Havlíčkův Brod – Gamaspol Jeseník 5:2 (kon.) | Vyškov – Atraps Brno 3:5 (kon.) | Baník Ostrava – Helas Brno B 3:3 (kon.)
Ž. Vlci Brno – Hodonín 6:6 (kon.)
FC Baník Ostrava
3:3 (0:0)
Helas Brno B
Pátek 20.01.2023, 20:00 • Sportovní centrum Dubina, Ostrava • 2. Futsal liga východ • 14. kolo

První poločas nám nenabídl téměř nic, naopak druhý poločas měl téměř všechno. Šest branek, tři na každé straně a dělba bodů. Spokojenější jsou stoprocentně hosté z Brna, kteří díky zaváhání ostatním soupeřům proklouzli do play-off. Většinu času to ale vypadalo, že si hosté z Ostravy odvezou tři body. Nicméně domácí smazat dvougólové manko a z poslední akce dokázali vyrovnat. (22:16:47)

39:57
    Baník právě vstřelil branku! Domácí se tři vteřiny před koncem zápasu dočkali vyrovnávací branky! Denis Nieslanik našel na zadní tyči JAROMÍRA FREBORTA, který se štěstím dostal míč do branky! – 3:3.

39:53
    Oddechový čas pro tým FC Baník Ostrava.

39:53
    Helas fauloval na obranné polovině, standartní situace pro Baník.

39:32
    Helas na útočné polovině.

39:22
    Frebort nepřesně na Repu a Škorňa musí zpět do brány.

39:00
    Baník v pěti uzamkl soupeře.

38:30
    Baník právě vstřelil branku! 90 sekund před koncem domácí snižují! Po přihrávce Poláška přesně zakončil MARTIN REPA! – 2:3.

37:50
    Repa na zadní tyči nepřesný a skóre se nemění.

37:11
    Baník v pěti, do konce zbývají necelé tři minuty.

37:10
    Helas právě vstřelil branku! Hosté využívají zaváhání soupeře a po nahrávce Matysky zakončuje přesně TOMÁŠ ŠPERNA! – 1:3.

37:07
    Šperna vypíchl rozehrávku Baníku a šel do brejku, vybojoval alespoň roh.

36:15
    Frebort z druhé vlny nepřesně, čas se Baníku krátí.

35:10
    Denis Nieslanik dostal míč jako na zlatém podnose, proti němu se ale vyznamenal brankář Helasu!

35:00
    Pět minut do konce, Baník se snaží vyrovnat.

33:50
    Ani jeden Nieslanik neměl v zakončení dostatek štěstí.

33:14
    Matyska mohl navýšit vedení, v dobré pozici ale nedokázal míč poslat do sítě.

32:20
    Obrovská smůla na straně Baníku, Polášek střílel do tyče, od které se míč odrazil do tyče druhé a poté míč poskakoval po brankové čáře, za ní se mu ale nechtělo.

31:18
    Helas právě vstřelil branku! Hosté si berou zpět vedení! Opět rychlá akce a po nahrávce Šperny skóruje do prázdné branky PETR TÁBORSKÝ! – 1:2.

David Bochňák

Hledáme zpravodaje pro tým FC Baník Ostrava. Více informací zde.

Branky: 30. Frebort (Nieslanik D.), 39. Repa (Polášek), 40. Frebort (Nieslanik D.) – 30. Matyska (Lidmila), 32. Táborský (Šperna), 38. Šperna (Matyska)

FC Baník Ostrava: Škorňa, Bortlík – Maleňák (C), Nieslanik D., Nieslanik T., Murín, Polášek, Novák, Volný, Repa, Stebel, Frebort, Ferenc
    Helas Brno B: Mosler – Mrázek (C), Lidmila, Matyska, Milošic, Táborský, Šperna, Haluza

Rozhodčí: Filipský, Ganaj