Philadelphia – NY Rangers 2:3 (po pr.) | Edmonton – Toronto 5:2 (kon.) | Dallas – Arizona 4:2 (kon.)
Colorado – New Jersey 5:7 (kon.) | Vegas – Carolina 3:2 (kon.) | Anaheim – Washington 2:3 (po pr.)
konec
Colorado Avalanche
5:7 (1:3, 3:3, 1:1)
New Jersey Devils
Čtvrtek 02.03.2023, 03:00 • Ball Arena, Denver • NHL
Partner:
  58:46 Nico HISCHIER - 5:7
   
  58:46
  New Jersey právě vstřelilo branku!
  Mercer stihl před příjezdem napadajícího oponenta přihrát Tatarovi. Slovákův oblouček dojel NICO HISCHIER a dovezl puk až do prázdné brány. Asistence: Tomáš Tatar, Dawson Mercer.
   
  57:42
  Annunen odjel na střídačku zrovna ve chvíli, kdy byl Ničuškin odstaven od kotouče. Haula však trefil tyč prázdné brány.
   
  41:26
  Vyloučení v týmu New Jersey Devils:
  HL – zdržování hry / neúspěšná trenérská výzva, odpyká Ondřej Palát.
   
  41:26
  Velmi těsná situace byla posouzena ve prospěch Colorada. Gól na 5:6 platí a domácí navrch získávají přesilovou hru.
   
  41:26
  Devils chtějí zrušit gól kvůli údajnému ofsajdu při přechodu Ničuškina do útočného pásma.
   
  41:26
  Střídání brankářů v týmu New Jersey Devils:
  ze hřiště odchází Vítek Vaněček, přichází Akira Schmid.
  41:26 Valerij NIČUŠKIN - 5:6
   
  41:26
  Colorado právě vstřelilo branku!
  Laviny slaví gól, ke kterému by správně ani nemělo dojít. Rozhodčí přehlédl Lehkonenovu vysokou hůl v obličeji Marina. Obránce Devils byl nějaký čas mimo hru a mezitím z Girardova nahození a odrazu od Lehkonena skóroval ruský útočník VALERIJ NIČUŠKIN. Asistence: Artturi Lehkonen, Samuel Girard.
   
  39:01
  Rantanen tečoval MacKinnonovu střelu od modré čáry vedle brány. Trojice hostů se pak zapomněla v rohu a další možnost měl Toews. Posadil si na zadek Tatara a těžký zákrok pravým betonem musel předvést Vaněček.
  36:59 Dawson MERCER - 4:6
   
  36:59
  New Jersey právě vstřelilo branku!
  DAWSON MERCER dává gól v sedmém zápase za sebou a vrací klid na hokejky Ďáblů! Mladý útočník dostal před brankoviště perfektní pobídku od Gravese, který zase profitoval ze zadovky Tomáše Tatara. Asistence: Ryan Graves, Tomáš Tatar.
   
  32:20
  Div, že není vyrovnáno! Po nahození MacKinnona a práci Lehkonena dostal puk do volného prostoru Ničuškin a orazítkoval tyč!
   
  30:01
  Annunen znovu podržel domácí barvy! V tomto případě se nenechal přechytračit bekhendovým blafákem Hischiera, jenž se nacházel v samostatném úniku.
  29:36 J. T. Compher - 4:5
   
  29:36
  Colorado právě vstřelilo branku!
  Ještě před polovinou zápasu tu máme devátý gól! Bratt zpoza branky vytvořil šanci pro Šarangoviče. Annunen bekhendové zakončení zlikvidoval betonem a přispěl k rychlému brejku J. T. COMPHERA. Domácí útočník puk nikomu nepůjčil a před nedůrazným Gravesem ho zvedl mimo Vaněčkův dosah. Bez asistence.
  29:00 Nathan MACKINNON - 3:5
   
  29:00
  Colorado právě vstřelilo branku!
  Laviny jsou zpátky v zápase! Woodův oblouček si pro sebe vzal Byram a vypustil z klece NATHANA MACKINNONA, jenž se prohnal kolem Gravese a vystřelil mezi betony Vaněčka. Asistence: Bowen Byram.
   
  28:44
  A mohlo to být ještě zajímavější! Hunt u hrazení vybojoval puk pro MacKinnona, po jehož přihrávce napálil Lehkonen tyč Vaněčkovy klece.
  27:32 Mikko RANTANEN - 2:5
   
  27:32
  Colorado právě vstřelilo branku!
  Domácí neskládají zbraně! Dougie Hamilton dostatečně nenabral MIKKA RANTANENA a nechal ho tečovat Mansonovo nahození nad Vaněčka, který pokrýval spodek brány. Finský útočník načal pátou desítku vstřelených gólů! Asistence: Josh Manson, Alex Newhook.
  25:53 Miles WOOD - 1:5
   
  25:53
  New Jersey právě vstřelilo branku!
  Sekundu před vypršením Compherova trestu dávají Devils pátý gól! Bylo to i se štěstím, neboť Mercer odrazil přihrávku o Haulovu brusli a kotouč se objevil v mezikruží, odkud MILES WOOD vsítil svůj desátý gól sezony. Asistence: Erik Haula, Dawson Mercer.
   
  23:53
  Vyloučení v týmu Colorado Avalanche:
  J. T. Compher – 2 min., podrážení.
  23:13 Dougie HAMILTON - 1:4
   
  23:13
  New Jersey právě vstřelilo branku!
  Rozdíl mezi týmy je opět třígólový! Wood vyvinul tlak na Toewse a přiměl ho ke ztrátě puku v obranném pásmu. McLeod poté přihrál na střed, DOUGIE HAMILTON se jedním manévrem zbavil Cogliana a z pravého kruhu zamířil na zadní tyč. Asistence: Michael McLeod, MIles Wood.
  19:46 Nathan MACKINNON - 1:3
   
  19:46
  Colorado právě vstřelilo branku!
  Byram, Lehkonen a Ničuškin rozjeli před levým kruhem kolotoč přihrávek, ze kterého vyústil nechytatelný golfák NATHANA MACKINNONA. Vaněček skoro nereagoval a musí se smířit se ztrátou čistého konta. Asistence: Valerij Ničuškin, Arrturi Lehkonen.
  11:27 Tomáš TATAR - 0:3
   
  11:27
  New Jersey právě vstřelilo branku!
  Devils unikají už do třígólového náskoku! Do rohu vytlačovaný Mercer nabídl puk do levého kruhu Hischierovi, jenž přes MacKinnona nahrál přes osu do pravé části hřiště. Annunen se nestihl přemístit a TOMÁŠ TATAR bez přípravy trefil úplně prázdnou klec. Asistence: Nico Hischier, Dawson Mercer.
   
  07:52
  Domácí střídačka si vzala trenérskou výzvu. Rozhodčí na videu nedovolené bránění brankáři nenašli, a tak je na řadě přesilová hra New Jersey. Trest odsedí Malgin.
  07:52 Nathan BASTIAN - 0:2
   
  07:52
  New Jersey právě vstřelilo branku!
  Naplánovaná přihrávka Seversona propadla do rohu, McLeod tam setřásl Rantanena a přivezl puk do brankoviště, kde domácí dílo zkázy dokonal NATHAN BASTIAN. Ač tvrdě atakován, tak dorazil puk pár centimetrů za brankovou čáru. Asistence: Michael McLeod, Damon Severson.
  01:07 Ondřej PALÁT - 0:1
   
  01:07
  New Jersey právě vstřelilo branku!
  Jesper Bratt na zadním mantinelu vybojoval Siegenthalerem nahozený puk a poskytl jej ONDŘEJI PALÁTOVI, jenž otevřel skóre hned z první střely na branku Annunena. Asistence: Jesper Bratt.

  Michal Břuchanský

  Branky a nahrávky: 20. MacKinnon (Ničuškin, Lehkonen), 28. Rantanen (Manson, Newhook), 29. MacKinnon (Byram), 30. Compher, 42. Ničuškin (Lehkonen, Girard) – 2. Palát (Bratt), 8. Bastian (M. McLeod, Severson), 12. Tatar (Hischier, Mercer), 24. Hamilton (M. McLeod, Wood), 26. Wood (Haula, Mercer), 37. Mercer (Graves, Tatar), 59. Hischier (Tatar, Mercer)


  Colorado Avalanche: Annunen (Georgijev) – D. Toews (A), Girard, Manson, Byram, J. Johnson, B. Hunt – Ničuškin, MacKinnon (A), Lehkonen – Rantanen (A), Compher, Rodrigues – L. O'Connor, Eller, Cogliano – Nieto, Newhook, Malgin.
  Trenér: Jared Bednar

  New Jersey Devils: Vaněček (42. Schmid) – Siegenthaler, Hamilton, Graves, Marino, Bahl, Severson – Tatar, Hischier (C), Mercer – Šarangovič, J. Hughes (A), Bratt – Palát (A), Haula, J. Boqvist – Wood, M. McLeod, Bastian.
  Trenér: Lindy Ruff

  Rozhodčí: Rooney, Luxmore – Shewchyk, Gawryletz

  Diváci: 18 131
  www.ibrshop.com