Florida – Minnesota 5:3 (kon.) | Detroit – Philadelphia 1:2 (kon.) | Columbus – San Jose 5:3 (kon.)
Montreal – Toronto 3:2 (po pr.) | Ottawa – Winnipeg 1:5 (kon.) | NY Islanders – Carolina 2:5 (kon.)
Dallas – Arizona 4:0 (kon.) | St. Louis – Chicago 3:5 (kon.) | Nashville – Los Angeles 5:3 (kon.)
Seattle – Colorado 1:2 (0:1 po s.n.) | Vancouver – Edmonton 2:4 (kon.) | Vegas – Washington 6:2 (kon.)
New Jersey – Pittsburgh 2:1 (po pr.)
New York Islanders
2:5 (2:2, 0:1, 0:2)
Carolina Hurricanes
Neděle 22.01.2023, 01:30 • UBS Arena, New York • NHL

Děkuji vám za pozornost, přeji pěknou neděli a všem Slavomírům vše nejlepší k svátku! (04:20:49)

3. Brock Nelson (NYI) 1+0

Nepříliš strhující zápas končí zaslouženým vítězstvím Caroliny. Skutečně nešlo o žádnou přehlídku útočných akcí kteréhokoli z týmů, nicméně Canes byli po většinu zápasu lepší. Výhru jim zajistil finský Sebastian Aho, jenž je na konci druhé třetiny dostal do vedení, ve třetí části ho pak zvýšil, čímž dodal svému týmu klid, v poslední minutě pak Aho do prázdné branky završil hattrick.

Utkání v UBS Arena sledovalo 17 255 diváků.

59:39 Sebastian AHO - 2:5

59:39
    Carolina právě vstřelila branku!
    Po vhazování před Andersenem dopředu vyrazil hostující SEBASTIAN AHO, který se s pukem tlačil před Noaha Dobsona. Ten ho sice dokázal zbavit rovnováhy, jenže hostující útočník stačil nasměrovat kotouč do prázdné branky, takže kompletuje hattrick. Asistence: Teuvo Teräväinen a Paul Stastny.

59:15
    Obránci Caroliny už byli na ledě dlouho a byla na nich znát pořádná únava. Holmströmovu snahu o vytočení kolem tyčky ale řeší Andersen, takže si budou moci odpočinout.

58:38
    Po několika desítkách sekund bojů u mantinelů Canes vyhazují na další icing.

57:54
    Mathew Barzal dostal puk na vrchol pravého kruhu, kde si ho krátce stáhnul na střed a vystřelil zápěstím. Brett Pesce střelu zblokoval, ta tak vyletěla do ochranné sítě.

57:37
    Hosté zkusili trefit prázdnou branku přes celé hřiště, což se jim nepovedlo. Po zakázaném uvolnění se vhazuje po levici Andersena.

57:26
    Mathew Barzal nabral slušnou rychlost na pravém křídle a málem nachytal Andersena střelou na bližší tyč. Hostující gólman puk drží, takže Sorokin jde zase z branky.

57:07
    Domácí posílají puk na zakázané uvolnění a Ilju Sorokina zpátky do branky.

56:45
    Ilja Sorokin spěchá na střídačku, domácí to zkouší v šesti, jenže ani nemají puk v útočném pásmu.

55:48
    Ostrované po přejetí modré čáry ihned nahodili, Andersen puk drží. Domácím se nedaří vytvořit si souvislý tlak, navíc je dobré připomenout, že už nemají k dispozici oddechový čas. Ten si vyplýtvali hned na začátku první třetiny.

55:10
    Hosté rozehrávali nepřesně, posílají puk na zakázané uvolnění.

54:58
    Scottu Mayfieldovi se poměrně zbrklý pokus o nahození na branku vůbec nepovedl. Andersen v klidu sbírá puk z ledu a nijak ho přitom nerozhodili dva domácí útočníci, kteří číhali poblíž.

53:52
    Nyní se hostům daří držet puk daleko od své branky, Jesperi Kotkaniemi naopak ohrozil tu soupeřovu. Z levé strany naznačoval střelu, nakonec chtěl nahrát Dereku Stepanovi. Ten byl ovšem pokrytý.

52:40
    Druhý útok domácích byl před Andersenem hodně aktivní, obětavost hostujících obránců však hodně jejich gólmanovi pomáhá.

52:15
    Carolině už stačí vyhazovat puky do středního pásma, nyní z toho ale bylo až zakázané uvolnění.

Ondřej Mikušek

Branky a nahrávky: 15. Holmström (Lee), 16. Nelson – 1. J. Staal (Chatfield, Burns), 4. Fast (J. Staal), 37. S. Aho II (Teräväinen), 48. S. Aho II, 60. S. Aho II (Teräväinen, Stastny)

New York Islanders: Sorokin (Varlamov) – Pulock, Wotherspoon, Mayfield, Romanov, Dobson, S. Aho I – Cizikas, Barzal, Lee (C) – Beauvillier, Nelson (A), Bailey (A) – Holmström, Pageau, Parise – R. Johnston, Räty, M. Martin.
    Trenér: Lane Lambert.

Carolina Hurricanes: Andersen (Raanta) – Burns, Chatfield, Pesce, Skjei, Coghlan, de Haan – Jarvis, S. Aho II, Teräväinen – Nečas, Stastny, A. Svečnikov – Fast, J. Staal (C), Martinook (A) – Stepan, Kotkaniemi, Noesen.
    Trenér: Rod Brind'amour.

Rozhodčí: McCauley, Joannette – Cormier, Johnson.

Diváci: 17 255.