NY Rangers – Carolina 2:3 (kon.) | Washington – Columbus 6:7 (po pr.) | Philadelphia – Florida 6:3 (kon.)
New Jersey – Minnesota 1:2 (po pr.) | Buffalo – Nashville 3:7 (kon.) | Boston – Ottawa 2:1 (kon.)
Montreal – Tampa 3:2 (kon.) | NY Islanders – Toronto 7:2 (kon.) | Winnipeg – Arizona 2:1 (kon.)
St. Louis – Detroit 2:3 (0:1 po s.n.) | Dallas – Seattle 4:5 (po pr.) | Anaheim – Calgary 1:5 (kon.)
Vancouver – Vegas 3:4 (kon.)
po prodl.
Washington Capitals
6:7 (3:1, 2:2, 1:3 - 0:1)
Columbus Blue Jackets
Středa 22.03.2023, 00:00 • Capital One Arena, Washington • NHL • . kolo
Předzápasové kurzy
Partner:
  62:43 Jack ROSLOVIC - 6:7
   
  62:43
  Columbus právě vstřelil branku!
  Hosté ve Washingtonu vítězí! Obrat dokonali v prodloužení. Do přečíslení 2 na 1 se dostali Johnny Gaudreau s JACKEM ROSLOVICEM. Prvně jmenovaný táhl akci na pravém křídle. V útočném pásmu nahrál před branku Roslovicovi a na jeho prudkou ránu k pravé tyčce přesouvající Lindgren nedosáhl. Asistence: Johnny Gaudreau.
  59:13 Boone JENNER - 6:6
   
  59:13
  Columbus právě vstřelil branku!
  Hosté při hře bez gólmana srovnávají na 6:6! Kent Johnson chtěl z levé strany nahrávat přes brankoviště. Do přihrávky lehal obránce Sandin, od něhož se však puk odrazil pro domácí tak nešťastně, že doputoval na zadní tyčku k BOONEOVI JENNEROVI a tomu stačilo před odkrytou klecí správně nastavit čepel hole. Asistence: Kent Johnson a Patrik Laine.
  55:24 Nick JENSEN - 6:5
   
  55:24
  Washington právě vstřelil branku!
  Domácí strhávají vedení na svou stranu! NICK JENSEN napodobil hostujícího obránce Adama Boqvista a také on si připisuje druhý gól v zápase. Jensen se ocitl na pozici levého křídla. Šel do souboje s Gudbransonem, který ho zdánlivě vytlačil z ideální střelecké parkety. Zadák Caps to však zkusil bekhendem už z hodně ostrého úhlu a trefil se na bližší tyčku nad pravé rameno Tarasova – 6:5. Charlie Lindgren.
  48:35 Emil BEMSTRÖM - 5:5
   
  48:35
  Columbus právě vstřelil branku!
  Hosté srovnávají skóre! Patrik Laine měl puk na modré čáře, odkud vymyslel krásnou bekhendovou přihrávku na levý kruh. Tam měl napřaženo EMIL BEMSTRÖM, který vypálil z první a vymetl bližší horní růžek. Přesouvající se Lindgren gólu nezabránil. Asistence: Patrik Laine a Johnny Gaudreau.
  46:37 Adam BOQVIST - 5:4
   
  46:37
  Columbus právě vstřelil branku!
  Hosté jsou v kontaktu! Lane Pederson nahrál na levý kruh ADAMOVI BOQVISTOVI, který švihem vymetl bližší horní růžek nad lapačkou v opačném gardu chytajícího Lindgrena. Druhý gól pro obránce Modrých kabátů v tomto zápase – 5:4. Asistence: Lane Pederson.
  39:53 Nick JENSEN - 5:3
   
  39:53
  Washington právě vstřelil branku!
  Domácí dávají gól do šatny! Skvěle to udělal Nic Dowd, který z pravého křídla zamířil za branku. Tu objel a poté uvolnil krásnou přihrávkou NICKA JENSENA, který měl na ose volný prostor. Mohl tak v klidu zamířit a Tarasovovi navíc zaclonili výhled vlastní spoluhráči – 5:3. Asistence: Nic Dowd a Tom Wilson.
  35:01 Jack ROSLOVIC - 4:3
   
  35:01
  Columbus právě vstřelil branku!
  Hosté přesilovku využívají! Kent Johnson nahrál z pravého kruhu na osu JACKOVI ROSLOVICOVI. Ten vyslal střelu po ledě, kterou asi měl Lindgren pokrýt. Domácímu gólmanovi však kotouč proklouzl pod levým betonem a skončil až za brankovou čarou – 4:3. Asistence: Kent Johnson a Nick Blankenburg.
  30:36 Sonny MILANO - 4:2
   
  30:36
  Washington právě vstřelil branku!
  Tohle byla domácí paráda! Sonny Milano dostal puk za obranu. Místo, aby se natlačil do koncovky, vracel před brankou zadovkou puk Nicklasovi Bäckströmovi. Ani ten nestřílel, místo toho nahrál SONNYMU MILANOVI a ten u tyčky doklepával do prázdné klece – 4:2. Asistence: Nicklas Bäckström a T. J. Oshie.
  26:57 Adam BOQVIST - 3:2
   
  26:57
  Columbus právě vstřelil branku!
  Teď už se ADAM BOQVIST prosadil! Na modré se dostal k puku po vyhraném buly. Na pravé straně pak objel Ovečkina a z ostrého úhlu dokonale zaskočil brankáře Lindgrena, který šel do rozkleku a kotouč mu prolétl kolem hlavy za jeho záda – 3:2. Asistence: Emil Bemström a Cole Sillinger.
  16:45 Eric ROBINSON - 3:1
   
  16:45
  Columbus právě vstřelil branku!
  Také hosté skórují! Lane Pederson se z levé strany natlačil před brankoviště. Puk se po jeho akci odrazil k ERICOVI ROBINSONOVI, který orazítkoval pravou tyčku. Puk se od ní odrazil do zadní části Lindgrenova betonu a od něho zamířil za brankovou čáru – 3:1. Asistence: Mathieu Olivier.
  16:00 Conor SHEARY - 3:0
   
  16:00
  Washington právě vstřelil branku!
  Opět se ale prosazují domácí! Rasmus Sandin vyhrál na levém kruhu souboj s Jennerem. Následně puk posunul mezi kruhy, odkud ho napálil k levé tyčce Tarasovovy branky CONOR SHEARY – 3:0. Asistence: Rasmus Sandin a Alexej Protas.
  08:10 T. J. Oshie - 2:0
   
  08:10
  Washington právě vstřelil branku!
  Caps krátce po reklamní pauze navyšují svůj náskok! Od modré čáry vypálil Martin Fehérváry a puk tečoval za Tarasovova záda T. J. OSHIE – 2:0. Asistence: Martin Fehérváry a Sonny Milano.
  05:12 Alexandr OVEČKIN - 1:0
   
  05:12
  Washington právě vstřelil branku!
  Domácí se ujímají vedení! Tom Wilson našel křížným pasem Alexandra Ovečkina. Ten z pravého kruhu ještě posílal pas na vzdálenější tyčku, kam si sjížděl Dylan Strome. Těžko říci, zda puk usměrnil do odkryté branky on, nebo hostující obránce Nick Blankenburg. Oficiální zdroje už každopádně uvádějí jako střelce ALEXANDRA OVEČKINA. Asistence: Tom Wilson a Dylan Strome.

  Martin Augustin

  Branky a nahrávky: 6. Ovečkin (Wilson, D. Strome), 9. Oshie (Fehérváry, Milano), 16. Sheary (Sandin, Protas), 31. Milano (Bäckström, Oshie), 40. Jensen (Dowd, Wilson), 56. Jensen (C. Lindgren) – 17. E. Robinson (Olivier), 27. A. Boqvist (Bemström, Sillinger), 36. Roslovic (K. Johnson, Blankenburg), 47. A. Boqvist (Pederson), 49. Bemström (Laine, J. Gaudreau), 60. Jenner (K. Johnson, Laine), 63. Roslovic (J. Gaudreau)


  Washington Capitals: C. Lindgren (Fucale) – Jensen, Sandin, Fehérváry, Alexejev, G. Carlsson, Irwin – Wilson, D. Strome, Ovečkin (C) – Cr. Smith, Kuzněcov, Mantha – Oshie (A), Bäckström (A), Milano – Protas, Dowd, Sheary.
  Trenér: Peter Laviolette

  Columbus Blue Jackets: Tarasov (Hutchinson) – Gudbranson, Blankenburg, Peeke, Berni, A. Boqvist, Bayreuther – Marčenko, Laine, J. Gaudreau (A) – Roslovic, Jenner (C), K. Johnson – Bemström, Sillinger, L. Foudy – Olivier, Pederson, E. Robinson.
  Trenér: Brad Larsen

  Rozhodčí: Hebert, Halkidis – Berg, Murray

  Diváci: 18 573