Vlci Žilina – Topoľčany 7:3 (kon.) | Dubnica – Žiar nad Hronom 3:4 (0:2 po s.n.)
po s.n. (0:2)
TSS GROUP Dubnica
3:4 (0:2, 3:0, 0:1 - 0:0) Stav série: 3:2
MŠK Žiar nad Hronom
sk Čtvrtek 23.03.2023, 18:00 • ZŠ Dubnica nad Váhom • 1. liga play-off (SR) • Čtvrtfinále

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Všetkým hokejovým fanúšikom prajem pekný večer a vítam Vás pri našom online prenose z TIPOS Slovenskej hokejovej ligy. V piatom zápase štvrťfinále play-off na seba narazia TSS GROUP Spartak Dubnica a MŠK Žiar nad Hronom.

TSS GROUP Spartak Dubnica
    Domáci tím sa v základnej časti umiestnil na druhom mieste a v tejto sérii je tak papierovým favoritom. Prvé tri zápasy Dubnica ovládla len s jedným inkasovaným gólom, no na štvrtýkrát im to už nevyšlo a vonku prehrali 4:3. Dnes však majú šancu ukončiť sériu na domácom ľade.

Žiar nad Hronom bol v základnej časti až deviaty a za sebou už má úspešnú osemfinálovú sériu s Považskou Bystricou, v ktorej vyhral 3:2. Bolo by ale veľké prekvapenie, ak by dokázal postúpiť cez Dubnicu. V priebehu sezóny ju ale dokázal už dvakrát poraziť a možno ešte uvidíme ďalšiu dramatizáciu série.

Úvodné zostavy:

TSS GROUP Spartak Dubnica: Kristín (Lietava) – Zaťko, Trška, Mikuš, Švec, Janík, Chatrnúch, Hruška, Putala – Tábi, Ďuriš, Beták, Géci, Ondruš, Mikula, Kristín, Haščák, Lunter, Korbel, Huhtela, Škvarek
    Tréner: D. Gregor

MŠK Žiar nad Hronom: Petrík (Noskovič) – Pač, Čulík, Kobolka, Ganz, Demiters, Gabri, Lopejský, Molnár – Gašpar, Magdolen, Jakúbek, Gábor, Suchý, Szypula, Tatár, Halama, Chlepčok, Brumerčík, Šeliga, Čunderlík
    Tréner: J. Šimko

Rozhodca: F. Crman, M Valachovič.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

00:40
    Gábor si našiel priestor na strelu a preveril brankára Kristína. Ten ale puk dobrým zákrokom vyrazil.

02:10
    Zaťko si dokázal spracovať letiaci puk na modrej čiare a tvrdou strelou ohrozil súperovu bránu. Petrík však predviedol dobrý zákrok a puk chytil.

02:45
    Hráči Dubnice sú momentálne nasťahovaní v útočnom pásme, ale k ohrozeniu brány sa príliš nedostávajú.

03:38
    Hráči Dubnice sa dopustili zakázaného uvoľnenia a vhadzovať sa tak bude pred Kristínom.

04:06
    Jakúbek vyslal dobrý pokus od modrej čiary a po vyrazení Kristín sa snažil zakončovať z malej vzdialenosti ešte Magdolen. Nakoniec ale bol pri puku skôr jeden z domácich obrancov a k dorážke tak nedošlo.

05:03
    Šelia po individuálnom prieniku vystrelil spoza obrancu, no bránu sa mu trafiť nepodarilo.

06:10
    Hráči Žiaru sa dostali do dobrého tlaku, keď svojimi nebezpečnými strelami ohrozili bránu Suchý aj Sikula. Nakoniec však zo všetkých situácií vyšiel úspešne dubnický gólman.

08:33
    Trčka stratil puk v obrannom pásme Žiaru a tento pokus domácich o útok tak nevyšiel.

09:18
    Michal Ganc sa snažil presadiť z modrej čiary, no trafil iba mantinel.

10:15
    Hra je v posledných minútach plná nepresností a ani jednému z tímov sa nedarí vypracovať si šancu.

11:57
    Po viacerých neúspešných pokusoch o útok sa podarilo pred bránu preniknúť Šeligovi. Jeho zakončenie však dokázal chytiť Kristín.

12:35
    Nahodenie domácim hráčom príliš nevyšlo a útok tak budú môcť pohodlne založiť hokejisti Žiaru.

13:40
    Ondrej Mikula sa dokázal v útočnom pásme uvoľniť a na bránu vyslal rýchlu strelu švihom. Aj s týmto pokusom si ale Petrík proadil.

14:50
    Po odrazenom puku sa Škvarekovi podarilo nájsť Korbela. Jeho strela z prvej však iba tesne minula bránu.

15:24
    Radovan Gabri hákoval svojho súpera a rozhodca ho posiela na trestnú lavicu. Dubnica si tak zahrá prvú presilovku.

16:00
    Hráči Žiaru zatiaľ výborne bránia a už viackrát poslali puk cez všetky čiary. Dubnica sa prakticky k ničomu nedostala.

16:35
    Do skvelej pozície teraz dostal puk rozbehnutý Géci. Jeho strela z prvej pred odkrytou bránou však nebola presná a táto veľká šanca tak ostáva nevyužitá.

17:24
    Hostia v plnom počte.

17:46
    Žiar nad Hronom dáva gól!
    Pred brankárom Kristínom stálo viacero hráčov, čo dokonalo využil RALPH KEVIN GÁBOR. Ten si s pukom nakorčuľoval do voľného priestoru a súperov brankár už na jeho strelu nedokázal zareagovať.
    Asistencie: M. Suchý, E. Szypula

19:29
    RALPH KEVIN GÁBOR si prevzal pred bránou vynikajúcu prihrávku, ktorá priletela spoza brány. Presnou strelou k tyčke potom opäť prekonal súperovho brankára a v krátkom čase vstrelil už druhý gól.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

V prvej tretine sa spočiatku ani jednému z tímov nedarilo príliš presadiť a nepomohla tomu ani presilovka domáceho celku. V závere sa ale vo skvelom svetle ukázal druhý útok Žiaru, keď Gábor dokázal v krátkom časovom úseku dať hneď dva góly. V oboch prípadoch mu asistovali Suchý a Szypula. Žiar tak zatiaľ prekvapivo vedie a uvidíme, ako ku zvyšku zápasu pristúpi favorit zápasu.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

21:30
    Puk opustil hraciu plochu a bude sa vhadzovať pred Petríkom.

22:27
    Dubnica dáva gól!
    OLIVER ĎURIŠ využil pošmyknutie jedného z hráčov Žiaru v strednom pásme a po peknom individuálnom prieniku predviedol bezchybné zakončenie. Gólman Petrík bol bez šance a Dubnica tak znižuje na 1:2.
    Asistencie: L. Táby, Š. Beták

23:20
    Haščák vytiahol puk zo súboja pri mantineli a následnej aj vystrelil. Súperovu bránu sa mu ale trafiť nepodarilo.

24:15
    Šeliga sa pokúsil presadiť z väčšieho uhlu, no Kristín predviedol dobrý zákrok lapačkou.

24:45
    Jakúbek sa po vyhranom buly snažil uvoľniť, ale po dlhej individuálnej akcii bol zdvojený a o puk prišiel.

25:03
    Ďuriš poslal prihrávku rozbehnutému Tábimu, no tesne pred ním puk poslal preč brankár Petrík.

25:20
    Dubničania sa dopustil zakázaného uvoľnenia.

26:25
    Magdolen s Jakúbekom sa dostali do prečíslenia a ku strele sa nakoniec dostal druhý menovaný. Jeho tvrdý pokus však Kristín vyrazil.

27:39
    Z otočky teraz pálil Korbel. Táto strela mu ale príliš nesadla a Petrík si tak pripísal pohodlný zákrok.

27:55
    Zaťkove nahodenie Petrík takmer vôbec nevidel, no našťastie pre neho skončilo tesne vedľa brány.

28:28
    Z pravej strany sa pokúsil presadiť Tábi. Jeho koncovku však Petrík pekným zákrokom chytil.

29:05
    Dubnica sa dostala do dobrého tlaku, no Chatrnúchova strela bola zrazená.

29:30
    Tvrdú strelu od modrej predviedol Janík. Petríkovi sa ju ale aj s kúskom šťastia podarilo vyraziť.

30:13
    Na druhej strane pálil Čulík, no bránu minul.

30:45
    Beták poslal jedného zo súperov tvrdým zákrokom k zemi. Rozhodcovia však nechali hru plynúť ďalej a faul sa nepískal.

31:18
    Od modrej čiary vyslal MIROSLAV ZAŤKO ľahké nahodenie, ktoré však bez akéhokoľvek teču prešlo až do siete zaskočeného gólmana. Dubnica tak vyrovnáva na 2:2 a zápas môže začať odznova.
    Asistencie: D. Trška, L. Tábi

31:35
    Enrik Švec hral nedovolene vysokou hokejkou a prvú presilovku tak dostane k dispozícii aj Žiar.

32:20
    Žiarčania poriadne zatlačili svojho súpera, no ich koncovka zatiaľ nebola presná.

32:55
    Dobrú kombináciu teraz zachytil Zaťko a puk poslal cez všetky čiary.

33:20
    Dubnica zvláda záver oslabenia dobre a Žiar už prakticky k ničomu nepúšťa.

33:35
    Domáci v plnom počte.

33:50
    Švec dokázal prejsť s pukom do útočného pásma, ale jeho koncovka presná nebola.

34:20
    Gábor teraz dostal dobrú prihrávku na pravej strane ihriska, ale zakončiť sa mu nepodarilo.

35:10
    Hráči teraz bojujú o puk pri mantineli, no ten sa už chvíľu príliš neposúva.

35:45
    Po vyhranom buly pálil z prvej Chatrnúch. Petrík však puk vyrazil betónom.

36:03
    Puk si v ideálnej pozícii medzi kruhmi prebral DÁVID JANÍK a tvrdou strelou prepálil všetko, čo mu stálo v ceste. Dubnica tak otáča priebeh zápasu a vedie už 3:2.
    Asistencie: L. Tábi, O. Ďuriš

37:20
    Rozbehnutý Beták si snažil spracovať Škvarekovu prihrávku, no nakoniec mu ju jeden z obrancov Žiaru vypichol.

38:17
    Šeliga mal pred sebou voľný priestor a od modrej napokon vyslal strelu švihom. Gólman Kristín na ňu ale videl dobre a lapačkou puk chytil.

38:25
    Po Zaťkovom odstrelení puku sa bude opäť vhadzovať pred Kristínom.

39:05
    V závere tretiny majú puk domáci hokejisti a uvidíme, či sa im ešte niečo podarí vymyslieť.

39:20
    V útočnom pásme pomerne zbytočne fauloval Lukáš Lunter a hostia tak budú mať ďalšiu presilovku.

39:50
    V samom závere mal veľkú šancu Demiters, no puk pri strele z prvej netrafil ideálne a letel tak mimo brány.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

V druhej tretine predviedla Dubnica fantastický obrat, keď na rýchly gól Ďuriša naviazali Zaťko s Janíkom. Žiar si dokázal vypracovať viaceré šance, no v tomto dejstve mu šťastie neprialo. Dubnica je tak blízko postupu do semifinále, no pred oboma tímami je ešte posledná tretia tretina.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

40:30
    Dubničania opäť vyhodili puk cez všetky čiary a hosťom sa čas v tejto presilovke začína krátiť.

41:20

41:55
    Brumerčík nahodil puk do útočného pásma, ale Žiaru sa nepodarilo usadiť v útočnom pásme.

42:30
    MIchal Ganz poslal jedného z Dubničanov k zemi, no rozhodca sa zatiaľ vylučovať nerozhodli. Hra je ale už prerušená a uvidíme k akému rozhodnutiu arbitri dospejú.

42:33
    Ganz nakoniec ide na trestnú lavicu a Dubnica bude môcť zvýšiť svoj náskok.

43:15
    Šeliga sa snažil vyhodiť puk, no od plexiskla sa jeho nahodenie odrazilo mimo hracej plochy a vhadzovať sa bude pred Petríkom.

43:50
    Dubničania si vypracovali dobrý tlak, ale Tábiho posledná strela skončila tesne vedľa brány.

44:27
    Zaťko sa pokúsil o strelu švihom od modrej čiary. Puk sa ale nikomu nepodarilo tečovať a Petrík ho tak chytil.

44:33

44:45
    Mikušov pokus bol tesne pred Petríkom tečovaný, ale Petrík reflexným zákrokom puk vyrazil.

45:25
    Po zákroku na Mikulu sa do pästného súboja pustili Huhtela s Demitersom. Obaja hráči si tak pravdepodobne pôjdu sadnúť na trestnú lavicu.

45:25
    Obaja hráči dostali trest do konca zápasu, no Demiters obdržal ešte 2 minúty za narazenie na mantinel. Domáci tak budú hrať znova v presilovke.

46:10
    V prvej časti presilovky toho Dubnica veľa nepredviedla. Jedna z ich striel však trafila Petríka do masky a hra je prerušená.

47:05
    Škvarek predviedol krásne sólo až do oblasti medzi kruhmi, kde prenechal puk Mikulovi. Jeho strela švihom však bola zrazená a Petrík tak mohol ostať v kľude.

47:25

48:33
    Jednu z mála šancí hosti sa teraz podarilo dokonale využiť MAREKOVI PAČOVI. Jeho strela švihom zapadla priamo do pravého horného rohu a stav zápasu je tak znovu vyrovnaný.
    Asistencia: M. Jakúbek

49:33
    Suchý spracoval puk vysokou hokejkou a vhadzovať sa tak bude v obrannom pásme Žiaru.

50:06
    Zakázaného uvoľnenia sa teraz dopustili hostia a opäť sa bude vhadzovať pred Petríkom.

51:04
    Halama sa pokúsil zakončiť z väčšieho uhla, no našiel len Kristínovu lapačku.

51:32
    Mikula sa dokázal individuálne dostať až pred bránu, no nakoniec mu v rozhodujúcej chvíli puk vypichli.

52:54
    Tatár taktiež pálil z veľkého uhla, no Kristína neprekvapil. Puk je už preč z obranného pásma Dubnice.

53:38
    Ethan Szypula nešikovne podrazil jedného z protihráčov a Dubnica sa tak bude môcť vrátiť do vedenia v presilovke.

54:15
    Lukáš Tábi dostal prihrávku do voľného priestoru, odkiaľ z prvej pálil do odkrytej brány. Petrík sa ale v bráne dokázal presunúť a famóznym zákrokom súpera vychytal.

54:50
    Hostia vyhodili puk cez všetky čiary a Dubničania musia začínať útok odznova.

55:45
    Ondruš už tesne po návrate Szypulu pálil z dobrej pozície, no trafil iba Petríka do betónu.

56:40
    Puk majú v moci hráči Žiaru a zatiaľ sa nikam neponáhľajú. Pomaly to začína vyzerať, že uvidíme predĺženie.

57:15
    Na Zaťkove nahodenie Petrík nevidel príliš dobre, no nakoniec nebolo tečované a skončilo vedľa brány.

58:44
    Žiar sa dopustil zakázaného uvoľnenia a hra sa tak presunie späť pred Petríka.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

V tretej tretine sa Žiaru zásluhou Pača podarilo vyrovnať, čím sa ešte v tejto sérii zachránil a zápas poslal aspoň do predĺženia. V ňom sa bude hrať 10 minút a v prípade, že sa nerozhodne, budú nasledovať nájazdy.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

61:50
    V úvode predĺženia sa ani jednému z tímov nedarí vypracovať si nejakú šancu.

62:30
    Do dobrej pozície si nakorčuľoval Beták, ale Petrík bol pripravený a pohotovým zákrokom puk vyrazil.

63:40
    Škvarek si našiel priestor na ľavom krídle, ale jeho strela presná nebola.

64:25
    Chlepčok si teraz nakorčuľoval do dobrého prieniku, no vo veľkej rýchlosti sa mu zakončiť príliš dobre nepodarilo. Odrazený puk si nespracoval ani Magdolen a Kristín ho potom pokryl.

64:50
    Gašpar sa teraz ocitol sám pred bránou. Jeho strela švihom však skončila iba u brankára Kristína.

65:23
    Ondruš v samostatnom nájazde zlyhal a zoči-voči Petríkovi pukom trafil iba súperovho brankára.

65:34
    Škvarek spoza bránky hľadal Haščáka, no tomu sa tesne pred bránou zakončiť nepodarilo.

66:30
    Hra sa teraz spomalila a puk majú hráči Dubnice.

67:20
    Ethan Szypula sa rútil sám na brankára, no nakoniec trafil iba Kristínov betón.

67:59
    Gašpar sa ocitol v postavení mimo hry a vhadzovať sa bude v strednom pásme.

68:55
    Hráči Žiaru sa snažia v závere predĺženie ešte pritlačiť, no žiadnu výraznú šancu si ešte nevypracovali.

70:00
    Predĺženie sa skončilo.

Ani predĺženie neprinieslo rozhodnutie a nakoniec tak uvidíme samostatné nájazdy.

Samostatné nájazdy začínajú.

1. série
    0:1
    Magdolen premieňa.

1. série
    0:1
    Za domácich prišiel na prvý nájazd Oliver Ďuriš. Jeho zakončenie však neprešlo pomedzi Petríkove betóny.

2. série
    0:1
    Suchého koncovka letí iba nad bránu.

2. série
    0:1
    Šimon Beták taktiež trafil iba Petríka a Žiar tak môže v najbližšej sérii rozhodnúť.

3. série
    0:1
    Ethan Szykula poslal puk iba vedľa brány.

3. série
    0:1
    Lukáš Tábi predviedol nepodarenú kľučku a Petrík ho tak vychytal.

4. série
    0:1
    Ani Jakúbekovi nevyšlo backhandové zakončenie a Kristín si pripísal zákrok.

4. série
    0:1
    Gécimu ušiel puk z hokejky a Petrík si tak pripísal pohodlný zákrok.

5. série
    0:2
    Dvojgólový strelec Gábor napokon definitívne rozhoduje o osude dnešného zápasu a po peknej kľučke trafil odkrytú časť brány.

70:00
    V samostatných nájazdoch zvíťazil tím MŠK Žiar nad Hronom.
    Autorom víťazného gólu je GÁBOR.

Žiar nad Hronom nakoniec víťazí v dnešnom tesnom zápase 4:3 po samostatných nájazdoch. Dnes ťahal za dlhšiu stranu povrazu vždy iný tím, no v úplnej koncovke boli efektívnejší práve hostia. O osude zápasu rozhodol dnešný dvojgólový strelec Ralph Kevin Gábor.
    Dubnica tak nevyužíva ani druhý matchball a stav série je 3:2. (20:50:56)

Martin Kožiak

Branky a nahrávky: 23. Ďuriš (Táby, Beták), 32. Zaťko (Trška, Tábi), 37. Janík (Tábi, Ďuriš) – 18. Gábor (Suchý, Szypula), 20. Gábor (Suchý, Szypula), 49. Pač (Jakúbek), rozh. náj. Gábor