Mladá Boleslav – Táborsko 1:0 (kon.) | Nowy Sącz – L. Mikuláš 2:2 (kon.) | Žilina – Prešov 3:1 (kon.)
Budafoki – Slovácko 1:0 (kon.) | Skalica – Lanžhot 3:0 (kon.)
MŠK Žilina
3:1 (1:1)
FC Tatran Prešov
sk Středa 18.01.2023, 13:00 • Štadión MŠK Žilina • Přípravný zápas

Žilina do druhého polčasu poslala skúsenejšie mužstvo, Prešovčanom došli sily. Rezultovalo to do výsledku 3:1 pre fortunaligistu. (14:47:07)

90+1

89
    Ale to malo aj MŠK z kontry. Bille dobehol loptu, avšak už do pokutového územia neprihral.

88
    Tvrdý sklz domáceho hráča. Druholigista bude mať ešte jednu či dve šance zaútočiť.

87
    Hostia toho majú naozaj dosť. Loptu odkopli do autu, aby si vzápätí hlasito vysvetlili, kto má koho brániť a kto je na vine za predchádzajúcu akciu.

85
    Žilina dala gól! Je definitívne rozhodnuté. ERIC BILLE po polovysokom centri zvnútra šestnástky skóruje do odkrytej svätyne. Prešovčanom dochádzajú sily. Niet sa čomu čudovať, agresívne napádanie si vybralo svoju daň.

83
    Opäť ofsajdová pozícia. Šošoni riskujú, dávajú do nábehov všetko, ale nedarí sa im vystihnúť moment prihrávky.

81
    Dolný ozbíjaný o loptu v strede poľa. Žilina vyrazila dopredu, len aby sa o desať sekúnd mával ďalší ofsajd...

79
    Hneď niekoľko snáh o kolmé lopty MŠK po zemi. Ani jedna nevyšla.

78
    Zbytočná snaha futbalistu celku hostí, pravý krídelník zostal bez podpory spoluhráčov a ľahko stráca loptu.

76
    Z nariadenej štandardky vyťažili domáci to, čo aj hostia v ostatných okamihoch. Postavenie mimo hry.

75
    Bille zostáva ležať na zemi, potreboval aj ošetrenie.

74
    Zdalo sa, že Žilinčania zabudli na pravú stranu defenzívy, črtal sa atak do otvorenej časti. Aj ten ale prerušil postranný rozhodca s ofsajdom.

72
    Jasné postavenie mimo hry, Prešov sa v medzihre po zmene strán trápi.

70
    Šošoni prevzali aktivitu a idú si za tretím gólom. Aj pressing súpera ustál, hoci za loptou štartujú stále minimálne dvaja či traja hráči.

68
    Trojnásobné striedanie druholigistu, do hry mali prísť predovšetkým mladíci.

67
    Vzápätí gólman Prešova podcenil boxovanie lopty, zachránil ho spoluhráč na bránkovej čiare.

66
    Bille hlavičkuje z uhla, Kuchynskyi vyráža na roh! Domáci mohli ísť do dvojgólového trháku.

64
    Ofsajdové postavenie Tatrana, akcia na ľavom krídle pokračovať nemohla.

Viktor Kalinács

Branky: 28. Bille, 61. Rusnák, 85. Bille – 29. Dolný

Karty:   59. Rusnák (ZIL)

MŠK Žilina: I. polčas: Slávik – Minárik (C), Kopas, Ndjeungoue – Kopásek, Gidi, Anang, Bari – Bille, Jambor, Essomba
    II. polčas: Belaník – Leinter, Stojchevski, Nemčík – Rusnák, Iľko, Sauer, Owusu – Kaprálik, Krstič, Bille

FC Tatran Prešov: Kuchynskyi – Šimko, Petko, Dolný (C), Baran, Keresteš, Andrič, Hatok, Karaš, Nagy, Milunovič