Spišská N. Ves – Michalovce 5:1 (kon.) | Poprad – Prešov 3:4 (1:2 po s.n.) | HC Slovan – Banská Bystrica 4:2 (kon.)
Košice – Nitra 2:3 (kon.) | Trenčín – Lipt. Mikuláš 5:4 (kon.) | Nové Zámky – Zvolen 3:6 (kon.)
HC Košice
2:3 (0:0, 2:1, 0:2)
HK Nitra
sk Neděle 05.02.2023, 17:00Tipos Extraliga (SR) • 36. kolo

Nitrania vyrabovali v Košiciach všetky tri body. Sledovali sme výborný a vyrovnaný zápas. Hostia otočili v tretej tretine stav stretnutia. Najprv vyrovnával druhým gólom v zápase Sahir Gill a v 58 minúte rozhodol o víťazstve Nitry Jozef Baláž. Ja sa s vami lúčim a prajem vám pekný večer. (19:19:36)

59:32
    Joona Jääskeläinen zahodil veľkú šancu na vyrovnanie. Kašík na zemi puk chytá a prerušuje hru. Košičania si berú oddychový čas.

59:00
    Začala posledná minúta tretej tretiny.

58:05
    Janus je na striedačke a Košice hrajú v šestici.

57:20
    Nitra dala gól! Hostia idú tesne pred koncom do vedenia! Po premrhaní dlhej presilovky 5 na 3 udreli v rovnovážnom stave. JOZEF BALÁŽ sa dostal k puku pred Janusom a strelom po ľade dáva tretí gól NItry. Asistencie: Bajtek, Lacka

56:15
    Košiačania sa ubránili veľkému tlaku najmä vďaka Janusovi. Už sú v plnom počte.

55:43
    Baláž v ďalšej veľkej šanci! Janus v týchto chvíľach čaruje.

55:09
    Nitra v obrovskom tlaku.

54:46
    Veľká šanca Baláža a následne aj Greena, ale Janus vytiahol dva perfektné zákroky.

54:15
    Ďalšie vylúčenie na domácej strane. Jakub Ferenc dostáva 2 minúty za sekanie.

54:03
    Vylúčenie v doácom tíme. Brett Pollock dostáva 2 minúty za podrazenie. Nitra má k dispozícií 22 sekundovú presilovku o dvoch hráčov.

53:08
    Hostia sa nevedia usadiť v pásme. Košice sa výborne bránia.

52:35
    Domáci okamžite vyhadzujú puk cez všetky čiary.

52:25
    Vylúčenie v domácom tíme. Matúš Havrila dostáva 2 minúty za držanie.

51:33
    Košičania zatlačili Nitru. Tybor vypálil z kruhov. Kašlík opäť vyráža.

50:24
    Olsson sa dostal k puku a dobrou strelou preveril Kašíka v bráne Nitry.

48:49
    Nitra dala gól! Hostia vyrovnávajú stav tohto zápasu! Elmer perfektne potiahol puk. Bekhednom nahodil puk na Janusa, ktorý jeho pokus vyrazil len pred SAHIRA GILLA, ktorý dáva dnes svoj druhý gól. Asistencie: Elmer, Čederle

Lissko

Branky a nahrávky: 26. Lamper (Tybor, Olsson), 28. Paršin (Southorn) – 22. Gill (Sýkora), 49. Gill (Elmer, Čederle), 58. Baláž (Bajtek, Lacka)

HC Košice: Janus (Halász) – Southorn, Romančík – Olsson, Deyl – Šedivý, Ferenc – Tybor, Pollock, Jääskeläinen – Rogoň, Slovák, Bartánus – Paršin, Linet, Lamper – Krasnozhon, Havrila, Jokeľ
    Trenér: Dan Ceman

HK Nitra: Kašík (Beržinec) – Mezei, Green – Gajdoš, Bodák – Stacha, Šiškov – Baláť, Buncis, Krivošík – Sýkora, Gill, Elmer – Vitaloš, Čederle, Bajtek – Knies, Solenský, Lacka
    Trenér: Antonín Stavjaňa

Rozhodčí: Orolin, Kalina – Tichý, Stanzel