přidal Petr Koblasa. Stejně rychle však Bruslaři skóre snížili, když využili zaváhání energetiků před Habalem. Třetí branku energetiků vstřelil kráte před koncem třetiny Filip Koffer. Poslední třetina začne zhruba v 19:16 hodin.

40:00

39:01
    Söderlund sestřelil Redlicha při úniku a sám ujížděl s kotoučem na Habala. Energetici zasáhli.
    37:54 Filip KOFFER - 3:1

37:54
    Karlovy Vary právě vstřelily branku! Předchozí akce sice domácím nevyšla, ale tentokrát FILIP KOFFER dostal kotouč do branky mezi Krošeljovými betony. Asistence: Matěj Stříteský a Tomáš Rachůnek.

37:05
    Huttulova rána skončila v lapačce a dorážky mladoboleslavští nepropustili.

36:48
    I další akci domácích zastavil Krošelj.

36:20
    Kofroňovi nesedla přihrávka.

35:45
    Söderlund se dostal do úniku a Habal jeho střelu nakonec vyrazil držadlem hole.

35:26

35:16
    A Bruslaři se opět vysvobozují poté co vystihli přihrávku energetiků.

33:25
    Kofferova střela skončila v Krošeljově náruči.

32:16
    Havlínova střela neprošla přes hradbu před Krošeljem.

31:34
    Söderlund zkoušel nahození od modré.

31:08
    Bruslaři operují před Habalem. Jeho zákrok byl odměněn skandováním fanoušků.

30:25
    Kotouč získal Štich, ale akce Bruslařů nakonec skončila na zakázaném uvolnění.

30:04
    Při přechodu do pásma byl zastaven Söderlund.

29:54
    Na ledě zůstal Martin Pláněk, po chvilce se zvedl a odjel na střídačku.

29:26
    Energetici se snaží dostat do pásma.

29:03
    Při další útočné akci energetiků došlo k posunutí branky.

27:50
    Kofferův únik byl zastaven u mantinelu.

27:32
    Energetici se musí opět bránit.
    26:19 Matyáš KANTNER - 2:1

26:19
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku! Zaváhání karlovarských před brankou vyneslo gól Bruslařům, kteří využili k dorážení k tomu, aby kotouč poslal do branky MATYÁŠ KANTNER. Asistence: Maris Bičevskis a Adam Jánošík.

25:48
    Energetici se drží před Krošeljem.
    25:36 Petr KOBLASA - 2:0

25:36
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Po útocích na obou stranách nakonec uhodilo na straně hostů. PETR KOBLASA prokličkoval mezi obranou a poslal kotouč za Krošelje. Asistence: Martin Kohout a Ondřej Dlapa.

25:30
    Nyní se útočí na obou stranách.

24:33
    Pýcha na modré pálil na Habala. Chvilku nebylo jasné, kde kotouč skončil, ale nakonec ho objevil Huttula a poslal pryč.

24:00
    Do útoku se snaží projít Bruslaři.
    23:42 Ondřej BERÁNEK - 0:0

23:42
    Karlovy Vary právě vstřelily branku! Kotouč si u mantinelu vyzvedli energetici a útočnou akci úspěšně zakončil ONDŘEJ BERÁNEK. Asistence: Adam Rulík a Matěj Stříteský.

23:22
    Redlich neměl komu přihrát a tak poslal kotouč po mantinelu.

23:13
    Hru nyní přerušil ofsajd.

22:54
    Bičevskise na vrcholu kruhu zastavil jeden z karlovarských.

22:40
    Další zákrok si připsal Krošelj.

22:14
    Výlet před Habalovu branku ovoce Bruslařům nepřinesl.

21:51
    Půlpán to po buly zkusil od modré.

21:45
    Stříteského střelu od modré zastavil Krošelj.

20:56

20:52
    Další střelu Bruslařů zblokoval jeden z energetiků,

20:20
    Kousal z kruhu přestřelil Habalovu branku.

20:01

V úvodní části si oba týmy vytvořily poměrně dost šancí, přičemž častěji útočili domácí. Většinu střel zlikvidovali bránící hráči a se zbývajícími si poradili oba gólmani. V poslední minutě dostali Bruslaři k dispozici početní výhodu a část si přenesou ještě do další třetiny. Ta začne zhruba v 18:20 hodin.

20:00

19:48
    Kousalovu akci zmařili svými holemi domácí a následně se vysvobodili vyhozením.

19:22
    Habal proti střele jednoho z hostů vytáhl lapačku.

18:10
    Akce energetiků ztroskotala na mladoboleslavských obráncích.

17:50
    Lintuniemi trefil břevno.

17:22
    Pýcha předhonil Redlicha v honbě o kotouč.

16:49
    Dělovka Šťastného zaduněla na Habalových betonech.

16:22
    Za Habalovou brankou se bojuje o kotouč.

15:40
    Na ledě zůstal ležet Filip Koffer a jen těžko se zvedal a v předklonu odjel na střídačku.

15:11
    Přihrávku energetiků po mantinelu využili k získání kotouče hosté.

14:50
    Tentokrát se zakázaného uvolnění dopustili hosté.

14:40
    Před komerční přestávkou si Krošelj připsal další zákrok.

14:02
    Černochova přihrávka Kohoutovi před brankou nesedla a tak diváci jenom zavzdychali.

13:32
    Habal ustál další tlak Bruslařů.

12:59
    Redlichův únik zastavil Krošelj,

12:16
    Lantoši se dostal ke kotouči a Bruslaři rozjeli útočnou kombinaci. Kotouč se odrazil od Habalových betonů.

11:59
    Jánošíkova přihrávka skončila na holi jednoho z domácích, jejich akci přerušilo zakázané uvolnění.

11:10
    Zapomenutého kotouče v rohu se ujal Gríger. I tentokrát Krošelj zasáhl.

10:21
    Nahrávku domácích vystihl Kousal. Hosté však kotouč dlouho neudrželi.

09:25
    Redlichovi se nepodařilo dojet kotouč a u mantinelu po nárazu od jednoho z hostů se k němu už nedostal.

08:46
    Hned po buly pálil nováček v týmu Bruslařů švédský útočník Söderlund, jeho střela proletěla kousek nad rohem Habalovy branky.

08:31
    Na druhé straně zahrozil Martin Beránek. Po další střele mladoboleslavských Habal přerušil hru.

08:12
    Krošelj je opět pod palbou.

07:51
    Boj u mantinelu vyhráli energetici.

07:21
    Šmerha se opět snaží dostat kotouč do pásma.

06:53
    Šmerha zabral kotouč a uháněl k Habalovi. Ten kotouč schoval v lapačce.

06:48
    Máme tu první komerční přestávku.

06:43
    Kofroň z úhlu klec Bruslařů minul. Střelu dalšího energetika schoval Krošelj v náruči.

06:11
    Lantošiho střela minula Habalovu branku.

05:36
    Karlovarští útočí na branku hostů, ale gól ne a ne padnout.

05:09
    Ani tentokrát mladoboleslavští nepřešli přes modrou čáru.

04:46
    Domácí napadli přihrávku ve svém pásmu a do úniku se dostal Ondřej Beránek, jeho střela proletěla nad brankou hostů.

04:12
    Střelu Huttuly zblokoval jeden z hostujících hráčů a tak Krošelj nemusel zasahovat.

03:46
    Šmerha u mantinelu získal kotouč. Z pásma se však nedostal.

03:28
    Akci karlovarských zakončil Rachůnek, ale střela se od Krošeljových betonů odrazila vysoko nad branku.

02:45
    Křepelka se s kotoučem stáhl až za branku a oba týmy střídají.

02:18
    Akci Bičevskise zastavil ofsajd.

01:31
    Hladonikova střela proletěla kolem skrumáže před brankou hostů.

01:13
    Krošelj si po střele Grígera připisuje první zákrok.

00:52
    Pláněk přišel ve středu hřiště o kotouč.

00:19
    Při snaze dostat se do pásma se energetici dopustili zakázaného uvolnění.

00:02
    Kotouč mají Bruslaři a vydali se před Habala.

00:01

HC Energie Karlovy Vary: Habal (Lukeš) – Huttula, Pulpán (A), Rulík, Stříteský, Dlapa, Havlín, Rohan – Koblasa, Černoch (C), Kohout – Rachůnek (A), Gríger, Koffer – Juusola, Hladonik, Kofroň – Redlich, Jiskra, O. Beránek.
    Trenér: David Bruk

BK Mladá Boleslav: Krošelj (Novotný) – Jánošík, Pláněk (A), Pýcha, Bernad, Lintuniemi, Křepelka, Štich – Söderlund, Lantoši, Šťastný – Šmerha, O. Najman (A), P. Kousal – Eberle, Fořt, J. Stránský (C) – M. Beránek, Bičevskis, Kantner.
    Trenér: Ladislav Čihák

Rozhodčí: Mrkva, Stano – Hlavatý, Rampír.
    Zvítězí Boleslav na západě Čech?

Který z týmů bude mít úspěšnější vstup do roku 2023, uvidíme již za pár okamžiků.

Vzájemné duely v sezóně:

8. kolo 6. října 2022
    BK Mladá Boleslav x HC Energie Karlovy Vary 0:1
    Branky a nahrávky: 35. Gríger (Pulpán, Havlín)

21. kolo 20. listopadu 2022
    HC Energie Karlovy Vary x BK Mladá Boleslav 4:3sn
    Branky a nahrávky: 14. Huttula (Rachůnek), 18. Kružík (Rulík), 24. Gríger (Rachůnek, Huttula), rozh. náj. Černoch – 6. Šťastný (Pláněk, Kotala), 18. P. Kousal, 45. Jánošík

Pavel Kousal 19

Od posledního vzájemného duelu došlo k trejdu obránců, kdy se do Mladé Boleslavi z hostování
    v Energii vrátil David Bernad a opačným směrem putoval obránce Matěj Stříteský. Z týmu Bruslařů odešel obránce Tomáš Hanousek (HC Dynamo Pardubice B) a švédský útočník Pontus Äberg (SC Rapperswil-Jona Lakers). Nejnovější posilou mladoboleslavského útoku je Tim Söderlund, který přišel do Mladé Boleslavi z klubu Djurgärdens a extraligovou premiéru si švédský útočník odbude právě v utkání proti Energii.

Aktuálně týmu BK Mladá Boleslav patří 11. místo v tabulce extraligy. Podle statistických údajů vystřelí Bruslaři na branku soupeře průměrně 32 střel za zápas a v počtu střel jim patří druhé místo v extralize, ale stejně jako většinu ostatních trápících se týmů je zrazuje zakončení. Špatně si mladoboleslavský tým nevede ani v dalších sledovaných dovednostech. V úspěšnosti ubránění oslabení jsou s 84,47 % na prvním místě příslušné tabulky a využití přesilových her mají 17,69 %.

Poslední duel loňského roku odehráli Bruslaři také na domácím ledě, kde přivítali tým Rytíři Kladno. Oba týmy se střelecky prosadily až ve druhé třetině, kdy nejprve početní výhodu využil Jake Dotchin. Skóre v 38. minutě srovnal, těsně před koncem početní výhody, Ondřej Najman. Vedení kladenským vrátil v první minutě třetí třetiny Kristaps Sotnieks. Bruslaři již do konce utkání nenašli recept na překonání Adama Brízgaly a padli rozdílem jedné branky.

Tomáš Rachůnek 21 bodů (5 + 16).
    Petr Koblasa 19 bodů (12 + 7)
    14 bodů nasbírali hned tři hráči Ondřej Beránek (10 + 4), Jiří Černoch (7 + 7) a Dávid Gríger (4 + 10)