Columbus – Carolina 4:3 (3:2 po s.n.) | Toronto – Detroit 4:1 (kon.) | Buffalo – Minnesota 6:5 (po pr.)
Ottawa – Seattle 4:8 (kon.) | Montreal – St. Louis 5:4 (kon.) | Vegas – Los Angeles 1:5 (kon.)
Edmonton – Colorado 2:3 (po pr.) | San Jose – Boston 2:4 (kon.) | Winnipeg – Vancouver 7:4 (kon.)
Dallas – Florida 5:1 (kon.) | Washington – Columbus 1:0 (kon.)
Dallas Stars
5:1 (1:0, 2:1, 2:0)
Florida Panthers
Neděle 08.01.2023, 21:30 • American Airlines Center, Dallas • NHL

To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek večera. Napočtenou někdy příště! (00:26:31)

Dnešní utkání sledovalo 18 532 diváků.

Panthers teď čeká den volna a v noci z úterý na čtvrtek se vrátí do zápasového kolotoče utkáním proti Coloradu, Dallas zase vyzve na souboj Islanders.

Florida sice do dnešního utkání s Dallasem vstoupila kvalitně a v prvních dvaceti minutách se blýskla celou řadou povedených šancí, po pauze ale ztratila krok a Hvězdy nakonec v následných dvou periodách celkem bez obtíží dokráčely k vítězství 5:1! Parádním výkonem se blýskl útočník Jason Robertson, který měl blízko k hattricku, a v brankovišti čaroval Jake Oettinger.

59:56
    Dallas v klidu drží kotouč ve vlastním pásmu, halou už zní vítězná siréna. Je konec, máme dohráno!

59:36
    Robertson chtěl ještě těsně před koncem utkání zkompletovat hattrick a protlačil se až před brankoviště, odkud ale Knighta nezaskočil.

59:19
    Lindell přestřelil, jeho zakončení z kruhu prosvištělo kolem hostující svatyně. K odraženému puku se dostává Dallas, který se usazuje v útočném pásmu.

59:00
    Ohlášena poslední minuta třetí třetiny!

58:42
    Robertson z neutrální zóny nahodil puk za Knighta, odkud ho Forsling poslal zpátky k Oettingerovi.

58:13
    Hvězdy utkání dohrají v početní výhodě, Nick Cousins (FLA) okatě podrazil Robertsona.

57:47
    Někdo z hostů se zkusil prosadit zakončením z otočky, které ale šlo jen do hrazení za Oettingerem.

57:11
    Mahura trpělivě střeží kotouč ve vlastním pásmu a čeká, až se na led dostane nová lajna Floridy.

56:35
    Po zachycení přihrávky z křídla z prostoru pro vhazování pálil Gudas, přičemž pryž po jeho zakončení rozvlnila ochrannou síť nad Oettingerem.
    55:50 Miro HEISKANEN - 5:1

55:50
    Dallas právě vstřelil branku!
    Máme hotovo, dva body dnes zůstanou doma! Po neúspěšné střele jednoho z hostujících borců se před svým brankovištěm ke kotouči dostal MIRO HEISKANEN, který nahozením takřka přes celé hřiště potvrdil vítězství Stars a zasáhl opuštěnou floridskou klec – 5:1! Bez asistence.

55:15
    Pozor, Knight už teď zamířil na střídačku! Floridu čeká vhazování v útočném pásmu. Hosté tedy hrají vabank, na ledě jsou v šesti.

55:11
    Do konce základní hrací doby zbývá už ani ne pět minut, Dallas má k cennému vítězství už opravdu blízko. Panthers budou muset začít tlačit.

Střely na branku: 32 – 28.

54:58
    Benn vyhrál buly v útočném pásmu a poslal puk na Heiskanena, který z modré čáry nastřelil jen výstroj připraveného strážce hostující klece.

54:52
    Florida si do statistik zapisuje další zakázané uvolnění, vhazovat se tentokrát bude po Knightově levici.

53:55
    Gudas se ve středním pásmu pokusil rozehrát puk dopředu, místo toho ale ukázkově namazal Dellandreovi. Ten po křídle vyrazil do útoku, český zadák ale mladého útočníka dojel, napravil svou minelu a odzbrojil ho.

53:16
    Obrana Dallasu si vybrala slabou chvíli a dovolila Bennettovi se obtočit kolem Oettingerovy klece. Domácí útočník pak ovšem zakončil mimo tři tyče.

52:44
    Na střeleckou listinu se teď chtěl zapsat Faksa, jehož střela z kruhu ale šla jen do protihráče.

Střely na branku: 29 – 27.

51:53
    Oettinger nyní zakončení Mahury vyrazil do ochranné sítě, a vylepšil si tak své už tak výborné statistiky. Následuje komerční přestávka.

51:16
    V posledních minutách postupně opadlo naprosto vražedné tempo, ve kterém se nesla většina utkání. Florida je v útoku a snaží se kombinovat.

50:33
    Verhaegheho střela byla zblokována. O pár sekund později to zkusil pro změnu Ekblad, který ale připraveného Oettingera nepřekvapil.

Střely na branku: 27 – 25.

49:57
    Olofssonovo nahození z rohu před brankovištěm nepříjemně tečoval nepokrytý Glendening, Knight byl ve střehu a kotouč zastavil. Přerušuje se.

49:44
    Sledujeme velmi dlouhou pasáž hry bez jediného přerušení. Dallas se po delší době vrátil dopředu a snaží se znovu prověřit Knightovu pozornost.

48:54
    Lundell kličkoval skrz domácí obranu před brankoviště, na mezikruží si na něj ale počíhal Lindell a připravil ho o pryž. Oettinger tak mohl zůstat v klidu.

48:10
    Hosté se i po konci přesilové hry drží v útočném pásmu, na ledě je mimo jiné i Radko Gudas.

47:42
    Tkachuk zkusil štěstí zakončením z voleje z hranice brankoviště, Oettinger se ale včas přesunul k opačné tyči a kotouč zneškodnil betonem.

47:11
    Panthers až nyní zakotvili před Oettingerem a kombinují, na modré s pukem operuje Montour.

46:41
    Postup hostujícího celku do útočného pásma zastavuje postavení mimo hru, Florida ani tentokrát do přesilovky nevstoupila zrovna dvakrát ideálně.

45:57
    Na straně Hvězd se znovu trestá za podrážení, tentokrát ven ze hry putuje Ty Dellandrea (DAL).

45:44
    Verhaeghe se snažil zakončit z mezikruží, nezvládl ze sebe ale setřást dotěrného Lundkvista a ten následně vyhodil kotouč ven z obranné třetiny.

44:58
    Hraje se nahoru dolu, Panthers působí opařeně a nedaří se jim se usadit v útočném pásmu.
    44:20 Jason ROBERTSON - 4:1

44:20
    Tak teď už to hosté budou mít opravdu těžké, pokud ještě chtějí pomýšlet na vyrovnání! JASON ROBERTSON se už poněkolikáté v dnešním střetnutí dostal do nájezdu a zatímco Knight jeho předcházející výpady zneškodnil, teď už takové štěstí neměl. Domácí forvard se prosadil ranou mezi betony – 4:1! Asistence: Colin Miller.

43:50
    Domácí uzavírají oslabení dalším výhozem, celkem v posledních dvou minutách převedli asi čtyři.

43:19
    Tahle hostující přesilovka je zatím velmi bídná. Ve vlastní početní nevýhodě se po straně dopředu přesunul Dellandrea, jehož nahození Knight vyrazil.

42:47
    Pryž znovu putuje až za floridské brankoviště, kam ho vyjíždí zachytit Knight. Stars mají dění na ledě plně pod kontrolou, Oettinger je bez práce.

42:22
    Domácí už podruhé vyhazují puk až na druhý konec hrací plochy, do oslabení vstoupili výborně.

41:57
    Nils Lundkivst (DAL) podrazil protihráče za hostujícím brankovištěm, za což inkasuje menší trest.

41:18
    Souboj o kotouč v rohu za Oettingerem trvá už asi půl minuty, rozhodčí se stále nerozhodl přerušit a nechává úvodu třetího dějství volný průběh.

40:33
    Dallas se nezvládl usadit v útočném pásmu, Florida se ujímá kotouče a přesouvá se dopředu.

40:01

Zaplněné tribuny v Dallasu se jistojistě nenudí! Druhá třetina duelu mezi Stars a Panthers nabídla divokou, ofenzivní a vyrovnanou podívanou. K vidění byly celkem tři branky: domácí náskok nejprve rozšířil Lundkvist a když se pak prosadil hostující Verhaeghe, přišla blesková reakce z dílny Lindella. Domácí tak před poslední částí vedou o dva góly, přetaví slibně rozehraný souboj v cenný bodový zisk? Nechme se překvapit!

Statistické okénko
    Střely na branku: 22 – 25. Zblokované střely: 11 – 6. Vhazování: 23 – 24. Hity: 15 – 10. Trestné minuty: 4 – 2. Využití přesilovek: 1/1 – 0/2.

Další třetina začne přibližně ve 23:30.

40:00

39:41
    No, tak teď se Oettinger pro změnu musel pořádně otáčet! Panthers mají za sebou velmi povedené střídání, které ale v kontaktní trefu nepřetavili.

39:07
    Prostřední dějství se dohrává před Oettingerem, Stars ale zatím nepouští protihráče do lepších střeleckých pozic. Gólman Dallasu moc práce nemá.

39:00
    Ohlášena poslední minuta druhé třetiny!

38:30
    Benn vyhodil kotouč na zakázané uvolnění. Oettinger se tak musí připravit, vhazovat se bude u něj.

38:18
    Divoká druhá část se pomalu chýlí ke konci, siréna v Dallasu zazní za necelé dvě minuty.

37:35
    Oettingera teď zachránila pravá tyč, která cinkla po střele Montoura z kruhu! Útočník Floridy mířil na bližší stranu dallaské branky!

36:50
    Lomberg se protáhl dopředu po pravé straně a rovnou zakončil, projektilem ale jen orazítkoval plexisklo.

36:11
    Krátce po vyhraném buly před Knightem z modré čáry vystřelil Lundkvist. Puk po jeho zakončení nebezpečně poskakoval před brankovištěm, gólman Floridy po něm nakonec skočil a schoval ho pod rukavici.

35:58
    Oettinger má na kontě další zákrok. Dallas vyhrál následné vhazování a vyvezl puk ven ze třetiny.

35:34
    Benn se blýskl tvrdým hitem. Postup Floridy do útočného pásma ale nezastavil, momentálně sledujeme možná trochu nesmělou kombinaci u Oettingera.

Střely na branku: 20 – 23.

34:45
    Nils Lundkvist ze středního pásma nahodil puk až za Knighta, kde se o něj nyní bojuje.

34:09
    Hraje se nahoru dolu, v Dallasu teď sledujeme divokou a hodně otevřenou hru. Obrany takřka neexistují.
    33:14 Esa LINDELL - 3:1

33:14
    Tak tohle je nejlepší možná odpověď ze strany domácích, Knight musí ze své klece lovit další kotouč! Benn vybojoval pryž u mantinelu na pravé straně a obratem ho poslal na úplně volného ESU LINDELLA, který naplno využil defenzivního zaváhání Panthers a z levého kruhu vrátil Stars dvoubrankový náskok – 3:1! Asistence: Jamie Benn, Ty Dellandrea.
    32:35 Carter VERHAEGHE - 2:1

32:35
    Florida právě vstřelila branku!
    Hosté snižují, v American Airlines Center to dnes bude ještě zajímavé! Oettinger přichází o neprůstřelnost poté, co Montourovu ránu jen vyrazil před sebe a kotouče se následně ujal CARTER VERHAEGHE, jehož dorážka z poměrně ostrého úhlu prošla až do sítě – 2:1! Asistence: Brandon Montour, Matthew Tkachuk.

32:23
    Chaotická skrumáž před Oettingerem brankou nekončí, gólman Dallasu dnes podává excelentní výkon a poradil si s dotěrným Gudasem!

31:41
    Do druhé třetiny zatím nenaskočnil domácí forvard Roope Hintz, zřejmě není ani na lavičce.

31:18
    Seguin se dostal přes poněkud laxní obranný pár Floridy a z mezikruží zakončil, Knightovu branku ale přestřelil! Puk šel nad horní tyč!

Střely na branku: 18 – 19.

30:56
    Knight zastavil Glendeningovo nahození z hranice pásma a pro jistotu se rozhodl puk do hry nevrátit, další buly tak proběhne před jeho svatyní.
    30:03 Nils LUNDKVIST - 2:0

30:03
    Texasané ale nakonec početní výhodu přeci jen využívají a odskakují do dvoubrankového náskoku! Dallas protihráče ukolébal sérií krátkých přihrávek a z prostoru pro vhazování následně Knighta tvrdou střelou bez milosti pokořil NILS LUNDKVIST. Pěkná rána – 2:0! Asistence: Wyatt Johnston, Ryan Suter.

29:52
    Operace domácích v útočném pásmu doprovází nepřesnosti, kombinace dnes opravdu nejsou silnou stránkou svěřenců Petera DeBoera.

29:16
    Heiskanen sbírá vyhozený kotouč za svou svatyní, Hvězdy toho zatím v převaze moc nepředvedly.

28:29
    Seguin dlouhou křižnou přihrávkou na opačný kruh hledal najíždějícího Pavelskiho, jenž ale na kotouč nedosáhl. Domácí se ovšem tak jako tak nakonec zvládli usadit v útočném pásmu, Knight musí být ve střehu.

28:03
    Dallas si svou aktivitou vykoledoval přesilovku, dvě minuty za držení obdržel Josh Mahura (FLA).

27:15
    Stars teď mají více ze hry a tlačí na Knightovu klec, Panthers tahají za kratší konec pomyslného lana.

26:38
    Seguin se zničehonic zjevil u pravé tyče a pokusil se rozšířit domácí střelecký účet, Knight nebezpečnému zakončení ale nastavil do cesty beton.

Střely na branku: 15 – 19.

26:13
    Po střetu dvou hráčů ve středním pásmu pryž vyletěla na hostující střídačku a málem zasáhla jednoho z členů realizačního týmu, ale díky bohu jen málem.

25:40
    Protiútok Dallasu byl též slibný. Dellandrea se obtočil kolem branky, Knight měl ale akci přečtenou.

25:19
    Forslingovo odražené zakončení se ještě v předbrankovém prostoru snažil za Oettingera doklepnout nikým nehlídaný Tkachuk, domácí brankář je ale stále stoprocentní!

24:49
    Verhaeghe neustál souboj o puk na kruhu, Stars tentokrát akci Panthers zastavily už v zárodku.

24:26
    Sledujeme sérii bitev o kotouč u mantinelu v domácím pásmu, hosté pomalu ale jistě postupují dopředu.

23:44
    Florida vyhrála vhazování před svou klecí a na pár sekund se dostala do útočného pásma, Dallas ale protihráče rychle odzbrojil a vrátil se na kotouč.

22:55
    Hvězdy spálily obrovskou šanci! Robertson se dostal za protihráče a jel sám na Knighta, kterého ale ani na nadvakrát nepřekonal!

22:36
    Panthers se pomalu vrací do formy, kterou měli v první třetině. White se blýskl pěkným zakončením z prostoru pro vhazování, Oettinger byl ale ve střehu.

21:56
    Knight musel řešit střelu jen těsně po vhazování před jeho brankou, přičemž slabší nahození z kruhu bez větších obtíží zastavil hrudníkem.

21:25
    Hosté forčekem drží hru před Oettingerem a nedovolují protihráčům projet za modrou čáru, zároveň se jim ale teď nedaří je obrat o kotouč.

20:39
    Faksa se znovu vyznamenal a vyhodil pryž ven z pásma, Dellandrea se vzápětí vrací zpět na led.

20:02
    Prostřední perioda byla zahájena, Floridě z přesilovky zbývá ještě asi půlminuta. Panthers tak neztrácí čas a hned se přesouvají k Oettingerovi.

20:01

První část je za námi, Dallas v ní vytěžil maximum z relativního minima a odnáší si do kabin jednobrankové vedení. Po většinu úvodní peiody totiž měli na ledě celkem výrazně více ze hry hosté, kteří si vypracovali celou řadu šancí. Úplně všechny jejich pokusy nicméně zlikvidoval zatím výborný Jake Oettinger mezi třemi tyčemi. Uvidíme, jak se duel bude vyvíjet dál.

Střely na branku: 8 – 13. Zblokované střely: 6 – 3. Vhazování: 10 – 13. Hity: 7 – 6. Trestné minuty: 4 – 0. Využití přesilovek: 0/0 – 0/1*.

(* Přesilovka Floridy bude po pauze pokračovat.)

Další třetina začne přibližně ve 22:34.

20:00

19:53
    Faksa se zmocnil kotouče a vyváží ho daleko od Oettingera, první třetina je minulostí.

19:37
    Domácí zatím v oslabení soupeře nepustili ani k jedné střele a už dvakrát se jim podařilo poslat puk až za Knighta, Florida zatím přesilovku nezvládá.

19:00
    Ohlášena poslední minuta první třetiny!

18:37
    Stars jdou podruhé do čtyř, Ty Dellandrea (DAL) je trestán za vyhození kotouče mimo hrací plochu.
    18:17 Přečíslení domácích, které Benn řešil přímou střelou, ale Knight touš vyrazil.

18:17
    Domácí následně zamířil do přečíslení dva na jednoho. Benn místo přihrávky na střed zvolil střelu, Knightovu svatyni ale z kruhu minul!

18:06
    Mahura byl v dobré pozici na mezikruží, Oettingerovu svatyni ale přestřelil. Puk jen proletěl kolem tyče.

17:28
    Na branky je to jen 1:0, ale co se icingů týče, v této statistice je to dnes vyloužená přestřelka. Florida si teď zapisuje další, další buly tak proběhne u Knighta.
    16:45 Jason ROBERTSON - 1:0

16:45
    Domácí sice po většinu doby zatím tahali za kratší konec, nakonec se ale prosazují jako první a v sedmnácté minutě jdou do vedení! Pavelski se štěstím na kruhu předal kotouč JASONU ROBERTSONOVI, jenž se posunul blíže k brankovišti a na druhý pokus pokořil Knighta – 1:0! Asistence: Joe Pavelski, Ryan Suter.

16:14
    Robertson přihrávkou na kruh vyhlížel najíždějícího Millera, do dráhy kotouče ale vložil hokejku protihráč. Dallas se nicméně stále drží v útoku.

15:40
    Panthers jsou všude o sekundu dvě dříve než Stars. Nyní se jim ale příliš nepovedla rozehrávka, a domácí tak po icingu získávají útočné pásmo bez boje.

15:10
    Gudas se po Lombergově přihrávce blýskl tvrdou ranou z voleje, která ale byla zblokována. Oettinger tak proti projektilu z kruhu zasahovat nemusel.

14:57
    Florida velmi rychle otupila další domácí výpad, v rohu odzbrojila protihráče a vrátila se na kotouč.

Střely na branku: 4 – 10.

14:21
    Stars marně hledají cestu zpět před Knighta. V první třetině zatím působí rezavě a nesehraně, momentálně mají obrovský problém s přihrávkami.

13:52
    Lundkvist vyhodil puk ven ze své třetiny, ve středním pásmu si jej na svou hůl stáhl jeden z protihráčů.

13:10
    Obrana Dallasu zapomněla na Verhaegheho a málem za své obrovské zaváhání pykala! Tkachuk se po křídle přesunul před brankoviště a posunul puk právě na volného útočníka, který ale ani nadvakrát nepokořil skvělého Oettingera!

12:21
    Knight vyzrál na Glendeningův pokus a přerušil hru, po krátké pauze uvidíme buly po jeho pravici.

Střely na branku: 3 – 6.

12:09
    Na druhém konci hrací plochy se na kruhu uvolnil Smith, jehož rychlá střela zmizela v Oettingerově výstroji.

11:46
    Hakanpää nahodil puk do hostujícího pásma, domácí se tam následně neprodrali. Florida si bere kotouč zpět na své hole a míří do ofenzívy.

11:07
    Pavelski z prostoru pro vhazování jen promáchl, Knight si mohl oddechnout. Krátký pobyt Dallasu v útočném pásmu následně skončil, na puku jsou Panteři.

10:27
    Hvězdy sice do střetnutí vstoupily dobře, už několik minut vkuse se teď ale na ledě trápí a nedaří se jim na delší dobu vyklouznout ven z jejich zóny.

09:52
    Po Reinhartově přihrávce se nyní z předbrankového prostoru zkusil prosadit Bennett, ale Oettinger byl znovu ve střehu a zakončení do cesty nastavil beton.

09:16
    Florida se nyní snaží rozjet kombinaci v útočném pásmu, Dallas ale drží hru u hrazení a snaží se protihráče co nejrychleji oddělit od kotouče.

08:46
    Tkachuk chtěl dlouhou rozehrávkou poslat do útoku Verhaegheho, který ale na pravém křídle na kotouč nedosáhl. Pryž dojela až za Oettingera, další icing.

Střely na branku: 3 – 4.

08:39
    Rychlý protiútok Dallasu z mezikruží zakončil Roope Hintz, Spencer Knight nás rutinním zákrokem posílá do dnešní první komerční přestávky.

08:11
    Staal poslal puk podél modré čáry na Gudase, po jehož nahození před Oettingerem zavládl chaos. Domácí brankář si ale s těžkou situací poradil.

07:50
    Oslabení Stars je minulostí, Kivirantovo vyhození tak už bude posouzeno jako zakázané uvolnění.

07:11
    Luostarinen z bezprostřední blízkosti brankoviště přestřelil Oettingerovu klec. Hosté jsou v přesilovce aktivní, zatím ale branku Dallasu pořádně neohrozili.

06:23
    Domácí své první oslabení zahájili dobře, vybojovali puk a bez váhání ho vyhodili až za Knighta.

05:49
    Jak tedy bylo avizováno níže, Colin Miller (DAL) míří na trestnou za sekání. Florida bude mít přesilovku.
    05:49 Velká šance Verhaegheho, jenž letěl sám na Oettingera, ale domácí brankář svůj tým podržel!

05:49
    Verhaeghe pokořil bránícího Millera a jel sám na Oettingera, protihráč jej ale na poslední chvíli dojel a před brankovištěm seknul! Bude se vylučovat a domácí mohou být rádi, že nebylo nařízeno trestné střílení!

05:27
    Herní projev se v posledních momentech vyrovnal. Florida nyní kontroluje puk a snaží se z vlastního obranného pásma založit další ofenzivní akci.

04:25
    Teď se ale Panthers málem prosadili! Bennett od mantinelu posunul puk na volného Reinharta před brankovištěm a následovalo jedovaté zakončení, které ale Oettinger zneškodnil!

03:39
    Verhaeghe zavezl puk do útočného pásma, pobyt Floridy před Oettingerem ale trval ani ne deset sekund.

03:09
    Heiskanen se protáhl za modrou čáru a rovnou se rozhodl proklepnout Knightovy reflexy, jeho zakončení ale obětavě zblokoval bránící Tkachuk.

02:39
    Staalova rozherávka končí až za Oettingerem, do statistik Panterů tak putuje další icing. Dallas je zatím lepším týmem, hru hostů doprovází nepřesnosti.

02:14
    Stars se nyní pokusily se rychle vrátit před Knighta, jejich postup ale tentokrát zastavil čárový rozhodčí. Domácí se totiž ocitli v postavení mimo hru.

01:48
    Za svatyní Floridy se bojuje o kotouč, Seguina se zatím bezúspěšně snaží odzbrojit hned dva protihráči.

01:19
    Hraje se nahoru dolu, sledujeme vyrovnanou podívanou. Ani jednomu celku se nedaří se usadit v útoku.

00:35
    Knight si na své konto zapisuje první úspěšný zákrok, Hakanpää ho nahozením z kruhu nepřekvapil.

00:15
    Už po patnácti sekundách se poprvé přerušuje. Florida rychle zastavila první útočný výpad Dallasu a následně vyhodila puk na zakázané uvolnění.

00:01

Sudí svolává hráče do kruhu, jdeme na věc!

Oba celky jsou na ledě, v American Airlines Center je vše připraveno. Za malou chvíli startujeme.

Úvodní buly je naplánováno na půl desátou našeho času, dá se však očekávat, že se o pět až deset minut opozdí, jak je ostatně za oceánem zvykem.

Ještě jednou vás zdravím a přeji vám příjemný nedělní večer, utkání mezi Dallasem a Floridou se blíží! Níže jsou pro vás připraveny dnešní úvodní sestavy.

Dallas Stars: Oettinger (Wedgewood) – Heiskanen, C. Miller, R. Suter, Lundkvist, Lindell (A), Hakanpää – J. Robertson, Hintz, Pavelski – F. Olofsson, Seguin (A), Dellandrea – Ja. Benn (C), W. Johnston, Marchment – Kiviranta, Faksa, Glendening.
    Trenér: Peter DeBoer.

Florida Panthers: Knight (Bobrovskij) – Forsling, Ekblad (A), M. Staal, Montour, Mahura, Gudas – Verhaeghe, Barkov (C), M. Tkachuk (A) – Luostarinen, Bennett, Coli. White – Cousins, Lundell, Reinhart – Lomberg, E. Staal, G. Smith.
    Trenér: Paul Maurice.

Rozhodčí: Schrader, Luxmore – Gawryletz, McNamara.
    Začínáme pár minut po půl desáté večer!

DNEŠNÍ OČEKÁVANÉ SESTAVY

Dallas Stars: Oettinger – Heiskanen, Miller, Suter, Lundkvist, Lindell, Hakanpää – Robertson, Hintz, Pavelski – Olofsson, Dellandrea, Seguin – Benn, Johnston, Marchment – Faksa, Glendening, Kiviranta.

Mimo sestavu: Hanley, Gurjanov.

Zranění: nikdo.

Florida Panthers: Bobrovskij – Forsling, Ekblad, M. Staal, Montour, Mahura, Gudas – Verhaeghe, Barkov, Tkachuk – Luostarinen, Bennett, White – Cousins, Lundell, Reinhart – Lomberg, E. Staal, Smith.

Mimo sestavu: Kiersted, Dalpe.

Zranění: Duclair, Hornqvist.

PRVNÍ VZÁJEMNÝ ZÁPAS

Dnešní soupeři na sebe poprvé narazili v polovině listopadu v Sunrise, přičemž body tehdy putovaly na konto hostujícího celku. Dallas se gólovou smrští na konci první části dostal do čtyřbrankového vedení a ač se domácí nevzdali a až do posledních minut bojovali, manko nakonec stáhnout nedokázali. Oplatí dnes svým sokům porážku, nebo se Hvězdy budou radovat znovu?

18. 11.: Florida – Dallas 4:6 (0:4, 3:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 28. Verhaeghe (Forsling, Bennett), 33. Luostarinen (Bennett, Tkachuk), 39. Reinhart (Ekblad, Montour), 54. Tkachuk (Bennett, Verhaeghe) – 5. Hintz (Seguin, Lindell), 16. Lundkvist (Faksa, Glendening), 16. Benn (Dellandrea, Johnston), 20. Seguin (Marchment), 31. Hintz (Robertson), 60. Dellandrea (Benn, Glendening).
    Průběh utkání: 0:4, 1:4, 1:5, 4:5, 4:6.

Florida: Bobrovskij (21. Knight) – Forsling, Montour, M. Staal, Ekblad, Mahura, Gudas – Luostarinen, Bennett, White – Verhaeghe, E. Staal, Tkachuk – Lomberg, Lundell, Reinhart – Hornqvist, Cousins.

Dallas: Wedgewood (35. Oettinger) – Suter, Heiskanen, Hanley, Lundkvist, Lindell, Hakanpää – Robertson, Hintz, Pavelski – Marchment, Seguin, Blümel – Benn, Johnston, Dellandrea – Kiviranta, Faksa, Glendening.
    Panthers za sebou mají trénink v Dallasu.

FLORIDA PANTHERS
    5. místo v Atlantické divizi
    40 Z, 17–1–4–18, 132:136 (-4), 40 bodů

Florida se nachází v poněkud složité situaci. Za aktuálního stavu by nepostoupila do vyřazovacích bojů, přičemž protlačit se na vyšší pozice v tabulce nebude jednoduché. Na Ostrovany, kteří drží poslední příčku zajišťující účast v play-off, ztrácí celkem šest bodů. Uvidíme, jestli se jí dnes podaří tento rozdíl zmenšit.

Co se fazóny Panthers týče, jejich bilance od startu nového kalendářního roku čítá dvě vítězství a jednu porážku. Dosud naposledy vyrazili do akce v pátek v noci, kdy na ledě Detroitu navázali na středeční úspěch proti Arizoně a přetlačili domácí Red Wings 3:2. Dvakrát se prosadil Ekblad, jenž se podepsal i pod rozhodující gól, a zbylou trefu přidal Forsling.

Nejproduktivnější hráči
    Matthew TKACHUK – 37 Z, 48 bodů (20+28)
    Carter VERHAEGHE – 39 Z, 31 bodů (18+13)

40 Z, 21–2–6–11, 139:109 (+30), 52 bodů

Pozice Dallasu na čele Centrální divize je po prohrách na západním pobřeží v ohrožení. Druhý Winnipeg se totiž rozjel, vyhrál čtyři utkání v řadě a na Stars už ztrácí jen jediný bod. Aby toho nebylo málo, má navíc jedno utkání k dobru. Pokud se tedy domácí chtějí udržet na prvním místě, budou muset dnes po porážkách v Los Angeles a v Anaheimu zabrat.

Henrique s McTavishem Kachnám ve čtvrtek v noci nadělili teprve čtvrtou sezónní výhru po základní hrací době. Za Gibsona neprošla ani jedna z 35 střel hostujícího celku, který se tak po výsledku 0:2 vrátil do Texasu s prázdnou. Uvidíme, jestli si Hvězdy po překvapivé porážce s jedním z nejhorších celků NHL spraví reputaci v zápase s Floridou.