Winnipeg – Minnesota 2:4 (kon.) | Detroit – Chicago 4:3 (kon.) | Vancouver – Anaheim 3:2 (po pr.)
LHK Jestřábi Prostějov
5:2 (0:1, 3:0, 2:1) Stav série: 2:0
HC Stadion Litoměřice
Čtvrtek 09.03.2023, 18:00 • Zimní stadion Prostějov • Play-off Chance ligy • Čtvrtfinále

To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek večera. Napočtenou někdy příště! (20:42:26)

Dnešní utkání sledovalo 2 100 diváků.

Naopak domácí mohou být se svým výkonem spokojení, inkasovaný gól v první třetině je nerozhodil a následně se jim podařilo převahu na ledě přetavit ve vítězství. Semifinále je už jen jednu výhru daleko.

Stadion dnes doplatil na dvě věci: bídnou koncovku a nedisciplinovanost. Za celých šedesát minut poslal na Pavelku jen něco málo přes dvacet střel, zatímco hned dva z pěti zásahů, včetně toho rozhodujícího, inkasoval v početní nevýhodě. Uvidíme, jak se s těmito nedostatky do víkendového střetnutí v Kalich aréně popasuje

Na Hané máme hotovo a je jasné, že kališníci budou v neděli na své půdě odvracet hodně rychlý konec sezóny! Prostějov totiž po nesmělém startu dostal druhý duel série pod kontrolu, vybojoval nakonec celkem hladkou výhru 5:2 a nyní má hned dva mečboly.

Statistiky utkání
    Střely na branku: 37 – 22. Zblokované střely: 12 – 8. Vhazování: 36 – 25. Trestné minuty: 10 – 16. Využití přesilovek: 2/7 – 0/4 (v oslabení: 1 – 0).

59:55
    Poledna zaváží kotouč k Pavelkovi, hosté se drží na své polovině kluziště. Je konec, Jestřábi vítězí i ve druhém utkání a na sever pojedou se dvěma mečboly!

59:40
    Shodné dvě trestné minuty za hrubost si na svá konta zapisují Tomáš Jiránek (PRO) a Jan Hampl (LTM).

59:40
    Inu, tohle se dalo čekat. Po nějaké výměně názorů, převážně slovní, ve středním pásmu se bude trestat. Dvířka se otevírají na obou stranách.

58:57
    Bartko nahodil puk na branku z hranice pásma, Král byl ve střehu. Utkání se pomalu chýlí ke konci.

58:43
    Šedivý se protáhl skrz prostějovskou obranu a ohrozil Pavelku z hranice brankoviště, domácí brankář na jeho zakončení odpověděl nataženým betonem.

58:00
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny!

57:53
    Král přišel při skrumáži před brankou o hokejku, i tak se mu ale podařilo vytěsnit nebezpečné zakončení Jáchyma z mezikruží. Kotouč zaletěl nad branku.

56:56
    Hampl vyráží ven ze svého obranného pásma, Pěnčík se za malou chvíli vrátí zpět do hry.

56:22
    Ve vlastním oslabení se dopředu protáhl Jandus. Ten se snažil ještě posunout puk na spoluhráče, který mířil před brankoviště, ale bezúspěšně.

55:40
    Stadion zamkl Jestřáby do jejich obranného pásma a kombinuje. Pavelka teď musí mít oči na stopkách, zakončení může přijít takřka odkudkoliv.

55:01
    Šanci snížit hostům držením nadělil Martin Pěnčík (PRO), který už na dvě minuty usedá na trestnou lavici.

54:29
    Bude se ještě minimálně jednou vylučovat. Litoměřice mají ponechanou výhodu a čeká je přesilovka.

Vojtěch Martinek

Branky a nahrávky: 30. Jandus (Maruna), 35. Ostřížek (V. Burian, Hašek), 37. Illéš (T. Jáchym, Venkrbec), 45. Slanina (Jiránek, T. Jáchym), 50. Bartko (T. Jáchym, Kubeš) – 10. Guman (Procházka, Kuťák), 51. J. Koláček (Senčák)

LHK Jestřábi Prostějov: Pavelka (J. Němeček) – Poledna, Kubeš, Malák, Bartko, Staněk, Pěnčík – Jiránek (A), T. Jáchym (A), Slanina – V. Burian, Ostřížek, Hašek – Jansa, Venkrbec (C), Jandus – Illéš, Vlach, Veselý – Maruna.
    Trenér: Aleš Totter.

HC Stadion Litoměřice: T. Král (Sklíba) – Jebavý (A), Hampl, Kroupa, Výtisk (C), Šedivý, Holý (A), Černohorský – Procházka, Kuťák, Guman – P. Svoboda, Jícha, Válek – Ton, J. Koláček, Berka – Slavíček, Vitouch, Senčák.
    Trenér: Miroslav Přerost.

Rozhodčí: Zavřel, Kubičík – Dědek, Blažek.

Diváci: 2 100