Poruba – Slavia 9:5 (kon.)
konec
HC RT TORAX Poruba
9:5 (4:2, 2:2, 3:1)
HC Slavia Praha
Středa 11.01.2023, 18:40 • RT TORAX ARENA, Ostrava • Extraliga dorostu - o pořadí v play-off • 5. kolo
Partner:
   
  Děkuji za pozornost a v pátek při dalším kole extraligy dorostu napočtenou. (21:19:11)
   
  RT TORAX v půlminutě dohrávaného oslabení zahrozil únikem Hansela. Nováková ale dobře přečetla jeho úmysl a puk zastavila. Ovšem v dalším oslabení se už zadařilo skórovat. Kapitán Petr Sobol se dostal do úniku a střelou po ledě navýšil porubské vedení na 7:4. Poté se hrálo ve čtyřech na obou stranách, kdy gólmanka Daniela Nováková zametla puk do hlediště. Hrálo se svižně, důrazně i v plném počtu hráčů. Slavisté měli šance na korigování stavu, ovšem Samuel Sobol nedovolil pukům překročit brankovou čáru. Na druhé straně únik dva na jednoho dokončil úspěšnou střelou Mathyas Hlaváč. Hosté pak nepohrdli nabídkou početní výhody. Němeček porubského gólmana sice překonal, ale puk přejel obvod tyčí a vyletěl zpět do hry. V pokračujícím tlaku o dvanáct vteřin zkrátil Bodnarovi trest Tomáš Poletín. Neuběhla ani půlminuta a domácí kontrovali další přesnou trefou. Mathyas Hlaváč si užíval spolupráce s Jevtěchovem a Skorochodem a připsal si druhý zápasový gól. Slavia se snažila domácí bránu ještě dobýt, jenže se její hráči trefovali do gólmana. Blízko desátému gólu byl v závěru třetiny Mykyta Bodnár, jenže Daniela Nováková se včas přesunula ke své levé tyči a připsala si poslední zákrok utkání.

  Poruba Slavii doslova smetla 9:5. Vše započalo v druhé polovině první třetiny, kdy si RT TORAX vypracoval náskok dvou gólů. Hosté sporadicky našli skuliny v porubské obraně a průběžný stav jen korigovali. Na vycházející střelce v porubském drese, jako byl dnes Mathyas Hlaváč, a jeho chuť do ofenzívy, neměli hosté žádnou obranu.
   
  Konec zápasu.
   
  59:36
  Vyloučení v týmu HC Slavia Praha:
  Matějovský – 2 min., nedovolené bránění.
   
  52:19
  Poruba právě vstřelila branku!
  Autorem branky je MATHYAS HLAVÁČ. Asistence: Mykyta Bodnar a Daniil Skorochod.
   
  51:33
  Slavia právě vstřelila branku!
  Autorem branky z přesilovky je TOMÁŠ POLETÍN. Asistence: Alex Kubánek a Danny Chludil.
   
  49:55
  Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba:
  Bodnar – 2 min., nedovolené bránění.
   
  46:44
  Poruba právě vstřelila branku!
  Autorem branky je MATHYAS HLAVÁČ. Asistence: Oleksij Jevtěchov.
   
  43:22
  Vyloučení v týmu HC Slavia Praha:
  Nováková – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu, odpyká Grebeníček.
   
  42:58
  Poruba právě vstřelila branku!
  Autorem branky v oslabení je PETR SOBOL. Asistence: Šimon Pavlíček
   
  42:30
  Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba:
  Zachariasz – 2 min., hákování.
   
  40:01
  Začala třetí třetina.
   
  Druhou třetinu začala Slavia nastřelením tyče. Z tlaku si ale vytvořila šanci a ve třetí minutě snížila z hole Štěpána Grebeníčka. Střílel do odkryté poloviny brány, kam se porubský brankář nestihl přesunout. Následně získali hosté početní výhodu a produktivně stříleli hlavně od modré čáry Kubánek s Kucharčíkem. V plném počtu hráčů měl exkluzivní šanci Ciolek, ale Samuel Sobol se včas přesunul. Pak si vytvořila tlak Poruba a soupeře drtila bezmála dvě minuty. A protože Slavia zahrála přes všechny čáry, unavená pětice musela ještě zůstat na ledě. Strany se brzy obrátily. Před domácí brankou se odehrál souboj šesti hráčů a dlouho se čekalo, kam se puk posune. Odrazil se do středu hřiště a do protiútoku šla druhá porubská lajna. Z toho vznikl nakonec únik Olekseje Jevtěchova, který Danielu Novákovou prostřelil a dostal Porubu do vedení 5:3. I Slavia dokázala rychle odpovědět a na 5:4 snížil ve 35. minutě Štěpán Grebeníček střelou z mezikruží. Domácí si dvoubrankové vedení vzali zpět v přesilovce hattrickovým gólem Oleksije Jevtěchova do odkryté poloviny brány. Třetina se dohrávala v nepoměru hráčů na ledě. Slavii se do přestávky přesilovka nepovedla využít.
   
  40:00
  Druhá třetina skončila.
   
  38:31
  Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba:
  Vehovský – 2 min., podrážení.
   
  36:40
  Poruba právě vstřelila branku!
  Autorem branky je OLEKSIJ JEVTĚCHOV. Asistence: Daniil Skorochod.
   
  35:40
  Vyloučení v týmu HC Slavia Praha:
  Tomáš Poletín – 2 min., vysoká hůl.
   
  34:17
  Slavia právě vstřelila branku!
  Autorem branky je ŠTĚPÁN GREBENÍČEK. Asistence: Petr Labuzík.
   
  32:35
  Poruba právě vstřelila branku!
  Autorem branky je OLEKSIJ JEVTĚCHOV.

  Gabriela Juříková

  Branky a nahrávky: 4. Skorochod, 9. Indrst (Korpas), 16. Skorochod (Hlaváč), 18. Skorochod (Hlaváč), 33. Jevtěchov, 37. Jevtěchov (Skorochod), 43. P. Sobol (Pavlíček), 47. Hlaváč (Jevtěchov), 53. Hlaváč (Bodnar, Skorochod) – 3. Chludil (Matějovský, T. Poletín), 7. Matějovský (T. Poletín), 23. Grebeníček (Lorenz, Kucharčík), 35. Grebeníček (Labuzík), 52. T. Poletín (Kubánek, Chludil)


  HC RT TORAX Poruba: S. Sobol (Láryš) – Pavlíček, F. Veselý, Bodnar, Stasjuk, Jeřábek, Dragon – Hansel, P. Sobol, T. Vehovský – M. Hlaváč, Jevtěchov, Skorochod – Korpas, Zachariasz, Indrst – Žídek
  Trenér: David Moravec

  HC Slavia Praha: F. Poletín (Nováková) – HUbinka, Derka, Lorenz, Labuzík, Kubánek, Ciolek, Marek – T. Poletín, Chludil, Němeček, Tichý, Tittl, Matějovský, Kucharčík, Filip, Grebeníček
  Trenér: Ladislav Slížek

  Rozhodčí: Tomeček – Karpál, Hendrych
  www.ibrshop.com