Almería – Cádiz 1:1 (kon.) | Rayo Vallecano – Girona 2:2 (kon.) | Espanyol – Celta Vigo 1:3 (kon.)
Atlético – Valencia 3:0 (kon.)
Atlético Madrid
3:0 (1:0)
Valencia CF
Sobota 18.03.2023, 21:00 • Estadio Wanda Metropolitano (Madrid) • Španělská LaLiga • 26. kolo

Ode mě je to už co se týče tohoto zápasu všechno, přeji hezký zbytek sobotního večera. (23:01:50)

Držení míče: 55 % : 45 %.
    Střely na branku: 6:1. Střely mimo: 7:5. Rohy: 4:2. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 12:9.

Atlético Madrid bylo od začátku zápasu jasně lepším týmem a prakticky celou dobu první pětačtyřicetiminutovce dominovalo. Svou převahu ale přetavilo v jediný gól, který zařídil ve 23. minutě Antoine Griezmann poté, co předtím dvě velké šance spálil Depay. Valencia se už radovala ve 29. minutě z vyrovnání, ale gól Dura kvůli faulu na Depaye, kteýr gólové akci předcházel, VAR branku odvolal.

Ve druhé půli domácí své vítězství pojistili dalšími dvěma brankami. Už v 50. minutě se prosadil po pěkné narážečce s de Paulem Yannick Carrasco a na konečných 3:0 zvýšil po necelých třech minutách na hřišti po parádním Moratově centru střídající Thomas Lemar. Závěr zápasu už si Altético bez problému pohlídalo.

Zápas skončil, Atlético Madrid si došlo na domácím hřišti ke komfortnímu vítězství 3:0 nad neškodnou Valencií. Atlético si pojistilo třetí místo v tabulce a momentálně ztrácí čtyři body na Real Madrid, který bude hrát zítra proti Barceloně. Valencia zůstává prozatím sedmnáctá, ale pokud bude zítra Getafe bodovat proti Seville, spadne do zóny sestupu na osmnácté místo.

90+3

90+3
    Ilaix Moriba to zkusil přímou střelou, ale trefil jen zeď z hráčů Atlética Madrid.

90+2
    Ángel Correa se dopustil nedovoleného zákroku a bude tu tak ještě jedna šance pro Valencii na ohrožení branky Atlética.

90+1
    Nastavují se tři minuty.

90
    Tak až nyní musel Oblak poprvé zasahovat, s dalekonosnou a tvrdou ránou z kopačky Cömerta si poradil.

90
    Na centr Gayi si nabíhal Lino, ale byl nakonec dobře pokrytý obranou Atlética.

89
    Centr do vápna Atlética se stal kořistí brankáře Oblaka, který dnes stále nečelil ani jedné střele na branku.

89
    Po faulu na Castilleja je tu další standardní situace pro Valencii.

88
    Axel Witsel se zapojil do akce Altética po levém křídle, právě u něj ale výpad domácího mužstva také skončil.

86
    Valencia opět rozehrála standardku na krátko a nic z toho nebylo. Nakonec sice přišel míč do vápna, ale Cavani neměl šanci se k němu dostat.

85
    Valencia nyní bude mít šanci alespoň na čestný gól, bude zahrávat standardní situaci.

83
    Útočnou akci Atlética zastavuje ofsajd, ve kterém se nacházel Thomas Lemar.

80
    Valencia je v posledních minutách přeci jen směre dopředu o něco aktivnější, ale co je jí to platné, když už prakticky jistě prohraje.

78
    José Gayá poslal dobrý polovysoký centr před branku Valencie a do zakončení se dostal Samuel Lino. Ten však netrefil branku.