Ottawa – Calgary 4:3 (po pr.) | Nashville – Arizona 2:4 (kon.) | Minnesota – Florida 1:2 (1:2 po s.n.)
Vancouver – Detroit 1:6 (kon.) | Los Angeles – Buffalo 5:2 (kon.)

2. Filip Gustavsson (MNS) – 33 zákroků
    3. Sergej Bobrovskij (FLA) – 27 zákroků (05:06:26)

Utkání přihlíželo 17 453 diváků.

Střetnutí mezi Minnesotou a Floridou dospělo až do samostatných nájezdů, v němž důležitý bonusový bod uzmuli hostující Panteři.

Hosté se dostali do vedení ve 23. minutě po úspěšné teči Eetu Luostarinena nasměrovanou mezi brankářovy betony. Domácí odpověděli o tři minuty později zásluhou rány Kirilla Kaprizova z levého kruhu do bližšího víka. Protože více branek nepadlo, šlo se do nájezdů, které načal gólově Zuccarello, ovšem Lundell odpověděl stejnou mincí. Ve druhé sérii neuspěl Kaprizov, zatímco Aleksander Barkov udržel Floridě stoprocentní úspěšnost a po neúspěšné exekuci Gaudreaua bylo jasné, že vítězství bere mužstvo hostů.

Svěřenci kouče Maurice se vydřeným vítězstvím přiblížili postupovým příčkám, z desátého místa Východní konference vzhlíží na osmý Pittsburgh s mankem jednoho bodu. Minnesota si díky zisku bodu polepšila na Západě na sedmé místo před Colorado.

65:00 Aleksander BARKOV - 1:2

65:00
    V samostatných nájezdech zvítězil tým Florida Panthers.
    Autorem vítězné branky je ALEKSANDER BARKOV.
    Frédérick GAUDREAU

3. série
    1:2
    Frédérick Gaudreau musel dát, ale nestalo se tak! Kanadský útočník jako kdyby do poslední chvíle váhal s finálním řešením a najednou byl příliš blízko brankáři, na nějž bekhendovým pokusem nevyzrál.
    Aleksander BARKOV

2. série
    1:2
    Florida sahá po vítězství! Aleksander Barkov překvapivě nevymýšlel žádnou kličku a bekhendem suverénně prostřelil gólmana mezi betony.
    Kirill KAPRIZOV

2. série
    1:1
    Prvním neúspěšným exekutorem je Kirill Kaprizov. Ruský forvard volil překvapivou střelu bekhendem, kterou Borovskij pokryl lapačkou.
    Anton LUNDELL

1. série
    1:1
    Je vyrovnáno! Svůj nájezd přetavil v gól i Anton Lundell. Také Fin volil kličku do bekhendu, načež vystřelil nad Gustavssonovu lapačku.
    Mats ZUCCARELLO

1. série
    1:0
    Jako první jel Mats Zuccarello! Norský útočník si bekhendovým blafákem položil Bobrovského a pod jeho levým betonem poslal puk za brankovou čáru.

Samostatné nájezdy začínají.

Vítěze neurčil ani pětiminutový nastavený čas, půjde se tak do dovednostní soutěže. Při hře tři na tři byli výrazně aktivnější domácí hokejisté, kteří si dvě největší šance schovali na závěrečnou minutu, pokusy obránců Brodina i Spurgeona ovšem pokryl skvěle chytající Bobrovskij.

Milan Huppert

Branky a nahrávky: 26. Kaprizov (Zuccarello, Addison) – 23. Luostarinen (Forsling, Cousins), rozh. náj. Barkov