Kert Park Praha – Dobřany 8:1 (kon.) | Hostivař – Letohrad 3:4 (kon.) | Hr. Králové – Svítkov 2:3 (0:2 po s.s.)
Plzeň – Ústí n/L 4:1 (kon.) | Prachatice – Karviná 3:6 (kon.) | Pardubice – Kladno 3:0 (kon.)
HBC Plzeň
4:1 (0:0, 0:1, 4:0)
Elba DDM Ústí nad Labem
Sobota 04.03.2023, 14:00 • Hokejbalová hala • CROSSDOCK Extraliga • 16. kolo

V úvodu třetí části mečouni srovnali, když z dálky mířil přesně Martin Muchka. Skóre otočil Jakub Vobruba, vedení pak ještě zvyšovali Martin Davídek a Vít Lokajíček. Plzeňští tak vyhráli 4:1. (17:59:32)

44:38
    Plzeňští hrají v plném počtu.

43:01
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny.

42:57
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Plzeňští hokejbalisté se ujímají tříbrankového vedení! Do prázdné branky poslal míček VÍT LOKAJÍČEK. Bez asistnece.

42:38
    Ústí hraje bez brankáře a v šesti se pokusí snížit.

42:38
    Vyloučení v týmu HBC Plzeň:
    Davídek – 2 min., nedovolené bránění.

41:23
    Ústečtí se ještě snaží dotáhnout, Kráčina musí být pozorný.

40:37
    Zakázané uvolnění domácích, vhazování před plzeňským brankářem.

39:44
    Mečouni jsou na míčku u hostující branky.

37:03
    Plzeňští jdou do dvoubrankového vedení! MARTIN DAVÍDEK dostal míček na pravý kruh, odkud rozvlnil síť. Asistence: Jakub Vobruba.

35:13
    Mečouni využívají přesilovou hru a otáčí skóre! JAKUB VOBRUBA byl připravený před brankou a pohotově poslal míček za záda ústeckého gólmana. Asistence: Vít Lokajíček, Michal Matoušek.

32:57
    Plzeňští se v závěru oslabení osvobozují.

31:56
    Hosté jsou v přesilové hře nebezpeční, Kráčina má plné ruce práce.

31:07
    Kristl – 2 min., podražení.

30:31
    Plzeňští hráči srovnávají! Na začátku třetí třetiny vypálil z pravé strany MARTIN MUCHKA a z dálky prostřelil ústeckého gólmana. Asistence: Michal Matoušek, Martin Davídek.

30:17
    Vobrubovo nahození Rechtorik raději přikryl, vhazování v útočném pásmu Ústí.

30:01

V druhé části se už skóre měnilo, ve dvacáté první minutě se prosadil Matěj Koval a poslal tak hosty do vedení. Plzeňští na to neodpověděli a po druhé patnáctiminutovce mají Ústečtí těsný náskok.

30:00

29:45
    Kráčina nyní kryje míček a drží svůj tým.

29:01
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

27:50
    Matoušek si naběhl do prostoru mezi kruhy a prověřil Rechtorika, ten byl připravený.

26:51
    Hraje se delší dobu bez výrazných šancí.

25:00

24:46
    Hosté kombinují a snaží se něco vymyslet.

23:36
    Ústečtí jsou před plzeňským gólmanem, Soukup střílel od modré, Kráčina byl ale připravený.

23:00
    Kristl – 2 min., sekání.

21:52
    Muchkova střela krátce po vhazování minula branku.

21:26
    Na druhé straně zahrozili Plzeňští, Rechtorik před dobíhajícím Miksanem přikryl míček.

20:50
    Ústečtí hráči posílají míček na zakázané uvolnění, buly před ústeckým strážcem klece.

20:11
    Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
    Ústečtí otevírají skóre! Hosté byli nyní aktivnější, MATĚL KOVAL obdržel míček před branku a zblízka překonal plzeňského gólmana. Asistence: Tomáš Kapusta.

18:25
    Hosté rozehrávají od své branky.

17:17

17:05
    Ústečtí jsou v útočném pásmu, plzeňský gólman musí být pozorný.

16:12
    Ústečtí hráči jsou v plném počtu, zahrají si zkrácenou přesilovou hru.

15:17
    Lokajíček – 2 min., sekání.

15:01

V první třetině se k více příležitostem dostali Plzeňští, kteří měli k dispozici přesilové hry. V první části se ale nikdo neprosadil a skóre je nerozhodné 0:0.

15:00

14:20
    Muchka se opřel do míčku na modré, ale ústecký brankář sklapl betony včas.

14:12
    Rechtorik – 2 min., nedovolené bránění.

14:01
    Je ohlášena poslední minuta první části.

13:54
    Ústečtí se v oslabení dostali ke Kráčinovi, prověřil ho Soukup, ale z těsné blízkosti se ze vstřelené branky neraduje.

13:21
    Plzeňští hokejbalisté hrají další přesilovou hru, hostům se nyní podařilo osvobodit.

13:03
    Smolík – 2 min., nedovolené bránění.

12:35
    Plzeňští jsou aktivnější, Beran obdržel míček na pravý kruh, ale síť nerozvlnil.

11:48
    Hosté jsou v plném počtu.

11:30
    Vobruba z levé strany prověřil Rechtorika, ten byl připravený.

10:24
    Muchka vypálil od modré, k dorážce byl připravený Lokajíček, ale míček v brance neskončil.

08:25
    Plzeňští jsou nastěhovaní v útočném pásmu.

07:48
    Švanda – 2 min. + 2 min., vysoká hůl.

06:22
    Ústečtí hrají v plném počtu.

05:41
    Hostům se podařilo osvobodit, ale plzeňští hráči se hned dostali zpět.

04:50
    Mečouni jsou v přesilové hře aktivní, jsou usazeni před Rechtorikem a snaží se něco vymyslet.

04:22
    Davídek – 2 min., hrubost.

Kučera – 2 min., sekání,
    Michajličenko – 2 min., hrubost.

04:04
    Ústečtí vyhazují míček na zakázané uvolnění.

03:57
    Zíka nahrál před branku Kristlovi, ten ale ústeckého brankáře nepřekonal.

02:28
    Po delší době se na druhou stranu dostali domácí, ke střele se odhodlal Miksan.

01:48
    Plzeňští se proviňují zakázaným uvolněním, vhazování před plzeňským gólmanem.

01:30
    Nyní si Kráčina zapisuje úspěšný zákrok a přerušuje hru.

00:30
    Po úvodním buly se do útočného pásma dostali Ústečtí, ale domácího brankáře neohrozili.

00:01

Hráči obou týmů už jsou nastoupeni na hrací ploše, utkání začne za malou chvíli.

HBC Plzeň: Kráčina (Čapek) – Matoušek, Muchka, Pavlečka, Pavlík, Šilhán, Smejkal, Štípek, Ulč – Beran, Davídek, Galla, Kristl, Lokajíček, Majer, Miksan (A), Pavlíček, Poláček, Vobruba (C), Zíka

Elba DDM Ústí nad Labem: Rechtorik (Řehoř) – Bečvář, Grus, Kučera, Michajličenko, Smolík (A), Švanda – Belica, Červinka (A), Haas, Jelen, Kapusta, Koval, Krajíček, Nedoma, Škurla, Soukup, Tomáš

Rozhodčí: Záhora, Kasner.

V úvodním utkání jarní části plzeňští hokejbalisté nezískali žádný bod a jsou stále na předposledním místě. Na domácím hřišti prohrávali s Karvinou po první třetině o dvě branky, ve druhé se jim podařilo snížit, ale pak se soupeř prosadil ještě dvakrát a vyhrál 4:1.

Také Ústí nad Labem první zápas nezvládlo a s dvaceti pěti body se nachází na šestém místě. V utkání s Hostivaří v první třetině nikdo síť nerozvlnil, skóre otevřeli ve druhé třetině hostivařští hráči. Pražané poté byli přesní ještě dvakrát a Ústečtí prohráli 1:3.

První vzájemné utkání v letošní sezóně se lépe vydařilo ústeckým hráčům. V domácím prostředí vsítili tři branky, Plzeň nedostala míček za brankovou čáru ani jednou a zapsala si prohru 0:3.

Vítám všechny hokejbalové fanoušky u sledování Extraligy mužů! Naše nejvyšší hokejbalová soutěž pokračuje dalším kolem. V tomto online přenosu se zaměříme na utkání, ve kterém se setkají HBC Plzeň a Elba DDM Ústí nad Labem.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.

Markéta Peclová

Hledáme zpravodaje pro tým Elba DDM Ústí nad Labem. Více informací na info@onlajny.com Více informací zde.

Branky a nahrávky: 31. Muchka (Matoušek, Davídek), 36. Vobruba (Lokajíček, Matoušek), 38. Davídek (Vobruba), 43. Lokajíček – 21. Koval (Kapusta)

Rozhodčí: Záhora, Kasner