Florida – Buffalo 1:3 (kon.) | Toronto – Minnesota 2:1 (po pr.) | Philadelphia – Montreal 2:5 (kon.)
Carolina – Ottawa 4:0 (kon.) | NY Islanders – Los Angeles 2:3 (kon.) | Winnipeg – Colorado 1:5 (kon.)
Columbus – Edmonton 6:5 (kon.) | Washington – NY Rangers 6:3 (kon.) | St. Louis – Pittsburgh 2:3 (po pr.)
Columbus Blue Jackets
6:5 (1:0, 3:4, 2:1)
Edmonton Oilers
Sobota 25.02.2023, 18:30 • Nationwide Arena, Columbus • NHL

Šílené utkání nakonec Columbus dotáhl do vítězného konce s velkým přispěním skvělého Korpisala, jenž čelil osmačtyřiceti střelám.

Ve třetí třetiny si Edmonton vytvořil enormní tlak, ale zužitkovat se jim ho nepodařilo, ba naopak skórovali dvakrát po sobě domácí, čímž si zajistili dnešní cenné vítězství.

59:51
    Bouchard napálil pouze Korpisala, kterého podrželi spoluhráči.

59:40
    Dvacet vteřin. Edmonton je v pásmu.

59:22
    V těžké pozice Robinson sklepl puk pouze do levé tyče prázdné branky Oilers!

59:00
    Začala poslední minuta. Hned tři hráči Edmontonu číhají na hranici brankoviště.

58:50
    Blue Jackets ukrajují dalších devět vteřin. Tentokrát minuli prázdnou branku o nějakého půl metru.

58:41
    Zakázané uvolnění domácích.

Oddechový čas pro tým Edmonton Oilers.

58:29
    Střelu Foegleho radějí Korpisalo podržel a přerušuje hru.

58:00
    Začaly poslední dvě minuty třetí třetiny a Columbus drží hru v nejlepší možné vzdálenosti od své branky.
    57:04 Zach HYMAN - 6:5

57:04
    Edmonton právě vstřelil branku!
    V Nationwide aréně ještě není zcela dobojováno. McDavid operoval s kotoučem na pravém kruhu, odkud mířil na vzdálenější tyč. Kotouč šel ovšem mimo tři tyče, jenže ZACH HYMAN ze sebe udělal jakousi zeď a tělem si puk sklepl přímo před sebe, odkud jej pohotově dorazil za brankovou čáru. Asistence: Connor McDavid a Darnell Nurse.

56:52
    Nebezpečná střela McDavida končí ve výstroji Korpisala. Ten se nenechal propálit na teploměr a zapisuje tak další úspěšný zákrok.

56:23
    Gaudreau to zkusil mezi trojicí hráčů Oilers a po odebrání kotouče si spolu s fanoušky stěžuje na nedovolenou hru soupeře.
    54:56 Jack ROSLOVIC - 6:4

54:56
    Columbus právě vstřelil branku!
    Hosté opět tlačili, ale radují se znova domácí. Bayreuther po získání kotouče poslal z obranné třetiny přihrávku rozjetému JACKU ROSLOVICOVI, jenž měl na levém křídle dostatek prostoru. Po přejetí útočné modré si připravil kotouč a čistým průstřelem na vzdálenější pravou tyč překonal Skinnera. Asistence: Gavin Bayreuther.

54:27
    Rozhodčí se nyní radili o vyhození kotouče ze hřiště. Dobře viděli, že Nurseho pokus o vyhození puku o mantinel srazil mimo plochu Laine svou bruslí.

53:14
    Edmonton pomalu přechází opět do tlaku na soupeře.

Střely na branku 24:42.

Lukáš Ureš

Branky a nahrávky: 2. Marčenko (J. Gaudreau, Jenner), 22. Jenner (Laine, Roslovic), 24. Marčenko (J. Gaudreau), 26. Laine (A. Boqvist, Roslovic), 49. Roslovic (Laine, K. Johnson), 55. Roslovic (Bayreuther) – 27. Foegele, 30. Draisaitl (McDavid, Barrie), 33. McDavid (Kulak), 35. McDavid (Kulak, Barrie), 58. Hyman (McDavid, Nurse)

Columbus Blue Jackets: Korpisalo (Merzlikins) – Berni, Gudbranson, Blankenburg, Peeke, Bayreuther, A. Boqvist – J. Gaudreau, Jenner, Marčenko – K. Johnson, Roslovic, Laine – E. Robinson, Kuraly, Olivier – L. Foudy, Sillinger, Bemström.
    Edmonton Oilers: Campbell (26. S. Skinner) – Nurse, Ceci, Kulak, Barrie, Broberg, Bouchard, Desharnais – Draisaitl, McDavid, Ryan – Hyman, Nugent-Hopkins, Yamamoto – Foegele, R. McLeod, Puljujärvi – Kostin, Shore, Janmark.