NY Rangers – Carolina 2:3 (kon.) | Washington – Columbus 6:7 (po pr.) | Philadelphia – Florida 6:3 (kon.)
New Jersey – Minnesota 1:2 (po pr.) | Buffalo – Nashville 3:7 (kon.) | Boston – Ottawa 2:1 (kon.)
Montreal – Tampa 3:2 (kon.) | NY Islanders – Toronto 7:2 (kon.) | Winnipeg – Arizona 2:1 (kon.)
St. Louis – Detroit 2:3 (0:1 po s.n.) | Dallas – Seattle 4:5 (po pr.) | Anaheim – Calgary 1:5 (kon.)
Vancouver – Vegas 3:4 (kon.)
Vancouver Canucks
3:4 (0:2, 2:2, 1:0)
Vegas Golden Knights
Středa 22.03.2023, 03:00 • Rogers Arena, Vancouver • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Vancouver Canucks a Vegas Golden Knights.

Hokejisté z města neonů jsou na prvním místě v tabulce Západní konference. Po minulé sezóně, kdy se tým nedostal do play-off, by se nyní měly vyřazovací boje konat ve Vegas. Vancouver patří mezi horší týmy na Západě a v tomto mači je outsiderem.

Zápas brzy začne.

Vancouver Canucks: Demko (S. Martin) – Q. Hughes, Bear, Brisebois, T. Myers, Wolanin – Kuzmenko, E. Pettersson, Beauvillier – Di Giuseppe, J. Miller, Boeser – Joshua, Aman, Garland – Kravcov, Dries, Podkolzin – Studnicka.

Vegas Golden Knights: Quick (L. Thompson) – Martinez, Pietrangelo, McNabb, Theodore, Hague, Whitecloud – Barbašev, Eichel, Marchessault – R. Smith, W. Karlsson, Dorofejev – Cotter, Stephenson, Kessel – Howden, Blueger, Amadio.

00:01

00:30
    Zakázané uvolnění Vegas, vhazovat se bude před jeho brankou.

01:00
    Sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nemůže dostat do útočného pásma, mnoho šancí k vidění není.

01:16
    Hosté se dostali před branku, ale neprosadili se, následně se píská icing.

01:50
    Pavel Dorofejev hlídkoval před brankou, ale kotouč k němu spoluhráči dostat nedokázali.

02:43
    Jonathan Quick musel zasahovat proti střele soupeře, domácí jsou v zápase střelecky aktivnější.

03:01
    Vegas právě vstřelilo branku!
    Hostující celek se dostává do vedení, po chybě domácí obrany vybojoval puk PHIL KESSEL. Dostal se před branku, položil si brankáře, a pak zakončoval.
    03:01 Phil KESSEL - 0:1

03:51
    Teddy Blueger pálil, Elias Pettersson zblokoval jeho střelecký pokus.

04:18
    Zatím jedinou střelu na branku vyslal hostující celek a dokázal se hned prosadit.

04:43
    Ivan Barbašev hlídkoval před brankou, Eichel mu zkoušel poslat přihrávku, ale dobře zasáhla domácí obrana.

06:00
    Vancouver hraje aktivněji, má převahu ve středním pásmu, ale nemůže se stabilněji dostat před branku soupeře.

06:30
    Další pokus o domácí útočnou akci zastavila obrana Vegas.

07:06
    Christian Wolanin si dobře počínal za svou brankou, kde vybojoval puk a překazil akci soupeře.

07:15
    Komerční přestávka.

07:26
    Utkání po krátké přestávce pokračuje dál, Ivan Barbašev měl dobrou střeleckou pozici, ale neuspěl.

08:23
    3:4, tak vypadá statistika střel na branku, více ze hry mají hokejisté Vegas. Ti přečkali aktivní hru soupeře v úvodu.

09:00
    Dakota Joshua se dostal po rychlé akci do středního pásma, ale pokus o zakončení mu nevyšel podle představ.

09:25
    Canucks se dostali ke střele od modré čáry, brankář Vegas neviděl vůbec nic, ale puk končí vedle branky.

10:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry v první třetině, hostující celek stále vede o jednu branku.

11:00
    Thatcher Demko kryje kotouč, bude se vhazovat před jeho brankou. Následně se strhla potyčka.

12:11
    Hokejisté Las Vegas navyšují své vedení, po rychlé kombinaci v útočném pásmu se ránou bez přípravy z mezikruží prosazuje zcela volný a dobře postavený REILLY SMITH. Asistence: William Karlsson.
    12:11 Reilly SMITH - 0:2

12:34
    Kessel měl další velkou šanci, po rychlé akci však netrefil branku.

13:01
    Hosté mají ponechanou výhodu.

13:11
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks:
    Tyler Myers – 2 min., sekání.

13:39
    Domácí celek vyhazuje přes všechny čáry, Shea Theodore musí rozehrávat od vlastní branky.

14:15
    Ethan Bear – 2 min., hákování.

14:36
    Hosté hrají přesilovku pět na tři. Alex Pietrangelo pálil, Thatcher Demko kryje puk.

15:05
    Pavel Dorofejev měl obrovskou šanci, ale Thatcher Demko se výborně dokázal přesunout a chytil puk.

15:24
    Domácí už hrají ve čtyřech. To nejhorší domácí celek přečkal.

16:09
    Jack Eichel neudržel útočné pásmo, následně se hosté dostali do ofsajdu. Přesilovka pomalu končí.

16:25
    Brett Howden se výborně dokázal vrátit a zastavil nebezpečnou akci soupeře.

17:00
    Probíhají poslední tři minuty hry v první třetině, více ze hry mají hosté, Pavel Dorofejev neproměnil vekou šanci.

17:12

17:47
    Hosté se rychle dostali do útočného pásma, ale přihrávka před branku postrádala přesnost.

18:05
    Paul Cotter se propracoval do zakončení, jeho rána byla zblokovaná do ochranné sítě nad brankou. Bude se vhazovat.

18:49
    Hraje se především ve středním pásmu, mnoho šancí momentálně k vidění není.

19:04
    Tyler Myers se propracoval do zakončení, ale na dlouhou přihrávku spoluhráče nedosáhl.

19:37
    Andrej Kuzmenko ještě dokázal otočit hru, ale puk jen nahodil do útočného pásma tak, aby z toho nebyl icing.

19:55
    Michael Amadio měl obrovskou šanci, ale jeho střelu z mezikruží Thatcher Demko vyrazil.

20:00

20:01

20:05
    Utkání pokračuje druhou třetinou, hosté se rychle dostali do útočného pásma, ale neuspěli.

20:30
    Anthony Beauvillier měl na druhé straně dobrou střeleckou pozici, jeho rána končí vedle branky.

20:51
    Ivan Barbašev se dostal do útočného pásma, oklamal brankáře, ale odkrytou část branky netrefil podle představ.

21:23
    Tyler Myers pálil od modré čáry jako obránce, s jeho pokusem si brankář Vegas dokázal poradit.

21:53
    Hra je přerušena pro přihrávku rukou, vhazovat se bude ve středním pásmu.

22:48
    Anthony Beauvillier hraje dobře v tomto zápase, vypracoval si další šanci, i tentokrát si poradil brankář Jonathan Quick.

23:10
    Domácí mají více ze hry, snadněji se dostávají do útočného pásma, Vegas se musí bránit tlaku soupeře.

23:37
    11:15, tak vypadá statistika střel na branku.

24:07
    Hosté vyhodili jen na zakázané uvolnění, vhazovat se bude před jejich brankou.

24:34
    Jonathan Marchessault dostal hru do útočného pásma a jeho spoluhráči si mohou odpočinout a vystřídat.

24:59
    Ofsajd Vegas, buly ve středním pásmu. Pět minut hry z druhé třetiny už je pryč.

26:09
    Jonathan Quick rozehrál od své branky, jeho spoluhráči však následně přišli o kotouč, a tak se směr hry otáčí.

26:35
    Vitalij Kravcov pálil, Shea Theodore zblokoval jeho pokus do ochranné sítě. Komerční přestávka.

26:54
    Alec Martinez jako obránce pálil od modré čáry, s jeho pokusem si dokázal brankář poměrně snadno poradil. Bude se vhazovat.

27:16
    Brock Boeser – 2 min., vražení na hrazení.

27:22
    Hosté se usadili v útočném pásmu, rána končí vedle branky.

27:57
    Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights:
    Shea Theodore – TS, hákování.

27:57
    Vancouver právě vstřelil branku!
    Autorem branky z trestného střílení je J. T. MILLER.
    27:57 J. T. Miller - 1:2

28:13
    Hostující celek hraje přesilovku velmi špatně, nemůže se dostat do útočného pásma.

28:41
    Pavel Dorofejev nebyl schopný z bezprostřední blízkosti trefit branku, napálil jen hokejku obránce. Bude se vhazovat.

28:49
    V pohodě hrající domácí celek vyhazuje přes všechny čáry.

29:22

29:34
    Alex Pietrangelo pálil od modré čáry, trefil jen brankáře soupeře. Bude se vhazovat.

30:06
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetině i zápase, Vegas, které hraje pasivně, stále vede o jednu branku.

30:22
    Z ničeho nic Vegas navyšuje své vedení, po rychlé akci v útočném pásmu uspěl na první pohled nenápadnou střelou mezi betony TEDDY BLUEGER. Asistence: Brett Howden a Nicolas Hague.
    30:22 Teddy BLUEGER - 1:3

30:48
    Po komerční přestávce pokračuje zápas dál.

31:05
    Elias Pettersson a Anthony Beauvillier se pokoušeli rychle odpovědět, ale obrana Vegas v čele s brankářem byla připravená.

32:12
    Domácí celek si zahraje přesilovku čtyři na tři.

32:17
    Hostující celek vyhazuje kotouč přes všechny čáry. Domácí musí o útočné pásmo bojovat.

32:42
    Domácí celek proměnil přesilovku, snadno se k puku dostal J. T. MILLER. Jeho tvrdé zakončení zapadlo přesně do branky. Jonathan Quick neviděl vůbec nic, což je z jeho reakce patrné. Rozdíl ve skóre je jedna branka. Asistence: Quinn Hughes a Elias Pettersson.
    32:42 J. T. Miller - 2:3

34:40
    Ivan Barbašev pálil od modré čáry, jeho rána byla zblokovaná před brankou.

34:49
    Komerční přestávka v době, kdy je domácí celek jednoznačně aktivnější.

36:06
    Vitalij Kravcov měl obrovskou šanci na to, aby dal první branku za Vancouver, ale skvěle ho vychytal brankář. Jonathan Quick své spoluhráče podržel.

36:31
    Domácí celek je jednoznačně aktivnější, má více ze hry a nyní musel znovu zasahovat brankář Vegas. Anthony Beauvillier měl velkou šanci.

37:19
    Z ničeho nic navyšuje Vegas své vedení. Po rychlém pasu Karlssona se puk dostal na modrou čáru. Zde byl Alex Pietrangelo. Ten vypálil a jeho střelu šikovně mimo dosah brankáře tečoval před brankou PAVEL DOROFEJEV. Asistence: Alex Pietrangelo a William Karlsson.
    37:19 Pavel DOROFEJEV - 2:4

38:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve třetině.

38:32
    Hosté rozehrávají od své branky, sledujeme klidnější pasáž hry.

39:00
    Oznámena byla poslední minuta hry ve druhé třetině, hosté pokračují v útočném snažení.

39:20
    Jonathan Marchessault nedokázal před brankou nic vymyslet. Směr hry dokázali domácí rychle otočit.

40:00

40:01

41:40
    Vitalij Kravcov vedl útočnou akci domácích, ale přes obranu soupeře se do zakončení nedostal.

42:05
    Vasilij Podkolzin už pálil o poznání lépe a jeho projektil o malý kousek minul branku.

42:18
    Thatcher Demko kryje kotouč, vhazovat se bude před jeho brankou. Převahu ale mají domácí.

43:04
    25:24, tak vypadá statistika střel na branku, více ze hry mají jednoznačně domácí hokejisté.

43:26
    Elias Pettersson se dostal do zakončení, jeho rána končí vysoko nad brankou.

43:40
    Domácí celek diktuje tempo hry, má převahu, tlačí se do zakončení, ale Vegas odolává.

45:00
    Pět minut hry ze třetí třetiny je pryč a domácí hokejisté zjistili, že to ve zbytku zápasu nebudou mít vůbec snadné.

45:26
    Alex Pietrangelo nahodil kotouč do útočného pásma a šel střídat. Střídají i jeho kolegové.

45:54
    Mnoho zajímavých šancí před jednou či druhou brankou k vidění není.

46:19
    Quinn Hughes rozehrává od své branky, dostal se do středního pásma, ale k zakončení se už domácí hráč nepropracoval.

46:41
    Conor Garland poslal kotouč před branku, tam byli jeho spoluhráči obsazení.

46:59
    Jonathan Quick kryje kotouč, komerční přestávka.

48:40
    Alex Pietrangelo se výborně dokázal vrátit a zastavil dobře vypadající útočnou akci soupeře. Obrana Vegas nyní předvádí dobrý výkon.

49:06
    Paul Cotter napadal rozehrávku soupeře, následně pálil Jonathan Marchessault, ale trefil jen brankáře.

49:24
    Zakázané uvolnění Canucks, vhazovat se bude před jejich brankou.

50:54
    Shea Theodore se propracoval do zakončení, jeho rána končí výrazně vedle branky.

51:29

51:29
    Po krátké přestávce pokračuje zápas dál. Buly v útočném pásmu vyhrál domácí celek. Conor Garland pokračoval v akci.

51:43
    Je sníženo na rozdíl jediné branky. Po obrovské chybě obrany se snadno prosazuje střelou do odkryté části branky obranou neobsazený PHILLIP DI GIUSEPPE. Asistence: J. T. Miller a Quinn Hughes.
    51:43 Phillip Di Giuseppe - 3:4

53:35
    Domácí celek má převahu, hraje aktivně, tlačí se do zakončení, ale obrana Vegas je nyní pozorná.

54:00
    Canucks diktují tempo hry a zápas bude po komerční přestávce pokračovat.

54:11
    Puk je ve středním pásmu, což vyhovuje Vegas. To potřebuje rozmělnit tlak soupeře.

54:36
    30:28. aktivnější je domácí celek, snadněji se dostává do útočného pásma.

55:03
    Dostáváme se do finální fáze hry ve třetině a převahu mají domácí hokejisté. Snadněji se dostávají přes střední do útočného pásma.

55:42
    Zach Whitecloud si tak tak dokázal poradit s nebezpečnou akcí soupeře. Nechybělo moc a domácí měli gólovou šanci.

56:21
    Alex Pietrangelo pálil od modré čáry, jeho rána byla zblokovaná před brankou.

56:41
    Jonathan Quick nic moc neviděl, ale i tak si dokázal poradit se střelou soupeře. Vhazovat se bude před jeho branou.

57:06
    Thatcher Demko je na střídačce, domácí hrají v šesti, vybojovali buly v útočném pásmu.

57:21
    Puk je ve středním pásmu.

57:36
    Puk vypadl z hrací plochy, vhazovat se bude v neutrální zóně.

57:37
    Demko se vrací do branky, ale jakmile to bude možné, půjde znovu na střídačku.

58:08
    Domácí hrají v šesti.

58:37
    Alex Pietrangelo dostal puk do středního pásma. Následně Alec Martinez znovu.

59:00
    Puk ve středním pásmu, poslední minuta hry ve třetině.

59:30
    Jonathan Quick zachránil Vegas a trenér Cassidy málem dostal infarkt. Obrovskou šanci měl Brock Boeser.

59:37
    Quinn Hughes – 2 min., hákování.

59:37
    Tento moment výrazně ovlivní závěr zápasu.

Hokejisté z města neonů otevírají třízápasový trip po západě Kanady výhrou nad Vancouverem 4:3. Výhra číslo 22 na ledě soupeře a vyrovnání rekordu z inaugurační sezoně 2017-2018.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 28. J. Miller (TS), 33. J. Miller (Q. Hughes, E. Pettersson), 52. Di Giuseppe (J. Miller, Q. Hughes) – 4. Kessel, 13. R. Smith (W. Karlsson), 31. Blueger (Howden, Hague), 38. Dorofejev (Pietrangelo, W. Karlsson)

Vancouver Canucks: Demko (S. Martin) – Q. Hughes (A), Bear, Brisebois, T. Myers, Wolanin – Kuzmenko, E. Pettersson (A), Beauvillier – Di Giuseppe, J. Miller (A), Boeser – Joshua, Aman, Garland – Kravcov, Dries, Podkolzin – Studnicka.
    Trenér: Rick Tocchet

Vegas Golden Knights: Quick (L. Thompson) – Martinez (A), Pietrangelo (A), McNabb, Theodore, Hague, Whitecloud – Barbašev, Eichel, Marchessault – R. Smith (A), W. Karlsson, Dorofejev – Cotter, Stephenson, Kessel – Howden, Blueger, Amadio.
    Trenér: Bruce Cassidy

Rozhodčí: Rehman, Brenk – Toomey, Cherrey

Diváci: 18 757