Pittsburgh – Winnipeg 1:4 (kon.) | Anaheim – New Jersey 2:6 (kon.) | San Jose – Edmonton 1:7 (kon.)

2. Leon Draisaitl (EDM) 1+2
    3. Ryan Nugent-Hopkins (EDM) 1+2 (07:17:11)

Je dobojováno. Domácí se nakonec ve třetí třetině díky Lindblomovi dostali alespoň na čestnou branku, bylo to ale až za stavu 0:7. Se zápasem tak pochopitelně už nic neměli šanci udělat a na domácím ledě připisují další prohru. Hosté naopak navázali na výhru v Anaheimu a předvedli další skvělou ofenzivní jízdu. Connor McDavid se v utkání trefil dvakrát, na hattrick i díky domácímu brankáři, který ho několikrát vychytal, nedosáhl. Mrzet ho to ale nemusí, jeho tým opět dosáhl na výhru a zapsal další důležité dva body do tabulky.

59:45
    V obraně se k puku dostali hosté a už ho vyvážejí ven a jdou asi do poslední útočné akce v utkání.

59:17
    Na pravé straně vyslal štiplavou střelu Mattias Janmark, ta končí znovu na Kaapu Kähkönenovi, konkrétně v jeho lapačce.

58:45
    Alexandr Barabanov znovu dotíral před Campbellem, ten se nenechal zaskočit a betonem kotouč vyrazil mimo ohrožení své branky.

58:09
    Jack Campbell nyní musel zakročit proti dotěrnému Alexandru Barabanovi. Ten ho tak zblízka nedokázal prostřelit. Vhazování proběhne na levém kruhu před hostující brankou.

58:00
    Hrají se poslední dvě minuty, troufám si napsat, zápasu.

57:25
    Hra je přerušena, buly po levé ruce Kaapa Kähkönena.

56:47
    Nyní čelili další akci soupeře domácí hráči, ale Kaapo Kähkönen díky obraně nemusel zasahovat. Nicméně Žralokům se nepovedlo vyhodit puk mimo své území.
    55:02 Oskar LINDBLOM - 1:7

55:02
    San Jose právě vstřelilo branku!
    Domácí se přeci jen prosazují a dávají čestnou branku v utkání. Od modré čáry napřáhl ke střele Matt Benning a tu šikovně tečoval OSKAR LINDBLOM. Kotouč nakonec zapadl za záda Cambella, který přichází o čisté konto – 1:7. Asistence: Matt Benning a Jonah Gadjovich.

54:20
    Necelých šest minut před koncem třetí třetiny se prakticky zápas už jen dohrává.

53:56
    Další komerční pauza.
    52:46 Ryan MCLEOD - 0:7

52:46
    Edmonton právě vstřelil branku!
    Olejáři nemají dost a záhy navyšují své vedení. Po několika odrazech puku přijel do prostoru mezi kruhy RYAN MCLEOD a svižnou střelou znovu nedal šanci domácímu brankáři Kaapu Kähkönenovi – 0:7. Asistence: Dylan Holloway a Warren Foegele.
    52:14 Jesse PULJUJÄRVI - 0:6

52:14
    Hosté pokračují v útočném tažení a dávají další zásah domácím. JESSE PULJUJÄRVI zvedl na levé straně puk a pověsil ho pod víko domácí branky – 0:6. Asistence: Ryan Nugent-Hopkins.

51:13
    Michael Eyssimont je dnes hodně aktivní a zapsal další střelu, kterou lapil Jack Campbell.

Vendula Zdražilová

Branky a nahrávky: 56. Lindblom (Benning, Gadjovich) – 11. McDavid (Draisaitl, Barrie), 19. Kostin (Hyman, Desharnais), 29. McDavid (Draisaitl, Nugent-Hopkins), 34. Nugent-Hopkins (Janmark), 38. Draisaitl (McDavid), 53. Puljujärvi (Nugent-Hopkins), 53. R. McLeod (Holloway, Foegele)

San Jose Sharks: Kähkönen (Reimer) – E. Karlsson, Jayc. Megna, Benning, Ferraro (A), Vlasic, Cicek – Labanc, Hertl, Meier – Barabanov, Couture (C), Nieto – Eyssimont, Sturm, Bonino (A) – Lindblom, Lorentz, Gadjovich.
    Trenér: David Quinn

Edmonton Oilers: Campbell (Pickard) – Ceci, Nurse (A), Barrie, Kulak, Bouchard, Desharnais, Broberg – McDavid (C), Kostin, Hyman – Draisaitl, R. McLeod, Janmark – Nugent-Hopkins (A), Foegele, Puljujärvi – Ryan, Holloway.
    Trenér: Jay Woodcroft

Rozhodčí: Blandina, Pollock – Apperson, Knorr