Columbus – Seattle 2:4 (kon.) | Edmonton – Winnipeg 6:3 (kon.) | Arizona – Carolina 1:6 (kon.)
Anaheim – Montreal 3:2 (kon.) | Vegas – New Jersey 4:3 (1:0 po s.n.) | Buffalo – Tampa 5:3 (kon.)
NY Islanders – Detroit 4:1 (kon.) | Boston – NY Rangers 4:2 (kon.) | Dallas – Colorado 7:3 (kon.)
HC Dynamo Pardubice
5:1 (1:0, 1:1, 3:0)
HC RT TORAX Poruba
Sobota 04.03.2023, 12:00 • Enteria arena, Pardubice • Extraliga dorostu - o pořadí v play-off • 22. kolo

Z dnešního zápasu je to vše, přeji hezký den. (14:16:22)

O výsledku utkání definitivně rozhodla třetí třetina, v níž skórovali Šmerda, Úlehla a Kaštánek. Pardubický dorost se tedy na play off naladil výhrou 5:1 nad Porubou.

59:40
    Kaštánek se dostal až k zakončení, ale neuspěl.

58:14
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba:
    2 min. – příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká Dominik Korpas.

58:14
    Prudká rána Šmerdy dolétla od pravého mantinelu do náručí Turoně.

56:38
    Vypadá to, že utkání už se pouze dohrává. Porubské přesilovce chybí větší aktivita v útočném pásmu.

55:07
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice:
    2 min. – příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká Vjačeslav Andruščenko.

54:15
    Za výrazného vedení se Východočeši tentokrát provinili proti pravidlům ofsajdem.

53:03
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    Tom Kaštánek od modré čáry vystřelil přesně nad beton porubského brankáře a zvýšil už na 5:1.

51:57
    Tomáš Hansel – 2 min., faul kolenem.

51:30
    Dynamo svůj tlak směrem do brány využilo k další brance. Skórujícím hráčem tentokrát byl Erik Úlehla.

51:02
    Šmerda po vhazování v útočném pásmu zblízka prověřil brankáře Slezanů.

50:53
    Kotouč se odrazil mimo kluziště, což zastavilo pardubický postup vpřed.

50:10
    Na druhé straně Vehovský mířil vysoko nad bránu.

49:20
    Lempachovu dobrou ránu Turoň viděl a vyrazil ji vyrážečkou.

48:52
    Brankář Poruby si hned připsal další zákrok.

48:35
    Vyrovnanou pasáž hry utnulo přerušení, které si vyžádal Turoň, aby si upravil svoji masku.

47:03
    Kratký tlak Východočechů ve střelu na bránu nevyústil.

46:00
    Kapitán hostů Hansel se dostal do slibné příležitosti, gólmana ovšem nepřekonal.

45:19
    Dobrý zákrok předvedl i jeho pardubický protějšek Tuláček.

44:58
    Další velkou šanci si tentokrát porubský brankář Turoň pohlídal.

44:16
    Puk teď trefil hráče na pardubické střídačce, hra tak byla přerušena a vhazovat se bude v obranné třetině Dynama.

42:43
    Rychlá ofenzivní akce Dynama končí zvýšením na 3:1. Po Kučerově a Bartoňově asistenci se gólově prosadil obránce Samuel Šmerda.

42:10
    Poruba sice bojuje v útočném pásmu, ke střele se však zatím nedostala.

41:29
    Odpískáno zakázané uvolnění Pardubic.

40:53
    Puk mají od začátku třetí třetiny v držení prakticky výhradně jen domácí, přičemž jejich sražená střela skončila vysoko v ochranné síti.

40:01

Ve druhé třetině bylo k vidění několik vyloučení, především v řadách domácího týmu. Poruba dokázala ve 32. minutě utkání využít jednu ze svých přesilovek, a to zásluhou Jakuba Žídka. V přesilové hře se ale trefil i pardubický Milan Turena, a tak od 38. minuty platí průběžné skóre 2:1.

40:00

39:53
    Poslední minuta druhé periody se nese především ve znamení nepřesností a urputného boje o kotouč.

38:31
    Kučera nepřekonal brankáře ostravského družstva, protože ten opět úspěšně zasáhl lapačkou.

38:04
    Turoň radši přikryl puk pod svojí lapačku.

37:03
    A máme tu rychlé využití přesilové hry také v podání pardubických hokejistů. Brzy po vhazování se konkrétně prosadil Milan Turena.

36:45
    Tomáš Hansel – 2 min., sekání.

35:48
    Domácí už hrají v plném počtu.

34:53
    Hlaváčovo nahození trefilo Tuláčka do masky, pardubický gólman si ji musí upravit.

34:38
    Tuláček přízemní nahození Poruby odrazil hokejkou do ochranné sítě.

33:44
    Tom Kaštánek – 2 min., podrážení.

33:17
    Hra v posledních desítkách vteřin postrádá potřebné tempo, po dalším přerušení se bude vhazovat opět v obranné třetině Východočechů.

33:11
    V kratké době teď rozhodčí odpískal Dynamu dvě zakázaná uvolnění.

32:56
    Hosté jsou po vyrovnání na 1:1 lepším týmem, gólmsna soupeře po vyhraném vhazování donutili k dalšímu zákroku.

32:40
    Svižná lapačka Tuláčka zastavila porubskou střelu z mezikruží.

31:58
    Poruba právě vstřelila branku!
    Dorost Poruby bleskově využívá svoji čtvrtou přesilovku v zápase. Autorem vyrovnávací branky je Jakub Žídek.

31:42
    Matěj Oliva – 2 min., nedovolené bránění.

31:37
    Kučera ani dvakrát Šmerda nevyužili dobrý tlak domácích.

30:26
    Ani tenhle protiútok Poruby neskončil gólovou střelou.

30:00
    Kaštánkovo nahození od modré čáry mířilo výrazně mimo tři tyče, po střele jiného pardubického hráče už ale musel Turoň zasahovat.

28:40
    Proti Zachariaszově dobré střele zasáhl Tuláček lapačkou.

27:43
    Po icingu domácích se hra stěhuje zpátky do jejich obranného pásma.

27:39
    Sražená porubská střela skončila vysoko v ochranné síti.

26:43
    Brankář Poruby předvedl další dobrý zákrok.

26:22
    Druhá třetina zatím nabízí poměrně vyrovnanou podívanou. Sudí teď nepřehlédl ofsajdové postavení Dynama.

25:23
    Po Tuláčkově zásahu následuje buly po jeho pravici.

24:57
    Krčál se dobře dostal až před branku, jeho pokus ale v bráně neskončil. Poté měl zajímavou šanci i Bartoň.

24:01
    A Turoň hned po vhazování přidal další zákrok.

23:58
    Pardubická rána zleva skončila v náručí gólmana.

23:00
    Domácí jsou v počtu, i toto oslabení ustáli bez inkasované branky.

22:23
    Rozhodčí odpískal icing hostů. Vypadá to, že ani tuto přesilovku nevyužijí, ale stále jim zbývá půlminuta.

21:57
    K vidění byl menší závar u brankoviště Pardubic, Tuláček schoval puk do své lapačky.

20:55
    Tom Kaštánek – 2 min., krosček.

20:31
    Kantor pouze odevzdal puk brankáři soupeře, oba celky střídají.

20:01

V úvodní třetině tohoto zápasu byl mírně lepším celkem ten pardubický. Oba týmy si zahrály přesilovku, domácí jednou, hosté dokonce dvakrát. Ta druhá se ale Porubě nepovedla, protože při Olivově trestu skóroval z protiútoku Šimon Bartoň. Po dvaceti minutách tak Východočeši vedou 1:0.

20:00

19:42
    Poruba v posledních minutách není schopná se udržet v útočném pásmu.

19:05
    Šmerda dovezl puk až na zadní mantinel, tam o něj ale přišel.

18:25
    Odpískán další ofsajd Poruby.

18:00
    Bartoň trefil pouze Turoňovy betony.

16:45
    Dynamo je po úspěšném oslabení v plném počtu.

16:12
    Pardubičtí dorostenci v oslabení otevírají skóre, když po protiútoku dotlačil puk za záda brankáře Šimon Bartoň.

15:31
    Domácí se v oslabení zatím dobře brání. Navíc Poruba se dopustila postavení mimo hru.

14:42
    Matěj Oliva – 2 min., podrážení.

14:18
    Hra se v posledních chvílích přelévá z jedné strany na druhou.

13:15
    Kotouč se ocitl na střídačce Pardubic, vhazuje se ve středním pásmu.

12:27
    Hosté již v plném počtu vyhodili pouze na zakázané uvolnění.

11:40
    Kantor mířil do levého horního rohu branky, Turoňova vyrážečka odrazila kotouč pryč.

11:25
    Turoň předvedl v oslabení dva důležité zákroky.

10:37
    Puk opustil hrací plochu, následuje buly v obranné třetině hostů.

10:01
    Mykyta Bodnar – 2 min., napadení.

09:04
    Pardubičtí hokejisté jsou v plném počtu.

08:24
    Přesilovka Poruby nevypadá špatně, do konce Olivova trestu zbývá čtyřicet sekund.

07:49
    Brankář Dynama nyní svůj tým v oslabení drží.

07:34
    Matěj Tuláček si připsal zákrok.

07:04
    Matěj Oliva – 2 min., hrubost.

05:58
    Lempach jel prakticky sám na gólmana, zakončení mu však nevyšlo podle představ.

05:15
    Východočeši jsou zatím lepší. Po teči porubské střídačky se bude vhazovat před Turoněm.

04:51
    Úlehla to dobře zkoušel, ale neuspěl.

04:20
    Pardubice teď dobře zatlačily spupeře, svojí šanci ovšem nevyužily.

03:43
    Kučera probruslil přes celé útočné pásmo, jeho pokus z úhlu si však Turoň pohlídal.

02:46
    Ani tento útok Poruby neměl dlouhé trvání, na tahu je Dynamo.

02:09
    David Turoň radši přikryl puk pod lapačku.

01:41
    K vidění je zatím řada nepřesností na obou stranách.

01:03
    První útok domácích neskončil úspěchem, poté se hosté dopustili ofsajdu.

00:24
    Utkání zahájila nepřesná rozehrávka Poruby a nelásledné zakázané uvolnění.

00:01

Zdravím všechny hokejové fanoušky. V malé hale enteria obstará sobotní polední program zápas závěrečného kola skupiny o pořadí v play off dorostenecké extraligy mezi Pardubicemi a Porubou.

Tým Dynama se s 21 body nachází na předposlední příčce dvanáctičlenné tabulky. Svěřenci hlavního trenéra Petra Hemského navíc do utkání nejdou v dobré formě, protože po sérii čtyř výher čtyřikrát prohráli. Naposledy nestačili v pátečním domácím klání na Třinec, jemuž podlehli 1:4, přičemž jediný pardubický gól vstřelil Šimon Bartoň. Nejproduktivnějším hráčem východočeského družstva je Dominik Kučera, který má na svém kontě 25 kanadských bodů s bilancí 16+9.

Vzhledem k tabulkovému postavení Poruby můžeme očekávat vyrovnaný duel, protože Ostravané jsou na tom jen o jednu pozici a o jediný bod lépe než dorost Dynama. Celek vedený koučem Davidem Moravcem ze svých posledních šesti zápasů vyhrál pouze doma nad Plzní. Své páteční utkání pak sehrál s Hradcem Králové, který zvítězil 4:0. Pořadí produktivity porubských hokejových dorostenců vládne Ukrajinec Oleksij Jevtěchov, jenž dosud posbíral 42 bodů za 19 branek a 23 asistencí.

Vzájemná bilance v letošní sezoně:
    Pardubice s Porubou se v tomto ročníku Extraligy dorostu utkali jednou, konkrétně 7. ledna na stadionu RT TORAX ARENA. Ostravský tým tehdy opanoval střetnutí v poměru 4:3.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

Michal Jelínek

Branky a nahrávky: 17. Bartoň, 38. Turena (Kaštánek, Vápeník), 43. Šmerda (Kučera, Bartoň), 52. Úlehla (Kantor, Vápeník), 54. Kaštánek (Vápeník, Úlehla) – 32. Žídek (Hansel, Bodnar)

HC Dynamo Pardubice: Tuláček (Antoš) – Vápeník, Novosad, Oliva (C), Kaštánek (A), Šmerda, Křečan, Švec – Kučera, Turena (A), Kantor, Krčál, Lempach, Pražan, Andruščenko, Bartoň, Úlehla
    Trenér: Petr Hemský

HC RT TORAX Poruba: Turoň (Sobol) – Bodnar, Jeřábek (A), Stasjuk, Michalík, Veselý – Zachariasz (A), Vehovský, Korpas, Hansel (C), Skorochod, Indrst, Žídek, Hlaváč
    Trenér: David Moravec

Rozhodčí: Mareš – Roischel, Serbus