Havlíčkův Brod – Gamaspol Jeseník 5:2 (kon.) | Vyškov – Atraps Brno 3:5 (kon.) | Baník Ostrava – Helas Brno B 3:3 (kon.)
Ž. Vlci Brno – Hodonín 6:6 (kon.)
FC Pramen Havlíčkův Brod
5:2 (3:1)
AC Gamaspol Jeseník
Pátek 20.01.2023, 20:00 • SH Světlá nad Sázavou • 2. Futsal liga východ • 14. kolo

Futsalu Havlíčkův Brod se podařilo odehrát důsledně v obraně i druhou polovinu zápasu, navíc přidat dva góly a zaslouženě si v posledním utkání sezóny vybojovali 3 body. (21:27:11)

39:42
    Havlíčkův Brod právě vstřelil branku!

Domácí se vymanili i ze závěrečného náporu Jeseníku a do prázdné brány podruhé zakončil FIKAR.

38:31
    Gamaspol právě vstřelil branku!

Hra bez brankáře přinesla hostům první kýžený gól a snížení na 2:4.

36:39
    Hráč domácích Martin Cakl se skvěle uvolnil na útočné polovině, z obtížné pozice trefil tyč za zády brankáře Gamaspolu.

35:29
    Gamaspol Jeseník nadále využívá hry bez gólmana, přesné zakončení však nepřichází.

34:53
    Hráč domácích Martin Cakl obdržel žlutou kartu.

34:31
    Hráč domácích Daniel Fikar obdržel žlutou kartu.

32:58

Daniel FIKAR potrestal ztrátu balónu hostů a z vlastní poloviny trefil odkrytou bránu, do které se již ze střídačky nestihnul vrátit brankář Till. Futsal Havlíčkův Brod se dostává do vedení 4:1 a kontroluje vývoj utkání.

31:10
    Necelých 9 minut před koncem utkání zahájili hosté hru bez brankáře. Dá se předpokládat, že jakmile budou v držení míče, budou v této taktice pokračovat až do konce utkání či případného srovnání skóre.

30:44
    Trenér AC Gamaspolu Jeseník si vyžádal oddechový čas.

27:34
    AC Gamaspol Jeseník se nadále snaží snížit dvougólový náskok domácích, zatím bez úspěchu. Hráčům domácích se prozatím daří důsledně bránit a hrozit z protiútoku dalším navýšením skóre.

22:44
    Druhou půli zahájily oba týmy klidnější hrou, než jakou mohli diváci sledovat v závěru první dvacetiminutovky. Po pauze bylo k vidět několik pěkných střel na obou stranách, zatím však bez vyložené gólové šance.

20:01

Utkání sleduje 150 diváků.

Hráčům Futsalu Havlíčkův Brod se nejen podařilo ustát závěrečný útočný nápor hostů, když důslednou obranu dalšími těžkými zákroky podržel brankář Michal Beránek, ale navíc díky proměněnému pokutovému kopu odskočit do dvougólového náskoku.
    AC Gamaspol Jeseník předvedl ve vyhroceném první poločase sílu při hře s balónem a kombinaci v útoku a rozhodně bude chtít ve druhé části hry nepříznivý vývoj utkání zvrátit.

20:00

17:42

Jiří PABOUSEK proměňuje pokutový kop a zvyšuje náskok Havlíčkova Brodu na 3:1.

17:40
    Svůj pokutový kop za pár okamžiků zahraje také Futsal Havlíčkův Brod.

17:06
    Penaltový pokus Mráze zlikvidoval Beránek, který v zápětí připojil druhý důležitý zákrok a udržel domácím vedení.

Futsal klub Havlíčkův Brod

Branky: 8. Karlík (Henek), 13. Henek (Fikar), 18. Pabousek, 33. Fikar (Beránek), 40. Fikar – 5. Mráz (Vavrač), 39. Vavrač (Žák)

Karty:   13. Plhák (HBR), 35. Fikar (HBR), 35. Cakl (HBR)

FC Pramen Havlíčkův Brod: Beránek Michal – Pabousek Jiří, Cakl Martin, Fikar Daniel, Karlík Petr, Coufal Jakub, Henek Jakub, Hospodka Lukáš, Henek David
    Trenér: Svoboda Karel

AC Gamaspol Jeseník: Till Jakub – Jati Filip, Kmínek Filip, Kozelský Marek, Marcinov David, Mráz Jiří, Plhák Patrik, Vavrač Jan, Žák Michal
    Trenér: Salva Bedřich

Rozhodčí: Kaštánek, Mertl