Muži HS100, Planica Vítěz: J. M. Riiber (NOR) (kon.) | Muži 10 km volně, Planica Vítěz: J. M. Riiber (NOR) (kon.)
Muži 10 km volně, Planica

Vítěz: J. M. Riiber (NOR)

Sobota 25.02.2023, 15:40 • Planica • Mistrovství světa v klasickém lyžování - severská kombinace

30. Matteo Baud (FRA) +3:02,3
    34. Jiří Konvalinka (CZE) +3:59,8 (16:26:33)

Jarl Magnus Riiber obhájil zlatou medaili z individuálního závodu na středním můstku + běhu na 10 kilometrů z Oberstdorfu 2021. Norský sdruženář, který neprožívá ideální sezoně, vyladil svou formu výborně a nenašel na běžecké trati nikoho, kdo by mu byl konkurenceschopný. Stříbro slaví Němec Julian Schmid a bronz bere Rakušan Franz-Josef Rehrl.

Ondřej Pažout, který šel do běžecké části z 16. místa, se nakonec propadl o pět příček a doběhl na 21. místě, což je jeho druhý nejlepší výsledek v sezoně. Jan Vytrval skončil na pěkném 25. místě. Jiří Konvalinka při svém debutu vybojoval 34. pozici.

Závod skončil.

Cíl
    Jiří Konvalinka při svém debutu na mistrovství světa obsadil konečné 34. místo! Pro osmnáctiletého sdruženáře se jedná o velmi cenný výsledek.

Cíl
    Na 21. místě dobíhá Ondřej Pažout, pro kterého je to druhý nejlepší výsledek v této sezoně! A svůj nejlepší výsledek v sezoně vybojoval Jan Vytrval na 25. místě.

Čtvrtý dobíhá Vinzenz Geiger, pátý je Manuel Faisst, šestý Kristjan Ilvers, sedmý Stefan Rettenegger, osmý Jorgen Graabak, devátý nakonec Rjota Jamamoto a desátý Eric Frenzel.

Cíl
    Schmid ze svého nástupu ve stoupání před stadionem nakonec vytěžil maximum, udržel na Rehrla drobný náskok a doběhl si pro stříbrnou medaili. Rehrl je bronzový!

Cíl
    Jarl Magnus Riiber mezitím dobíhá do cíle a obhajuje zlatou medaili v individuálním závodě se skokem na středním můstku!

Schmid skáče do stoupání a mírně se vzdaluje Rakušanovi!

Schmid se snaží přebírat iniciativu a zhruba půl kilometru před cílem má Rehrla za zády!

Mezitím se Jarl Magnus Riiber nezadržitelně blíží do cíle pro další titul mistra světa!

Rehrl se snaží německému soupeři nastoupit zhruba 1400 metrů před cílem! Schmid se ale uvisel a zůstává v kontaktu.

Schmid a Rehrl se vzdálili Jamamotovi a rozdají si to spolu o stříbrnou medaili!

7,5km
    Do posledního okruhu jde Ondřej Pažout z 21. místa, Jan Vytrval si polepšil na 25. místo.

7,5km
    Tato trojice naopak drží přes půl minuty k dobru na obří stíhací skupinu, ve které je hned 12 závodníků. Na zadních pozicích se tedy soupeři spojili do velkého balíku.

7,5km
    Riiber vede už o 40 sekund před Julianem Schmidem, Franzem-Josefem Rehrlem a Rjotou Jamamotou!

Riiber opticky trochu zrychluje, dál si tedy buduje své vedení před stíhací skupinkou.

6,2km
    Na trati se nic nemění, co se týče předním pozic. Riiber nikam nespěchá a drží dál půlminutové vedení před triem za sebou. Jamamoto se stále drží rakousko-německé dvojice a bojuje ze všech sil.

5km
    Na 26. místě běží nadále Vytrval, kterému by nemělo dnes umístění v TOP 30 uniknout. A srdnatě o elitní třicítku bojuje Jiří Konvalinka, který se pohybuje na 31. pozici.