NY Islanders – Detroit 2:0 (kon.) | Florida – Los Angeles 3:4 (kon.) | Toronto – Ottawa 2:6 (kon.)
Carolina – San Jose 5:4 (po pr.) | NY Rangers – Vegas 4:1 (kon.) | Dallas – New Jersey 2:3 (po pr.)
Seattle – Calgary 2:5 (kon.) | Vancouver – Columbus 5:2 (kon.) | Colorado – St. Louis 4:2 (kon.)
konec
Toronto Maple Leafs
2:6 (1:1, 1:3, 0:2)
Ottawa Senators
Sobota 28.01.2023, 01:00 • Scotiabank Arena, Toronto • NHL • . kolo
Předzápasové kurzy
Partner:
  54:53 Claude GIROUX - 2:6
   
  54:53
  Ottawa právě vstřelila branku! CLAUDE GIROUX získal puk na ose ledové plochy, nádhernou stahovačkou se zbavil protihráče a výstavní střelou z mezikruží vymetl levý horní roh brány! Toronto opět naprosto propadlo. Bez asistence.
  43:31 Brady TKACHUK - 2:5
   
  43:31
  Ottawa právě vstřelila branku! BRADY TKACHUK sebral odražený puk a nádhernou střelou z bodu pravého kruhu pro vhazování poté vymetl nad lapačkou Ilja Samsonova bližší horní roh brány! Už je to o tři góly. Sens vedou 5:2. Bez asistence.
  36:37 Drake BATHERSON - 2:4
   
  36:37
  Ottawa právě vstřelila branku! Aktivní DRAKE BATHERSON si zpracoval puk na bodu levého kruhu po zpětné přihrávce Shanea Pinta a táhlou střelou zápěstím zamířil nad levým betonem Ilja Samsonova ke vzdálenější pravé tyči! Senators odskočili na rozdíl dvou. Asistence: Shane Pinto.
  29:57 Derick BRASSARD - 2:3
   
  29:57
  Ottawa právě vstřelila branku! Útočník DERICK BRASSARD u pravé tyče chytře tečoval puk zády k bráně za sebe a Timothy Liljegren si ho srazil do vlastní sítě! Senators potřetí v zápase vedou! Asistence: Claude Giroux a Jake Sanderson.
  22:44 William NYLANDER - 2:2
   
  22:44
  Toronto právě vstřelilo branku! John Tavares dostal nádhernou kolmou přihrávku před bránu od Mitchella Marnera a Anton Forsberg skvěle zasáhl proti jeho střele z otočky svým pravým betonem, z dorážky ho u levé tyče ale překonal WILLIAM NYLANDER! Leafs využili přesilovou hru. Asistence: John Tavares a Mitchell Marner.
  20:23 Brady TKACHUK - 1:2
   
  20:23
  Ottawa právě vstřelila branku! Travis Hamonic vypálil na pravém křídle od modré čáry a na přední tyči skvěle tečoval puk ve vzduchu BRADY TKACHUK! Puk skončil podruhé v síti Leafs a hosté podruhé vedou. Opět skvělý vstup do třetiny. Asistence: Travis Hamonic a Tim Stützle.
  07:15 Joey ANDERSON - 1:1
   
  07:15
  Toronto právě vstřelilo branku! JOEY ANDERSON si najel na levém křídle na zpětnou přihrávku od Alexandera Kerfoota a rychlou střelou zápěstím z bodu kruhu pro vhazování vymetl bližší horní roh! Asistence: Alexander Kerfoot a Justin Holl.
  01:32 Thomas CHABOT - 0:1
   
  01:32
  Ottawa právě vstřelila branku! THOMAS CHABOT si najel na ose útočného pásma na přihrávku z pravé strany a fantastickou střelou zápěstím vymetl z vrcholu mezikruží levý horní roh brány – 0:1! Asistence: Tim Stützle a Erik Brännström.

  Tomáš Reiner

  Branky a nahrávky: 8. Joe. Anderson (Kerfoot, Holl), 23. Nylander (Tavares, Marner) – 2. Chabot (Stützle, Brännström), 21. B. Tkachuk (Hamonic, Stützle), 30. Brassard (Giroux, Sanderson), 37. Batherson (Pinto), 44. B. Tkachuk, 55. Giroux


  Toronto Maple Leafs: Samsonov (M. Murray I) – Holl, Rielly (A), Liljegren, Giordano, Timmins, Sandin – Marner (A), Tavares (C), Bunting – Nylander, Holmberg, Järnkrok – Engvall, Kämpf, McMann – Joe. Anderson, Kerfoot, Aston-Reese.
  Trenér: Sheldon Keefe

  Ottawa Senators: A. Forsberg (Mandolese) – Holden, Chabot (A), Hamonic, Sanderson, Zajcev, Brännström – M. Joseph, Stützle, B. Tkachuk (C) – Giroux (A), Greig, DeBrincat – Batherson, Pinto, Brassard – Watson, Gambrell, Kelly.
  Trenér: D.J. Smith

  Rozhodčí: Steve Kozari, Trevor Hanson. Čároví: Ryan Gibbons, Jesse Marquis

  Diváci: 18727