NY Rangers – Seattle 6:3 (kon.) | Columbus – Toronto 0:3 (kon.) | Chicago – Arizona 4:3 (po pr.)
Anaheim – Pittsburgh 3:6 (kon.) | Detroit – Vancouver 5:2 (kon.) | Buffalo – Calgary 2:7 (kon.)
Ottawa – Edmonton 3:6 (kon.) | Montreal – NY Islanders 4:3 (po pr.) | Philadelphia – Nashville 1:2 (po pr.)
Dallas – Tampa 1:3 (kon.) | Boston – Washington 1:2 (kon.)
Boston Bruins
1:2 (0:1, 1:1, 0:0)
Washington Capitals
Sobota 11.02.2023, 21:30 • TD Garden, Boston • NHL

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno, přeji dobrou noc. (00:26:13)

3. Charlie Coyle (BOS) 0+0

Zápas skončil, Washington se odváží z Bostonu velmi cenné vítězství 2:1, které se mu bude v boji o play-off hodně hodit.

Bruins nevstoupili do utkání s Washingtonem příliš dobře. Na začátku první třetiny hráli přesilovku, ale během ní se sami dopustili dvou faulů a brzy hráli naopak v dvojnásobném oslabení. Washington okamžitě trestal, z dorážky se prosadil Nicklas Bäckström. Hosté byli v první třetině celkově lepším a aktivnějším týmem a měli více šancí.

V jedenácté minutě druhé třetiny se dostal Washington do dvoubrankového vedení, když se krásnou střelou z mezikruží přesně k tyči prosadil Garnet Hathaway. Tři a půl minuty před koncem druhé části dokázali přeci jen domácí odpovědět, když se po úchvatné zadovce z hokejky Cliftona prosadil Nick Foligno.

Ve třetí třetině měl Boston převahu, ale vyrovnat se mu už nepovedlo. A to ani přesto, že v závěru to zkoušel bez brankáře a hrál navíc přesilovku.

59:50
    Boston má obrovský tlak, ale Washington se zatím s vypětím všech sil brání!

59:35
    Martin Fehérváry srazil Halla u mantinelu a je vyloučen za vražení na hrazení. Boston bude tedy hrát bez brankáře šest na čtyři!

59:27
    Ovečkin nebyl sobecký a předal puk Kuzněcovovi, ale ten trefil jen tyčku prázdné branky!

59:12
    Hra je přerušena pro hru vysokou holí, vhazovat se bude před Kuemperem.

58:30
    Boston odvolal Swaymana a zkouší to v šesti proti pěti!

58:13
    Pastrňák dostal puk do útočného pásma, ale pak přihrál jen na Ellera, takže se Washington rychle osvobidil.

57:14
    Garnet Hathaway se na chvíli dostal za obranu Bostonu, ale byl v tísni a zakončit mohl jen bekhendem. Jeremy Swayman to zvládl a puk za svá záda nepustil.

56:23
    Charlie McAvoy vystřelil od modré čáry, ale i na jeho pokus našel Kuemper odpověď, puk vyrazil vyrážečkou.

55:41
    Trent Frederic byl na pravém kruhu úplně sám a měl tak dostatek času zamířit, Darcy Kuemper ale jeho střelu do horní části branky skvěle vyrazil.

54:45
    Garnet Hathaway byl sice ze svého týmu v útočném pásmu sám, ale skvěle i proti přesile udržel puk, než stihli jeho spoluhráči dostřídat.

53:33
    Ovečkin se dostal do zajímavé šance, ale Washingtonu dvoubrankové vedení nevrátil a jen se potvrdilo, že dnes nehraje úplně nejlepší utkání.

52:28
    Oba týmy v plném počtu.

52:06
    Dmitrij Orlov vystihl rozehrávku Bostonu, ale jeho střela z levé strany si to namířila jen přesně do lapačky Swaymana.

51:29
    Charlie McAvoy našel krásnou přihrávkou na ose kluziště Grzelcyka, tomu ale zakončení nesedlo.

50:37
    Vyloučení v týmu Boston Bruins:
    Brad Marchand – 2 min., podrážení.

Vyloučení v týmu Washington Capitals:
    Alexandr Ovečkin – 2 min., vysoká hůl.

Petr Sumbal

Branky a nahrávky: 37. N. Foligno (Clifton, Hall) – 7. Bäckström (M. Johansson, Orlov), 32. Hathaway

Boston Bruins: Swayman (Ullmark) – McAvoy (A), Grzelcyk, Carlo, H. Lindholm, Clifton, Forbort – Cr. Smith, Bergeron (C), Marchand (A) – Pastrňák, Krejčí, Zacha – N. Foligno, Coyle, Hall – Lauko, Frederic, Greer.
    Trenér: Montgomery

Washington Capitals: Kuemper (C. Lindgren) – T. van Riemsdyk, E. Gustafsson, Jensen, Orlov, Fehérváry, Irwin – Aube-Kubel, D. Strome, Ovečkin (C) – Oshie (A), Kuzněcov, Sheary – Milano, Bäckström (A), M. Johansson – Hathaway, Eller, Mantha.
    Trenér: Laviolette

Rozhodčí: McIsaac, Lee – Berg, Alphonso