Hongkong – Singapur 7:6 (po pr.) | Kyrgyzstán – Malajsie 22:0 (kon.) | Bosna a Hercegovina – Írán 9:2 (kon.)
Bosna a Hercegovina
9:2 (1:1, 3:1, 5:0)
Írán
Čtvrtek 02.03.2023, 20:00 • Skenderija Sports Arena, Sarajevo • Mistrovství světa - III. B Divize • 3. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

Dobrý večer u dalšího zápasu Mistrovství světa – III. B Divize, ve kterém se potkají Bosna a Hercegovina a Írán.

Po dvou kolech se situace na turnaji taková, že Bosna a Hercegovina je na pátém místě s dvěma body, když nejprve zdolala Hong Kong 6:5 po nájezdech, ale poté s Kyrgyzstánem padla vysoko 1:10. Na případný postup tak může mužstvo patrně zapomenout.

Írán je v tuto chvíli na třetím místě se třemi body a v obou zápasech, které íránci odehráli, byla k vidění gólová divočina. Nejprve si tým připsal výhru 14:4 nad Malajsií, poté ale přišla drtivá prohra 1:11 s Hong Kongem.

Zápas ve Skenderija Sports Areně v Sarajevu začne ve 20:00, takže si na večer nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Oba celky jsou již na ledové ploše, zápas za pár okamžiků začne.

Bosna a Hercegovina: Pasović (Achmetovski) – Hasović (C), Viden, Ljevak, London, Alić, Dinalić, Šmajlović – Mlivić, Omer (A), Gaković – Filipović, Miškić, Mrkva – Jahjafendić, Cordalija, Čatović – Krehić.
    Trenér: Uroš Brestovac

Írán: Hassanzadeh (Mahdavi) – Houshidari (C), Bahri, Ghorbani (A), Ghafoori, Denghani, Mahdiyoun – Gharar, Keyhanfar, Moghadasi – Korehei, Bagheri, Mehraban – Sheikhjafari, Sarooghi, Heidari (A).
    Trenér: Kaveh Sedghi

Rozhodčí: Park (KOR) – Garcia Banos (ESP), Šaković (CRO).

00:01

00:45
    Bosna v prvním útočném výpadu, zatím je to ale bez střeleckého pokusu.

01:31
    Od modré čáry vystřelil Ljevak, jeho prudký pokus se zastavil v chumlu hráčů před gólmanem.

02:04
    Na opačné straně to pravým křídlem zkusil Keyhafnar, ale ani on se ke střele nedostal.

02:50
    Obrovská šance Íránu na otevření skóre. Zleva si do útočného pásma najel Mehraban, kličkou se zbavil obránce, poté si položil i Pasoviće, jenže z bekhendu zakončil tésně vedle!

03:48
    Hraje se velice živý hokej z obou stran, hra se přelévá od branky k brance.

04:28
    Bekhendové zakončení z mezikruží se na Pasovićovu branku nevešlo, Írán pokračuje v tlaku.

05:10
    Nepřesný pas na modrou čáru, íránští hokejisté se sami zbavili útočného pásma.

05:46
    Hráči Bosny mají tak trochu problém vůbec založit útočnou akci, jejich výpady končí zhusta ve středním pásmu.

06:02
    Bosna a Hercegovina právě vstřelila branku!
    o vida a přesto je tu úvodní gól. Íránci nedokázali ve vlastním pásmu rozehrát, Krehić přihrál před branku, kde byl nepokrytý DINO CORDALIJA a ten zblízka překonal Hassanzadeha – 1:0. Asistence: Tarik Krehić, Tarik Čatović.
    06:02 Dino CORDALIJA - 1:0

07:24
    Rázem jsou hráči v modrém v laufu a je jich plný led. Do další šance se z levé strany cpal Omer.

07:56
    Přes obránce se snažil dostat Cordalija, povedlo se mu i vystřelit, ráně však scházela přesnost.

08:39
    Mlivić se snažil z otočky najít spoluhráče, jenže puk šel vysoko a nebyl k zachycení.

09:03
    Gaković už byl v hodně dobré pozici, zblízka ale Hassanzadeha nepřekvapil.

09:44
    Írán právě vstřelil branku!
    A už je srovnáno. Íránci se dokázali vymaniz rohu útočného pásma, puk zamířil k levému kruhu, kde se do něj opřel JALAL KEYHANFAR a ranou z první překonal Pasoviće – 1:1. Asistence: Danial Bagheri.
    09:44 Jalal KEYHANFAR - 1:1

10:33
    Gaković zakončoval od kruhů, byl ve velmi dobré pozici, opět to ale skončilo vedle.

11:27
    Na opačné straně předvedl vzduchem plavající střelu Gharar, tohle ovšem letělo o poměrně velký kus vedle Pasovićovy branky.

12:14
    Tlak Íránu přinesl nyní jediné, posunutou Pasovićovu branku. Vhazovat se bude po jeho levici.

12:27
    Rána z dálky na Pasoviće, ten nyní předvedl jistý zákrok a vhazovat se bude tentokrát po jeho pravé ruce.

13:16
    Rodící se brejk Bosny skončil nepřesnou zadovkou, Jahjafendić na puk čekal marně.

13:54
    Je tu první přesilovka utkání, zahraje si ji Bosna a Hercegovina. Dvě minuty za podrážení dostal Amir Heidari

14:38
    Velká šance Íránu v oslabení, v pásmu se k puku dostal Houshidari, své sólo ale zakončil pouze střelou do Pasoviće.

15:29
    Bosna se sama zbavila útočného pásma svou nepřesnou rozehrou, tahle přesilovka je zatím hodně kostrbatá.

15:54
    A už je o početní výhodě, Írán je v plném počtu.

16:29
    Přes obránce vystřelil Krehić, svou ranou ale trefil pouze zadní mantinel.

17:07
    Hassanzadeh si teď musí dávat velký pozor, v tuto chvíli úspěšně čelil střele z pravého křídla a přerušil hru. Poté se strhla krátká strkanice, tu však sudí rychle ukončili a ani nevylučovali.

17:35
    Technická střela Igora Ljevaka skončila na brankáři Íránu, puk byl vyražen před brankoviště.

18:23
    Neuspěl ani Miškić, jeho ránu zápěstím srazil jeden z obránců a puk proskákal vedle pravé Hassanzadehovy tyčky.

19:34
    Denny Miškić předvedl u mantinelu tvrdý, ale čistý hit, pokračuje se ve hře.

20:00

Je za námi první třetina, která přinesla živý hokej z obou stran. Írán měl v úvodu mírnou převahu, ta se ale vypařila a nakonec dala první branku Bosna a Hercegovina. V sedmé minutě vznikla akce na levé straně a po příhře před brankoviště skóroval Dino Cordalija. Následné pokračování tlaku Bosny už ale další branku nepřineslo, naopak udeřilo na druhé straně po gólu Jalala Keyhanfara. Další gól už i přes obrovskou snahou pořádajícího týmu nepadl a do šaten se odešlo za stavu 1:1.

20:31
    První střela druhé části přišla o hráčů Íránu, puk ovšem skončil na zadním mantinelu.

20:58
    Na opačné straně hledal Gaković přihrávkou z otočky spoluhráče, puk ale pouze vyjel z útočného pásma.

21:41
    Pěknou kličku podél obránce předvedl Krehić, ztratil tím ale rychlost a musel zakončovat z bekhendové strany. Hassanzadeh pohotově zakročil.

22:56
    Máme tu gól pořádajícího celku a ten se tak vrací do vedení. Gól padl po přečíslení dva na jednoho, kdy Hassanzadeh neudržel na brankovišti puk a DINO CORDALIJA zblízka doklepával za brankovou čáru – 2:1. Asistence: Mirza Omer, Adnan Mlivić.
    22:56 Dino CORDALIJA - 2:1

23:47
    Írán má zatím ve druhé části problém se udržet v útočném pásmu, Pasović má tak trochu volnější režim.

24:00
    Střela od modré čáry od Hasoviće skončila v chumlu před Hassanzadehem.

24:42
    Třetí gól pro Bosnu! Mlivić vyhrál v útočném pásmu buly, puk se dostal na hůl MIRZY OMERA a ten ranou z první překonal Hassanzadeha – 3:1! Asistence: Adnan Mlivić.
    24:42 Mirza OMER - 3:1

25:40
    Rázem je na ledě pouze jeden tým, Írán je v těžké defenzívě.

26:53
    Další šance Bosny. Mlivić sice neskóroval, ale poté naservíroval příhru na Miškiće, který však dělovkou trefil pouze ležícího Hassanzadeha!

27:11
    Přesilovka pro Bosnu a Hercegovinu, dvě minuty za podrážení dostal Amin Korehei.

27:41
    I v tomto oslabení došlo na brejk Íránu, zprava si najížděl Keyhanfar, ale bekhendový blafák na Pasoviće mu nevyšel.

28:27
    Tlak hráčů v modrých dresech, dvě střely musel na svém brankovišti vyřešit gólman Hassanzadeh.

28:36
    Přesilovka e využitá a už je to o tři branky. Po vyhraném buly v útočném pásmu se puk dostal zpoza branky na hůl NIKKA GAKOVIĆE a ten zblízka doklepl do odkryté části branky – 4:1. Asistence: Mirza Omer, Adnan Mlivić.
    28:36 Nikko GAKOVIĆ - 4:1

29:27
    Je to opravdu hokej na jednu branku, na tu íránskou. No a ta byla při dalším výpadu vychýlena ze své pozice. vhazuje se před Hassanzadehem.

30:44
    Po získání náskoku se teď Bosna a Hercegovina nijak zvlášť nehrne do útoku, přesto to stačí na poměrně výraznou převahu.

31:37
    Gaković s Mlivićem v další šanci u íránské branky, tentokrát to skončilo vedle.

32:15
    Střela Ljevaka šla nad branku. Pokračuje zcela jednoznačný zápas, co se šancí týká.

32:59
    Po dlouhé době se dopředu dostal i zástupce Asie, od levého mantinelu nepřesně střílel Arman Bahri.

33:24
    Miškić minul z mezikruží, tohle byla velice dobrá pozice.

34:01
    Hassanzadeh s dnes skutečně hodně zachytá a je jasně nejlepším hráčem svého celku.

35:04
    První přesilovka zápasu pro Írán, dvě minuty za podrážení dostal Anthony London.

35:30
    Na levém kruhu byl na chvíli volný Keyhafnar, mířil na bližší tyčku, Pasović všal lehce povyjel a výborně vykryl střelecký úhel.

36:14
    V oslabení ujel Mrkva, při své snaze zakončit byl tvrdě atakován a upadl na led, dle sudího to ale bylo vše v pořádku a faul se nepískal.

37:06
    Přesilovka Íránu je u konce, oba celky jsou zase v plném počtu.

37:59
    Trochu krkolomná rozehrávka Bosny v útočném pásmu, puk jen poskakoval po holích hráčů.

38:30
    Celá střídačka Íránu nyní reklamovala tvrdý zákrok u mantinelu, ale i tohle nechal sudí Park bez povšimnutí a nevylučuje.

38:48
    Teď se už ale pískalo a je tu vyloučení na straně Bosny. Dvě minuty za podrážení obdržel Muhamed Dinalić.

38:56
    Přesilovka ovšem neměla dlouhého trvání, za podrážení se vylučuje i na opačné straně, dvě minuty dostal Danial Bagheri.

39:10
    Aby toho nebylo málo, tak Igor Ljevak podrazil do úniku chvátajícího Houshidariho a rozhodčí nařídil trestné střílení.

39:10
    FARZAD HOUSHIDARI tak dostal druhou možnost si dát samostatný nájezd a nyní nikým neobtěžován uspěl. Předvedl proti Pasovićovi povedenou kličku a po ledě zasunul za brankovou čáru – 4:2.
    39:10 Farzad HOUSHIDARI - 4:2

40:00

Čtyřicet minut hry je za námi a Bosna a Hercegovina si ve druhé dvacetiminutovce vybudovala slibný náskok. Ve velkém tlaku mezi 23. a 29. minutou skórovala hned třikrát, když se postupně prosadili Dino Cordalija, Mirza Omer a Nikko Gaković a bylo to o tři branky. Mnoho nescházelo a tento náskok si tým odnesl i do šatny, jenže v poslední minutě přišel faul na trestné střílení a Farzad Houshidari upravil na současných 4:2.

40:56
    Bosně se vydařil vstup do třetí části a přidává pátý gól. Zpoza branky si do volného prostoru najel MIRZA OMER a pohotovou střelou překvapil Hassanzadeha – 5:2. Asistence: Adnan Mlivić.
    40:56 Mirza OMER - 5:2

42:06
    Přesilovka pro Írán, dvě minuty za vysokou hůl dostal Igor Ljevak.

42:15
    Tak tohle se íránským hráčům vůbec nepovedlo. Hned po buly se do sóla dostal DINO CORDALIJA a svůj únik korunoval povedenou kličkou gólmanovi. Sám zkompletoval hattrick a stav je 6:2. Bez asistence.
    42:15 Dino CORDALIJA - 6:2

44:02
    Je po přesilovce, Bosna a Hercegovina je zase v plném počtu.

44:44
    Další únik a další gól! Nyní všechny Íránce přebruslil ADNAN MLIVIĆ a střelou upravil na 7:2. Bez asistence.
    44:44 Adnan MLIVIĆ - 7:2

44:44
    V brance Íránu dochází ke změně, Oveise Hassanzadeha nahrazuje Alireza Mahdavi.

45:30
    Mahdavi čistý štít neudržel dlouho, už ze své branky tahal první puk. Po rychlé kombinaci se před ním objevil TARIK MRKVA a z bekhendu jej pohotově překonal ranou po ledě – 8:2. Asistence: Din Alen Filipović.
    45:30 Tarik MRKVA - 8:2

46:08
    Další střely na Mahdaviho, už tu zase máme hokej na jednu branku a Pasović se ve svém brankovišti musí nudit.

46:39
    Po dlouhé době se do útoku dostal i Írán, Korehei ale prováhal svou chvilku pro zakončení a celou akci zazdil zbytečnou zadovkou, která spoluhráče nenašla.

47:14
    Zakázané uvolnění Íránu, vše se tak po chvilce vrací před Mahdaviho.

48:01
    A máme tu strkanici po souboji u mantinelu, do potyčky se zapojili skoro všichni hráči, co byli zrovna na ledě.

48:39
    Mlivić s Ljevakem se dostali do přečíslení, jenže to překombinovali a k zakončení se vůbec nedostali.

49:23
    Írán si dá přesilovku, soupeř dostal dvě minuty za příliš mnoh hráčů na ledě. Trest odsedí Denny Miškić.

50:20
    Bosna vyhazuje přes všechny čáry, tohle oslabení zatím tým v modrém zvládá na výbornou.

Prudká střela od modré čáry končí vysoko nad, puk dokonce opustil ledovou plochu.

50:59
    Pasović si připsal pohotový zákrok proti střele od pravého mantinelu, kterou na něj vyslal Ghorbani.

51:23
    Je po přesilové hře, Miškić se vrátil na ledovou plochu.

52:17
    Hra v pěti nám moc dlouho nevydržela, nyní tu máme přesilovku pro Bosnu a Hercegovinu. Dvě minuty za sekání dostal Nima Mehraban.

53:07
    Před Mahdavim je rušno, létá to na něj ze všech možných pozic.

53:49
    Přesilovka je nakonec využitá a pomaličku se nám přiblížila desítka. O devátý gól se po vyjetí si z křídla na střed postaral MIRZA OMER – 9:2. Asistence: Adnan Mlivić.
    53:49 Mirza OMER - 9:2

54:36
    Další trest, nyní na straně Bosny. Dvouminutový trest za držení dostal Anthony London.

55:10
    Před brankou se najednou objevil Keyhanfar, zblízka ale nedokázal najít mezírku, kudy by dostal puk za Pasoviće.

56:16
    Přesilovka Íránu se pomaličku blíží ke svému konci, Pasović si trochu zachytal a nadále předvádí povedený výkon.

56:36
    London je zase na ledě, hraje se v pěti na obou stranách.

57:38
    Zápas se už jen dohrává, o vítězi je už hodně dlouho rozhodnuto. Hraje se jen o to, jestli dokáže Bosna dát desátý gól.

58:26
    Levou stranou si najížděl do útočného pásma Mrkva, jenže nevystřelil, naopak si doslova najel do protihráče.

59:10
    Puk je za brankou Bosny, ale v držení právě hráčů v modrém.

59:50
    Tribuny aplaudují a oslavují jasnou výhru.

Nejlepšími hráči zápasu byli vyhlášeni Mirza Omer (BIH) a Farzad Houshidari (IRI).

Statistiky

Střely na branku: 48:34
    Zásahy brankářů: 32:39
    Vyhraná vhazování: 50:31
    Trestné minuty: 10:8

Utkání sledovalo 569 diváků.

Zápas je u konce a Bosna a Hercegovina jej dotáhla k výrazné výhře. Třetí třetina byla jednoznačně v režii pořádajícího týmu a dokonce se mu povedlo vyhnat Hassanzadeha z branky. Stalo se tak ve 45. minutě, kdy jej v krátkém úseku překonali Mirza Omer, Dino Cordalija a Adnan Mlivić. Ale i střídající Mahdavi se ocitl pod palbou a za jeho záda se dostaly puky po střelách Tarika Mrkvy a Mirzy Omera. I ten tak vedle Dina Cordaliji zkompletoval hattrick a velkou měrou se postaral o celkový výsledek 9:2.

Bosna a Hercegovina je po této výhře na třetím místě s pěti body, Íránu patří páté místo s třemi body.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (22:38:34)

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 7. Cordalija (Krehić, Čatović), 23. Cordalija (Omer, Mlivić), 25. Omer (Mlivić), 29. Gaković (Omer, Mlivić), 41. Omer (Mlivić), 43. Cordalija, 45. Mlivić, 46. Mrkva (Filipović), 54. Omer (Mlivić) – 10. Keyhanfar (Bagheri), 40. Houshidari (TS)

Írán: Hassanzadeh (45. Mahdavi) – Houshidari (C), Bahri, Ghorbani (A), Ghafoori, Denghani, Mahdiyoun – Gharar, Keyhanfar, Moghadasi – Korehei, Bagheri, Mehraban – Sheikhjafari, Sarooghi, Heidari (A).

Rozhodčí: Park (KOR) – Garcia Banos (ESP), Šaković (CRO)